Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 28

Tema: Dubrovnik-novi "stari" grad slučaj

Fish-killer ivo-slano's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447
    196 x hvala u 133 postova

Normalno Dubrovnik-novi "stari" grad slučaj

Ajde da se malo okrenemo najljepšem gradu u miloj nam 'rvatckoj, top destinaciji, biseru Mediterana......itd,itd, itd....

Ili'ti najskupljem gradu u Hrvatskoj, gradu u kojem je nemoguće riješiti prometnu infrastrukturu, gradu u kojemu 95% hotela u vlasništvu stranaca. Gradu koji živi i posluje svega tri ljetna mjeseca, a ostatak godine se životari. Gradu koji domicilno stanovništvo pomalo napušta jer postaje sezonska radna snaga i ne ostavlja nikakvu mogućnost svojoj djeci osim da budu konobari, kuhari ili pomoćna radna snaga u hotelima.
    http://dubrovacki.hr/clanak/50942/najteze-je-doci-do-dobrog-konobara-kuhara-sobarice-i-medicinske-sestre

Vrhunac svega je ova priča sa Europom i mostom preko Pelješca. Postali smo otok. Odsječeni od ostatka hrvatske. Sa vječitim čekanjima na 4 kontrolne točke carine. (Dvije naše-dvije BiH) Pa kupi komadić janjetine i vreću narančina u Neretvi i misli možeš li proći granicu.
    http://www.vecernji.hr/vijesti/sto-m...FbLMtAodOXQA_w
    A priča se razvlači kao žvaka: te trajekt, te prolazna cestovna trasa kroz BiH, pa tunel ispod mora......a riješit će se za 100-200 godina.

Na kraju dolazi šlag na tortu. Golf tereni poviše Dubrovnika. Veličina prostora skoro tri stara grada. Kažu 3 hotela, 140 apartmana, i tri golf terena. A voda, a struja, a prskanje travice sa kemikalijama, drenaža vode, prilazne ceste. A naši vrli političari su stupili u jednu neprirodnu koaliciju. Možete li zamisliti HDZ, SDP, HSLS, HSU, HSP za istim stolom.
    http://www.kontrapress.com/clanak.php?rub=GRADovanje&url=Parodija-politike-Golf-koalicija-SDP-i-HDZ-u-Dubrovniku
    Koja će se lova staviti u špage.

I tako dalje, i tako dalje.........jedan grad, duge tradicije, lagodnog življenja, pomalo postaje grad slučaj, gdje pojedinci grabe ogromnu lovu.
    http://www.portaloko.hr/clanak/nasred-straduna-stolovima-zablokirali-ulaz-u-ulicu-celestina-medovica/0/46494/
    Sve se može kupiti, samo je pitanje na koju se adresu treba obratiti i koliko love ponuditi.

Eto tek toliko da se malo izjadam...a ja opet bježim na selo, jer od ovih vražijih kruzera nemaš gdje parkirati auto, gužve su strahovite. Opet je bio krkljanac na ulazu u Stari grad, a jadni policioti su regulirali promet pješaka za ući u stari grad.

Sodoma i Gomora. 'Bem ti sve pare
    A koja beštija ...po' ure mi je vozila gori-doli. Ispod barke vidio sam koja je to vražija mrcina

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,869
    2,093 x hvala u 1,380 postova

Normalno Odgovor: Blagoslov

Quote Napisao/la: ivo-slano Pogledaj Post
    Ajde da se malo okrenemo najljepšem gradu u miloj nam 'rvatckoj, top destinaciji, biseru Mediterana......itd,itd, itd....

Ili'ti najskupljem gradu u Hrvatskoj, gradu u kojem je nemoguće riješiti prometnu infrastrukturu, gradu u kojemu 95% hotela u vlasništvu stranaca. Gradu koji živi i posluje svega tri ljetna mjeseca, a ostatak godine se životari. Gradu koji domicilno stanovništvo pomalo napušta jer postaje sezonska radna snaga i ne ostavlja nikakvu mogućnost svojoj djeci osim da budu konobari, kuhari ili pomoćna radna snaga u hotelima.
    http://dubrovacki.hr/clanak/50942/najteze-je-doci-do-dobrog-konobara-kuhara-sobarice-i-medicinske-sestre

Vrhunac svega je ova priča sa Europom i mostom preko Pelješca. Postali smo otok. Odsječeni od ostatka hrvatske. Sa vječitim čekanjima na 4 kontrolne točke carine. (Dvije naše-dvije BiH) Pa kupi komadić janjetine i vreću narančina u Neretvi i misli možeš li proći granicu.
    http://www.vecernji.hr/vijesti/sto-m...FbLMtAodOXQA_w
    A priča se razvlači kao žvaka: te trajekt, te prolazna cestovna trasa kroz BiH, pa tunel ispod mora......a riješit će se za 100-200 godina.

Na kraju dolazi šlag na tortu. Golf tereni poviše Dubrovnika. Veličina prostora skoro tri stara grada. Kažu 3 hotela, 140 apartmana, i tri golf terena. A voda, a struja, a prskanje travice sa kemikalijama, drenaža vode, prilazne ceste. A naši vrli političari su stupili u jednu neprirodnu koaliciju. Možete li zamisliti HDZ, SDP, HSLS, HSU, HSP za istim stolom.
    http://www.kontrapress.com/clanak.php?rub=GRADovanje&url=Parodija-politike-Golf-koalicija-SDP-i-HDZ-u-Dubrovniku
    Koja će se lova staviti u špage.

I tako dalje, i tako dalje.........jedan grad, duge tradicije, lagodnog življenja, pomalo postaje grad slučaj, gdje pojedinci grabe ogromnu lovu.
    http://www.portaloko.hr/clanak/nasred-straduna-stolovima-zablokirali-ulaz-u-ulicu-celestina-medovica/0/46494/
    Sve se može kupiti, samo je pitanje na koju se adresu treba obratiti i koliko love ponuditi.

Eto tek toliko da se malo izjadam...a ja opet bježim na selo, jer od ovih vražijih kruzera nemaš gdje parkirati auto, gužve su strahovite. Opet je bio krkljanac na ulazu u Stari grad, a jadni policioti su regulirali promet pješaka za ući u stari grad.

Sodoma i Gomora. 'Bem ti sve pare
    de mi reci jel netko ikad porušio ili popravio hotel Belvedere...jednom davno ,negdje 95 il 97. sam radio tamo na obnavljanju ,al koliko znam nikad nije obnovljen do kraja ..kud ide ovaj svijet...možda nije otvoren jer ga nije niko blagoslovio ...nemam pojma..

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

Normalno Odgovor: Blagoslov

Na žalost Belvedere je još uvijek ruševina u kojoj se skupljaju lokalni narkomani. Ponekad se "dogodi" poneki tehno-party na onoj taraci iznad mora.
    Na žalost INA je još uvijek većinski vlasnik hotela. Jedan mali dio pripada malim dioničarima, a jedan veći paket dionica kola iz ruke u ruku.
    Na žalost u Hrvatskoj ne postoji zakon koji bi natjerao vlasnike da plate penale za neobnovljene privredne subjekte, tako da INA koja sama ne zna gdje se nalazi (igra Vlada kontra Mađari) uopće se ne bavi tim pitanjem. Uostalom, takvi teren u Dubrovniku vrijedi milijarde i danas-sutra kad neko zaključi da to treba prodati tako će se i dogoditi.
    Što se tiče tog trećeg paketa dionica javljaju se pojedini svjetski hoštapleri koji su spremni otkupiti i dugove i platiti INI-in paket dionica, ali na kraju to ispada prevelik zalogaj za svakoga. Preveliki su dugovi i kamate.

Posljednji koji se bio javio za obnovu Belvedera napumpao je svoj iznos na račun kamata za nekakve nepostojeće dugove i mislio je da će tako spustiti cijenu ININ-ih dionica, i dobiti hotel za male novce međutim ispostavilo se da prodaje maglu. Prošle su dvije godine....ali on se više nigdje ne spominje.

Poglavarstvo je pravilo nekakve master planove kako bi to trebalo izgledati u "bliskoj" budućnosti. Ali, na žalost izgleda da je ključni problem dugovi, kamate i INA......i netko tko misli ozbiljno nešto tu napraviti
    morat će se dobro potruditi za razmrsiti taj Gordijev čvor
    A koja beštija ...po' ure mi je vozila gori-doli. Ispod barke vidio sam koja je to vražija mrcina

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

Normalno Odgovor: Dubrovnik-novi "stari" grad slučaj

I konačno farsa je gotova.......
    Znaju li što su učinili? A, novac će se istopiti...
    http://www.dubrovniknet.hr/kolumna.php?id=25317#.UfjcE9JM94I

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

nhf, ali dok je ovakvih cijena, nekako ne mogu pustiti suzu za DU ..

Attached Images Attached Images
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

6. 4 Seljaka kaže: fala strasilo za ovaj post

console (03.08.13),Luigi (31.07.13),SavaKovačević (31.07.13),tarantula (31.07.13)

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,869

složio bih se sa Strašilom totalno...radio sam tamo godinu dana i znam sve t epriče i trikove e sad...
    sve ovo što Ivo kaže j etako na žalost i tužno je to,al tako j ei kod nas i okolo,ništa bolje...meni osobno Dubrovnik uopće nije grad u koji bih otišao na ljetovanje ,radije bih otišao u Cavtat ili Crnu Goru kad sam već tamo ,a Dubrovnik za jedno dopodne obišao grad,vidio i otišao u smijeru koji sam rekao,a cugu popio usput u Župi Dubrovačkoj ...
    zar nije sramota ,al doslovno sramota da jebena kava košta preko 30 kuna ...pa jbt za te pare koje su na ovom računu moš kupit 2 kartona kole u dućanu...koliko je dosta tim ljudima i da li postoji taj pojam uopće?!

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

Jeste li vidjeli gdje je napravljen račun, he-he
    E vidiš s druge strane ja bi ih još povećao. I u Dubrovniku postoje mjesta gde možeš popiti kavu za 5-8 kuna i mineralnu za 6, ali ako želiš biti na Stradunu...e onda plati. Tu ne plaćaš ni konzumaciju, niti uslugu već onu stolicu nasred Staduna koju si zauzeo. Ukoliko ne želiš biti tu, onda pogledaš cijenik i pođeš na jeftinije mjesto.
    Što misliš, ja koji živim tu 12 mjeseci, sa prosječnom hrvatskom plaćom koliko sam puta popio kavu na Stradunu. U zadnje 4 godine, niti jedan jedini put. Robu kupujem u Splitu kad skupim lovu jer cijene u Dubrovniku nikako ne padaju. Hranu proizvodim sam za sebe na selu jer su cijene pošle u nebo. I mislite da mi je lako sa dvoje djece i kreditom na grbači. I znajte, takvih je 60-70% u Durbovniku. I još je dobro. Jer kad prestane sezona, onda će biti svašta.....

Dubrovnik spada u europskih top 8 destinacija i nitko se ne buni koliko plaća kavu u Parizu, Beču, Veneciji ili nedgje drugdje. Ama dosta je podcjenjivanja samoga sebe. Mi više nismo Balkan.
    Već mi je puna pipa gostiju s kruzera koji naprave gužvu, kupe koji suvenir i obiđu po neki restoran i to je to.
    Dubrovnik jednostvno ne može podnijeti toliki broj gostiju i konačno je vrijeme da se napravi neka diferzifikacija. Hoće li mi netko reći što je to bolje na Azurnoj obali ili u Monaku. Bio sam na oba mjesta, a skuplji su od nas dva puta.
    Tko može sebi priuštiti neka dođe, tko ne može neka ide na jeftinije destinacije.
    Ja znam da bi svi voljeli biti 5-6 dana u Dubrovniku, ali jednostavne ne ide. Dogodi li se opet masovni turizam mi ćemo otići k vragu.

Ne želim suditi o pojedincima koji okreću veliku lovu, jer sirotinja će uvijek biti sirotinja a glavonje nedodirljivi....zar nam nije ista politika u cijeloj državi. Ali trenutačno ovdje je korito i praci koji su najbliži najprije dođu do hrane

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

Znaš li koliko košta mjesečni najam prostora na Stradunu?
    Inače, većina prostora su u vlasništvu grada. A zapravo se radi tri-četiri mjeseca, a plaća se dvanaest i ne smiju ih zatvoriti.
    Cijene nekretnina i najmova na top lokacijama u Dubrovniku su užasne, konkretan kafić plaća najam oko 200.000 kn mjesečno kroz cijelu godinu (2.400.000 kn godišnje)...

A ovo nije rekla-kazala. Gazdin sin je bio u mojoj mesnici u naselju prekjučer. Uzeo je pola kilograma čevapa i tri komada svinjskoga vrata. Zar se to čini kao netko tko obrće milijarde.
    Btw...ja sam kupio kilo i po ramsteka

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,869

ma sve je to istina u jednu ruku ni ja ne pijem u zlatarni nego u birtiji(sve manje i tamo),ali meni je to tužno da živiš u tom gradu i moraš otić na periferiju popit piće jer je u centru preskupo...ne kontam...
    i u Veljači je tamo cijena te kave ista ko i sad ili neznatno manja...zašto??? i zašto se onda čude što oni jebivjetri s kruzera dođu,vide i odu??'danas ljudi imaju sve manje para za razbacivanje i ne samo česi ,poljaci i domaći,nego svi gledaju svaku kunu,a neće se reklama za destinaciju napravit visokim cijenama...to može tom kruz i šta ja znam,al on isto neće platit tu kavu nego će mu gazda kafića batalit sam da sjedne kod njega u lokal ...ma teške su to teme...u svakom slučaju kladim se da Straško idući put skreće prema Istri

11. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

ivo-slano (31.07.13)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    922
    1,181 x hvala u 805 postova

Bijah prošle godine u Dubrovniku, prenoćio, pojeo sladoled na Stradunu, prošao zidinama i prošao skuplje nego i jednom svjetskom gradu. Cijene su prenapuhane, ali kako Ivo-slano kaže:" tko voli nek izvoli".. meni i ovaj jedini put je dosta za cijeli život... dođoh vidjeh i odoh, a na neki način zaista žalim ljude koji tamo stanuju i koji nemaju apsolutno ništa od tog turizma već samo bačene otpatke od "evropljana" koji su izuzetno prljavi i nekulturni. Priča se da su bosanci zamazani, a o londonerima i austrijancima neću jer nije tema..

13. fenix77, hvala na tvom postu od seljaka:

ivo-slano (31.07.13)

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

Quote Napisao/la: fenix7 Pogledaj Post
    Bijah prošle godine u Dubrovniku, prenoćio, pojeo sladoled na Stradunu, prošao zidinama i prošao skuplje nego i jednom svjetskom gradu. Cijene su prenapuhane, ali kako Ivo-slano kaže:" tko voli nek izvoli".. meni i ovaj jedini put je dosta za cijeli život... dođoh vidjeh i odoh, a na neki način zaista žalim ljude koji tamo stanuju i koji nemaju apsolutno ništa od tog turizma već samo bačene otpatke od "evropljana" koji su izuzetno prljavi i nekulturni. Priča se da su bosanci zamazani, a o londonerima i austrijancima neću jer nije tema..
    Srećom nemaš pojma o Australijancima i NovoZelenđanima.

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    922

Srećom nemaš pojma o Australijancima i NovoZelenđanima.
    imam pajdo imam al bolje da šutim oni su tamo negdje daleko, a ovo nam je TU pod nosom

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

Ivo, ja kao turista koji dođe obići Dubrovačke zidine nemam pojma za lokalne birtije gdje se može pojesti i popiti za sitne novce... ;)

ali isto tako znam da na Lovćen dođeš za nekih 10ak kuna, usput se najedeš i napiješ u usputnim "OPG-ima" (neznam kako se kod njih zove) odakle nas 4 ode sito i napito za nekakvih 15ak€ (a sve domaći sir, pršut i vino), spustimo se motorima niz serpentine do mora i sjednemo na cugu i sladoled (uz samu obalu), usput još obiđemo koješta i popodne se vratimo do apartmana siti i zadovoljni ne potrošivši ni 20€ .. (i benzin uključen) ;)

Prošao sam jako puno motorom (ima čak i tu na forumu nekoliko putopisa) i NIGDJE se nisam naplaćao kao kod nas .... NIGDJE

sorry ako si se pronašao uvrijeđen na moj komentar, ali nije upućen direktno tebi, možda čak ni direktno Dubrovniku .. ;)

Pogledajte ulaznice za naše nacionalne parkove.... kru' ti *ebem ... da se usereš ... za jednu jednodnevnu ulaznicu na Plitvice kupiš cjelogodišnju ulaznicu u SVE NP u SLO (recimo) .. a ima ih nekoliko ... ;)
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

A za to smo se borili. Htjeli smo Europu, dobili smo Europu. Zapravo kako tko.
    Sirotinja će biti najamna radna snaga i još veća sirotinja, a bogati će postati nedodirljvi sa sve debljim takuinom (novčanikom). Dobit ćemo nove lordove i plemstvo u hrvatskoj.......a tko će pitati nakon tri generacije kako su im preci operušali po' države. Zar nisu tako potekli bogataši i u Britaniji, Nizozemskoj, Španjolskoj itd...itd...samo što su oni perušali kolonije, a ne svoju zemlju. To je došlo poslije kad su već imali kapital, ha-ha...
    I tako to ide, velika riba jede malu
    Sad još da prodamo vodu, šume, more i eto nas.......u tri pm

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    922

Straško evo samo da kažem da sam prije tjedan dana u londonu platio ulaznicu za teatar u parteru 6 red platio na popustu 80 funti, a na stajalištu prije Inssbrucka dvije kave 12eura...tako da o cijenama bolje ne pričati jer to je isto kao kad autom(ne motorom) idemo po našoj auto cesti i zagžva se 5 km odmah smo ljuti i pizdimo, kao i slovenci i čehi, a čekao sam na mostu prije brenera više od 2 sata i 5 km i svi mirni i u čekanju u 4 kolone...dakle ima i od nas pizdarija kao i u cijelom svijetu ali što je naše to više boli..

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    922

A za to smo se borili. Htjeli smo Europu, dobili smo Europu. Zapravo kako tko.
    Sirotinja će biti najamna radna snaga i još veća sirotinja, a bogati će postati nedodirljvi sa sve debljim takuinom (novčanikom). Dobit ćemo nove lordove i plemstvo u hrvatskoj.......a tko će pitati nakon tri generacije kako su im preci operušali po' države. Zar nisu tako potekli bogataši i u Britaniji, Nizozemskoj, Španjolskoj itd...itd...samo što su oni perušali kolonije, a ne svoju zemlju. To je došlo poslije kad su već imali kapital, ha-ha...
    I tako to ide, velika riba jede malu
    Sad još da prodamo vodu, šume, more i eto nas.......u tri pm
    jel... ma nemoj više nas nije željelo evropu al nam je utisnuli ko budali šamar pa nek nam bude..
    polako pa sigurno tonemo u to nema sumnje al možemo se samo ovako jadati na forumu i ništa ne koristi

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,869

ajd kad smo već otišli od srži teme da postavim još jedno pitanje možda netko zna odgovor...ne čini li se vama da spomenute kolone na našim autocestama u vrijeme sezone netko namjerno radi??? ja sam stekao upravo takav dojam...
    pojavi se drot na motoru ,parkira pored i nešto mrda i svi počnu usporavat i kilavit i za 5 minuta stvori se kolona od nikud i zbog ničeg...i onda oni isslikaju i to je to,a poslije treba par sati da se promet vrati u normalu dok se to malo rasčisti...najezda turista na jadran,a moš si mislit...dođeš tamo ,a ono svake godine sve manje ljudi...

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    922

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    ajd kad smo već otišli od srži teme da postavim još jedno pitanje možda netko zna odgovor...ne čini li se vama da spomenute kolone na našim autocestama u vrijeme sezone netko namjerno radi??? ja sam stekao upravo takav dojam...
    pojavi se drot na motoru ,parkira pored i nešto mrda i svi počnu usporavat i kilavit i za 5 minuta stvori se kolona od nikud i zbog ničeg...i onda oni isslikaju i to je to,a poslije treba par sati da se promet vrati u normalu dok se to malo rasčisti...najezda turista na jadran,a moš si mislit...dođeš tamo ,a ono svake godine sve manje ljudi...
    To je zato da bi se naši ministri kurč.ili da imamo puno turista
    Kako neće bit manje turista i želim onim koji to zaslužuju kao ovi koji su nakon sat vremena čekanja iznajmili mi motorin koji nije htio upaliti i to još bez računa...a kad je malo mjesto svak svakog zna i neće mu se zamjeriti.. Onima u mjenjačnci na lumbardi i onima koji iznajmljuju trulež od motorića i bicikala bez kočnica želim da propadnu, jer dok je takvih ode naš turizam, a da ne kažem govnarima koji iznajmljuju sobe pod apartman sa starim krevetima i trulim madracima, naplaćujući unaprijed... Eto takvima želim da ih svi zaobilaze u širokom luku. Iako turisti svake godine novi i ne znaju što ih čeka i kad se žališ jednostavno ti kaže: ma idi drugdi ako ti ne paše...Linič je mala beba što bi im ja radio...

22. fenix77, hvala na tvom postu od seljaka:

ivo-slano (03.08.13)

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    447

Istina, bez kontrole nema sreće. Pa tako smo nažalost funkcionirali 70 godina i nije baš jednostavno izbiti loše navike. U svakom slučaju sam za kontrolu i to još oštriju, i sa većim kaznama.
    Vrijeme je da se nekim stvarima stane u kraj. Ne moež netko tko je otvorio kafić dvije godine vozati novu Benđolu ili Merđa ukoliko je pošteno radio. Dakle, svi smo mi "piz..." koji pokušavamo zaraditi kruh na pošteni način.
    I onda mi dijete doma dođe i pita: "Tata kako oni mali u mom razredu ima "I Phone 5" Kad ćeš ga ti meni kupiti?" A tata priča o socijalnoj pravdi, porezu, zatvoru, krađi...itd, itd, a u duši se osjećam zadnjim idiotom

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    922

Istina, bez kontrole nema sreće. Pa tako smo nažalost funkcionirali 70 godina i nije baš jednostavno izbiti loše navike. U svakom slučaju sam za kontrolu i to još oštriju, i sa većim kaznama.
    Vrijeme je da se nekim stvarima stane u kraj. Ne moež netko tko je otvorio kafić dvije godine vozati novu Benđolu ili Merđa ukoliko je pošteno radio. Dakle, svi smo mi "piz..." koji pokušavamo zaraditi kruh na pošteni način.
    I onda mi dijete doma dođe i pita: "Tata kako oni mali u mom razredu ima "I Phone 5" Kad ćeš ga ti meni kupiti?" A tata priča o socijalnoj pravdi, porezu, zatvoru, krađi...itd, itd, a u duši se osjećam zadnjim idiotom
    slično razmišljamo... a dijeca nam pokazuju jebeno iskreno kakvi smo ljudi

Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja