Results 1 to 12 of 12

Tema: Moj tata se za to borio ..

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    557
    755 x hvala u 475 postova

Normalno Moj tata se za to borio ..

Vrijeme i mjesto radnje je izmišljeno, a svaka sličnost sa stvarnim životom je slučajna (ili možda nije)

Dvorište je ograđeno visokim zidom i isto tako visokom kapijom, pa smo zaštićeni od razuzdanih pogleda pohotnih žena koje prolaze ulicom, a prepoznajemo ih po zvuku potpetica koje u ritmu današnjice udaraju po pločniku. Sa druge strane dvorišta, preko drugog zida čuje se graja i galama dječurlije na spontano sklepanom igralištu da djeca imaju gdje trčati za loptom.

Sjedimo tako jedno poslije podne u dvorištu kod frenda i malo peckarimo oko roštilja, ispijamo lagano tekućinu da nadomjestimo što smo znojni od sunca i vatrice, ubijamo vrijeme u kvalitetnom razgovoru oko životno važnih pitanja. Pivo ovdje, gemišt tamo ... taman stavljam komad mesa u tanjur kad odjednom iznenada i ničim izazvan dolijeće projektil u vidu nogometne lopte preko zida, pa pravo na stol.... Ajde OK, ništa strašno, prosulo se malo piva, sreća, moj gemišt je bio van dometa i nekoliko vilica i noževa završilo na podu. Kao pravimo se ljuti, ali nam ustvari u prvi mah sve to izgleda simpatično i zanimljivo jer svi čekamo koji će od klinaca imati najviše hrabrosti ući u dvorište i tražiti loptu...

Nismo morali dugo čekati...

Ulazi jedan klinac kroz kapiju, od svojih 11-12 godina, sav zajapuren u licu, vjerovatno od trčanja za loptom i krene njuškati po dvorištu u potrazi za loptom. Nakon što je bacio oko po dvorištu, spazi loptu ispod fendove noge i krene prema njemu. Dolazi klinac do frenda i onako ni pet ni šest izvuče nogom loptu uz vidno i poprilično drzak komentar "Daj mi moju loptu" i krene lagano prema izlazu noseći loptu u ruci. Mi onako svi lagano u nevjerici gledamo u nastup klinca, frend blago šokiran, ali kako se sve odigralo u manje od minutu vremena, jednostavno smo nastavili gdje smo stali oko rasprave o životno važnim problemima današnjice.

Nije prošlo dugo, kad evo istog projektila u vidu lopte ponovno u dvorište, ali srećom ovaj puta su nišanske sprave bile dosta neprecizne, pa je lopta samo lagano udubila haubu auta koji je sticajem okolnosti neregistriran stajao u dvorištu. Scenario poprilično sličan prvom, ali s tom razlikom što je ovaj puta lopta bila u rukama frenda, pa ju klinac nije mogao samo tako uzeti i otići, ali je rečenica bila identična onoj od prvi puta "Daj mi moju loptu" !

Tu se ja ubacim sa: "Kaže se dobar dan kad se uđe nekome u dvorište, pa se onda malo kulturnije traži lopta"
    Klinac: "Daj mi moju loptu !" sav ljut i ozbiljan
    Frend: "Nedam dok lijepo ne tražiš !" u očekivanju istog

Onda se ubacuje i ostatak ekipe i kroz zezanciju frend ipak daje klincu loptu uz komentar da se mora malo lijepše ponašati.
    Klinac će na to: "Ne moram ja niša, moj tata se borio u ratu i ja mogu raditi šta hoću i gdje hoću i nećeš mi ti govoriti šta ja moram." poprilično bezobraznim tonom onako "s visoka". Okreće se i odlazi prema kapiji.

Kaže frend za njim, još uvijek pomalo u šoku kao i mi ostali: "Slijedeći puta kad vam pobjegne lopta neka tata dođe po nju jer ju ti nećeš dobiti !" , ali se klinac nije ni osvrnuo na to, već je zalupio kapiju koliko je mogao.

Na (ne)sreću lopta više nije doletjela u dvorište.
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288
    508 x hvala u 374 postova

Normalno Odgovor: Moj tata se za to borio ..

zanimljivo
    da malo karikiram,jedan mudar
    čovjek je rekao (neznam koji)
    lako se osloboditi neprijatelja
    problem se osloboditi osloboditelja
    još uvijek imamo i onih iz WW2
    a onda svatih na prepad da te volim ko nekad........

3. e-majlo, hvala na tvom postu od seljaka:

strasilo (22.11.13)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,010
    1,225 x hvala u 831 postova

ovakvo ponašanje izlazi iz kuće bahatosti, nekulture i vjerojatno nekoga iz munchen bojne
    Sve dok se ne izgubimo, ne počinjemo razumijevati sebe.

The Animal bambikiller's Avatar
    Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    935
    797 x hvala u 551 postova

Quote Napisao/la: fenix7 Pogledaj Post
    ovakvo ponašanje izlazi iz kuće bahatosti, nekulture i vjerojatno nekoga iz munchen bojne
    ne vrijedjaj moj München
    mogel bi knjigu napisati o hrabrim hrvatinama na kvadrat i kavanskim ratnicima iz Münchena
    penis bonus pax in domo

✿ ℒℴѵℯ ❤ NIKITA_ST's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335
    3,723 x hvala u 2,807 postova

Klinac je vjerovatno pokupio tatinu bahatost...a sa druge strane,možda i nije.
    Iako,u svakom slučaju neko mu puni glavu sa time da je nedodirljiv zbog tate,pa dijete to koristi.
    Iako sama imam respekta prema svima,pozdravim,zamolim,zahvalim,pomognem....moje dijete kao da nije moje u tome.
    Iako je jako inteligentan i zaključuje i razumi u školi toliko toga da se nastavnici čude,graniči sa genijalnošću...sa druge strane,njegovo ponašanje prema ljudima i u razgovoru jedan na jedan djeluje kao da je sad iz pečine izašao.Sva pitanja i odgovori su mu kratki,britki,skračeni.
    Nije da je neduhovit,dapače...i u tome u nekim trenucima bude biser....al taj odnos bez poštivanja prema drugim osobama,to je nekako karakteristika današnje mladeži.
    Dal je to izašlo iz kuće i kućnog odgoja? Definitivno ne u mom slučaju!
    Mislim da je to utjecaj kompjuterkog načina dijaloga,kroz igrice i ostale vidove interneta,di djeca koriste smajliće i znakove kao zagrade i dvotočke za osmijeh!!!!
    Onaj pravi osmijeh,zamolba,zahvala,poštivanje....postali su točkice i zagrade ...vitičaste,okrugle il ko zna kakve.
    Ljubav se pokazuje ovim < 3
    A to ispadne <3 ...srce na mobitelu ili internetu.
    Dobra su djeca,djeca su djeca...željna pažnje i ljubavi...i u primanju i u davanju.
    Mi smo krivi šta ima je ljubav ovakva -----> <3
    a pitanje :"Dobar dan barba,mogu li dobiti svoj balun i oprostite što smo vam prosuli sve po stolu",zvuči " Daj moju loptu"
    Nisu oni gori od nas,nego žive u usranom vrimenu,tužniji i jadniji od nas,a ni ne razume zašto ih vičemo i zašto im objašnjavamo kako sve krivo rade.
    Adio selo.Živi i zdravi bili.

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,010
    1,225 x hvala u 831 postova

niki samo pogledaj jednu od slika koju sam postavio među zadnjima i to je to..
    na žalost koliko god mi starci nemamo vremena za klince još je tu i internet i tv pa kad se sve skupi imaš govno.
    Neki dan čitam poruke djese iz srednje škole roditeljima i zaista raznolikosti koliko hoćeš, a sumnjam da su tolika zla roditelji zaista napravili....ne želim nikog suditi iako ima govana od roditelja i prekoviše.
    Sve dok se ne izgubimo, ne počinjemo razumijevati sebe.

ftw Klc Skunk's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    695
    1,154 x hvala u 797 postova

Takva su danasnja djeca, to je normalno, nazalost.
    Stvarnost je iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola.

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    746
    1,201 x hvala u 461 postova

Mislim da djeca nisu kriva za takvo ponasanje. Razlog je taj sto nisu imali od koga nauciti. Dok su mali za takvo ponasanje ne krive njih nego roditelje koji ih nisu naucili osnovama kulture a kada malo narastu njih krive iako je krivnja jos uvijek na roditeljima. Obzirom da im je takav obrazac ponasanja sasvim normalan djeca nisu ni svjesna gdje grijese. A zasto nisu imali od koga nauciti? Jedan od razloga objasnjava ilustracija ispod.

Poštujte bakterije ! To je jedina kultura koju večina ljudi ima u sebi.

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    723 x hvala u 549 postova

nije to normalno nit bi trebalo bit!!ja svoju djecu učim da pozdrave uvijek prvi kad prođu pored starijih od sebe pa opet imam babe koje ne pozdravljaju njih ni mene nit bilo koga ali im ne kažim pusti karvu neg im kažem njihov odraz kulture djeco vi ste svoje napravili.Frend ti je ispao ok i vjerojatno bih i ja tako postupila al me baš zanima dokle bi došlo da se malom nije dala lopta dok se ne ispriča:možda mu tata uopće nije tenkrre a možda bi sa zoljom došo

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288
    508 x hvala u 374 postova

nema tu puno filozofije,to je kućni odgoj
    otac je jednom to isto rekao dok je
    bio negdje sa malim,i sad klinac to koristi
    a kad poraste ima velike šanse postati nasilnik
    a onda svatih na prepad da te volim ko nekad........

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    557
    755 x hvala u 475 postova

Quote Napisao/la: Skunk Pogledaj Post
    Takva su danasnja djeca, to je normalno, nazalost.
    nebih se složio ...

mene u gradu jako puno ljudi pozna (mali grad jebiga) ... i često mi se desi da mi se ljudi obrate kako su mi djeca izuzetno kulturna na ulici, pozdrave uvijek... ovo ono ... i jako sam sretan zbog toga ..

ali daleko od toga da su mi klinci "bogom dani" .... oooooo ne ... znaju (znali su)napraviti takvih sranja da je to strava, ali znaju poštivati starije i znaju pozdraviti ..
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    723 x hvala u 549 postova

upravo tako

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja