Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Tući ili kazniti? - Stranica 15
Stranica 15 od 18 PrvoPrvo ... 51112131415161718 ZadnjiZadnji
Results 281 to 300 of 347

Tema: Tući ili kazniti?

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275
    3,352 x hvala u 2,176 postova

Normalno Odgovor: Tući ili kazniti?

Quote Napisao/la: Kotacic Pogledaj Post
    Kakvo slobodno vrijeme ak ima lose ocjene? Vec si je to slobodno vrijeme potrosil na zafrkanciju pa otuda i losa ocjena. Mi doma ipak volimo udarit tamo gdje najvise boli a sa 16 i pol godina najvise boli ak nemre van...drugi puta shvati kaj mu je prvo za radit ak hoce vikendom izlazit.
    kolko puta sam kao dijete sjedil nad knjigom kaznjen sjedenjem u kuci. prva strana vjecno otvorena a misli tamo negdje na livadi. nikakve koristi od tuga. u danasnje vrijeme u skoli nije uopce problem dobit losu ocjenu, ovisi samo kolko je ucitelj, profa, nastavnik nadrkan tog dan. nagledam ih se nekaj ne kazem da deca nisu kriva jer to je ipak njihov posal, samo ih treba usmjerit. neko uspije neko ne.

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600
    1,478 x hvala u 1,003 postova

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    zaista divnih stvari za procitat. NE kaznjavajte djecu onim s cim bi se bavila u slobodnom vremenu, nema van je ko da cucka za nogu stola privezete. to kaj nema interneta je jedno a kaj nema kompa je drugo. komp ne sluzi samo za internet. dijete MORA imat svoje slobodno vrijeme i samo raspolagat s njim ma kako vama to grozno ili cudno zvucalo. ja svojoj djeci NIKAD nisam zabranio izlazak. kad je doslo iz guzice do glave shvatili su poantu. samo treba vremena i malo strpljenja. moja su znala da je vrag odnel salu kad sam prestal pripovedat i zasutil.
    koliko tvoja djeca imaju godina?
    znam slučajeve da djeca koja idu osmi razred dođu kući pjani da jedva stoje na nogama
    misliš da im ne treba zabraniti izlaske?
    znam, znam ako hoće napit će se kad opet izađu ali...

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275

Quote Napisao/la: Cicimici Pogledaj Post
    koliko tvoja djeca imaju godina?
    znam slučajeve da djeca koja idu osmi razred dođu kući pjani da jedva stoje na nogama
    misliš da im ne treba zabraniti izlaske?
    znam, znam ako hoće napit će se kad opet izađu ali...
    mozemo naci i druge razloge, neki se i fiksaju, roditelji cupaju kose a nemreju si pomoc jer nemaju pomoci institucaija zaduzenih za te probleme. vjeruj, ako se tako nastavi a nastavit ce se, da ce roditeljima prikipit, organizirat ce se a onda bome bude i gusto. djecu nam batinaju, prebijaju, ubijaju, gaze i maltretiraju a svi samo pripovedaju. znas, djeca dobrostojeca, sa penezimo u dzepu su otrov za okolinu. kupit ce bilo kaj i potrosit peneze da zajebe sirotinju zeljnu svega i svacega a onda delat norca iz toga. ovdje samo razgovaramo o nacinu kaznjavanja unutar obitelji. to sto je veci utjecaj s one strane kucnih vrata niti sam ja niti bilo koji roditelj kriv. problem je sto se djeca vani susrecu sa stvarima o kojima mi pojma nemamo ni u najcrnjim snovima, stos je samo hoce li imat hrabrosti to rec doma ili sutit u strahu od odmazde. problem je naucit dijete da ti vjeruje i da ti kaze sto se dogadja bez obzira na kaznu doma. tesko je o tome sudit. govorimo opcenito o tome. svi se bojimo toga vani ali dok god pravna drzava ne profunkcionira na tom podrucju dotle nista od svega. piva i vino su prehrambeni artikli, dakle djeca se prezderavaju mislim da sam skrenul s teme. neznam kaj bi rekal, tu bi trebalo iskustvo nekog tko ima tih i takvih problema s djecom ali ovdje to ne bumo procitali jer i mene bi bilo sram tak nesta napisati.

murphy's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    476
    284 x hvala u 240 postova

ma dvi priko ušiju uvik dobro dođu
    NEZAVISNA REPUBLIKA DALMACIJA

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759
    1,004 x hvala u 762 postova

Quote Napisao/la: NIKITA_ST Pogledaj Post
    bemti...sad ja ispadam vrag među vama anđelima
    ma ne tučem ja svoju djecu,a poneki klap po guzi i čupkanje ih više nasmiju,al bar privuku pažnju....
    popustljiva sam i ne volim kažnjavat...
    više sam tip sicilijanske mame koja puno priča uzalud uglavnom,puna je ljubavi i stalno nešto kuha i peče kolače,
    a djeca znaju da sam jedina tu za njih 24 sata dnevno i da sam im uglavnom mama i zamjena za tatu...pa poneko čupkanje me ne radi lošom osobom.
    Naravno da sam za priču i kažnjavanje u smislu zabrane nečega,al previše sam popustlljiva i to mi je mana koju iskorištavaju banditi
    Baš sad razmišljam...mene moji nikad nisu tukli,a bogami ni kažnjavali ikad za nešto,pa sam opet dobra ispala koliko toliko.
    Mislim da se u današnje vrime previše ponekad kažnjavaju djeca da bi se pokazalo ko je gazda tu,
    a time se gore nego batinama oduzima ponos djetetu i njegovo samopouzdanje.
    Tu mislim na ekstremnije slučajeve,a znam ih nekoliko.
    Djeca se povlače u sebe jer su roditelji jaki na riječima i u kaznama i onda su oni ko mali pijuni bez karaktera i prava na svoje mišljenje i želje,bez prava na veće greške...a sve od straha.
    Takva djeca odrastu u bojažljive ljude koji uvijek trebaju nekog drugog da ga vodi i odlučuje,a to nije dobro.
    nismo svi isti i hvala bogu na tome

ne vidim razloga da se iko od nas ispričava nekom drugom samo zato šta nismo isti

različiti ljudi, različita djeca, različite atmosfere u kući...i to je život

Nisam popustljiva, iako sam uvijek za kompromis, demokraciju, dogovor, ne klepećem bez veze nikad, razgovori su uvijek konstruktivni, jasni i glasni i razumljivi svima. naravno da ako će ostat vani duže nego smo se dogovorili, zna da očekujem od njega da se javi, iz jednostavnog razloga jer živimo skupa, imamo neke zajedničke planove, red je da se obavijesti onog nekog sa kim živi da se planovi mijenjaju, jer bez obzira šta sam mama, koja kuha, pere, čisti, peče... imam i neke svoje potrebe, svoj život, ako ništa drugo....moram ić u nabavku. Očekujem poštovanje prema sebi kao i prema svakom drugom sa kim se komunicira i dogovara nešto.
    Ni mene starci nisu nikad udarili, a moglu su mlatit koliko su htjeli, ništa ne bi postigli, napravila bi i opet po svom ako neki njihov zahtjev/uputa meni nije imao smisla. Nismo svi isti.

Quote Napisao/la: Cicimici Pogledaj Post
    to je uvijek tako na sof-u

i
    da....to je uvijek kad se krene razgovarat o nečemu kad ne misle uvijek svi isto Uvijek mora postojat neka tablica ko je bolji, ko gori Ne kužim zašto treba ta tablica???

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    zaista divnih stvari za procitat. NE kaznjavajte djecu onim s cim bi se bavila u slobodnom vremenu, nema van je ko da cucka za nogu stola privezete. to kaj nema interneta je jedno a kaj nema kompa je drugo. komp ne sluzi samo za internet. dijete MORA imat svoje slobodno vrijeme i samo raspolagat s njim ma kako vama to grozno ili cudno zvucalo. ja svojoj djeci NIKAD nisam zabranio izlazak. kad je doslo iz guzice do glave shvatili su poantu. samo treba vremena i malo strpljenja. moja su znala da je vrag odnel salu kad sam prestal pripovedat i zasutil.
    probaj pročitat sa razumijevanjem onaj moj post... korištenje kompa do besvjesti znači da su se uvela neka ograničenja. Tj. ja sam ih uvela...ali tek nakon šta je imao šansu 3 mjeseca da sam skuži šta mu je činiti. Nije uspio...i to je bilo to. Nakon 15 godina, nije uspio sam, pa je trebao malu pomoć mame.
    Da, i ja mu pokušavam bit i mama i tata i autoritet i prijatelj...sve u jednom .
    Quote Napisao/la: mr. murphy Pogledaj Post
    ma dvi priko ušiju uvik dobro dođu
    kako kome...meni ne prija, nikako

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,933
    2,131 x hvala u 1,399 postova

Quote Napisao/la: tonkica051 Pogledaj Post

ne vidim razloga da se iko od nas ispričava nekom drugom samo zato šta nismo isti

različiti ljudi, različita djeca, različite atmosfere u kući...i to je život

Nisam popustljiva, iako sam uvijek za kompromis, demokraciju, dogovor, ne klepećem bez veze nikad, razgovori su uvijek konstruktivni, jasni i glasni i razumljivi svima. naravno da ako će ostat vani duže nego smo se dogovorili, zna da očekujem od njega da se javi, iz jednostavnog razloga jer živimo skupa, imamo neke zajedničke planove, red je da se obavijesti onog nekog sa kim živi da se planovi mijenjaju, jer bez obzira šta sam mama, koja kuha, pere, čisti, peče... imam i neke svoje potrebe, svoj život, ako ništa drugo....moram ić u nabavku. Očekujem poštovanje prema sebi kao i prema svakom drugom sa kim se komunicira i dogovara nešto.
    Ni mene starci nisu nikad udarili, a moglu su mlatit koliko su htjeli, ništa ne bi postigli, napravila bi i opet po svom ako neki njihov zahtjev/uputa meni nije imao smisla. Nismo svi isti.

da....to je uvijek kad se krene razgovarat o nečemu kad ne misle uvijek svi isto Uvijek mora postojat neka tablica ko je bolji, ko gori Ne kužim zašto treba ta tablica???

probaj pročitat sa razumijevanjem onaj moj post... korištenje kompa do besvjesti znači da su se uvela neka ograničenja. Tj. ja sam ih uvela...ali tek nakon šta je imao šansu 3 mjeseca da sam skuži šta mu je činiti. Nije uspio...i to je bilo to. Nakon 15 godina, nije uspio sam, pa je trebao malu pomoć mame.
    Da, i ja mu pokušavam bit i mama i tata i autoritet i prijatelj...sve u jednom .

kako kome...meni ne prija, nikako
    na sve ovo .....
    ne bih imao nista protiv da si mi ti mama(ni da sam ja 15 godina )...samo kontam da bi netko u tom slucaju poceo razmisljat drugacije nego sad,jer to jednostavno tako ide.

7. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

tonkica051 (31.01.11)

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    na sve ovo .....
    ne bih imao nista protiv da si mi ti mama(ni da sam ja 15 godina )...samo kontam da bi netko u tom slucaju poceo razmisljat drugacije nego sad,jer to jednostavno tako ide.
    hvala na komplimentu...mislim da bi nam život bio jako ugodan, kao šta i je i sinku i meni skoro pa uvijek

Uzajamno poštovanje i razumijevanje jako važno, bez obzira šta su oni naša djeca, ali nisu psi, koji bezpogovorno slušaju naša mišljenja i zapovjedi. Imaju svoju osobnost, kao i mi svoju, a to stvarno nije lako uskladit... da je suživot lagan...nije, ali da je moguć...je

✿ ℒℴѵℯ ❤ NIKITA_ST's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335
    3,723 x hvala u 2,807 postova

Quote Napisao/la: tonkica051 Pogledaj Post

ko se ispričava? ne pada mi na pamet ispričavat se za to što jesam
    samo sam objasnila moj način gledanja,jer se očito prestrogo čitalo....

isto kao što si ti objasnila consoleu svoj post
    Adio selo.Živi i zdravi bili.

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Quote Napisao/la: NIKITA_ST Pogledaj Post
    bemti...sad ja ispadam vrag među vama anđelima
    ma ne tučem ja svoju djecu,a poneki klap po guzi i čupkanje ih više nasmiju,al bar privuku pažnju....
    popustljiva sam i ne volim kažnjavat...
    više sam tip sicilijanske mame koja puno priča uzalud uglavnom,puna je ljubavi i stalno nešto kuha i peče kolače,
    a djeca znaju da sam jedina tu za njih 24 sata dnevno i da sam im uglavnom mama i zamjena za tatu...pa poneko čupkanje me ne radi lošom osobom.
    Naravno da sam za priču i kažnjavanje u smislu zabrane nečega,al previše sam popustlljiva i to mi je mana koju iskorištavaju banditi

Baš sad razmišljam...mene moji nikad nisu tukli,a bogami ni kažnjavali ikad za nešto,pa sam opet dobra ispala koliko toliko.
    Mislim da se u današnje vrime previše ponekad kažnjavaju djeca da bi se pokazalo ko je gazda tu,
    a time se gore nego batinama oduzima ponos djetetu i njegovo samopouzdanje.
    Tu mislim na ekstremnije slučajeve,a znam ih nekoliko.
    Djeca se povlače u sebe jer su roditelji jaki na riječima i u kaznama i onda su oni ko mali pijuni bez karaktera i prava na svoje mišljenje i želje,bez prava na veće greške...a sve od straha.
    Takva djeca odrastu u bojažljive ljude koji uvijek trebaju nekog drugog da ga vodi i odlučuje,a to nije dobro.
    Ma tko bi za tebe pomislio da si vrag
    znamo mi da si ti dobra duša, čak ponekad i prepopustljiva
    nauštrb sebe
    ti svima ugađaš do maksimuma
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Teski su to osjecaji.
    Ja san bia proti svakog nasilja, dok nisan malisu nataba po dupe (4,5 g,),
    zasluzia-dobia,
    gotova prica.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275

Quote Napisao/la: kutije Pogledaj Post
    Teski su to osjecaji.
    zasluzia-dobia,
    gotova prica.
    onda ti uru vremena za i nakon jos dvi ga vodis na sladoled.

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Moš mislit.

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    465
    559 x hvala u 416 postova

Quote Napisao/la: kutije Pogledaj Post
    Teski su to osjecaji.
    zasluzia-dobia,
    gotova prica.
    Baš tako
    I ja sam protiv nasilja, al kad zasluži - dobit će
    i naravno samo po guzi

Vidim po poznanici koja ima taktiku razgovorom rješavati probleme (3 god dite ima)
    da nema baš učinka
    npr. ona maloga ne tuće , al zato njezino dite tuće drugu dicu u vrtiću

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759

Quote Napisao/la: emica Pogledaj Post
    Baš tako
    I ja sam protiv nasilja, al kad zasluži - dobit će
    i naravno samo po guzi

Vidim po poznanici koja ima taktiku razgovorom rješavati probleme (3 god dite ima)
    da nema baš učinka
    ma nema ti to pravila

nisu sva djeca ista, kao ni ljudi.
    Ali često djeca koja vide od roditelja da je najnormalnije neku raspravu završit sa šamarom, šakom i sama na taj način rješavaju probleme sa svojim vršnjacima. Nemaju svi ljudi/djeca isti fitilj i načine rješavanja problema.

Jbg, ja ne mogu udarit nikoga da mogu, možda bi i ja tako rješavala sukobe, a ne na ovaj način kako rješavam

16. tonkica051, hvala na tvom postu od seljaka:

Dimnjačar (04.02.11)

Slucajna prolaznica Zabludjela's Avatar
    Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469
    493 x hvala u 406 postova

Quote Napisao/la: emica Pogledaj Post
    da nema baš učinka
    emice, svako je dijete drugacije. Ja sam mogla svojoj kcerki s tri godine objasniti stvari kao da je velika i bilo joj je dovoljno jednom reci da prestane raditi sto ne treba ako sam joj dala dobar argument. Naravno da nije bas uvijek poslusala, a tada (jedno triput u zivotu) je dobila po guzici-pritom naravno ne mislim na prebijanje djeteta, nego pljes par puta. Sogoricina mala je sad u njenoj dobi i ona s njom muku muci-moze joj pricati koliko hoce, moze se i derati dok je grlo ne zaboli, svejedno, mala i dalje radi sto hoce. Tek kad je pljesne (po pelenama) mala se lecne i krene slusati. Svako dijete je individua s vlastitom osobnoscu i svakom tako treba pristupiti. Majka najbolje poznaje svoje dijete i trebala bi primijetiti koja taktika najbolje pali kod njega-ako ne ide na jedna nacin, ici ce na drugi.
    To sto se mali od tvoje poznanice tuce u vrticu je prolazna razvojna faza, kroz koju mnoga djeca prolaze, a neki se uz to i grizu i pljuvaju. Moze biti i da je to doma vidio kao sto je tonka rekla, ali puno cesce ima vise veze s razinom urodjene agresivnosti djeteta i kolicinom kontrole koju ima (odnosno nema) nad svojim osjecajima, nego s time da li je njega netko udario ili ne.
    Life is a game.

18. 2 Seljaka kaže: fala Zabludjela za ovaj post

console (04.02.11),Dimnjačar (04.02.11)

Dimnjačar's Avatar
    Član od
    Aug 2010
    Zahvala
    15
    5 x hvala u 5 postova

Jbg, ja ne mogu udarit nikoga da mogu, možda bi i ja tako rješavala sukobe, a ne na ovaj način kako rješavam
    E moj Tonka ja mogu udarit i vjeruj mi i to jako ,ali ne rješavam na taj način ništa a i djecu od mala učim da je riječ i um jači od šake ,mada kod djece neki puta ne pali baš ništa nego pljeska,i moj starijije dobio po guzi a več je imao 15 god,i na kraj pameti mu nije ponovit tu grešku
    ... s kefom on brzo tad dojuri,svoju kefu gore dole turi....

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759

Quote Napisao/la: Dimnjačar Pogledaj Post
    E moj Tonka ja mogu udarit i vjeruj mi i to jako ,ali ne rješavam na taj način ništa a i djecu od mala učim da je riječ i um jači od šake ,mada kod djece neki puta ne pali baš ništa nego pljeska,i moj starijije dobio po guzi a več je imao 15 god,i na kraj pameti mu nije ponovit tu grešku
    veliki potpis na boldano
    Zato mislim da treba koristit taj dio sebe puno više nego primjenjivat fizičku snagu

Ponekad bi i ja voljela da me neko zvekne šakom posred čela da nikad više ne ponovim neke greške u životu kada bi tome bilo tako, kada bi znala da ću time prestat ponavljat greške kojima ranjavam sebe, podmetnula bi se odmah toj tvojoj jakoj šaki. Ali sumnjam da bi naučila lekciju, samo bi na kratko vrijeme razmišljala o nekoj drugoj boli, a ne onoj koja me u stvari tišti konstantno Ponavljanje je majka mudrosti, pa makar to bile i greške

Sex Vino & METALL revea's Avatar
    Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

Nikakve batine,samo se stoka tuče, prava riječ boli jače i od bića.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275

Quote Napisao/la: revea Pogledaj Post
    Nikakve batine,samo se stoka tuče, prava riječ boli jače i od bića.
    sila nastavlja tamo gdje lijepa rijec zakaze ili odjeka nema. stoka se ne tuce, stoka se tjera i sama zna doc do kuce. to jos nisam cul a sa sela sam. zaista nisam u zivotu vidil da bi neko blago tukal

23. console, hvala na tvom postu od seljaka:

Zabludjela (25.03.11)

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765
    972 x hvala u 718 postova

Ženu tući, dicu kaznit'.
    Ko procita otpala mu kita!

Tags for this Thread