Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 26

Tema: Zdravlje pasa

Slucajna prolaznica Zabludjela's Avatar
    Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469
    493 x hvala u 406 postova

Normalno Zdravlje pasa

Sve o zdravlju vaseg psa - cijepljenje, paraziti, bolesti i ostalo. Napomena: nisam niti veterinar niti strucnjak, pa ako sumnjate da je vas pas ozbiljno bolestan, molim vas da ne trazite od mene dijagnozu ili terapiju, nego ga cim prije odvedite njegovom veterinaru
    Life is a game.

Il Brutto cubanrastaman's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515
    416 x hvala u 248 postova

Normalno Odgovor: Zdravlje pasa

Nisam znao gdje da ovo stavim, čini mi se da je najviše vezano za zdravlje.

Istrčavanje sa biciklom - u kojoj dobi je najbolje početi? Mogu li ja već sa svojim početi s obzirom da ima tek 6 mjeseci? Ako da, kolike dionice smijemo istrčavati, kad ih povećavati itd? Kako ga naučiti na ponašanje uz biciklo, npr. kad naiđe neki drugi pas?

Danas smo napravili jedan mali krug, samo da ga priviknem na to. Bio je poprilično dobar, ali mi je napravio scenu. Vozimo se mi, kad odjednom mi povuče ruku nazad, napenalio se momčina i sernda , ali nije završio jer sam ga vjerojatno povukao. Smiješno je to da se to desilo u središtu grada na sred ceste
    When you have to shoot, shoot! Don't talk.
    ____Tu nema čestitih građana za zaustavljane zločina____

Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469

Hm, da, ovo je vezano uz odgoj ali i zdravlje, pa moze tu ostati (osim ako moderatori drugacije ne odluce, naravno).
    Iskreno, vidjela sam osobno puno ljudi koji rano pocinju istrcavati svoje pse, a stalno citam po strucnim tekstovima da veterinari upravo na to upozoravaju. Prema njima, muskulatura se kod velikih pasmina razvija tijekom cijelog puberteta, a to je sve do 18 mjeseci zivota, pa ne savjetuju "ozbiljno" istrcavanje prije nego pas navrsi barem godinu dana... e sad, moj susjed, koji inace cijeli zivot ima njemacke ovcare i dobermane, ima trenutno njemackog ovcara starog 14 mjeseci, a otkad pamtim vidim ih skupa na biciklu... pas je krasno razvijen, ima odlican stav, milina za vidjeti... kreni ti s njim pomalo, ali ne prebrzo i ne dugo.
    Life is a game.

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Koliko je to pomalo, pola kilometra, kilometar, dva ili više? I koliko je prebrzo, je li da ga pustim da trčkara pored mene ili da pravo trči?

Jesam dosadan, stalno nešto pitam

Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469

Quote Napisao/la: cubanrastaman Pogledaj Post
    Koliko je to pomalo, pola kilometra, kilometar, dva ili više? I koliko je prebrzo, je li da ga pustim da trčkara pored mene ili da pravo trči?

Jesi, dosadan si, al to nije bitno, zato ova tema i jest tu
    Kad izadjes s njim prati njegov tempo, nemoj mu nametati svoj, i ako vidis da se previse umara, da jako dasce i posustaje, uspori ili cak prekini istrcavanje. Nauci ga na osnove poslusnosti (ni za zivu glavu da te vuce dok se vozis uz njega), ali nastoj da mu to vise dodje kao druzenje s tobom nego trening.
    Life is a game.

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Shvati sam, pustiti ga da on odredi tempo i pratiti je li umoran

OK....neću više pisati odnosno pitati po temama o psima, neću ja jedini biti dosadan

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    767
    972 x hvala u 718 postova

Sveži ga za karambolku.
    Ko procita otpala mu kita!

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Quote Napisao/la: Ramzes Pogledaj Post
    Sveži ga za karambolku.
    ...

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    691
    838 x hvala u 676 postova

Pored svih buha, krpelja, krasta i ostalih gluposti koje pas moze imati, ovaj moj nista nije dobio osim ... bradavicu na glavi. To sam danas otkrila, nije mi jasno kako nisam vidjela prije jer nemoguce je da bradavica izraste preko noci (ili mozda ipak moze). Cesljam ga svaki dan i nisam nista vidjela do danas kada sam ga zapravo "samo ceskala" po glavi. Mislila sam da sam napipala krpelja i dok se sva ta silna dlaka razmaknula taj "krpelj" mi je malo cudno izgledao. Ma, prvo na sto sam pomislila kad sam vidjela je stvarno bradavica jer jedino na to i slici. Bili smo kod veterinara i receno nam je da se ne brinemo, da je to sve u redu i da dodjemo jedino ako pas bas jako bude cesao ili ucestalo trgao bradavicu, pa to bude krvarilo itd.
    Procitala sam da bradavice izrastu vecinom kod starijih pasa jer im je imunitet u opadanju ali se moze dogoditi i kod mladih takodjer. E sad, moj vise nije bas beba (iduci mjesec ce imati godinu dana) pa me zanima jel moguce da mu je pao imunitet i zbog toga izrasla bradavica, jel to mozda neka infekcija, hoce li to rasti?

Do tada imamo malu bradavicastu svinjicu doma koju od milja zovemo Hugo

Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469

Quote Napisao/la: Kotacic Pogledaj Post
    Pored svih buha, krpelja, krasta i ostalih gluposti koje pas moze imati, ovaj moj nista nije dobio osim ... bradavicu na glavi. To sam danas otkrila, nije mi jasno kako nisam vidjela prije jer nemoguce je da bradavica izraste preko noci (ili mozda ipak moze). Cesljam ga svaki dan i nisam nista vidjela do danas kada sam ga zapravo "samo ceskala" po glavi. Mislila sam da sam napipala krpelja i dok se sva ta silna dlaka razmaknula taj "krpelj" mi je malo cudno izgledao. Ma, prvo na sto sam pomislila kad sam vidjela je stvarno bradavica jer jedino na to i slici. Bili smo kod veterinara i receno nam je da se ne brinemo, da je to sve u redu i da dodjemo jedino ako pas bas jako bude cesao ili ucestalo trgao bradavicu, pa to bude krvarilo itd.
    Procitala sam da bradavice izrastu vecinom kod starijih pasa jer im je imunitet u opadanju ali se moze dogoditi i kod mladih takodjer. E sad, moj vise nije bas beba (iduci mjesec ce imati godinu dana) pa me zanima jel moguce da mu je pao imunitet i zbog toga izrasla bradavica, jel to mozda neka infekcija, hoce li to rasti?

Do tada imamo malu bradavicastu svinjicu doma koju od milja zovemo Hugo
    Hugo bradavicasta svinjica
    Ma ako ste bili kod veta i on vam rekao da se ne brinete, onda sto se brines
    Salu na stranu, ako je vet rekao da nije tumorska tvorba niti virusna bradavica, to ti je kao kod ljudi, malo "divljeg mesa". Naravno da je moguce da mu je pao imunitet, ali ne mislim da se zbog toga trebas sekirati, osim ako primijetis neke druge znakove. Takve bradavice obicno rastu do odredjene velicine i stanu, a sad ako ova bas bude velika ko kvrga i bude ju estetski ruzno vidjeti, ili Hugonji pocne smetati, uvijek se moze kirurski odstraniti
    Life is a game.

11. Zabludjela, hvala na tvom postu od seljaka:

Kotacic (21.02.11)

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Pas mi se promijenio preko noći, ne znam šta mu je...jučer i danas slabo jede, mrljavi ili ne jede nikako....primjetio sam i da je manje aktivan nego prije, izgleda mi nekako smušen, tužan.
    Dobiva dva obroka dnevno, ujutro oko 8 i navečer oko 8, ne ostavljam hranu pored njega da je mrljavi, nego dadnem mu 5-6 min da to pojede i sklonim posudu za hranu i ne vidi je do sljedećeg obroka. Do sada je normalno jeo, u par minuta smaže ono što sam mu dao, bez obzira šta sam mu dao, uvijek je sve jeo. Učio sam ga, dok je bio mali, da ne bude izbirljiv, ako neće da jede nešto što mu dadnem uzmem mu posudu za jelo i to isto dobije u sljedećem obroku, tako da već kasnije kad je bio upoznat sa tom "metodom", jeo je odmah čak i ono što nikad nije jeo.
    Jutros sam mu dao da jede, ali nije htio ni pogledati pa sam sklonio posudu i dobiti će je tek večeras. Možda me samo na neki način iskušava?

Ne znam šta bi moglo biti, ali sam primjetio "bijeli iscjedak" na ćuni , je li moguće da je počeo spolno sazrijevati (ima 11 mjeseci) pa to utječe na njega? Možda bi ga htio umočiti , a ne može pa ga to baca u depresiju?

Također neki dan sam ga dobro izmorio, išli smo u jednu jako dugu šetnju i nakon toga svega sam mu bacao lopticu jako dugo i jako daleko i vidjelo se po njemu da je stvarno bio premoren. Je li možda ovo ima kave veze?

edit:

Čini mi se i da su mu jaja natekla. Od čega bi to moglo biti?
    Editirano od cubanrastaman; 01.03.11 u 16:09.

Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469

Pas mi se promijenio preko noći, ne znam šta mu je...jučer i danas slabo jede, mrljavi ili ne jede nikako....primjetio sam i da je manje aktivan nego prije, izgleda mi nekako smušen, tužan.
    Dobiva dva obroka dnevno, ujutro oko 8 i navečer oko 8, ne ostavljam hranu pored njega da je mrljavi, nego dadnem mu 5-6 min da to pojede i sklonim posudu za hranu i ne vidi je do sljedećeg obroka. Do sada je normalno jeo, u par minuta smaže ono što sam mu dao, bez obzira šta sam mu dao, uvijek je sve jeo. Učio sam ga, dok je bio mali, da ne bude izbirljiv, ako neće da jede nešto što mu dadnem uzmem mu posudu za jelo i to isto dobije u sljedećem obroku, tako da već kasnije kad je bio upoznat sa tom "metodom", jeo je odmah čak i ono što nikad nije jeo.
    Jutros sam mu dao da jede, ali nije htio ni pogledati pa sam sklonio posudu i dobiti će je tek večeras. Možda me samo na neki način iskušava?

Ne znam šta bi moglo biti, ali sam primjetio "bijeli iscjedak" na ćuni , je li moguće da je počeo spolno sazrijevati (ima 11 mjeseci) pa to utječe na njega? Možda bi ga htio umočiti , a ne može pa ga to baca u depresiju?

Također neki dan sam ga dobro izmorio, išli smo u jednu jako dugu šetnju i nakon toga svega sam mu bacao lopticu jako dugo i jako daleko i vidjelo se po njemu da je stvarno bio premoren. Je li možda ovo ima kave veze?

edit:

Čini mi se i da su mu jaja natekla. Od čega bi to moglo biti?
    Uza svu tvoju brigu, morala sam se slatko nasmijati
    Cubane, da se ne radi o tebi, rekla bi da imamo novog trola na selu
    Al ajde, pokusat cu biti ozbiljna... premorenost nema nikakve veze s promjenama u ponasanju i apetitu (osim trenutacno, dok se ne odmori).
    Svakako da sada spolno sazrijeva i da bi razlog promjene u njegovom ponasanju mogao biti to, ali i nesto drugo. Inace su NJO pasminski skloni benignim tumorima-ali necu te bezveze plasiti cistom teorijom i nagadjanjem, prati ga i ako ti je dalje cudan, vetu po misljenje OBAVEZNO.
    Life is a game.

14. Zabludjela, hvala na tvom postu od seljaka:

cubanrastaman (01.03.11)

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Pas mi je fasovao Piroplazmozu (preko krpelja), jučer je dobio 3 injekcije, počeo se oporavljati, malo je živnuo i počeo je pomalo jesti, ali ne sve, već što mu se sviđa ....nakon terapije povratio je 4-5 puta, što je reakcija na imizol koji je dobio preko injekcije, stalno je pio vodu pa je povraćao....bio je kao mrtav, čak ni na noge nije mogao stati...sinoć kasno, malo je došao sebi i počeo mi jesti iz ruke, slaninu , ništa drugo nije htio i jutros je još malo bolje, hoće i mrkvu da jede, slaninu, mrkvu i dobio je malo krvavog mesa, tako da ga je slanina spasila

Stvarno je čudno gledati stvorenje, koje je bilo puno energije, neumoran, da jedva drži glavu podignutu i da se jedva može dignuti iz ležećeg položaja....i stvarno je čudno da u takvom stanju nemoći, kad mu priđem, pokušava mahati repom, ali ne toliko uspješno...i stvarno je čudno da čak i u takvom stanju me posluša ono što me je slušao i kad je bio zdrav

Nadam se da će ozdraviti i da će opet biti onaj stari

Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469

Pas mi je fasovao Piroplazmozu (preko krpelja), jučer je dobio 3 injekcije, počeo se oporavljati, malo je živnuo i počeo je pomalo jesti, ali ne sve, već što mu se sviđa ....nakon terapije povratio je 4-5 puta, što je reakcija na imizol koji je dobio preko injekcije, stalno je pio vodu pa je povraćao....bio je kao mrtav, čak ni na noge nije mogao stati...sinoć kasno, malo je došao sebi i počeo mi jesti iz ruke, slaninu , ništa drugo nije htio i jutros je još malo bolje, hoće i mrkvu da jede, slaninu, mrkvu i dobio je malo krvavog mesa, tako da ga je slanina spasila

Stvarno je čudno gledati stvorenje, koje je bilo puno energije, neumoran, da jedva drži glavu podignutu i da se jedva može dignuti iz ležećeg položaja....i stvarno je čudno da u takvom stanju nemoći, kad mu priđem, pokušava mahati repom, ali ne toliko uspješno...i stvarno je čudno da čak i u takvom stanju me posluša ono što me je slušao i kad je bio zdrav

Awww, a ja te jos zafrkavala
    Ljubi psica da mu sto prije prodje!
    Life is a game.

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Quote Napisao/la: Zabludjela Pogledaj Post
    Awww, a ja te jos zafrkavala
    Ljubi psica da mu sto prije prodje!
    Večeras je puno bolje, već je malo živahniji, počeo je i auta ganjati uz ogradu...jeo je iz svoje posude, bez moje pomoći i nije mrljavio...dao sam mu nešto manju porciju jer mi je veterinar tako rekao, želudac mu je iziritiran pa da se ne bi pretrpao

Vidjeti ćemo kakav će sutra biti, valjda bi trebao biti OK

18. cubanrastaman, hvala na tvom postu od seljaka:

Zabludjela (05.03.11)

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Našao sam gada, krpelja...već sam ga par puta pregledao, ali ga nisam našao i večeras slučajno ga napipao...bio je ogroman, kad sam ga iščupao, krv iz psa je šišljala, to još nisam vidio nikada...zaustavio krvarenje i namazao malo domaćom šljivom i sada je sve OK...

Aston se potpuno oporavio, večeras je sasvim normalan, kao i prije ...za par dana dobiti će vitaminsku injekciju da ga još malo ojača

Mislio sam da zimi, kad je hladno nema krpelja, ali izgleda da ipak ima pa predlažem da uvijek pazite na to, ja sigurno hoću

Navesti ću simptome koji se pojave kod psa pa ako neko uoči slične simptome, odmah veterinaru:
    -gubitak apetita, potpuno ili djelomično odbijanje hrane
    -pas bude umrtvljen, teško se kreće, jadno izgleda, tužan, ništa ga ne interesira
    -drugačija boja mesa oko zubi, većinom bude žućkasta
    -tamnija mokrača ili krv u mokrači
    - (ovo je bilo kod moga, ne znam je li to vezano za ovu bolest) otekla jaja

20. cubanrastaman, hvala na tvom postu od seljaka:

Zabludjela (06.03.11)

Član od
    May 2007
    Zahvala
    691

Ajd lijepe vijesti, Hugo i ja mu zelimo brzo ozdravljenje

Eto vidis sranja, ja se tih glupih krpelja bojim ko samog vraga, stalno ga pregledavamo i stavljamo mu ampulu i ogrlicu al dlaka mu je duga i tko zna dal bi se uopce primjetilo da ga napadne ta bestija...joj mogu misliti kako ti je bilo gledati ga kak se pati. Jadnicak mali
    No sad ces ga barem naviknuti na oblizeke pa ce ti vaditi mast sa jelom, hahah!
    Neka on sto prije ozdravi, sve ostalo je lako

22. Kotacic, hvala na tvom postu od seljaka:

cubanrastaman (08.03.11)

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515

Quote Napisao/la: Kotacic Pogledaj Post
    Ajd lijepe vijesti, Hugo i ja mu zelimo brzo ozdravljenje

Eto vidis sranja, ja se tih glupih krpelja bojim ko samog vraga, stalno ga pregledavamo i stavljamo mu ampulu i ogrlicu al dlaka mu je duga i tko zna dal bi se uopce primjetilo da ga napadne ta bestija...joj mogu misliti kako ti je bilo gledati ga kak se pati. Jadnicak mali
    No sad ces ga barem naviknuti na oblizeke pa ce ti vaditi mast sa jelom, hahah!
    Neka on sto prije ozdravi, sve ostalo je lako
    Ozdravio je on, sad je pun energije, kao da nadoknađuje onih par dana dok je bio bolestan

Jedino još se malo nateže sa suhom hranom, može biti da ga meso oko zubi boli pa je teško žvače, a može biti jer je suha hrana pa mu još ne paše kako treba...danas idem kod veterinara da mu dadne vitaminsku injekciju pa ću pitati njega šta bi to moglo biti što mrljavi sa suhom hranom...ostalo, sve što je mekše i mokrije, jede bez ikakvih problema

Član od
    May 2007
    Zahvala
    691

Meni se cini da brljavi sa suhom hranom jer je okusio nesto finije...meso, slaninu i slicne kerefeke. Ja isto sa svojim muku mucim, nece pa nece samu suhu hranu vec mu obavezno u porciju dodam jednu konzervu. E onda govno jede ko veliki! Jednom tjedno (to obicno bude nedjelja) potpuno izbacujem njegovu hranu i dobija kuhana pileca ili pureca prsa sa zelucima, srcima i jetricama, u sve to umijesam kuhanu rizu i mrkvu i tada mu je praznik
    Tak smo nekako nasli kompromis i furamo iz dana u dan. Naravno da bih voljela da jede samo suhu hranu ali opet si pomislim, pa psi su mesojedi i mora tu i tamo okusiti meso pod zubom. A to zafrkavanje je pocelo ljetos kad je imao jaki proljev pa mi je veterinar rekao da ga hranim iskljucivo sa kuhanim mesom i mrkvom i rizom....eto, od tada se natezemo i tu smo gdje jesmo. No dobro, navikla sam vec, sretna sam da uopce i hoce jesti jer jede jako malo i samo jednom dnevno pa je i ovo pozitivno. Pokusavam mu ujutro uvaliti da popije barem jogurta, ponekad hoce a vecinom nece

25. Kotacic, hvala na tvom postu od seljaka:

Zabludjela (08.03.11)

Član od
    Oct 2010
    Zahvala
    469

Draga Kotacicka, potpuno se slazem s tobom-psi su kao mala djeca, jednom kad popustis, gotovo... cim probaju nesto finije, pocnu birati... uuu cubane, sto te ceka
    Life is a game.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja