From:

Prosvetljenje

Napisao Andy Rooney, covek koji ima dar reci toliko puno sa tako malo reci. Uživaj .

Naucio sam . Najbolja ucionica na svetu pod nogama je starije osobe.

Naucio sam . Kada voliš, to se vidi.

Naucio sam . Ako mi samo jedna osoba kaže "ulepšao si mi dan" ulepšala mi je dan.

Naucio sam . Usnulo dete u narucju najmirniji je osecaj na svetu.

Naucio sam . Biti dobar mnogo je važnije nego biti u pravu.

Naucio sam . Nikada ne treba odbiti detetov dar.

Naucio sam . Uvek mogu moliti za nekoga, ako vec nemam snage pomoci mu na drugi nacin.

Naucio sam . Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati.

Naucio sam . Ponekad je osobu dovoljno uzeti za ruku i razumeti je srcem.

Naucio sam . Obicne šetnje s ocem u letnjim vecerima po kvartu kada sam bio dete, cuda su ucinile za mene odraslog.

Nuacio sam . Život je poput role toaletnog papira. što se višebliži kraju, brže se troši.

Naucio sam . Dobro da nam Bog ne daje sve što tražimo.

Naucio sam . Novac ne kupuje klasu.

Naucio sam . Male svakodnevne stvari cine život tako izvanrednim.

Naucio sam . Ispod svacije tvrde ljušture je neko kome treba poštovanje i ljubav.

Naucio sam . Ignorisanje cinjenica ne menja ih.

Naucio sam . Kada se planiraš s nekim izjednacavati, samo mu dozvoljavaš da te nastavlja ranjavati.

Naucio sam . Ljubav, ne vreme, leci sve rane.

Naucio sam . Najlakši nacin da postanem velika osoba je okružiti se drugima pametnijima od mene.

Naucio sam . Svako koga sretneš zaslužuje da ga pozdraviš s osmehom.

Naucio sam . Niko nije savršen, dok se ne zaljubiš u njega.

Naucio sam . Život je grub, ali ja sam jos grublji.

Naucio sam . Mogucnosti nisu nikada izgubljene; neko ce iskoristiti one koje si ti propustio.

Naucio sam . Kada u sebi skupljaš ogorcenost, sreca ce otici negde drugde.

Naucio sam . Da sam mami barem još jednom rekao da je volim pre nego je umrla.

Naucio sam . Svoje reci treba sacuvati mekima i nežnima, jer ces ih sutra možda morati pojesti.

Naucio sam . Osmeh je besplatan nacin da poboljšaš svoje izglede.

Naucio sam . Kada te novorodeno unuce uhvati rucicom za mali prst, povezali ste se za celi život.

Naucio sam . Svako želi ziveti na vrhu planine, ali sva sreca i rast dogada se penjuci se na nju.

Naucio sam . Što manje vremena imam, više posla napravim.