Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 31

Tema: Biti ili ne biti vegetarijanac

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749
    971 x hvala u 717 postova

Normalno Biti ili ne biti vegetarijanac

Evo da otvorim ovu temu, vidim da Lujo ima potrebu da se izjasni a nema gdje.
    Dakle tema je tubi or not tubi veđetarijan.
    Ja ne ... jednom sam bija i nije mi se diza heftu dok nisan poija biftek na gradele i popija pivo.

Al' kažu da je zdravo, makrobiotička ishrana ... neko kaže da je i jeftinija, ali ako se držiš preporuka, zna da te košta više od dnevnih odlazaka u mesaru.
    Ko procita otpala mu kita!

flesheater Luigi's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1,220
    651 x hvala u 542 postova

Normalno Odgovor: Biti ili ne biti vegetarijanac

Ja mogu reć da mi vegetarijanstvo odlično ko salata ili prilog...
    ...ma dajte ljudi kakvo jebeno vegetarijanstvo ? il još gore veganstvo?
    koji vam k**** ?! dok ste mladi NEMOJTE, nakon jedno 35-40 kad više niste za nikaki rasplod, brate i seko, jedi šta oš, al si nemojte u startu zakinut djecu...
    My favourite type of sorccery? Lesbomancy!

3. Luigi, hvala na tvom postu od seljaka:

cubanrastaman (16.01.12)

The Animal bambikiller's Avatar
    Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    935
    797 x hvala u 551 postova

prijatelj je vec 30 godina vegetarijanac i nevidim da mu nesto fali.
    jest da je malo problem kada pecenjarimo ali uz malo maste i dobre volje on isto nije gladan. dok sam ja prezderan od prasetine
    penis bonus pax in domo

5. bambikiller, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (16.01.12)

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,879
    2,099 x hvala u 1,383 postova

Quote Napisao/la: LouisCyphere Pogledaj Post
    Ja mogu reć da mi vegetarijanstvo odlično ko salata ili prilog...
    ...ma dajte ljudi kakvo jebeno vegetarijanstvo ? il još gore veganstvo?
    koji vam k**** ?! dok ste mladi NEMOJTE, nakon jedno 35-40 kad više niste za nikaki rasplod, brate i seko, jedi šta oš, al si nemojte u startu zakinut djecu...
    šta ti misliš da djecu prave samo oni koji mogu pojest dve kile jagnjetine za međuobrok...ne kužim uopće o čemu pričaš no ok...svatko ima pravo mislit da je nešto zdravo ili bolesno,ali reći ću ti jednu stvar koju sigurno znam...poznajem osobe muške ,ženske,djecu,žene majke,jebače,masturbatore,homo i heteroseksualce koji ne jedu meso i svi su normalni obični ljudi...ženina legica je čitavu trudnoću isto prošla i rodila živo,zdravo i napradno dijete koje je sisalo sisu matere koja ne jede meso....znam jednog koji već nekih 15 godina ne jede meso(ne brojim)i imam stomak možda veći nego ti...uspio sam napravit dijete bez neke prevelike muke ,nemam još 40 i ne pomišljam prestat s tim niti ikog nagovarati i odgovarati...to je samo način ishrane i ništa više ne vidim zašto bi netko bio zakinut za nešto što ne želi jesti..a ovo s djecom je glupost neviđena...pa boga ti, pol kine su vegetarijanci...ili indije...a djece ko niđe...što s etiče cijene ..meni to nekako na isto dođe jer do povrća i voća dolazim lako na način da ga sam uzgajam, isto kao što bih mogao i do mesa....mislim da ljudi imaju još uvijek previše predrasuda ne samo o tome nego općenito i pričaju o stvarima o kojima nemaju pojma u startu s nekim prezirom i omalovažavanjem..ok uvijek je u nas bila teorija da je lakše popljuvat nešto o čemu ništa ne znamo nego malo proučit....mislim da je to totalno individualna stvar ko će šta trpat u burag,a propovjednike i za i protiv ne volim...

Pčelicaa's Avatar
    Član od
    Dec 2011
    Zahvala
    194
    314 x hvala u 261 postova

Tko voli, neka izvoli!
    Osobno nisam vegetarijanka, ali ne jedem meso često, tj. mogu bez mesa i ne fali mi. Dogodilo se da i godinu dana nisam meso jela. Meso jedem kad je u pitanju burek, hamburger i sl.
    Tako da mi dođe sila da moram bit veg. mogla bih biti. Ali, ja sam nešto između, kako mi dođe. Mogu s mesom, a mogu i bez mesa.

zvjerki's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    392
    83 x hvala u 74 postova

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    šta ti misliš da djecu prave samo oni koji mogu pojest dve kile jagnjetine za međuobrok...ne kužim uopće o čemu pričaš no ok...svatko ima pravo mislit da je nešto zdravo ili bolesno,ali reći ću ti jednu stvar koju sigurno znam...poznajem osobe muške ,ženske,djecu,žene majke,jebače,masturbatore,homo i heteroseksualce koji ne jedu meso i svi su normalni obični ljudi...ženina legica je čitavu trudnoću isto prošla i rodila živo,zdravo i napradno dijete koje je sisalo sisu matere koja ne jede meso....znam jednog koji već nekih 15 godina ne jede meso(ne brojim)i imam stomak možda veći nego ti...uspio sam napravit dijete bez neke prevelike muke ,nemam još 40 i ne pomišljam prestat s tim niti ikog nagovarati i odgovarati...to je samo način ishrane i ništa više ne vidim zašto bi netko bio zakinut za nešto što ne želi jesti..a ovo s djecom je glupost neviđena...pa boga ti, pol kine su vegetarijanci...ili indije...a djece ko niđe...što s etiče cijene ..meni to nekako na isto dođe jer do povrća i voća dolazim lako na način da ga sam uzgajam, isto kao što bih mogao i do mesa....mislim da ljudi imaju još uvijek previše predrasuda ne samo o tome nego općenito i pričaju o stvarima o kojima nemaju pojma u startu s nekim prezirom i omalovažavanjem..ok uvijek je u nas bila teorija da je lakše popljuvat nešto o čemu ništa ne znamo nego malo proučit....mislim da je to totalno individualna stvar ko će šta trpat u burag,a propovjednike i za i protiv ne volim...
    U čovječe, savo vegetarijanac? Nemrem bilivit
    I nogom u guzicu je korak naprijed.....

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1,220

@savo:
    svagdje ima neumjerenih ljudi.....http://www.24sata.hr/svijet/strava-izgladnjela-beba-umrla-od-sepse-jela-vegansku-hranu-230930
    a što se tiče vegetarijanstva i sl sranja, razumijem one koji to MORAJU radi zdravlja, al oni ko to svjesno rade su po meni kreteni...sorry al takvo mi je mišljenje, naravno da si pozvan da mi ga promjeniš argumentima...

p.s. joj kad mi netko na kirvaju zavrne nosom na pečenku i sarmu, odma ga teram van!

fat old fart hoggar's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    252
    137 x hvala u 76 postova

tema dušu dala za zakrvit se bez kraja i smisla.
    vegetarijanstvo je jako dobar načn prehrane, osobno zahtijevam i pisanu potvrdu da koza/ovca/krava/svinja koja mi se nađe u tanjuru nije jela meso.
    sad malo 'ozbiljnije', suprotno uvriježenom mišljenju travojedi među nama nisu nimalo zakinuti kaj se tiče svega orga(ni)zmu potrebnog, šoga mi je travojed i hrana koju priprema je izuzetno ukusna, no meni nije dovoljna.
    nakon pola sata gladan sam kao da ništa nisam jeo i ako mi se u blizini ne nađe nešto konkretno, u stanju sam oglodati nekom potkoljenicu kako bih se zasitio.
    što se mene tiče, nek jede tko što voli - u tuđe tanjure ionako ne zavirujem

ako ne mislim ništa maznuti

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238
    3,335 x hvala u 2,163 postova

o ljudi, svasta napisaste. sve je to lijepo i krasno. vele ljudi, svatko ima svoja veselja koja su dobra dok ne pocnu prelazit na drugog. a ova pocnu prelazit i brigu mucit kad imas takvog na rucku. napravis festu od rostilja, janjca, odojka, purice i slicnog, masni mlinci. a onda imas najveci problem kaj priredit nekom takvom. imam i ja takvih okolo i onda kad zovem kompu na druzenje u vinograd kazem mu da si sam ponese kaj bu jel. vise se ne sekiram. a ni on. glavno da kod gemista ne strajka.

12. 2 Seljaka kaže: fala console za ovaj post

hoggar (18.01.12),zvjerki (18.01.12)

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Nevolim samo one koima je, kao zao zivotinja.
    Il sta govore nebi nikad pojea pecenog pasa ili macku.

14. kutije, hvala na tvom postu od seljaka:

zvjerki (18.01.12)

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749
    971 x hvala u 717 postova

Kad jedem sarmu tad sam pola-pola.
    Imao sam prijateljicu ta je jela samo krompir i zelje. Nije jela čak ni sir, mlijeko i mliječne prerađevine, ni ribu ... ništa organskog porijekla. I živa još uvijek ...
    Znači da se može. Znam da je jela dosta soje.
    Meni žena pokušala podmetnuti soju umjesto mesa i umalo da dođe do razvoda.
    Ko procita otpala mu kita!

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,879

@savo:
    svagdje ima neumjerenih ljudi.....http://www.24sata.hr/svijet/strava-izgladnjela-beba-umrla-od-sepse-jela-vegansku-hranu-230930
    a što se tiče vegetarijanstva i sl sranja, razumijem one koji to MORAJU radi zdravlja, al oni ko to svjesno rade su po meni kreteni...sorry al takvo mi je mišljenje, naravno da si pozvan da mi ga promjeniš argumentima...

p.s. joj kad mi netko na kirvaju zavrne nosom na pečenku i sarmu, odma ga teram van!
    1.to što teraš nekog van samo je odraz tvoje kulture,a ne toga što jedeš....
    2.misliš da si umjeren???
    3.naglasio sam da ne volim propovjednike ni jedne vrste tako da mi ne pada na pamet ikoga razuvjeravati što bi trebao ,a što ne jesti i nemam potrebu da nekog smatram nekom nižom ili višom vrstom od sebe ili bilo koga drugoga zato što nemere bez mesa....pa čak ni bez obzira zato što misli da sam kreten...svatko ima pravo na svoje mišljenje,a ono samo o njemu govori kakav je čovjek,ne treba puno rečenica pisat da se iščita...no ne bih se puno raspravljao oko toga ko će šta bacat u trbuv čisto mi se jebe,ali eto uvjeren sam i dalje (uvjerio sam se tako da sam upoznao takve ljude,a nije mi nitko objašnjavao i davao argumente..nit sam čito 24 satahahahahhahah)...da čovjek može biti i normalan i nemora, jeo meso ili ne jeo...to je totalno sporedna stvar.

zbrčk Kaiax's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    361
    255 x hvala u 168 postova

Biti umjeren.

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1,220

Normalno

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    1.to što teraš nekog van samo je odraz tvoje kulture,a ne toga što jedeš....
    2.misliš da si umjeren???
    3.naglasio sam da ne volim propovjednike ni jedne vrste tako da mi ne pada na pamet ikoga razuvjeravati što bi trebao ,a što ne jesti i nemam potrebu da nekog smatram nekom nižom ili višom vrstom od sebe ili bilo koga drugoga zato što nemere bez mesa....pa čak ni bez obzira zato što misli da sam kreten...svatko ima pravo na svoje mišljenje,a ono samo o njemu govori kakav je čovjek,ne treba puno rečenica pisat da se iščita...no ne bih se puno raspravljao oko toga ko će šta bacat u trbuv čisto mi se jebe,ali eto uvjeren sam i dalje (uvjerio sam se tako da sam upoznao takve ljude,a nije mi nitko objašnjavao i davao argumente..nit sam čito 24 satahahahahhahah)...da čovjek može biti i normalan i nemora, jeo meso ili ne jeo...to je totalno sporedna stvar.
    ma jedi govna jebe mi se

gchmfmhm
    Editirano od Seljober; 18.01.12 u 10:19.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,879

ma jedi govna jebe mi se

ne bih baš rekao....no ne bih se ni spuštao na taj nivo komunikacije (niti jedem govna pošto su životinjskog porijekla),ako sam seljak,nisam seljačina i to mi je dovoljno...i dalje ne volim propovjednike

✿◕‿◕✿ SisA's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    957
    4,595 x hvala u 1,867 postova

ja se drzim one: "Nema ribe dok tele ne padne u vodu" volim meso i ne bih volio da se moram odrec njega, protiv vegetarijanaca nemam nis protiv, dapace vise mesa za nas koji ga volimo jest

cisto iz radoznalosti: @sava kako ti kao pravi slavonac prezivljavas kolinje

zvjerki's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    392
    83 x hvala u 74 postova

Quote Napisao/la: SisA Pogledaj Post
    ja se drzim one: "Nema ribe dok tele ne padne u vodu" volim meso i ne bih volio da se moram odrec njega, protiv vegetarijanaca nemam nis protiv, dapace vise mesa za nas koji ga volimo jest

cisto iz radoznalosti: @sava kako ti kao pravi slavonac prezivljavas kolinje
    E to i mene zanima.

Papa Štumpf Seljober's Avatar
    Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    641
    1,767 x hvala u 1,225 postova

Ko niš ne radi, malo se kreće, uglavnom sjedi ili nije sportaš - najbolji kandidat za vegetarijanca
    Ostali, jedi sve što ti život pruža

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

Iskreno, boli me ćurac ko šta jede.... (pa makar i govna ) ...

Ja osobno izuzetno volim jesti povrće na sve moguće i nemoguće načine, ali kao prilog dobrom komadu mesa (raznih životinja) .... Ustvari, kad razmislim, ja sam školski tipišni promjer SVEždera ...

ali ima recimo jedna sitnica koja me smeta.... ne direktno kod prehrane, već kod osobe ..... imam nekoliko prijatelja koji su vegani (mislim da sam čak bio otvorio temu tamo u gastromaiji o tome) i redovno kad pravim neku fešticu (uz roštilj i tako to) pravim posebno hranu za njih ... iako mi to nije nikakav problem, odlučio sam da to više neću raditi ..... iz principa

A stvar je u tome da ja njima uredno pripremam razne tikvice, salate i kurce palce, ali kad ja dođem kod njih na "njihovu" feštu, oni za neme (i druge) ne spreme komad mesa .... ok, ne ostanem gladan, prilagodim se i jedem što ima, ali bogami, morat će se i oni prilagoditi kod mene ako ne žele ostati gladni ...
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

zvjerki's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    392
    83 x hvala u 74 postova

Bravo straško. Stvarno me baš briga tko šta jede a tko ne. Ne podnosim jedino ljude koji ne žele nešto niti probati jer im se čini da to eto ne valja. Al da mi preseravanja tipa ja neću doći na godišnjicu mature ako se ne spremi vegetarijanski obrok za mene idu užasno na živce - idu. Uvijek neki poseban tretman. Briga me u takvim situacijama za tebe - najedi se priloga i salate i mući.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja