Stranica 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 60

Tema: Hare Krishna

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

Truba Hare Krishna

Nedavno sam gledala "Veceru za 5" i vidjela svecenika HK i fascinirao me. Nakon toga sam pocela malo "guglati" o tome i na forumima nailazim na lose komentare... Pa me zanima dali ovdje netko ima poznanika/prijatelja koji je dio tog pokreta ili je i sam HK.?! Razmisljam posjetiti njihov hram... Iskreno i sama sebe sam zacudila stim no eto... Zeljno ocekujem vasa iskustva! :D
    Svaka stvar postane podnosljivom kad se zaboravi pocetak!

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,864
    2,093 x hvala u 1,380 postova

Normalno Odgovor: Hare Krishna

...da i ja sam to gledao igrom slučaja ..naletio pa da vidim neku dobru klopu pošto meso i sam ne jedem i moram priznat da je i meni taj lik bio simpatičan,ali upozorio bih te da je krišna samo još jedna (prilično neliberalna///a koja nije??!)religija.Upoznao sam neke ljude koji su bili u tome ,a neki su možda i danas i čini mi se da je njima lijepo,ali nije to za mene jer ne volim te lance oko mozga i slično...u svakom slučaju ljudi se mole,propagiraju mir,dobro ko i svaka druga religija s razlikom da svi ovi koje sam upoznao nisu pokušali da me ufuraju u sve to kao što bi napravili jehovi svjedoci ili neki drugi objasnim u startu da mislim drugačije i ništa oni otkače svoju priču ja svoju i pričamo dalje svako na svoj način...nema ništa loše u tome da posjetiš neko svetište o čemu god da se radi ...tako ćeš lakše donijeti svoj sud o svemu tome.Mislim da biti hare krišna na tibetu i u hrvatskoj nije isto ...Krenimo samo od narandžaste odjeće ...obuci to i odi u grad i slušaj priče okolo,a tamo je to dio tradicije jbg...

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

Joj! Baka mi je Jehovin svjedok pa te razumijem u potpunosti! No sto je mene najvise fasciniralo je taj njegov mir i stalozenost,mislim normalno da ima jos takvih ljudi koji nisu dio HK ali eto,zapelo mi za oko... "Strah" me jedino to da mi se ne svidi previse pa da odlucim i ja biti dio toga svega...

flesheater Luigi's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1,220
    651 x hvala u 542 postova

Quote Napisao/la: kimberLee Pogledaj Post
    Joj! Baka mi je Jehovin svjedok pa te razumijem u potpunosti! No sto je mene najvise fasciniralo je taj njegov mir i stalozenost,mislim normalno da ima jos takvih ljudi koji nisu dio HK ali eto,zapelo mi za oko... "Strah" me jedino to da mi se ne svidi previse pa da odlucim i ja biti dio toga svega...
    lik je na drogama, ali da se razumijemo: ne na istim drogama na kojima je i Indira Radič!
    svi koji traže tvoj um i novac, nemaju veze sa Bogom....
    My favourite type of sorccery? Lesbomancy!

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

Quote Napisao/la: LouisCyphere Pogledaj Post
    lik je na drogama, ali da se razumijemo: ne na istim drogama na kojima je i Indira Radič!
    svi koji traže tvoj um i novac, nemaju veze sa Bogom....
    da,i to sam citala da dio svoje place moras njima dati ali navodno samo ako zivis u hramu... (?!)

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,864

ajd nađi mi jedne kojima ne trebaš dat dio plaće bez obzira gdje živiš ili još bolje koji će tebi dat....ja se odmah učlanim

TheBitchOnTheBeach Bozanstvena's Avatar
    Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    726
    580 x hvala u 393 postova

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    ajd nađi mi jedne kojima ne trebaš dat dio plaće bez obzira gdje živiš ili još bolje koji će tebi dat....ja se odmah učlanim
    a ja za tobom
    marim ja ...

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740
    965 x hvala u 714 postova

da,i to sam citala da dio svoje place moras njima dati ali navodno samo ako zivis u hramu... (?!)
    E ... i ako živiš u hramu moraš prvosvešteniku dati koke kad traži.
    Nije šala. Bio sam kod njih u hramu više puta kao gost, dobra klopa, a i filozofirali smo i vodili rasprave o religiji. Na kraju su mi rekli da nemaju objašnjenja i da propagiraju samo ono što im je rečeno ... jadno, zar ne? Jedina dobra stvar u HK je što ponekog narkomana izliječe i daju mu novi smisao života. Ostalo, sve ostalo je loša furka ... biti neko drugačiji od ostalih. Čak ne znaju ni osnove joge i meditacije. Oni samo prave kolačiće i pjevaju mantre: "Hare Khrisna, Hare Ramo, Ramo Ramo Ramzese"
    Ko procita otpala mu kita!

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

Quote Napisao/la: Ramzes Pogledaj Post
    E ... i ako živiš u hramu moraš prvosvešteniku dati koke kad traži.
    Nije šala. Bio sam kod njih u hramu više puta kao gost, dobra klopa, a i filozofirali smo i vodili rasprave o religiji. Na kraju su mi rekli da nemaju objašnjenja i da propagiraju samo ono što im je rečeno ... jadno, zar ne? Jedina dobra stvar u HK je što ponekog narkomana izliječe i daju mu novi smisao života. Ostalo, sve ostalo je loša furka ... biti neko drugačiji od ostalih. Čak ne znaju ni osnove joge i meditacije. Oni samo prave kolačiće i pjevaju mantre: "Hare Khrisna, Hare Ramo, Ramo Ramo Ramzese"
    sad sam sokirana! Znaci to je ubiti sve neka lazna sema koja privlaci psihicki nestabilne osobe?

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

sad sam sokirana! Znaci to je ubiti sve neka lazna sema koja privlaci psihicki nestabilne osobe?
    Je. Evo da ti malo opširnije pojasnim - Hare Khrisna je sekta bazirana na tumačenju Bhagavad Gide, koja se smatra skraćenom verzijom Vedskih stihova. Da bi shvatila kolika je to petljavina moraš uzeti i pročitati tu knjigu sa tumačenjima blente koji je postao idejni tvorac Hare Khrishne. Zove se nekako Brankti Swrzna Prmtipumbda i nekada davno je kao vel'ka sirotinja sjeo na neki trg u SAD-u i u indijskoj nošnji prosipao šuplju. Uglavnom navukao je dosta sljedbenika i ubijedio ih da se odreknu svega materijalnog jer je to put ka pročišćenju, a on je preuzeo njihova dobra i izgradio velejlepno zdanje i živi u raskoši, objašnjavajući da je to ok. Usput se žrtvuje kao visoki sveštenik da razdjevičuje sljedbenice prije stupanja u brak sa sljedbenikom jer je to čin poštivanja "Vrhovnog učitelja".

E da bi shvatila o kakvom šarlatanu se radi uzmeš ovu knjigu:

U njoj su boldirani originalni tekstovi, a ispod su tumačenja ovog foliranta.
    U principu to izgleda ovako - u originalnom tekstu Vladar neke zemlje (fiktivne, jel') pripitkuje Stvoritelja (Khrisnu) o svemu, a ovaj mu odgovara:
    - " I, jel' ... a de ti meni reci a šta je sa onima koji ne vjeruju u tebe, neg' se klanjaju kamenu ili drvetu?"
    - "E ba, pa jeboga, znaš da sam ti ja u svemu, i u kamenu, i u zemlji, u repi, u mrkvi, pa sam i u drvetu, pa ti to dođe na isto k'o da se meni klanjaju direktno. Dobro, nije isto al' jebi ga, može proći."

Zatim pročitaš tumačenje ovog teksta od tog Prmtipumbde:
    - "I iz ovog teksta vidljivo je da je vaš Vrhovni sveštenik vaša veza sa Khrisnom, on je njegov namjesnik i poštivanjem Vrhovnog sveštenika (mene, jel' da ne bude zabune) vi pokazujete poniznost prema Krishni. Samo onaj ko je ponizan on će preći u višu dimenziju, duhovnu. Zbog toga morate biti lahki k'o pero, rasteretiti se svega materijalnog koje je grijeh bačit', pa ćete to sve meni prepisati, a ja ću se žrtvovati za vas i neću preći u duhovnu dimenziju. Vidite sada koliko sam ja dobar prema vama. I požurite sa predajom imovine, adresu mog advokata naći ćete na zadnjoj strani ove knjižice."

Mada moram priznati da je izvorni boldirani tekst fenomenalan za čitanje i srdačno ga preporučujem. Samo ne čitaj uporedo baljezgarije ovog prevaranta.

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

Je. Evo da ti malo opširnije pojasnim - Hare Khrisna je sekta bazirana na tumačenju Bhagavad Gide, koja se smatra skraćenom verzijom Vedskih stihova. Da bi shvatila kolika je to petljavina moraš uzeti i pročitati tu knjigu sa tumačenjima blente koji je postao idejni tvorac Hare Khrishne. Zove se nekako Brankti Swrzna Prmtipumbda i nekada davno je kao vel'ka sirotinja sjeo na neki trg u SAD-u i u indijskoj nošnji prosipao šuplju. Uglavnom navukao je dosta sljedbenika i ubijedio ih da se odreknu svega materijalnog jer je to put ka pročišćenju, a on je preuzeo njihova dobra i izgradio velejlepno zdanje i živi u raskoši, objašnjavajući da je to ok. Usput se žrtvuje kao visoki sveštenik da razdjevičuje sljedbenice prije stupanja u brak sa sljedbenikom jer je to čin poštivanja "Vrhovnog učitelja".

E da bi shvatila o kakvom šarlatanu se radi uzmeš ovu knjigu:

U njoj su boldirani originalni tekstovi, a ispod su tumačenja ovog foliranta.
    U principu to izgleda ovako - u originalnom tekstu Vladar neke zemlje (fiktivne, jel') pripitkuje Stvoritelja (Khrisnu) o svemu, a ovaj mu odgovara:
    - " I, jel' ... a de ti meni reci a šta je sa onima koji ne vjeruju u tebe, neg' se klanjaju kamenu ili drvetu?"
    - "E ba, pa jeboga, znaš da sam ti ja u svemu, i u kamenu, i u zemlji, u repi, u mrkvi, pa sam i u drvetu, pa ti to dođe na isto k'o da se meni klanjaju direktno. Dobro, nije isto al' jebi ga, može proći."

Zatim pročitaš tumačenje ovog teksta od tog Prmtipumbde:
    - "I iz ovog teksta vidljivo je da je vaš Vrhovni sveštenik vaša veza sa Khrisnom, on je njegov namjesnik i poštivanjem Vrhovnog sveštenika (mene, jel' da ne bude zabune) vi pokazujete poniznost prema Krishni. Samo onaj ko je ponizan on će preći u višu dimenziju, duhovnu. Zbog toga morate biti lahki k'o pero, rasteretiti se svega materijalnog koje je grijeh bačit', pa ćete to sve meni prepisati, a ja ću se žrtvovati za vas i neću preći u duhovnu dimenziju. Vidite sada koliko sam ja dobar prema vama. I požurite sa predajom imovine, adresu mog advokata naći ćete na zadnjoj strani ove knjižice."

Mada moram priznati da je izvorni boldirani tekst fenomenalan za čitanje i srdačno ga preporučujem. Samo ne čitaj uporedo baljezgarije ovog prevaranta.
    sad sam uvjerena da sam totalno pukla! Nista,uzimam sve te literature i saznajem stvari,mozda i odem do tog njihovog hrama eto toliko da se i ocima uvjerim u glumu i laz! Ako slucajno budem izmanipulirana javit cu vam 100% da vam uljepsam dan!

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

sad sam uvjerena da sam totalno pukla! Nista,uzimam sve te literature i saznajem stvari,mozda i odem do tog njihovog hrama eto toliko da se i ocima uvjerim u glumu i laz! Ako slucajno budem izmanipulirana javit cu vam 100% da vam uljepsam dan!
    Tamo u hramu sam upoznao jednu redovnicu ... nakon što smo se kresnuli - više nije išla u hram.
    Pa reko ako slučajno zgalaviš tamo, ne brini se - ima lijeka.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,864

dijagnoza ti je 100% točna-pukla ko kruška...kad ti Ramzi sve povjeruješ
    u svakom slučaju javi kak je bilo u posjeti...

14. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

kimberLee (07.06.11)

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

dijagnoza ti je 100% točna-pukla ko kruška...kad ti Ramzi sve povjeruješ
    u svakom slučaju javi kak je bilo u posjeti...
    A dašta da je pukla ... traga za Velikom Istinom zaobilaznim putem ... a spoznaja joj je nadohvat ruke.

16. Ramzes, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (07.06.11)

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,864

nauka o samospoznaji-swami prabhupada
    nauka o spoznaji-Ramzes
    ajd ti kimber vidi u hramu šta ima pa onda na neki moto susret ili još bolje punk rock festival..ljeto je
    a možda i na nekog simpatičnog dječarca nabasaš ...i što treba više za mir i spokoj
    pusti molitve i mantranja babama i djedama bez zubi....

18. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

zvjerki (09.06.11)

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

Tamo u hramu sam upoznao jednu redovnicu ... nakon što smo se kresnuli - više nije išla u hram.
    Pa reko ako slučajno zgalaviš tamo, ne brini se - ima lijeka.
    Tesko da cu zaglavit tamo,ali u svakom slucaju hvala na savjetu,ako padnem pod utjecaj znam sto mi je ciniti! hahaha

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

A dašta da je pukla ... traga za Velikom Istinom zaobilaznim putem ... a spoznaja joj je nadohvat ruke.
    To sam cak i ja pomislila al ocito da sam plitka pa cu morat "zaobilaznim putem"...

Član od
    Mar 2011
    Zahvala
    31
    5 x hvala u 5 postova

nauka o samospoznaji-swami prabhupada
    nauka o spoznaji-Ramzes
    ajd ti kimber vidi u hramu šta ima pa onda na neki moto susret ili još bolje punk rock festival..ljeto je
    a možda i na nekog simpatičnog dječarca nabasaš ...i što treba više za mir i spokoj
    pusti molitve i mantranja babama i djedama bez zubi....
    Bjezim od simpaticnih djecaraca naveliko... Posvecujem se duhovnom zivotu!

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

Bjezim od simpaticnih djecaraca naveliko... Posvecujem se duhovnom zivotu!
    E, ovoga sam se upravo sjetio ... imamo mi jednog frenda, živa komedija smotanko od dva metra na klimavim nožicama, ali ga opalile neke furke i čujem otišao u Krišnine, obrijao glavu i pustio repić. I po belaju, sretnem ja njega na ulici, frend ide iz hrama i vodi curu pored sebe (oboje ona indijska nošnja, sljedbenici).
    I uhvati meni Darko (tako mu ime) pred curom držati predavanja o smislu i spoznaji, o produhovljenju ... a da malu impresionira, ne mene ... i tako on priča i priča, i meni pukne film i kažem mu:
    "E, Darko, daj ne davi ... čovječe uguši i mene i djevojku, nego - hajde ti jednom u životu uradi ispravnu stvar - cura gori, vodi ju u sobu i seksajte se do besvsti, jebala te filozofija."
    Darko ušut'o, a cura pogleda sramežljivo mene u šoku, i - uhvati Darka za ruku: "Prijatelj ti je dobro rekao ..." i povu če ga. Tog momenta Darko i ona su me pogledali kao Mesaju sa neskrivenim osmijehom, i otišli da se napokon posvete spoznaji.

Živa istina, nisam ništa slagao.

zvjerki's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    392
    83 x hvala u 74 postova

E, ovoga sam se upravo sjetio ... imamo mi jednog frenda, živa komedija smotanko od dva metra na klimavim nožicama, ali ga opalile neke furke i čujem otišao u Krišnine, obrijao glavu i pustio repić. I po belaju, sretnem ja njega na ulici, frend ide iz hrama i vodi curu pored sebe (oboje ona indijska nošnja, sljedbenici).
    I uhvati meni Darko (tako mu ime) pred curom držati predavanja o smislu i spoznaji, o produhovljenju ... a da malu impresionira, ne mene ... i tako on priča i priča, i meni pukne film i kažem mu:
    "E, Darko, daj ne davi ... čovječe uguši i mene i djevojku, nego - hajde ti jednom u životu uradi ispravnu stvar - cura gori, vodi ju u sobu i seksajte se do besvsti, jebala te filozofija."
    Darko ušut'o, a cura pogleda sramežljivo mene u šoku, i - uhvati Darka za ruku: "Prijatelj ti je dobro rekao ..." i povu če ga. Tog momenta Darko i ona su me pogledali kao Mesaju sa neskrivenim osmijehom, i otišli da se napokon posvete spoznaji.

Živa istina, nisam ništa slagao.
    Ramo prosvjetitelj!
    I nogom u guzicu je korak naprijed.....

Stranica 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja