Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12
Results 21 to 33 of 33

Tema: Dohrana staraca?!?!?!?!

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,933
    2,131 x hvala u 1,399 postova

Normalno Odgovor: Dohrana staraca?!?!?!?!

Sve stoji osim ovo sa sinom...tko zna kakva je okolnost u tom smislu,ali teško koja okolnost može nekoga spriječiti da se brine o svojim roditeljima ,ako on to stvarno želi.Kakva je to krv koja ostavi roditelje na skrb nekom tko se "brine" o njima zbog njihovog imanja ?!Takvi često dođu u takvim okolnostima i traže sve(doživio ...nije bio sin ,ali nije prismrdio 25 godina ni dok je starica bila pokretna i zdrava,a prvi po tal doletio.To mi je još gore nego ovi što traže oglase da steknu nekretninu)U svakom slučaju mislim da je potrebno nekog jako dobro poznavati,usudio bih se reći i voljeti da bi se mogao brinuti o starim ljudima jer uz to idu bolest,nepokretnost,razni oblici mušica i šizofrenije,prohtjevi i navike stvarane tijekom čitavog života,koje ti ljudi ne žele mijenjati...teško je to u svakom slučaju i još je teže ako se to ne radi iz ljubavi prema tim ljudima...možemo se mi zajebavat ,al istina je nešto drugo ,dobro niki kaže...

2. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

fenix77 (15.07.13)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    976
    1,214 x hvala u 824 postova

obično ovi dobrodušnici koji se žele brinuti o starčadi se nakon nekoliko mjeseci predomisli pa ugnjetavaju starce i viču kako su ludi ili kako su poludjeli, ali to ne govore kad su potpisivali papire jer se ne bi smatralo pravno valjano. Dakle skidam zaista kapu strancima(nekome tko nije krvno srodstvo) da ima strpljenja sa zahtjevnim ili manje zahtjevnim starcima koji ma kolko godina imali još su uvijek željni života ali na takav način da ih netko poštuje a ne da ih maltretira.

✿ ℒℴѵℯ ❤ NIKITA_ST's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335
    3,723 x hvala u 2,807 postova

da da...upravo tako
    ne podnosim maltretiranje ni psihičko zlostavljanje ikog,a pogotovo djece i strih ljudi
    da nebi bilo da sam tek tako skočila na čovjeka tu oštro i strogo...čuvala sam ja i baku i majku bolesnu (ne svoje),al iz obitelji,a van obitelji sam brinila u bolnici za jednu bakicu koju sam uspila podić na noge i koja bi zaplakala od radosti kad bi me vidila na vratima od sobe i zvala me MOJA
    čuvala sam i obilazila,pravila društvo i kuhala jednoj baki staroj,slikarica je...i dala bi mi svoje boje i štafelaj i učila me slikati na platnu...ja sam je kupala,šišala,šetala sa njom,igrala karte i tako svaki dan mjesecima za neki sitniš.
    Volim uljepšat život kome mogu i interes mi je zadnji na pameti.
    Naravno,kad bi postojala mogućnost da osim čistog zadovoljstva što nekog mogu bar malo usrećit dobijem uz to nešto što bi mojoj obitelji i meni olakšalo život,vjerovatno bi prihvatila,naravno...al zato bi ti ljudi znali i osjetili da ih ne iskorištavam,već jedni drugima na svoj način pomažemo...s poštivanjem!
    Adio selo.Živi i zdravi bili.

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275
    3,352 x hvala u 2,176 postova

Quote Napisao/la: fenix7 Pogledaj Post
    obično ovi dobrodušnici koji se žele brinuti o starčadi se nakon nekoliko mjeseci predomisli pa ugnjetavaju starce i viču kako su ludi ili kako su poludjeli, ali to ne govore kad su potpisivali papire jer se ne bi smatralo pravno valjano. Dakle skidam zaista kapu strancima(nekome tko nije krvno srodstvo) da ima strpljenja sa zahtjevnim ili manje zahtjevnim starcima koji ma kolko godina imali još su uvijek željni života ali na takav način da ih netko poštuje a ne da ih maltretira.
    za to se ide u skolu i to se zove njega starih osoba i to zanimanje zaista treba volit i postivat, makar i tu ima svega. ja to ne bi delal za 100 imanja. ti bokca, moj stari se uvredi kad mu nekaj velim kaj ne pase a kamoli nepoznata osoba koja je preko noci banula
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

Quote Napisao/la: NIKITA_ST Pogledaj Post
    Ne znam jel se prerano veseliš,al znam da se pokvareno veseliš.
    Nebi ti ja dala da mi psa uzdržavaš! Sam tvoj način opisivanja svega toga i nazivi "starci" u tom posprdnom i omalovažavajućem smislu kojeg iščitavam kad pišeš,je odvratan.
    Svakome danas treba novac,stan,kuća,osnovne životne potrebe itd.,al treba i poštivat to da su ti "starci"to stekli tokom života i s poštovanjem se odnosit prema tome.
    Da ja naiđem na nešto tako,do groba bi im bila zahvalna(svog),a sinu bi sigurno dala da uzme svoj dio,a da to nije samo ***** u guzicu,jer ipak je to njihovo dijete i krv.
    Lakomost je jako ružna osobina.

Micika, ne znaš cijelu priču, taj sin kojeg su razbaštnili, je htio ubiti svog oca......tog starca.......a taj "starac" je i bio digo hipoteku sinu za kuću, da si kupi, i on ga je pokušo ubit radi jebenog alkohola.......tako da nije ništa ni zaslužio, otac poštiva sina, ali sin oca ne........i dali je taj sin zaslužio da dobije što? Kod mene njima ne bi ništa falilo, imali bi čisto, ispeglano, skuhano, okolo kuće sve uređeno....režije plaćene i još bi dobili 1000 kuna mjesećno za sinovu hipoteku .....što tu ne valja?

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335

Quote Napisao/la: tomo93 Pogledaj Post
    Micika, ne znaš cijelu priču, taj sin kojeg su razbaštnili, je htio ubiti svog oca......tog starca.......a taj "starac" je i bio digo hipoteku sinu za kuću, da si kupi, i on ga je pokušo ubit radi jebenog alkohola.......tako da nije ništa ni zaslužio, otac poštiva sina, ali sin oca ne........i dali je taj sin zaslužio da dobije što? Kod mene njima ne bi ništa falilo, imali bi čisto, ispeglano, skuhano, okolo kuće sve uređeno....režije plaćene i još bi dobili 1000 kuna mjesećno za sinovu hipoteku .....što tu ne valja?
    a sve valja ...osim tvog prizvuka nepoštivanja,pogotovo u onom " a starci i nisu baš nešto boležljivi"..žao ti šta će poživit

al dobro...svak ima pravo na svoj način razmišljanja...kako ja,tako i ti...micek

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

a sve valja ...osim tvog prizvuka nepoštivanja,pogotovo u onom " a starci i nisu baš nešto boležljivi"..žao ti šta će poživit

al dobro...svak ima pravo na svoj način razmišljanja...kako ja,tako i ti...micek
    Nije to ne poštivanje, nego su čiste ekonomske činjenice, ako oni požive dulje od 12-13 godina onda se ne isplati to ni sklapati jer nije da sam đubre, ali nisu mi niti rod niti baš dobri prijatelji da bih radi njih bio na gubitku od desetak tisuća € .....ustvari, nitko nije lud da bi tako bio.....radije bi ja novo gradio tih 12-13 godina nego sa ovime se zajebavao tako dugo, ako me razumiješ što trabunjam.......kako bi ljudi rekli:" Ako sam veslo siso, nisam cijeli brod proguto"

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

ovako, odustao sam od ovoga, sad imam drugu šansu, isto sa dohranom, ljudi su jako dobri, dragi, simpatični, nisu zahtjevni, sve je odlično osim jedne stvari, naravno kao i svi stari ljudi, imaju neke svoje muhe, nisu htjeli legalizirati kuću jer kako oni kažu:" to su sve lopovi, kriminalci i ljenčine i ne dam im kune" :D Sad ne znam kakva je procedura sa time, dali netko ima ideju kakvu?

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275
    3,352 x hvala u 2,176 postova

Quote Napisao/la: tomo93 Pogledaj Post
    ovako, odustao sam od ovoga, sad imam drugu šansu, isto sa dohranom, ljudi su jako dobri, dragi, simpatični, nisu zahtjevni, sve je odlično osim jedne stvari, naravno kao i svi stari ljudi, imaju neke svoje muhe, nisu htjeli legalizirati kuću jer kako oni kažu:" to su sve lopovi, kriminalci i ljenčine i ne dam im kune" :D Sad ne znam kakva je procedura sa time, dali netko ima ideju kakvu?
    sjedni u kut dok te ne prodje
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

11. console, hvala na tvom postu od seljaka:

tomo93 (19.07.13)

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    886
    699 x hvala u 505 postova

kontam da je na tom kreditu naskuplja kamata
    Daj Bog da sva djeca ovoga svijeta imaju miran san .
    Ljudi ... donacije su sad važnije no ikad.

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

Quote Napisao/la: puknuti Pogledaj Post
    kontam da je na tom kreditu naskuplja kamata
    Ma sve je to komplicirano za moj mali mozak :D da se radi o tehnici, onda sam kralj, ali ekonomija, onda prepustiti to nekome tko zna šta radi :D ja ne znam pa pitam :D

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335

aj dohrani mene...ostavit ću ti veš mašinu i radijator...ko novo sve

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

aj dohrani mene...ostavit ću ti veš mašinu i radijator...ko novo sve
    Koliko imaš godina? (znam da nije to pristojno damu pitati )

može samo pod uvjetom da imaš ispod 35 ;) :D

Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja