Results 1 to 18 of 18

Tema: sobni studio problem

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Exclamation sobni studio problem

Zdravo svima. Ovako, kupio sam miksetu i mikrofon. mix- behringer xenyx Q802USB sa usb interface-om i kondenzatorski mic behringer c-3. Povežem, to sve sa usb-om, zatim mic u miksetu, zvučnike u miksetu, okrenem level i gain, napajanje za kondenzatorski bla bla. Zatim satvim pjesmu i normalno dobijem signal na zvučnike i slušam pjesmu. Naravno prije toga sam u aduio postavkama na kompu namjestio da mi je po defaultu mikseta i mikrofon od miksete. Imam os windows 7 64-bit. Problem je kada pričam u mikrofon. Na zvučnicima se čujem, direktno preko miksete, ali na računalo ne dobijam nikakav signal. Znači, kada pokušam nešto snimati šta da snimam kad nemam signal s mikrofona. Moje pretpostavke su da mikrofon normalno radi kao i mikseta, pošto ima zvuka i čujem na zvučnicima što pričam, ali nešpto ne štima na putu mikseta-računalo. Sada, je li nešto u postavkama, ili kompatibilnosti, ili driverima ne znam :/..gledam sam po google-u za kompaktibilnost windowsa i miksete nisam našao ništa što bi mi pomoglo, isto tako za drivere, nsiam ih dobio sa miksetom nit našo nešto na googlu, a u device manageru piše da je mikseta normalno instalirana. Da li bi netko naslutio u čemu bi bio problem ili gdje bi ga našao? sumnjam da je mikseta neispravna, nova je a opet, u najgore slućaju i to je moguće, ali čisto sumnjam. Hvala.

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238
    3,335 x hvala u 2,163 postova

Normalno Odgovor: sobni studio problem

pozdrav i tebi. dogadja se to i na xp-u. prvi put proradi kako treba a onda corak. nemoj spajat mixer preko usb-a vec ga spoji kabelom na postojeci linijski ulaz pa probaj. probao sam i jedno i drugo preko behringerovih mixera i nema nekakve velike razlike u kvaliteti. ogranicavam se na obicni stereo signal bez upotrebe specijaliziranih programa za visekanalno snimanje. behringer ima zaista siroku paletu vrlo jeftinih i pristupacnih mixera za svaciji dzep a u posljednje vrijeme sve mrsaviju podrsku. uglavnom, dokumentacija je zaista opsezna i trebalo bi je detaljno proucit. nikad mi niko nije dao priliku dva tri dana se pozabavit mixerom, svi hoce odmah a to nisu problemi koji se rijese taj cas.
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

a da li misliš da je pokvarena mikseta, mislim, dao sam 150 kuna više samo zato što sam dobio odgovor da je mikseta sa usb-om praktičnija što će mi pomoći, jer ako je pokvarena, sigurno je nosim tamo da je poprave, nisam bzv platio. Ili pak misliš da je to više do software-a i tih postavki po računalu što treba dodatno skužiti itd? Mislim, izgleda da ću je koristiti onda preko svoje zvučne kartice dok ovo ili ne skužim ili im dođem tamo u dućan i tražim pristojno lijepo da mi je poprave, ahm, tako nekako :P ma da, nisam ni mislio imati behringer za nešto jako ozbiljno, ovo je samo za guštanje, čuo sam već da kod njih nije riječ o kvaliteti koliko je u tome da dođu do kupca jeftinim proizvodom e, i hvala svejedno ;)

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

nije pokvarena, sigurno. jednostavno se nesto u kompu pokolje. a to o kvaliteti ti je prilicno diskutabilno. cuo sam zvuk mnogih mixera a nekako su mi soundcraft i behringer puno topliji od recimo razvikanog mcafee-a. ako svome mixeru pridruzis behringer b1 ili b2 mikrofon neces se posramiti demo snimka.

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

ej. evo ovako. Danas sam pokušao i drugi naćin, znači preko zvučne kartice na računalu i opet ne mogu dobiti zvuk sa mikrofona. Spojio sam L R OUT sa mixera preko Y kabla na zvučnu karticu u mic ulaz (probao sam i Line IN ulaz). Zatim L R IN ulaz sa mixera u Line OUT ulaz na zvučnoj.Mikrofon spojio na mixer, zvučnike. Pustim pjemu i zvuk se čuje na zvučnicima. Pričam u mikrofon nešto ali ne dobivam opet signal na računalo :/. Je li ja nešto krivo spajam jer uvjeren sam da ništa loše ne radim. Naravno u postavkama na računalu sam opet stavio na default svoju zvučnu karticu od kompa, zvučnike i mic u koji sam piknuo ovak konektor iz miksera... :/ zbunjen sam sada totalno :D

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

Probaj promjeniti sobni studio za dvosobni ...

a onda provjeri jel ti mikrofon ispravan .... ;) i kakav uopće mikrofon imaš ? na takvoj mikseti nemoj očekivati da ti radi mali mirkofon za comp bez predpojačala

kad pričaš na mic jel ti zakucava VUmetar na samoj mikseti ?!?!

mic spajaš na prva dva (mono) kanala koji imaju imput level controle, pa vidi da nije stišano do kraja ili čak da je kanal na off/mute
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

strasko

c-3 je zaista dobar mikrofon ali zahtjeva tzv fantom napajanje, to ti je crveni gumbic iznad main sekcije i ispod njega pise +48v. sad kad smo to sredili moramo ulaznu sekciju nekuda proslijediti a to ti je gumbic to main mix. dakle. ta dva gumbica moraju biti utisnuta i sve bi moralo ici. isto tako gumbic to main mix ima dvostruku funkciju, u jednom polozaju propusta ulazne signale preko usb-a a u drugom preko cincha. moras ipak malo proucit dokumentaciju koja je dosla s mixerom.

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

dok ne kupi Shure SM58 Beta neće se napjevati ...

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

hehe strasilo hvala, ali nisam sada toliki amater da ne znam gdje piknuti mikrofon i točno znam što govorim . Kao što rekoh, mikrofon radi, ja dobijem signal sa mikrofona na zvučnike (što znači da rade LED-ice koje spominješ kada pričam u njega) ali ne dobijem signal od mikrofona na računalo . Za crveni gumbić isto znam, to je napajanje za kondenzatorski mikrofon od 48V, njega sam pritisnuo jer da nisam mikrofon mi uopće ne bi radio pa isto tako ne bi čuo signal s mikrofona na zvučnike, dajte ljudi čitajte što pišem kako spada . Problem je što ne dobijem signal sa mikrofona na računalo. Pitanje, jesam li dobro spojio preko RCA kabla ili nisam? opisao sam to gore, ako jesam ja bi trebao dobiti signal na računalo, a ne dobivam ga . U bilo kojem položaju da ostavim "to main mix" gumbić ja ne dobivam signal na računalo

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

console i tebi hvala što uočavaš detalje itd. Ali nisu te stvari koje navodiš problem

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: nik343 Pogledaj Post
    console i tebi hvala što uočavaš detalje itd. Ali nisu te stvari koje navodiš problem
    koji program koristis za mastering sa mixera a ovo je moj mali sobni studio ili kako se to vec kaze

ako vec hoces provjerit da li ti sve ispravno radi spoji izlaz mixera na kucnu liniju pa ces znati da li je problem sa mixerom ili kompjuterom.
    Editirano od console; 02.10.13 u 18:56.

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

hehe, znači bio sam u pravu. Zvao sam i bio u dućanu gdje sam je kupio. Mislio sam da će netko od vas znati to :D Uglavnom, taj mixer nema mogučnost da u isto vrijeme kada šaljem signal na računalo, dobivam ga s računala. Znači ne mogu u isto vrijeme slušati što snimam i snimati ili drugim riječima ne čujem što snimam na zvučnicima :D. Složili smo se u prodavaonici da je to onda vjerojatno mixer koji je za live svirke, ne nužno (pošto se može snimati preko njega). Da odmah naglasim, kolege u prodavaonici su bili iznimno ljubazni i odmah uskočili u pomoć, pošto su mi prodali ono što zapravo nisam tražio u zamjenu sam dobio mixer alesis multimix 8 USB i on ima funkciju koja je meni mnogo bitna. Nadoplata je bila nužna, ali samo ću reći da je bila u granicama, jer dobio sam puno bolji i kvalitetniji mixer i konačno s osnovnom funkcijom za snimanje glazbe ;). Uglavnom, onako kako sam spajao mixer (na 3 naćina) svaki od njih je bio ispravan, znači nigdje nisam pogriješio u bilo kojem trenutku dok sam radio s njom . Hvala vam svejedno, evo, i vi sad znate jednu stvar više :P CONSOLE --> nisam se još bavio s masteringom, ali imam to u planu sada početi, pa eto, baš me zanima tvoj prijedlog i ako imaš neka upozorenja? Mislio sam kao daw koristiti cool edit (instaliran je), ali rijetko gdje sam vidio da ga itko koristi, kod više ljudi sam vidio Logic pro, no eto, u cool editu već imam iskustva.. Kako ti to komentiraš?

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

ne komentiram nista. da si ispravno postavio pitanje onda bih ti ispravno i odgovorio ( bar se nadam ). u kompjuteru imas dvije zvucne kartice, jedna onboard, druga u grafickoj a ti si dodao jos trecu. bilo koji signal sa bilo koje kartice ne mozes preslusavati na drugoj kartici. inace, neki programi i to rjesavaju. ali, ukoliko zelis mixati vanjski izvor sa mixera i jos tome dodati nesto iz kompa to se da izvesti a signal za preslusavanje ti onda ide sa slusalica na mixeru. sve se moze samo kad se pravilno objasni. ako uzmes cijeli mixer kao zvucnu karticu logicno je da je na njemu i preslusavanje. ni ja ne mogu preslusavat ono sto snimam preko usb-a, ali kada mixer spojim preko kablova imam i preslusavanje, naravno onda sve ide preko onboard kartice. jos sam jednom sve procitao za svaki slucaj

glavno da si ti rijesio problem. sto se tice masteringa najbolji je onaj u kojem se najbolje snalazis. cool edit, audition, wavlab, magix. behringer obicno isporucuje ableton live sa skupljim uredjajima i dostatan je za kucne korisnike. ja imam dva. jedan sam dobio sa mixerom a drugi sa fc202.

Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

nisam ja mogao preslušavati ni kada sam išao preko zvučne na računalu, spajao sam i tako (ako sam te skužio dobro).. Pokušao sam preko USB, pa preko RCA kabla, pa sam još i spajao RCA kabl output s računala na input kanal na mixeru i opet ništa.. Kako god sam spojio nisam mogao pustiti matricu na zvučnike i ujedno snimati na mikrofon da to čujem na zvučnicima. A sada postoje li programi razni za to, ne znam, ali nisam ni dužan zanti pošto se zna da sam došao tamo i tražio mixer za kučni studio (za snimanje), onda se i očekuje da čujem na zvučnicima šta onaj tamo u komori pjeva, je li pogriješio u pjevanju, trebam li zaustaviti matricu itd :D. Pa budem onda za početak u cool editu pa kada se izvježbam i naučim malo u njemu prebacim se lako na druge programe.. Od nekud se počinje hehe. Al hvala u svakom slućaju ;). Dugo se baviš ovime?

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

pocinjem pomalo nazirati problem. jedno je snimanje a drugo reprodukcija. sa programom za snimanje i editiranje tipa cool edit ne mozes istovremeno imat i jedno i drugo. ali, da si na cool-u ukljucio snimanje a drugi player uposlio da ti svira matricu dobio bi to sto zelis. jedan od boljih playera za na brzinu je xmplay koji ima dobar reverb efekat koji mozes podesavat i u kojem mozes izabrat zvucnu karticu preko koje ce svirat. drugi brzi i dobar player je 1by1, free.. znaci, da si preko usb-a snimao a preko onboard pustao matricu na mixer sve bi ti lijepo uslo u komp. e sad, da bi to sto si snimio i cuo u cool editu si morao odabrati karticu za editiranje, to je obicno onboard pa onda sve tak lijepo radi da je milina.

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

Ja se ne volim puno petljati u ovakve teme jer šta god kažeš pogriješio si ...

a imam neko prekoliko mikseta i neko prekoliko kilowata .... ... ustvari, ima dida nemam ja

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: strasilo Pogledaj Post
    Ja se ne volim puno petljati u ovakve teme jer šta god kažeš pogriješio si ...

a imam neko prekoliko mikseta i neko prekoliko kilowata .... ... ustvari, ima dida nemam ja
    nisi pogresio nista a cak i ako se razumijes ne mozes primijeniti na sve. ima ploca koje imaju onboard audio koji ne podrzava preslusavanje za vrijeme snimanja. laptopi kolko sam ja probao samo neki od asusa ( takvog jednog imam ja ), ibm r61 i neki no name model koreanca. na kompu na audio nikad nije polagana paznja kolko na video sve je prilagodjeno samo reprodukciji.

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

ali je ipak promjenio sobni za dvosobni kako sam odmah rekao ...

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja