Stranica 13 od 17 PrvoPrvo ... 391011121314151617 ZadnjiZadnji
Results 241 to 260 of 333

Tema: Treba li crkva dozvoliti vjenčavanje istospolnih zajednica

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,943
    2,134 x hvala u 1,402 postova

Normalno Odgovor: Treba li crkva dozvoliti vjenčavanje istospolnih zajednica

ja sam za da se samo istospolni brakovi mogu sklapat u crkvi,a svi ostali pod vrbom

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,290
    3,362 x hvala u 2,183 postova

imam moralnu dilemu - cura i decko zive skupa i nisu u braku, dva muska zive skupa i nisu u braku, dvije zenske zive skupa i nisu u braku. prema crkvenom nauku svi su u grijehu. a onda crkveno vjencanje poslije kojeg je baja mlati pred bogom daleko od ljudi.
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

3. console, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (14.08.13)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,010
    1,225 x hvala u 831 postova

Quote Napisao/la: Anabela Pogledaj Post
    općenito crkvenog vjenčavanja?ili samo istospolnih ?
    ako u crkvi ne vrijede pravila za sve ista kao npr.sada onda što je to vjenčanje u crkvi i zakletva kad su jedni bolji, a drugi najbolji ako se ima više.
    ako se toliko brakova razvrgne iako su sklopljeni u crkvi što onda to znači?
    mogli bi dugo o tome zašto ne!
    za sad kao što i tema kaže....kao što sam i napisao...
    i ostajem pri tome da u Boga vjerujem a u popove ne, jjer su oni ko i političari što oni smiju drugi nesmiju...čast iznimkama..

5. fenix77, hvala na tvom postu od seljaka:

ivo-slano (18.08.13)

vezda's Avatar
    Član od
    Jan 2013
    Zahvala
    222
    348 x hvala u 209 postova

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    imam moralnu dilemu - cura i decko zive skupa i nisu u braku, dva muska zive skupa i nisu u braku, dvije zenske zive skupa i nisu u braku. prema crkvenom nauku svi su u grijehu. a onda crkveno vjencanje poslije kojeg je baja mlati pred bogom daleko od ljudi.
    Ja nisam u nikakvoj dilemi, batinanje je grijeh ma šta crkva rekla
    a prije nego je bio ikakve crkve svi su živjeli u "grijehu" i iz "grijeha" je stvoreno sve što danas imamo. čak i vjera i crkva
    nema to veze s grijehom...vjenčanje u crkvi ili ne je način života ili izbor na koji svako po rođenju stječe pravo

da li je grijeh ili ne život u istspolnoj zajednici ne znam, samo je protuprirodan i u suprotno me nitko i nikad neće uvjerit
    samim tim im nije mjesto ispred oltara
    "Pametan je onaj koji ne tuguje zbog onoga što nema, nego se veseli zbog onoga što ima."

7. 3 Seljaka kaže: fala vezda za ovaj post

Anabela (15.08.13),e-majlo (15.08.13),fenix77 (15.08.13)

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,943
    2,134 x hvala u 1,402 postova

poštujem tvoje mišljenje i stav...da li se slažem s njim ???nije bitnosamo mi je palo na pamet koliko je stvari neprirodno i isto im nije mjesto ispred olatara(po toj logici),a svejedno su tamo

vezda's Avatar
    Član od
    Jan 2013
    Zahvala
    222
    348 x hvala u 209 postova

e kad bi sad ulazili u tu problematiku, onda i dobar dio njih ne bi trebao iza oltara stajat
    no to nije tema...
    a slažeš li se s mojim mišljenjem je nebitno, bitno je da ljudi misle svojom glavom
    "Pametan je onaj koji ne tuguje zbog onoga što nema, nego se veseli zbog onoga što ima."

Član od
    Mar 2013
    Zahvala
    1
    4 x hvala u 2 postova

Treba li crkva dozvoliti vjenčavanje istospolnih zajednica??

Pitanje bi trebalo glasiti, np.. treba li dati blagoslov istospolnim zajednicama.Odgovor bi bio naravno NE, jer to nije u skladu sa onim što crkva predstavlja.

A na ovo prvotno pitanje treba li dozvoliti, moj odgovor bi bio da crkva nije u položaju da to dozvoli ili ne, osim ako se radi o crkvenom vjenčanju

milka's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    497
    415 x hvala u 268 postova

Mislim da se ni istospolni ne bi željeli vjenčati tamo di nisu dobrodošli.....

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288
    508 x hvala u 374 postova

Quote Napisao/la: milka Pogledaj Post
    Mislim da se ni istospolni ne bi željeli vjenčati tamo di nisu dobrodošli.....
    ali oni se sada inate na neki način
    pa gledaj sve te silne parade,koje organiziraju,kao da neznamo da oni postoje
    još malo pa ćemo mi normalni morati paradirati
    a onda svatih na prepad da te volim ko nekad........

Član od
    Oct 2013
    Zahvala
    44
    99 x hvala u 49 postova

A zašto misliš da oni nisu normalni?
    Savršena je ljubav ona koja nas čini nesretnima.

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288

nisam napisao da nisu normalni,mada bi se dalo i o tome
    u svakom slučaju su nastrani
    već sam više puta postavljao jedno pitanje i nisam dobio odgovor
    priroda funkcionira na principu žena+muškarac= potomstvo,produžetak vrste
    tako i u biljnom i životinjskom svijetu....
    sad opet pitam,tražim dajte mi jedan snimak dokaz istospolne ljubavi među životinjama ????
    jako puno gledam dokumentarce o životinjskom svijetu,nedavno je na NG bila serija emisija o
    jednom lavljem čoporu,koja je snimana 7-8 godina,sve se znalo o njima i njihovim potomcima
    ali nikada nigdje nitko nije snimio seks dva lava ili dvije ženke lava ili neke druge vrste (govorim o životu u prirodi) ne u Zološkim vrtovima
    a na neki način i nisu normalni sa tim paradiranjem,ako su za istospolnu ljubav,imaju svoja 4 zida,pa nek
    se pare do mile volje

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,010
    1,225 x hvala u 831 postova

Gay je bolest što je nekad bilo i dokazano i u službenim spisima dok gey lobi nije ojačao i maknuo te dokaze..
    Sve dok se ne izgubimo, ne počinjemo razumijevati sebe.

Član od
    Oct 2013
    Zahvala
    44
    99 x hvala u 49 postova

E pa nije baš tako-i u životinjskom svijetu ima homoseksualnosti.U jednom zološkom vrtu su zbog nečega ostali samo muški pingvini,i u vrijeme parenja su se homoseksualno ponašali.Parili se.
    Gledala sam dokumentarac o gorilama u kojem je bio prikazan akt parenja dvojice muških gorila.Međutim,kod njih je to bilo ispoljavanje dominacije vođe čopora nad mlađim muškim članovima čime se pokušava eliminirati potencijalne kandidate za pater familijusa.Ali,eto,teorije vam ne drže vodu.

Nikako se ne bih složila da je homoseksualnost bolest,tu se samo priroda malo poigrala.Sve u vezi seksualnosti je definirano kemijskim procesima u našem mozgu na koje mi ne možemo utjecati.
    A da ni ja nisam za defiliranje ulicama i natpise-ja sam gej-nisam.Ali niti koga osuđujem niti mi je bitno šta on u svoja četiri zida radi.I sa kim to što radi-radi.

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,290
    3,362 x hvala u 2,183 postova

Quote Napisao/la: fenix7 Pogledaj Post
    Gay je bolest što je nekad bilo i dokazano i u službenim spisima dok gey lobi nije ojačao i maknuo te dokaze..
    pa i zenske su bolesne pa se niko ne buni, kad ga metnes ovolki je --------------- a kad ga zvadis tolki je ---- do danas se ne zna kaj ga pojede
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288

Quote Napisao/la: tuatha Pogledaj Post
    E pa nije baš tako-i u životinjskom svijetu ima homoseksualnosti.U jednom zološkom vrtu su zbog nečega ostali samo muški pingvini,i u vrijeme parenja su se homoseksualno ponašali.Parili se.
    Gledala sam dokumentarac o gorilama u kojem je bio prikazan akt parenja dvojice muških gorila.Međutim,kod njih je to bilo ispoljavanje dominacije vođe čopora nad mlađim muškim članovima čime se pokušava eliminirati potencijalne kandidate za pater familijusa.Ali,eto,teorije vam ne drže vodu.

Nikako se ne bih složila da je homoseksualnost bolest,tu se samo priroda malo poigrala.Sve u vezi seksualnosti je definirano kemijskim procesima u našem mozgu na koje mi ne možemo utjecati.
    A da ni ja nisam za defiliranje ulicama i natpise-ja sam gej-nisam.Ali niti koga osuđujem niti mi je bitno šta on u svoja četiri zida radi.I sa kim to što radi-radi.

napisao sam navedi mi primjere iz prirode,ne iz ZOO
    i vrlo rado bi pogledao taj snimak sa gorilama,onda bi me možda razuvjerila
    u prirodi inače mužjak namiriše kad se ženka tjera i kad je spremna za parenje...
    i na kraju a možda je trebalo na početku,govoriš mi VI
    želiš reći da sam star ???
    dobro nisam baš ni mlad,ali na forumu smo svi na ti

Član od
    Oct 2013
    Zahvala
    44
    99 x hvala u 49 postova

Gorile su iz prirode.Ne mogu se sjetiti kako se zvala ona biologinja koja je dvadesetak godina provela život u šumi proučavajuči gorile-bilo na tv pred nekih pet-šest mjeseci, a i ranije,koju godinicu prije.
    I griješiš kada kažeš da se životinje pare samo u vrijeme kada su spremne za oplodnju.Gorile se pare kad god požele.A ima još takvih primjera-isto sam gladala dokumentarac,samo da se sada ne zeznem sa vrstom,ne mogu reći koja je.I uživaju u seksu.

Neeeeee,ne želim reći da si star.A i da jesi-meni ne smeta.Ajd da ti se ispričam,može ovako?

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288

Quote Napisao/la: tuatha Pogledaj Post
    Gorile su iz prirode.Ne mogu se sjetiti kako se zvala ona biologinja koja je dvadesetak godina provela život u šumi proučavajuči gorile-bilo na tv pred nekih pet-šest mjeseci, a i ranije,koju godinicu prije.
    I griješiš kada kažeš da se životinje pare samo u vrijeme kada su spremne za oplodnju.Gorile se pare kad god požele.A ima još takvih primjera-isto sam gladala dokumentarac,samo da se sada ne zeznem sa vrstom,ne mogu reći koja je.I uživaju u seksu.

Neeeeee,ne želim reći da si star.A i da jesi-meni ne smeta.Ajd da ti se ispričam,može ovako?
    da,gorile su iz prirode,ali mužjak i ženka a ne dva mužjaka,i dalje
    stojim kod svojih stavova kad je riječ o homoseksualnosti

dobro si se ispričala,ma odlično

Član od
    Oct 2013
    Zahvala
    44
    99 x hvala u 49 postova

Inače sam popustlijva i prilagodljiva ali ne mogu ti dati za pravo.Baš su bila dva mužjaka u pitanju.Ako se uspijem sjetiti imena znanstvenice,budem našla i ostalo pa ti budem pokazala.

hvala za - baš volim.

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    288

dobro,čekam

Član od
    Oct 2013
    Zahvala
    44
    99 x hvala u 49 postova

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja