Stranica 5 od 17 PrvoPrvo 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Results 81 to 100 of 332

Tema: Treba li crkva dozvoliti vjenčavanje istospolnih zajednica

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740
    965 x hvala u 714 postova

Normalno Odgovor: Treba li crkva dozvoliti vjenčavanje istospolnih zajednica

Quote Napisao/la: ŽIVADINKA Pogledaj Post
    Je imaš prav,ispo izrupe ,cijeli život živiš za rupu,ondak i skončaš u njoj
    jedino ak te ne kremiraju
    Ma ne mislim na to nego na brak ... kad potpišeš pa počne igranka sa zajedničkim finansijama, ljubomorni ispadi, pa kad se ne mogu dogovoriti ko će prati suđe, ko usisavati ... - a valjda oba usisavaju ... pa se počnu svađati, ucjenjivati seksom, počnu se gađati šerpama ... neka im braka, treba im dati. Jebo ih brak kak su glupi, ne?
    Ko procita otpala mu kita!

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    517
    924 x hvala u 619 postova

Quote Napisao/la: daze Pogledaj Post
    Nek im dozvole, ionako ne mogu da se množe.
    Temelj hrvatskoga društva i hrvatskoga identiteta je obitelj zasnovana na ljubavi muškarca i žene čiji je rezultat dijete kao smisao braka u kojem seksualnost nije svedena samo na strast i požudu. Ne može čovjek biti dobar kršćanin ako nije čovjek ljubavi, ako ne vidi smisao života u dobroti, ljepoti, ljubavi, u djeci. Kršćani vjeruju da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku i priliku. Da Bog određuje rod, da određuje muško i žensko, a antikršćani žele to promijeniti i uvesti novi sustav vrijednosti u kojem umjesto Boga sam čovjek kao svoje temeljno pravo određuje je li muško ili žensko.

Katolička Crkva izdala bi temeljna načela svoje vjere kada bi na to pristala. Zato tražiti od katolika da se ne protive rušenju svetosti braka i obitelji znači tražiti da se odreknu svoje vjere i svojeg identiteta. Zato katolička većina ima pravo suprotstavljati se nasilnom pokušaju nametanja svjetonazora koji ruši same temelje nacionalnog identiteta i same temelje obitelji kao temelja identiteta hrvatskoga katoličkog naroda.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Quote Napisao/la: jasmina Pogledaj Post
    Temelj hrvatskoga društva i hrvatskoga identiteta je obitelj zasnovana na ljubavi muškarca i žene čiji je rezultat dijete kao smisao braka u kojem seksualnost nije svedena samo na strast i požudu.
    Crkva ne moze govoriti u ime hrvatskog ili bilo kojeg drugog drustva. RH je sekularna drzava i odluka o braku istospolnih zajednica (brak pred zakonom) nema nikakve veze s Crkvom.

Ali kako sam vec rekao, ova tema pita treba li Crkva priznati istospolne zajednice.
    Ne treba. Tu se slazem s tobom.
    Ali Crkva to svoje NEprihvacanje mora drzati unutar svoje organizacije i svojih vjernika.

Ne može čovjek biti dobar kršćanin ako nije čovjek ljubavi, ako ne vidi smisao života u dobroti, ljepoti, ljubavi, u djeci.
    Biti 'covjek ljubavi' nema veze sa 'vidjeti smisao zivota u djeci'.
    Sto, ljudi koji nemaju, ne zele (kao homoseksualci, recimo) djecu, nisu sposobni biti ljudi ljubavi???

Prilicno si postrozila pojam covjeka ljubavi i, direktno ga, povezala s krscanstvom.

Covjek ne moze biti dobar krscanin ako nije covjek bracne ljubavi. Da si tako rekla, to bi vec bilo prihvatljivo.
    Krscani imaju svoj ideal dobrog krscanina i on ukljucuje varijablu ljubavi, ali u sklopu bracne zajednice sa osobom suprotnog spola.

Ali izjednaciti pojam ljubavi (covjeka ljubavi) opcenito sa onim sto je ideal ljubavi u krscanstvu je, vec puno puta spominjano, nametanje Crkvenih misljenja i ideala.

Katolička Crkva izdala bi temeljna načela svoje vjere kada bi na to pristala. Zato tražiti od katolika da se ne protive rušenju svetosti braka i obitelji znači tražiti da se odreknu svoje vjere i svojeg identiteta. Zato katolička većina ima pravo suprotstavljati se nasilnom pokušaju nametanja svjetonazora koji ruši same temelje nacionalnog identiteta i same temelje obitelji kao temelja identiteta hrvatskoga katoličkog naroda.
    I bas u ovome je osnovni problem - krscani ne govore o 'ljudima drugog misljenja', nego se odmah govori o ANTIkrscanima.
    Sitna razlika koja kaze sve o Crkvi koja si daje za pravo nametati svoje misljenje i ljudima koji nisu pripadnici njezinog stada, a kod nas, kako se lijepo vidi, nametati misljenje cijeloj jednoj drzavi.

flesheater Luigi's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1,220
    651 x hvala u 542 postova

smrt pederima ili bar neka država pa nek idu tamo nek se pare i paradiraju! eto, ja reko!
    My favourite type of sorccery? Lesbomancy!

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42
    237 x hvala u 143 postova

zelembać Odgovor: Treba li crkva dozvoliti vjenčavanje istospolnih zajednica

Quote Napisao/la: Aldous Pogledaj Post
    Crkva ne moze govoriti u ime hrvatskog ili bilo kojeg drugog drustva. RH je sekularna drzava i odluka o braku istospolnih zajednica (brak pred zakonom) nema nikakve veze s Crkvom.
    Točno. Državna vlast doista nije dužna pitati crkvenu vlast kako bi riješila koje konkretno pitanje, bez obzira na ulogu Crkve koju je ona imala u vrijeme kad je jedina mogla njegovati nacionalnu svijest i nacionalnu kulturnu baštinu hrvatskog naroda. Stav je katoličkoga društvenog nauka, ali i suvremenog iskustva, da je za svaki narod najbolje da Crkva i država budu razdvojene i da slobodna Crkva i slobodna država budu na svom području djelovanja u službi naroda odnosno građana određene zemlje.

Ali Crkva to svoje NEprihvacanje mora drzati unutar svoje organizacije i svojih vjernika.
    Praktično neprovedivo...ponajviše zbog činjenice da katolici (kakvi god oni bili...nesavršeni, griješni) u RH čine većinu, i Crkva ima pravo biti "glasnogovornik" te većine, odnosno promicatelj vlastitog poslanja u ime onih koji njeno poslanje prihvaćaju. Svako drugo rješenje ide u smjeru reinkarnacije nekadašnje trule apsolutističke države, koja je željela određivati i nadzirati sva područja javnoga društvenog djelovanja, nastojeći pritom ograničiti i djelatnost Katoličke crkve te je, po mogućnosti, "zatvoriti u sakristije" ili, u krajnjoj mjeri, potpuno onemogućiti u djelovanju.
    I Crkva (isto kao i pederasti i -ini) ima pravo na izricanje vlastitog "viđenja stvari" po bitnim društvenim pitanjima.

I bas u ovome je osnovni problem - krscani ne govore o 'ljudima drugog misljenja', nego se odmah govori o ANTIkrscanima.
    Ne treba a priori generalizirati...Ja recimo, za ovog, čiji članak linkam

Code:
    http://www.jutarnji.hr/ante-tomic---petar-i-pavao---nisu-se-stigli-baviti-umjetnom-oplodnjom/893405/
    ...il' za tvojeg favorita Pavičića, mogu reći da su "antikršćani", gamad i petparačka govna, koja vlastitu debilnost i frustraciju gnoje "revnim" uriniranjem po vrijednostima koje su katolicima bitne (da ne kažem - svete)...
    ...ač' nikad nebum rekel, da su svi "ljudi drugog mišljenja" ANTIkrščani. Ima ih - ali nisu svi
    (gore spomenuti dvojac govnara ima nultu stopu tolerancije na sve kaj križ u srcu nosi ).

Sitna razlika koja kaze sve o Crkvi koja si daje za pravo nametati svoje misljenje i ljudima koji nisu pripadnici njezinog stada, a kod nas, kako se lijepo vidi, nametati misljenje cijeloj jednoj drzavi.
    ...već se osvrnul malo više i na ovo...
    ...svako ima pravo da se slobodno izjasni, i brani vlastite stavove, pa tako i Crkva.
    ...jer da ni tak - eto nama još izraženijeg teroriziranja većine od strane manjine...

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Quote Napisao/la: Cyrrus Pogledaj Post
    Praktično neprovedivo...ponajviše zbog činjenice da katolici (kakvi god oni bili...nesavršeni, griješni) u RH čine većinu, i Crkva ima pravo biti "glasnogovornik" te većine, odnosno promicatelj vlastitog poslanja u ime onih koji njeno poslanje prihvaćaju. Svako drugo rješenje ide u smjeru reinkarnacije nekadašnje trule apsolutističke države, koja je željela određivati i nadzirati sva područja javnoga društvenog djelovanja, nastojeći pritom ograničiti i djelatnost Katoličke crkve te je, po mogućnosti, "zatvoriti u sakristije" ili, u krajnjoj mjeri, potpuno onemogućiti u djelovanju.
    I Crkva (isto kao i pederasti i -ini) ima pravo na izricanje vlastitog "viđenja stvari" po bitnim društvenim pitanjima.
    Promicatelj u ime onih koji njezino poslanje PRIHVACAJU (medju koje, povratkom na staro, ubrajam i sebe).

Na izricanje vlastitog vidjenja, ali odricuci se divljaka i krvoloka koji su vrsili nasilje 'u ime svoje vjere'.

Ne treba a priori generalizirati...Ja recimo, za ovog, čiji članak linkam

Code:
    http://www.jutarnji.hr/ante-tomic---petar-i-pavao---nisu-se-stigli-baviti-umjetnom-oplodnjom/893405/
    ...il' za tvojeg favorita Pavičića, mogu reći da su "antikršćani", gamad i petparačka govna, koja vlastitu debilnost i frustraciju gnoje "revnim" uriniranjem po vrijednostima koje su katolicima bitne (da ne kažem - svete)...
    ...ač' nikad nebum rekel, da su svi "ljudi drugog mišljenja" ANTIkrščani. Ima ih - ali nisu svi
    (gore spomenuti dvojac govnara ima nultu stopu tolerancije na sve kaj križ u srcu nosi ).
    Moj favorit je napisao odlican clanak koji je dobar nezavisno o njegovom misljenju u globalu (sto bi u opovrgavanju kvalitete clanka bio ad hominem).

On je napisao clanak kritike Crkve i drustva koji je, sto bi meni bilo puno draze, trebao izaci iz pera nekog teologa i biti cin samokriticnosti Crkve, vrijedan divljenja.

A slazem se s tobom da su, jednako kao sto se za slicno moze optuziti Crkvu, njezine teologe, svecenike i vjernike, ljudi poput Tomica (iako je meni najbolji primjer Marjanovic sa Indexa) i Pavicica (njega nisam previse citao, ali ako ti tako kazes) zadrti. Uzivaju (bez razloga) u trijumfu svoje 'superiorne misli'.

Tomic je imao jednu provalu o apostolu Petru, gdje je pljuvao po nekim stvarima jasno pokazujuci neobrazovanost i neupucenost.

Ali kazem, u Pavicicevom clanku se ne vidi, ili se vrlo malo vidi, njegovo antikrscanstvo.
    Objektivno (koliko god je to moguce covjeku) je napisao kritiku koja je trebala izaci iz redova Crkve.

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    517

Ali kako sam vec rekao, ova tema pita treba li Crkva priznati istospolne zajednice.
    Ne treba. Tu se slazem s tobom.

Biti 'covjek ljubavi' nema veze sa 'vidjeti smisao zivota u djeci'.
    Sto, ljudi koji nemaju, ne zele (kao homoseksualci, recimo) djecu, nisu sposobni biti ljudi ljubavi???

Prilicno si postrozila pojam covjeka ljubavi i, direktno ga, povezala s krscanstvom.

Covjek ne moze biti dobar krscanin ako nije covjek bracne ljubavi. Da si tako rekla, to bi vec bilo prihvatljivo.
    Krscani imaju svoj ideal dobrog krscanina i on ukljucuje varijablu ljubavi, ali u sklopu bracne zajednice sa osobom suprotnog spola.

Ali izjednaciti pojam ljubavi (covjeka ljubavi) opcenito sa onim sto je ideal ljubavi u krscanstvu je, vec puno puta spominjano, nametanje Crkvenih misljenja i ideala.

....mislim da su oni koji nisu kršćani - Antikršćani, treća opcija ne postoji.....ili jesi ili nisi...

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

....mislim da su oni koji nisu kršćani - Antikršćani, treća opcija ne postoji.....ili jesi ili nisi...
    Eto ja nisam i šta ćeš mi sad?

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    517

Quote Napisao/la: Ramzes Pogledaj Post
    Eto ja nisam i šta ćeš mi sad?
    .....poslat ću te u ku..............ću Velikog brata.......šalim se.......
    Ja nemam apsolutno nista protiv tvog opredjeljenja, niti te dozivljavam kao neprijatelja....., a ti mene......?

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

.....poslat ću te u ku..............ću Velikog brata.......šalim se.......
    Ja nemam apsolutno nista protiv tvog opredjeljenja, niti te dozivljavam kao neprijatelja....., a ti mene......?
    Pa kako da te doživljavam kao neprijatelja kad bi me smjestila u kuću Vel'kog brata ... tamo ima sexa.

OT: Ja navijam za staromodnu crkvu iako nisam te vjeroispovijesti jer mislim da se pozitivne tradicije trebaju održavati. Bez njih društvene vrijednosti bi propale za par dana. Religije imaju svoje vrijednosti, posebno u očuvanju porodice i porodičnih veza.

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

samo jedno pitanje me zanima,a to je:
    da li je kamenovanje tradicionalna ili moderna metoda?

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    526
    727 x hvala u 457 postova

pa tradicionalna naravno ....
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    samo jedno pitanje me zanima,a to je:
    da li je kamenovanje tradicionalna ili moderna metoda?
    čuj...kamenovalo se u doba Isusa, znači prije 2000 godina...(mada je on rekao: "Tko je bez grijeha, neka baci prvi kamen")

kamenuje se i danas...recimo u Splitu...(jer tamo su svi bez grijeha, pa imaju pravo baciti kamen)

znači, u smislu tvog pitanja, i tradicionalno i moderno.....
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Aha... i u pakao ce?

Ili je tvoje nadanje jos radikalnije, kao kod Jehova?

Procitaj jos jednom sto si napisala i pokusaj na bilo koji nacin to staviti u kontekst religijskog pluralizma, prava na vjersko opredjeljenje, cinjenice da postoje ljudi drugih vjera jednako uvjereni u ispravnost svojih stajalista kao i katolici (dobar dio njih i vise i puno dosljedniji i prakticniji vjernici) i sl.
    Ne ide, ha?

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    526
    727 x hvala u 457 postova

U svakom slučaju, crkva kao takva ne smije i ne treba dozvoliti istospolne brakove jer se to kosi sa njihovim uvjerenjima... amen ..
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

crkva ne treba dozvoliti CRKVENO vjenčanje i to je sve što se crkvu treba pitati za dozvolu u ovom slučaju...ostalo nije njen problem,ako to uopće i jest problem?!Vjenčanjima nek se bave matičari,a sprečavanjem nasilja policija i sve šljaka,ali pošto kod nas nitko ne radi svoj posao,a svatko bi radio ono što mu posao nije....hm,teško

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    517

Aha... i u pakao ce?

Ili je tvoje nadanje jos radikalnije, kao kod Jehova?

Procitaj jos jednom sto si napisala i pokusaj na bilo koji nacin to staviti u kontekst religijskog pluralizma, prava na vjersko opredjeljenje, cinjenice da postoje ljudi drugih vjera jednako uvjereni u ispravnost svojih stajalista kao i katolici (dobar dio njih i vise i puno dosljedniji i prakticniji vjernici) i sl.
    Ne ide, ha?
    Oholost je najveći smrtni grijeh a poniznost najveća vrlina. Međutim, poniznost nije pokornost, sluganstvo i nesamostalnost kao što ponos nije oholost. Ponosan čovjek nije ohol čovjek. Ponosan čovjek vjeruje u sebe ali ne podcjenjuje i ne omalovažava druge, ne ponižava druge.
    Uostalom riječ catholicus znači opći tako da iz same riječi katolik znači da je katolik čovjek koji se sa uvažavanjem i poštovanjem odnosi prema svim ljudima a ne samo katolicima. On ne dijeli ljude na dobre (katolike) i loše (nekatolike).
    Katolici koji slijede Isusa i Sv. Pavla dobri su katolici samo ako su ljudi ljubavi, ako su humanisti, ako poštuju razlike među ljudima, ako su tolerantni i ako na zlo odgovaraju dobrim.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Oholost je najveći smrtni grijeh a poniznost najveća vrlina. Međutim, poniznost nije pokornost, sluganstvo i nesamostalnost kao što ponos nije oholost. Ponosan čovjek nije ohol čovjek. Ponosan čovjek vjeruje u sebe ali ne podcjenjuje i ne omalovažava druge, ne ponižava druge.
    Ali homofobi 'katolici' to rade, o tome ja pricam vec tko zna koji post.

Uostalom riječ catholicus znači opći tako da iz same riječi katolik znači da je katolik čovjek koji se sa uvažavanjem i poštovanjem odnosi prema svim ljudima a ne samo katolicima. On ne dijeli ljude na dobre (katolike) i loše (nekatolike).
    Catholicus (opci, kako si rekla) u Crkvi pridaje pojam 'opcosti' Crkvi - zenski rod 'ecclesiA catholicA'.
    Iz toga proizlazi da je katolik dio te opce i sveobuhvatne cjeline, kojoj catholicus pridaje znacenje 'za sve ljude'.

Katolici koji slijede Isusa i Sv. Pavla dobri su katolici samo ako su ljudi ljubavi, ako su humanisti, ako poštuju razlike među ljudima, ako su tolerantni i ako na zlo odgovaraju dobrim.
    Te sam karakteristike iscitao iz Rebicevih rijeci (i djela vandala): "Dobili su sto su trazili".

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    691
    838 x hvala u 676 postova

Ovaj tvoj post je pun proturiječnosti, sama sebi uskačeš u usta

✿◕‿◕✿ SisA's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    957
    4,595 x hvala u 1,867 postova

Ne znam sta tu nije jasno ili si krscanin ili nisi, tj. ili si zidov, budist... ili nisi

slazem se sa savom i straskom, ne u crkvu ima fino maticar pa nek ih vjencaje...sta je sad toliko bitno sto se ne mogu vjencati u crkvi, nek si naprave neku svoju "gay" crkvu i nek se samo oni zene u njoj

mislim da je snaga crkve u politici malo oslabila, inace da se sve pita crkve ne bi "ivo j. nikad dosao do toga da bude na celu drzave.

Stranica 5 od 17 PrvoPrvo 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja