Results 1 to 8 of 8

Tema: Pomoć seljaci !

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    466
    562 x hvala u 417 postova

Normalno Pomoć seljaci !

Evo ovako, redovito u brašnu, grizu, mrvicama od kruha,crvenoj paprici, riži, manistri nalazim male bubice, liče mi na uši i neznam kako ih se riješit.
    Svako malo nešto bacim od hrane ,pa i danas sam pobacala ove navedene namirnice zbog ovih gamadi.
    Ne mogu otvorit kilo brašna ,a da se gamad ne nastani odmah drugi dan.

Šta da radim?
    Kako da ih se riješim ?
    Dajte nekakav savjet
    Pomoćććć !!!

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,010
    1,228 x hvala u 832 postova

Normalno Odgovor: Pomoć seljaci !

Vidio sam kod nekih starijih ljudi da sve staavljaju u staklene "dumst" flaše (za kiselinu) i tako drže spremljeno.

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    770
    972 x hvala u 718 postova

Uh ... to ti traži detaljno čišćenje kuhinje i zaprašivanje. Evo još malo pa lijepo vrijeme ... prvo moraš baciti sve na što sumnjaš da su se mogle baje uvući, zatim oprati ormare - detaljno, jer se uvuku za ostatcima brašna i u pukotine, a zatim sve zaprašiš insekticidom, preporučujem sprej - posebno pukotine. Zatim izvjetriš i ponovo sve složiš nazad.
    Ko procita otpala mu kita!

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    466

Quote Napisao/la: fenix7 Pogledaj Post
    Vidio sam kod nekih starijih ljudi da sve staavljaju u staklene "dumst" flaše (za kiselinu) i tako drže spremljeno.
    Isprobala sam sa raznim staklenkama , al bez rezultata..uvik se uvuku nekako
    Pa san se zapitala, dali su one same te bubice ili nekakve ličinke u brašnu (dok su još u dućanima) ?

Quote Napisao/la: Ramzes Pogledaj Post
    Uh ... to ti traži detaljno čišćenje kuhinje i zaprašivanje. Evo još malo pa lijepo vrijeme ... prvo moraš baciti sve na što sumnjaš da su se mogle baje uvući, zatim oprati ormare - detaljno, jer se uvuku za ostatcima brašna i u pukotine, a zatim sve zaprašiš insekticidom, preporučujem sprej - posebno pukotine. Zatim izvjetriš i ponovo sve složiš nazad.
    Kuhinja mi ne može bit čišća nego šta je ....malo sam freak šta se tiće čišćenja kuhinje i wc-a

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    723 x hvala u 549 postova

imaš ono govno za moljce što se zaljepi na vrata ormarića gdje to sve držiš,pa stavi I lavandu a hranu dobro zatvaraj.

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,290
    3,362 x hvala u 2,183 postova

u pravilu nema djelotvorne medicine. nekada se brasno s vremena na vrijeme prosijavalo da se rijese lepica ( tak mi to zovemo ) a danas ga treba trositi. mala gamad vec dodje u brasnu i to je stvar mlinara i higijene u njemu. od nekih poznatih brasno proizvodjaca smo odustali bas zbog nemogucnosti stajanja u spajzi. u biti, do unazad dvadesetak godina nema vise namirnice koja moze duze stajat. to sto kazes da ih nalazis svuda nekak mi je cudna, mora postojat izvor svega i ja bih poslusao ramzesa kad kaze da malo razmjestis sve to i otkrijes izvor. kad je sve na vrpi tesko je to otkrit. ako sve kupujes u istom ducanu probaj promijenit ducan.
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    466

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    u pravilu nema djelotvorne medicine. nekada se brasno s vremena na vrijeme prosijavalo da se rijese lepica ( tak mi to zovemo ) a danas ga treba trositi. mala gamad vec dodje u brasnu i to je stvar mlinara i higijene u njemu. od nekih poznatih brasno proizvodjaca smo odustali bas zbog nemogucnosti stajanja u spajzi. u biti, do unazad dvadesetak godina nema vise namirnice koja moze duze stajat. to sto kazes da ih nalazis svuda nekak mi je cudna, mora postojat izvor svega i ja bih poslusao ramzesa kad kaze da malo razmjestis sve to i otkrijes izvor. kad je sve na vrpi tesko je to otkrit. ako sve kupujes u istom ducanu probaj promijenit ducan.
    console moj, ja ovo radim redovito ( ako ih vidim odmah na početku škartoca,odmah bacam u smeće namirnice) a ako ih nema onda prosijavam....jednom sam u brašnu našla toliko crva ( i živih i velikih i malih ) , da mi se život smučio..fuj, šta mi sve jedemo

Uglavnom...kuhinja mi je relativno nova (6.god) kvalitetna,održavana, mišljenja sam da mi najmanje triba zaprašivanje raznoraznim otrovima po kuhinji..a nemam baš nikakvih problema sa bilokakvim insektima po stanu,osim ovih
    Špajza ko špajza ,tamna, suha..svega tu ima ,al uredno na svojim policama, sortirano.
    Ja sam uvjerena da sam to donila iz dućana i da su mi se zavukle u stalažu i sad samo ulaze u nove namirnice.

- - - Updated - - -

Quote Napisao/la: Anabela Pogledaj Post
    imaš ono govno za moljce što se zaljepi na vrata ormarića gdje to sve držiš,pa stavi I lavandu a hranu dobro zatvaraj.
    Tu glupost sam stavljala, al ne pomaže

- - - Updated - - -

Quote Napisao/la: zbozic Pogledaj Post
    Takve beštije se obično pojave kad je visoka vlaga u ormarima. Zato ne smiju predobro dihtati.
    Probaj zamijeniti lokacije, recimo sa suđem, ak je izvedivo.
    Zamjenu ću svakako napravit, da vidimo šta će bit

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600
    1,478 x hvala u 1,003 postova

biokill
    moja cijela zgrada ima probleme s onim malim crvenim mravima
    isprskam cijeli stan s biokillom. čak i elemente u kuhinji. nema mirisa , ne ostavlja tragove , nije otrovan za ljude ni životinje

probaj sve detaljno oprati i onda isprskati. meni pomaže

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja