Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 40

Tema: Photoshop da ili ne ?

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    691
    1,128 x hvala u 437 postova

Normalno Photoshop da ili ne ?

Primjećujem da povremno ima negativnih komentara vezano za korištenje Photoshopa i sličnih programa za obradu fotografije pa me zanima što mislite o provlačenju fotografija kroz neki od tih programa?
    Poštujte bakterije ! To je jedina kultura koju večina ljudi ima u sebi.

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600
    1,478 x hvala u 1,003 postova

Normalno Odgovor: Photoshop da ili ne ?

zašto ne ako će poboljšati fotografiju, al sve u određenim granicama

ne volim viditi prepeglano lice na portretima

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,247
    3,338 x hvala u 2,166 postova

Quote Napisao/la: peace.off.cake Pogledaj Post
    Primjećujem da povremno ima negativnih komentara vezano za korištenje Photoshopa i sličnih programa za obradu fotografije pa me zanima što mislite o provlačenju fotografija kroz neki od tih programa?
    neces vjerovat, nikada ga nisam ni instalirao ni upotrebio. a da se volimo zafrkavat na tu temu, kaj je, je

The Animal bambikiller's Avatar
    Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    935
    797 x hvala u 551 postova

blic je blic hebem sve ostalo
    penis bonus pax in domo

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    691

@cici
    ajde, sad mi je lakše jer sam stekao dojam da večina seljaka ne priznaje fotku dorađenu u ps-u a meni je nazamislivo da fotku ne doradim jer jednostavno ne mogu dobiti fotku direktno iz aparata koja bi me potpuno zadovoljila
    @console
    sjećam se svojih frustracija, kada me uopće počela zanimati fotografija, kako su mi fotke loše, mutne, loše eksponirane ... ma ukratko totalno bezveze a ps-om ili corelom se nisam znao služiti. naravno, i oprema mi je bila izuzetno jeftina i loša a onda mi je frend pokazao osnove obrade i nisam mogao vjerovati kako se fotka da spasiti s tim programima. nakon malo vježbe i igranja (dobro, puno vježbe i igranja) uslikao sam fotku koja je na natječaju od 20000 fotki osvojila drugo mjesto i to sa sony compact aparatom.

uglavnom, ja nemam ništa protiv obrade ako je u nekim normalnim okvirima i ako nije fotomontaža a osim toga, infrared fotografija (koja mi je prekrasna) i ne izlazi van dok ne prođe obradu jer je bez obrade neupotrebljiva a oni koji fotkaju u raw formatu ne mogu ni pomisliti negdje poslati fotku bez obrade ali ne bi o tome jer raw još nisam proučio iako imam tu opciju na aparatu.

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

row pretvoren u jpg bez ikakve obrade

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,247

row i jpg su dvije razlicite stvari. row je sirovi format pun informacija koje se u principu moraju obraditi dok je jpg ono sto je mp3 u audio tehnici, kompresija s gubitkom. tako bar kaze teorija a praksa dokazuje. kaj se slike gore tice meni je ok i ja bi je spremil u album ne razmisljajuci.

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    691

Quote Napisao/la: Cicimici Pogledaj Post

row pretvoren u jpg bez ikakve obrade
    Sada je glupo da te pitam što i kako si to napravila i s kojim programom jer sve odgovore imam na netu samo ih trebam potražiti
    Znam da raw nema kompresiju kao jpg i da puno od fotke ostane pa tako možeš puno toga i iz slike izvuči i u slučaju da je loše eksponirana. Ova tvoja je super eksponirana i baš mi se sviđa s tim toplim tonovima. Naravno smeta tu lakat, žena koja izlazi iz kadra i pola glave iza te iste žene ali mi je jasno da ni ne možeš razgrtati ljude na ulici samo zato jer želiš opaliti fotku no to zapravo i nema veze sa raw formatom

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,889
    2,099 x hvala u 1,383 postova

ako ih sve razgrneš,nije više raw nego jpeg
    fotošop ne koristim iz jednog jedinog razloga....uvijek sam volio bit kontra tako da sam se igrao s corelom dok nisam čuo za gimp...
    nemam načelno ništa protiv rada u nekom od tih ili nekih drugih programa,naprotiv,lijepo je znati raditi s tim ,ali.....
    ali sam mišljenja da s tim može raditi i netko tko nema pojma o fotografiji.Meni je na fotografiji naj važniji kadar,a kad nekom fali uho ....jebeš onda i format i efekat obrade i kompresije....
    Meni je zanimljivo to što većina ljudi instalira spomenuti program i misli da će sad radit čuda ,a onda ubrzo shvati ili ne...da se potreban određeni trud za nešto i naravno odustanu jer neće samo...u svakom slučaju ja osobno bio bih puno sretniji da 10% ljudi koji posjeduju neku informatičku opremu ,bar malo znaju baratat ps,gimpom,corelom ili nekim malo zahtjevnijim programom jer recimo jubito je pun tutoriala i svatko može probat....al jbg,lakše je upalit komp i imat fejzbuk za početnu stranicu

usput imam fotić ko žena na slici,ako dobro vidim

10. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

peace.off.cake (08.01.13)

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

Quote Napisao/la: peace.off.cake Pogledaj Post
    Sada je glupo da te pitam što i kako si to napravila i s kojim programom jer sve odgovore imam na netu samo ih trebam potražiti
    Znam da raw nema kompresiju kao jpg i da puno od fotke ostane pa tako možeš puno toga i iz slike izvuči i u slučaju da je loše eksponirana. Ova tvoja je super eksponirana i baš mi se sviđa s tim toplim tonovima. Naravno smeta tu lakat, žena koja izlazi iz kadra i pola glave iza te iste žene ali mi je jasno da ni ne možeš razgrtati ljude na ulici samo zato jer želiš opaliti fotku no to zapravo i nema veze sa raw formatom
    nije glupo pitati
    to je cannonov digital photo professional. njega dobiješ uz fotić. skroz jednostavan program.
    samo sam ti htjela pokazati kako izgleda iz row-a kad baš ništa ne radiš na njoj osim pretvaranja u jpg
    kadar je loš. to su mi bili neki pokušaji ulične fotografije. bila je velika gužva, turisti slikaju ko ludi , a ja slikala turiste.
    baš mi je bilo malo neugdno

12. Cicimici, hvala na tvom postu od seljaka:

peace.off.cake (08.01.13)

Papa Štumpf Seljober's Avatar
    Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    641
    1,767 x hvala u 1,225 postova

Photoshop je profesionalni alat. Točka.
    Amterima je na raspolaganju čitav niz besplatnih i jednostavnih aplikacija za automatiziranu obradu (dotjeru) fotografija.
    Naravno da nisam time rekao ništa novo ni revolucionarno.
    Ali da citiram Savu - "ali sam mišljenja da s tim može raditi i netko tko nema pojma o fotografiji." To je u stvari problem današnjice, ideš u školu (recimo grafički faks ili design) i postaneš profesionalac, a onda si istovremeno netko drugi kupi PC, instalira ilegalni software i odmah je grafičar i dizajner, mada ne kuži ni 5% rada u Photoshopu, niti o fotografiji kao takvoj. Ko se profesionalno bavi tim poslom, zna na što mislim. To je isto ko da si kupim u supermarketu set alata za stotinjak kuna i sad sam ja automehaničar...
    Evo i jedan primjer iz prakse - dođe mi klijent i donese fotku u mobitelu i želi od te slike jumbo plakat. Kad mu velim da je slika premala i loše kvalitete, on meni onak bahato - Pa zar vi niste čuli za fotošop?

Veli Peaceoffcake da mu je nezamislivo ne obradit fotku... - Pa da, tak se to radi oduvijek, samo što se to nekad radilo ručno, u mraku (postoji i Adobe LightRoom program, ko ne zna...)

A row format je najjednostavnije rečeno, ko da imaš originalni negativ, gdje imaš mogučnost ispravit ili promijenit većinu parametara, od expozicije, otvora blende pa i detalja koje klasični fotoaparat ne može, jer ne lovi "nevidljivi" dio UV spektra. Na primjer, izvuč detalje makar je slikano u magli... Al to je već druga tema

Mali savjet - ako obrađujete fotku, za najbolje rezultate, ne obrađujte jpeg nego tiff i to bez LZW i sličnih kompresija
    Editirano od Seljober; 08.01.13 u 23:03.

14. 2 Seljaka kaže: fala Seljober za ovaj post

peace.off.cake (08.01.13),SavaKovačević (08.01.13)

Papa Štumpf Seljober's Avatar
    Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    641
    1,767 x hvala u 1,225 postova

Ja bih još maknuo i lakat:

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    691

Sad smo joj iskasapili fotku do kraja

17. peace.off.cake, hvala na tvom postu od seljaka:

Seljober (08.01.13)

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,247

i sad mene zanima kaj je tu u toj fotografiji. na originalnoj je nekaj prostora, ljudi, vidis da se nesto dogadja. na ovim vasima je dobila grbu, zgubila drustvo, popeglala dve bore ( mogli ste joj i vece cice napravit ). sto rece moj prijatelj sava, jebo fotosop

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    465
    559 x hvala u 416 postova

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    i sad mene zanima kaj je tu u toj fotografiji. na originalnoj je nekaj prostora, ljudi, vidis da se nesto dogadja. na ovim vasima je dobila grbu, zgubila drustvo, popeglala dve bore
    da..prva slika govori skroz drugu priču od ove druge...prva mi je kao nekakav moment spontan uhvaćen u gužvi (meni se takva ulična fotogafija više sviđa) od ove druge obrađene (čak i previše)

Ivano's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    981
    917 x hvala u 617 postova

sve ste dobro napravili, ali ovu ni fotošop ne može uljepšati
    a cici, mogla si i neku ljepšu izabrati

21. Ivano, hvala na tvom postu od seljaka:

emica (08.01.13)

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    465
    559 x hvala u 416 postova

Quote Napisao/la: Ivano Pogledaj Post
    sve ste dobro napravili, ali ovu ni fotošop ne može uljepšati
    a cici, mogla si i neku ljepšu izabrati

Ivano moj..uzeo si mi misao i napisa je

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,247

sve su zene lijepe, nekom vise nekom manje a nekima bogme i nikako. meni je zenska bas simpa, ovaj izraz lica ko da slika s nikonom

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,889
    2,099 x hvala u 1,383 postova

sve je to lijepo znat i koristit i sve zavisi o trenutku,vrsti slike,inspiraciji i tako dalje...govorim s gledišta nekog tko slika za svoju dušu ili za uspomenu na neka(uglavnom ljepša vremena od onih koja dolaze)...tako da volim vidjet slike s početka 20. stoljeća ,recimo vidjeti ljude kako su se odijevali,kuće ,fasade i život kakav je bio ...danas se sve to mijenja još bržim tempom i kad vidim fotke od prije 20 godina vidiš mnoge zanimljive stvari...ok ja sam užasno nostalgičan prema svemu i svakom jbg....ali takve slike dokumentarističke ili kako se već zovu mi imaju puno više duše ako su vulgaris(naravno koliko to mogu biti) s druge strane ako se slikaju neki datalji i zajebancije tu programi za obradu rade čuda uz malo truda i to volim vidjeti...hdr volim isto tako vidjeti jer volim prejake kontraste....no recimo ovo što radi zbozic ,čovjek mora obradit sliku da bi bila iskoristiva što je isto normalno...dakle nema tu definicije ...no još bih jednom naglasio ono što je i seljo rekao -to je profi program i potrebno je puno truda da bi se njime radilo...ja to cijenim kao poštovanje prema nekom tko zna grafiku,ali po pitanju fotografije puno više cijenim one koji hodaju okolo i klikaju razne bedastoće....u principu bi volio bit ovaj drugi,a ženu naučit da bude maher za fotošop

p.s. consi ,slažem se s tobom u vezi ovog s ženom,a po pitanju fotića...slika olympusom zato takav izraz lica

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

a jadna žena. nadam se da nikada neće naići na ovu fotku

eto sad smo vidili čemu služi ps
    ja sam sad radila portrete djece iz moje i muževe obitelji za na zid. to su djeca od 20-0 godina. svi su prošli ps jer sam radila na prirodnom svjetlu, nekome se pojavila pokoja ružna sjena na licu, neko je imao malo podočnjaka, neko bubuljicu.....sve je odrađeno u granicama ne izgledaju umjetno.
    zašto ne ukloniti te sitne nedostatke ako mogu

Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja