Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Tući ili kazniti? - Stranica 8
Stranica 8 od 18 PrvoPrvo ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Results 141 to 160 of 347

Tema: Tući ili kazniti?

Lord Turki's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    479
    812 x hvala u 497 postova

Normalno Odgovor: Tući ili kazniti?

nikada ne tuči djete
    sa djetetom treba uspostavit odnos uzajamnog povjerenja i odgovornosti
    kazna da ali samo kao odgojna mjera za budučnost,u životu se pogreške više ili manje plačaju
    djetetu treba samo ljubav i pažnja i to svakodnevno bez izuzetka

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

ZGAZITI

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149
    134 x hvala u 113 postova

Quote Napisao/la: Kanižan Pogledaj Post
    ZGAZITI
    A tako su tebe tvoji? Da, kužim, nije ti lako. Tvoj je savjet utoliko korisniji jer uspješno odgajaš svojih petero dječice.
    Radi jednog malog u vrtiću kod kojeg dragi roditelji koriste gornje metode (zgaziti i sl.) i koji onda maltretira one koji se ne znaju obraniti jer nemaju pojma kaj je to nasilje moje dijete hoda kod psihologa. Naravno da taj klinac i njegovi roditelji kreteni ne hodaju nigdje. Živjela država i njihove institucije i sustavi zaštite!!! A kad se desi Luka Ritz svi se zgražaju. E pa nasilje u obitelji prerasta u nasilje na ulici i naravno i tu kao i svugdje stradaju oni koji su najmanje krivi i najmanje agresivni.

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759
    1,004 x hvala u 762 postova

Quote Napisao/la: nightmareweaver Pogledaj Post
    A tako su tebe tvoji? Da, kužim, nije ti lako. Tvoj je savjet utoliko korisniji jer uspješno odgajaš svojih petero dječice.
    Radi jednog malog u vrtiću kod kojeg dragi roditelji koriste gornje metode (zgaziti i sl.) i koji onda maltretira one koji se ne znaju obraniti jer nemaju pojma kaj je to nasilje moje dijete hoda kod psihologa. Naravno da taj klinac i njegovi roditelji kreteni ne hodaju nigdje. Živjela država i njihove institucije i sustavi zaštite!!! A kad se desi Luka Ritz svi se zgražaju. E pa nasilje u obitelji prerasta u nasilje na ulici i naravno i tu kao i svugdje stradaju oni koji su najmanje krivi i najmanje agresivni.

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    691
    838 x hvala u 676 postova

ZGAZITI
    kak to misliš???

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Rj, ej, milost molim. Nisam stavio smajlić, a edit mi bio prošao dok sam se okupao pa ste krivo shvatili post. Neprimjereno sam se našalio.
    Ja nikad nisam bio gažen, jednom sam dobio batina, ali humanom metodom. Ne smatram batine dobrima, ali mene su postidile i nikad mi više nije palo na pamet baciti ručnu bombu u jezero puno pataka (to sam, naime, bio napravio). Nekad, u situacijama krajnje nedokaznosti ili gluposti treba upotrijebiti packe šibom, ali nikako udarce rukama ili u glavu jer djeca onda počinju s doslovnim oponašanjem udaraca, a ako su ih več usvojila onda dobiju zeleno svijetlo za njihovu uporabu. Sigurno neće uzeti šibu i packama kažnjavati kolege, osjećat će strahopoštovanje, a temeljni zakon ponašanja kioji je još Pavlov ustvrdio odradit će svoje - čovjek koji ponašanje uči neće ponoviti tako skoro stvar u vezi koje je osjetio bol, pa makar i fizičku.

Quote Napisao/la: kotacic Pogledaj Post
    kak to misliš???
    Kotačko, šalim se. Gore je objašnjenje.

Ramones
    Gost

kazniti

Lav25's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    48
    33 x hvala u 33 postova

ni tući ni kazniti,pokušat prvo riješiti razgovorom,ako ne upali onda kazna

Ramones
    Gost

Quote Napisao/la: Lav25 Pogledaj Post
    ni tući ni kazniti,pokušat prvo riješiti razgovorom,ako ne upali onda kazna
    I ako ni to ne upali onda slede batine,bar je tako sa mnom bilo

Lav25's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    48
    33 x hvala u 33 postova

Quote Napisao/la: Ramones Pogledaj Post
    I ako ni to ne upali onda slede batine,bar je tako sa mnom bilo
    hvala na tom dodatku

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149

Rj, ej, milost molim. Nisam stavio smajlić, a edit mi bio prošao dok sam se okupao pa ste krivo shvatili post. Neprimjereno sam se našalio.
    Ja nikad nisam bio gažen, jednom sam dobio batina, ali humanom metodom. Ne smatram batine dobrima, ali mene su postidile i nikad mi više nije palo na pamet baciti ručnu bombu u jezero puno pataka (to sam, naime, bio napravio). Nekad, u situacijama krajnje nedokaznosti ili gluposti treba upotrijebiti packe šibom, ali nikako udarce rukama ili u glavu jer djeca onda počinju s doslovnim oponašanjem udaraca, a ako su ih več usvojila onda dobiju zeleno svijetlo za njihovu uporabu. Sigurno neće uzeti šibu i packama kažnjavati kolege, osjećat će strahopoštovanje, a temeljni zakon ponašanja kioji je još Pavlov ustvrdio odradit će svoje - čovjek koji ponašanje uči neće ponoviti tako skoro stvar u vezi koje je osjetio bol, pa makar i fizičku.

Kotačko, šalim se. Gore je objašnjenje.
    Ok. Ovaj put si se izvukao bez batina. I nije mi bio post u skladu s tobom. Mislila sam da si ponorel na naglo.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Ok. Ovaj put si se izvukao bez batina. I nije mi bio post u skladu s tobom. Mislila sam da si ponorel na naglo.
    baš ti hvala

zadnje 2 rečenice ne kužim

MIKICA17's Avatar
    Član od
    Feb 2009
    Zahvala
    0
    2 x hvala u 2 postova

kazna je zakon. pogotovo kad upilis objasnjenjima zasto to nevalja

sprinter's Avatar
    Član od
    Feb 2009
    Zahvala
    5
    0 x hvala u 0 postova

Istući....kazniti...pa tek onda sve rješiti razgovorom

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149

baš ti hvala

zadnje 2 rečenice ne kužim
    Kaj ne razmeš - nije mi to "zgaziti" s caps lockom pasalo uz ostale tvoje postove pa sam mislila da si ponorel. Sva sreća nisi i idemo dalje.

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

Svoju sam kćer od 5 i po godina stavila spavati popodne-gledale neki crtić-ja zaspala..
    A ona se ošišala škaricama za papir-svoju dugu, ricavu plavu kosicu ošišala do glave! Naravno , napreskokce, pa pramen vamo, pramen tamo....
    I u tome trenu, kad sam ja htijela s njom porazgovarati i adekvatno ju kaznit, naleti njen tata i napadne mene-ja kriva, ja nisam normalna, kako sam mogla dozvolit da se to sve skupa dogodi !?
    Nit sam ju uspijela kaznit, nit razgovarat s njom, jer sam morala ić na posao, jedino je pametni tata naučio da šta god ona napravi sigurno se nekako može objasnit nekim mojim propustom.

Dakle-šta da joj sad radim? Neka kose, nije tolki problem, šta kad se poželi bušit il nešto ..?

skroz zdrava's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    6
    0 x hvala u 0 postova

U mojoj se kući prakticira odlazak u kuta za kaznu.Ispočetka nije baš djelovalo,dok se ja nisam sjetila.Potjeram krivca u ćošak i upalim tv ili dvd sa najdražim crtićem, a oni ne smiju gledat.Tako da taj odlazak u kut ne znači samo to nego i svojevrsno mini mučenje.Da viš kasnije kako su dobri!
    ...ja nećem više da budem čemer ,plač i jad...

Član od
    Dec 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

imam sina 2.5 god i jako je agresivan samo mi nikako nije jasno odakle ta agresivnost ni ja ni muz nismo neki agresivci da pace oboje smo mirne naravi i dosta stalozeni,sin nas ma gdje stigne udari prolazi pokraj nas pa nas maltane , a da ne govorim dijecu u parku njih udara samo ako mu se poremeti igra ili se neko hoce ukljuciti dobro jedinac je to i mogu razumijeti,batine jednostavno ne pomazu mislim da bi bilo ucinkovitije da sama sebi opalim par samara nego sto on dobi po peleni , a sto se tice kazne ona dijeluje ali samo prvih pola sata pa zaboravi da je stajao u kutu !!!!!!!!Mislim da je bolje kazna jer svaki udarac ostavlja trag na svakome!!!!!!!!Pusa svima

Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    4
    0 x hvala u 0 postova

ja moje klince pretežno ubijam u pojam razgovorom i objašnjavanjem...nekad do te mjere da mi sin kaže: molim te reci mi koja mi je kazna

al kad imaju trenutke inspiracije bude tu i po turu...al već kad krenem prema njima obećavaju kule i gradove

Mentalist's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    10
    0 x hvala u 0 postova

Tući je prejaka riječ, ali uvjeren sam da mnogim ruka poleti, neki se suzdrže, neki ne. Kako je sve relativno, neko dijete može teže primiti lagani udarac po guzi nego neko drugo dobre batine.

Stranica 8 od 18 PrvoPrvo ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja