Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 29

Tema: Spontani pobačaj

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182
    124 x hvala u 104 postova

Normalno Spontani pobačaj

Imala sam ove godine u 4. - om mjesecu. Nisam ni znala da sam trudna. Uradila sam test na trudnoću koji je bio pozitivan, a već nakon tjedan dana mi je došla mjesečnica, kao i prethodnih mjeseci, ali ovaj put sa blagim grčevima. Ne bih o detaljima kako sam shvatila da sam pobacila (možete si i zamisliti).
    Otišla sam po prvi put ginekologu i dao mi je uputnicu za uzv i test krvi kako bi provjerio moram li raditi kiretažu. Sva sam se stisnula od pomisli na taj zahvat pošto sam pročitala koliko je to bolno i neugodno.
    Nalazi su bili uredni, kao da se nikada ništa nije i dogodilo. Javila sam preko telefona sestri za nalaze i pitala moram li se ipak naručiti. Rekla je da ne trebam. Nisam još o tome s nikim razgovarala, osim sa dečkom.
    Danas me muči jedino hoću li moći jednog dana normalno zatrudniti bez komplikacija. Znam da to ni liječnik ne može odrediti pretragama jer puno je okolnosti zbog kojih može doći do pobačaja.
    Ne bih u ovoj temi o tome što pobačaj znači za ženu i kako se osjećamo, jer to je različito od osobe do osobe (iako možete napisati i pokoju riječ o tome).

Zanima me jeste li imale spontani pobačaj, mogle kasnije zatrudniti i je li trudnoća bila uredna?
    Još ne planiram dijete, ali želim jednog dana biti majka i bilo bi mi strašno kada ne bih mogla imati svoje dijete.

Hvala na odgovorima.
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759
    1,004 x hvala u 762 postova

Normalno Odgovor: Spontani pobačaj

imala sam tri ružna iskustva sa pobačajima, zadnji, pred par godina (memorija izbrisala točnost podataka ), sličan kao i tvoj....na samom startu, tijelo je odbacilo "uljeza"...nikakvih fizičkih smetnji nisam imala nakon njega, psihičke su se pojavile kasnije, nisam ni bila svjesna tada koliko me taj neuspjeh (zadnji.) "pokosio" . I sa prvom trudnoćom sam imala problema, uz mirovanje prva tri mjeseca...sinko je ugledao svijet: jedva, sitan, pomalo neuhranjen Svi nalazi nakon bilo koje trudnoće, bili su uredni...i kod mene i muža...zašto je tako, nikad nisam saznala, ali oduvijek sam onaj "žuti" tip, pomalo anemičan...valjda je to uzrok/razlog...valjda, više me ne zanima
    Predlažem ti ipak da napraviš sve pretrage (papa test, bakteriološki)...vrag nikad ne spava sretno oblačiću

3. tonkica051, hvala na tvom postu od seljaka:

oblak24 (12.08.10)

stranac danijelius's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    565
    440 x hvala u 311 postova

prva trudnoća dijete živo zdravo bez ikakvih problema
    druga tako nekako u četvrtom, petom mjesecu s tim da sam ja morala dodatno i na kiretažu..razlog stres i raznorazne gluposti uzrokovane njim
    poslije toga se malo morala pripazit i bez nekih problema rodila sina opet živ zdrav sve ok

neće ti naškodit da odeš na neki detaljniji pregled ipak..bolje na vrijeme

TheBitchOnTheBeach Bozanstvena's Avatar
    Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    726
    580 x hvala u 393 postova

huh ... prva trudnoca - spontani u 6.mesecu. nije bilo potrebe za kiretazom jer se sve odvijalo kao pravi porodjaj s time da na kraju nisam uzela dete u svoje narucje nego sam doma otisla praznih ruku to je bilo jako davno. razlog spontanog je bio moj stres - nekako sam taman u vreme trudnoce polako dolazila do raznoraznih saznanja sta je sve moj momak (tadasnji) radio meni iza ledja ... svadje, sumnja pa cak i udarac i eto, desilo se. moja majka je samo rekla - ko zna zasto je to dobro. i shvatam to.
    posle toga sam imala dve normalne trudnoce i oba normalna porodjaja. nikakvih problema nisam imala srecom.
    jako puno mojih drugarica je imalo spontane ali je svaka posle toga uspela normalno da iznese trudnocu. stres je cudo, ne treba ga ignorisati tek tako.
    redovni pregledi, sve sto treba da se uradi - to je jedino sto mozes trenutno da uradis.
    zelim ti srecu i kad budes opet spremna i jedno slatko bebce
    marim ja ...

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759

Quote Napisao/la: Bozanstvena Pogledaj Post
    huh ... prva trudnoca - spontani u 6.mesecu. nije bilo potrebe za kiretazom jer se sve odvijalo kao pravi porodjaj s time da na kraju nisam uzela dete u svoje narucje nego sam doma otisla praznih ruku
    e ovo je iskustvo za popi........ Nisam prošla tako nešto, ali mora da je baš, baš joj

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    726

Quote Napisao/la: tonkica051 Pogledaj Post
    e ovo je iskustvo za popi........ Nisam prošla tako nešto, ali mora da je baš, baš joj
    nikome ne pozeleti tako nesto ... ni krvnom neprijatelju ... al prodje ... nekad se setim al uglavnom ne mislim na to ...
    marim ja ...

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759

Quote Napisao/la: Bozanstvena Pogledaj Post
    nikome ne pozeleti tako nesto ... ni krvnom neprijatelju ... al prodje ... nekad se setim al uglavnom ne mislim na to ...
    ma prođe sve, sva sreća...ali kad samo pomislim na tako nešto, baš me štrecne oko srdašca "vratit se kući praznih ruku"

oni moji spontani su bili u 12-om i 9-om tjednu, nekako ih nisam doživljavala za žive, a malo me pile čekalo doma, pa sam sve olako shvatila, ali prvo pa takvo iskustvo....fak

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    726

marim ja ...

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Žao mi je drage moje žene zbog tih iskustva

Ja na sreću nisam imala takvih iskustava, ali moja mama jest..prvva trudnoća normalno...zatim sljedeće tri spontani i četvrti put ja, morala je preležati čitavu trudnoću, znači strogo mirovanje i rođena sam ranije.
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

cuj oblacak...nisam nikad pobacio ,ali sretao sam svasta i vidio isto....
    ne brini se bit ces ti dobra mama jednog dana sigurno(mozda malo sjebana i zivcana doduse)
    vidis sta su sve zene prezivjele i imaju duha za zajebanciju i sve ostalo...mislim da si ti malo pre (neznam kako da to nazovem) i da iz toga proizlazi puno stresa,a to ti skodi definitivno...malo se skuliraj i vidjet ces da ces se osjecat bolje (ne mislim samo na to nego,opcenito...)
    e sad one preglede ne preskaci i kad god mozes pregledaj se i idi na pretrqge kojekakve jer ko sto kazu zlo ne spava,ne plasim te nego hocu reci da je sve rjesivo ako se situacija skonta u startu,o cemu god da se radi...ne trkeljam bez veze da bih te ohrabrio nego tocno znam sto govorim ,vjeruj ...i nemas brige sve je to "normalno"

12. SavaKovačević, hvala na tvom postu od seljaka:

oblak24 (14.08.10)

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

pa-meni bi svakako bilo draže da si ti napisala pravi razlog ovog posta- s konkretnim razlogom što od nas želiš-jer to što si napisala, svakako nije, jer se te informacije mogu pronaći bilo gdje-ali bilo gdje, što će i naravno, doktor ili netko kod kojeg završiš ti i sam reći-u slučaju da ti baš od šoka zaboraviš to tad pitati-kad pitaju sve ostale žene-ali, ajde, tebi bi se i moglo desiti.
    Pa, oblačić-što zapravo očeš? Da te žalimo? Da suosjećamo, da ti pričamo tko zna što?
    Šaljemo smajliće koji se grle i te stvari..Divimo se tvojoj-čemu ono?
    A zašto to sve pišem-jer, ak se već hraniš, daj bar budi konkretna! Jer ovako ću potrošit i riječi i emocije uzalud-i kad napokon izađe -nakon deset strana, kako to kod tebe biva- na vidjelo pravi razlog, ja više neću imati ni volje ni želje tipkati. A i ovo mi je uzalud.
    A da ipak ne budem van teme, jedan podatak-znaš li koliko često žene pobace da i ne znaju da su pobacile? Svaka? Svaka menstruacija može biti sumnjiva u periodu kad imaš partnera. Ja predlažem da se poslije svake radi test, da vidimo jel tu šta bilo, te propisno istuguje i objavi-gdje god se već treba objaviti. Ni u ludilu misliti da je to očito krenulo pogrešno u početku, čim je tako rano odbačeno, i da se nad svojim eventualnim majčinstvom treba zabrinuti kad se spontani događa a dijete je već živo. Pa se tu ima i za čim žaliti i nad čim si misliti. Ali, dobro, mogu se ja rasplakati i nad tvojom milimetarskom jajnom stanicom i reći ti da već u startu neš bit dobra mama čim ti se djeca događaju. Ona se planiraju. Djeca koja se dogode-evo, ispadnu ko ja. To sigurno ne bi volila, zar ne?
    A kad se planiraju, onda se i žena pripremi za trudnoću, pa su šanse da se pobaci-zbog eventualne slabosti žene (same ili neke određene, krvne grupe, faktora i slično) , svedene na minimum.

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    726

deca ne moraju da se planiraju da bi na kraju ispali dobri ljudi ili zene dobre majke ...
    marim ja ...

stranac danijelius's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    565
    440 x hvala u 311 postova

Quote Napisao/la: Juditha Pogledaj Post
    pa-meni bi svakako bilo draže da si ti napisala pravi razlog ovog posta- s konkretnim razlogom što od nas želiš-jer to što si napisala, svakako nije, jer se te informacije mogu pronaći bilo gdje-ali bilo gdje, što će i naravno, doktor ili netko kod kojeg završiš ti i sam reći-u slučaju da ti baš od šoka zaboraviš to tad pitati-kad pitaju sve ostale žene-ali, ajde, tebi bi se i moglo desiti.
    Pa, oblačić-što zapravo očeš? Da te žalimo? Da suosjećamo, da ti pričamo tko zna što?
    A zašto to sve pišem-jer, ak se već hraniš, daj bar budi konkretna! Jer ovako ću potrošit i riječi i emocije uzalud-i kad napokon izađe -nakon deset strana, kako to kod tebe biva- na vidjelo pravi razlog, ja više neću imati ni volje ni želje tipkati. A i ovo mi je uzalud.
    A da ipak ne budem van teme, jedan podatak-znaš li koliko često žene pobace da i ne znaju da su pobacile? Svaka? Svaka menstruacija može biti sumnjiva u periodu kad imaš partnera. Ja predlažem da se poslije svake radi test, da vidimo jel tu šta bilo, te propisno istuguje i objavi-gdje god se već treba objaviti. Ni u ludilu misliti da je to očito krenulo pogrešno u početku, čim je tako rano odbačeno, i da se nad svojim eventualnim majčinstvom treba zabrinuti kad se spontani događa a dijete je već živo. Pa se tu ima i za čim žaliti i nad čim si misliti. Ali, dobro, mogu se ja rasplakati i nad tvojom milimetarskom jajnom stanicom i reći ti da već u startu neš bit dobra mama čim ti se djeca događaju. Ona se planiraju. Djeca koja se dogode-evo, ispadnu ko ja. To sigurno ne bi volila, zar ne?
    A kad se planiraju, onda se i žena pripremi za trudnoću, pa su šanse da se pobaci-zbog eventualne slabosti žene (same ili neke određene, krvne grupe, faktora i slično) , svedene na minimum.
    ako se ne varam zanima je dal bi mogla imat problema zbog toga i dal će moć opet imat djece...

i nije baš tačno da planirane trudnoće puno bolje prođu,čak naprotiv oni koji najviše žele djecu (baš iz tog razloga valjda što ih teško mogu imat) ugađaju,paze se i sve ne pomogne im baš previše

dok neke zatrudne i bez volje i želje,rade sve i svašta(naslušala se svega..guraju trave dole da pobace,čačkaju iglama za pletenje jer ne smiju ić od "srama" abortirat) i opet rode živo zdravo i jednog dana možda čak i sretno djete

ni ja nisam bila planirana pa šta..možda nisam najbolja..al sam bolja od mnogih planiranih beba,ljudi

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

Quote Napisao/la: danijelius Pogledaj Post
    ako se ne varam zanima je dal bi mogla imat problema zbog toga i dal će moć opet imat djece...

i nije baš tačno da planirane trudnoće puno bolje prođu,čak naprotiv oni koji najviše žele djecu (baš iz tog razloga valjda što ih teško mogu imat) ugađaju,paze se i sve ne pomogne im baš previše

dok neke zatrudne i bez volje i želje,rade sve i svašta(naslušala se svega..guraju trave dole da pobace,čačkaju iglama za pletenje jer ne smiju ić od "srama" abortirat) i opet rode živo zdravo i jednog dana možda čak i sretno djete

ni ja nisam bila planirana pa šta..možda nisam najbolja..al sam bolja od mnogih planiranih beba,ljudi
    milion posto si u pravu...
    i meni je cak smijesno to planiranje...(oprosti oblak ovo je malo mozda izvan teme,al ne mogu presutjet...)

pretpostavimo da su dvoje ljudi razlicitog spola u vezi i zive u nekoj zajednici...
    vole se i vode ljubav i sve ok...i onda pozele imat dijete ...
    -pocmu pisat datume,sate kad je kome termin za sex kad je plodan kad ne, kome je rijetka sperma...pa de jebo te,kakav to sex mora bit kad je sve isplanirano...ok malo se pripazi na neke stvari ,ali zar je toliko vazno ostat trudan u veljaci,a ne u lipnju il sta ja znam...svejedno to na kraju bude kako bude,a ne kako se planira...ili planiraju sina i onda imaju 4-5 kcerki ,a sin nikako da se rodi...neznam ,mozda sam glup,ali meni je to u kurcu totalno i mislim da ne treba tu previse filozofirat...koliko sam skuzio oblacak je sa deckom kojeg voli i sad jbg...mozda bi bilo bolje za koji mjesec,godinu ostat trudan,ali ako se dogodi sad pa sto je tu lose....naravno druga stvar su curice od 15 godina koje ne planiraju trudnocu i ostanu nezeljeno trudne...to je velik problem,ali vjerojatno bi vecina njih ostale trudne i da su planirale kako da ne ostanu posto im je intenzitet zestok...

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759

Quote Napisao/la: Mademoiselle_ Pogledaj Post
    Žao mi je drage moje žene zbog tih iskustva

Ja na sreću nisam imala takvih iskustava, ali moja mama jest..prvva trudnoća normalno...zatim sljedeće tri spontani i četvrti put ja, morala je preležati čitavu trudnoću, znači strogo mirovanje i rođena sam ranije.

jbt....ako probam još jednom, možda dobijem malu mačkicu?
    Quote Napisao/la: danijelius Pogledaj Post

jbg...svaka je moja trudnoća bila planirana, željena, smišljena, dio životnog plana o 4-članoj obitelji, pa ćorak

a moji me nekako baš i nisu planirali, pa gle kako sam velika, fina, dobra, skoro pa savršena ispala Nema tu pravila, ni pameti, ni gluposti, samo plodno tlo i dobro sjeme urodi plodom...sve ostalo je mučenje i životna lutrija

@ judita... šta je oblačić htjela sa temom, razgovor, kukanje, podjelu misli....zar je to važno dok o tome ćakulamo uz kavu zašto u svemu tražiš dublji smisao osim najobičnijeg upoznavanja kroz "razgovor"

@ savo... ima ljudi koji su kontrol frikovi ( vidi me ) i koji planiraju život, ne dozvoljavaju da im se dogodi nešto za šta nisu spremni, a raditeljstvo, bar kod mene, ne može biti slučajan događaj Htjela sam, planirala obitelj kada budem spremna na nju... sve prije tog dana završilo bi u nekoj ustanovi, jer neke se stvari u glavi trebaju posložit da budeš dobar roditelj (pričam o sebi, da ne bi zabune bilo)

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    cuj oblacak...nisam nikad pobacio ,ali sretao sam svasta i vidio isto....
    ne brini se bit ces ti dobra mama jednog dana sigurno(mozda malo sjebana i zivcana doduse)
    vidis sta su sve zene prezivjele i imaju duha za zajebanciju i sve ostalo...mislim da si ti malo pre (neznam kako da to nazovem) i da iz toga proizlazi puno stresa,a to ti skodi definitivno...malo se skuliraj i vidjet ces da ces se osjecat bolje (ne mislim samo na to nego,opcenito...)
    e sad one preglede ne preskaci i kad god mozes pregledaj se i idi na pretrqge kojekakve jer ko sto kazu zlo ne spava,ne plasim te nego hocu reci da je sve rjesivo ako se situacija skonta u startu,o cemu god da se radi...ne trkeljam bez veze da bih te ohrabrio nego tocno znam sto govorim ,vjeruj ...i nemas brige sve je to "normalno"
    Jesam, nervozna sam, nestrpljiva i ogorčena po prirodi.
    Znam da je stres tihi ubojica, u svakom smislu. Sljedeći put se nadam da ću saznati odmah u početku i da ću biti smirenija.
    Inače, možeš se slobodno izraziti kada nešto želiš nazvati pravim imenom. Nisam baš toliko osjetljiva niti ću zamjeriti.

Quote Napisao/la: Juditha Pogledaj Post
    Iskreno, vidjela sam da žene pišu o ovome na drugim forumima, čak i manjim od ovoga. Pa sam si pomislila - šta fali da i ovdje bude jedna takva tema. Ne moram ja biti tema, već je naslov tema.

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740
    965 x hvala u 714 postova

Eh, planiranje ... nema toga.
    Malenu nismo planirali, bar tako žena misli.
    Zatim ona napokon počela planirati, muka jedna - "Nemoj danas, to ćemo za tri dana kad imam ovulaciju, pripremi se da špricneš u srijedu od 22.40 do 22.43, tad je najpogodniji trenutak ..." - i godinu dana ništa ... dok ja nisam rekao da od planiranja nema ništa i da se ne opterećuje - ako se trefi - trefi, ne - nikom ništa. I BUM - evo druga malena tatina maza na putu. Bravo tata!

Ovakva iskustva koliko sam primijetio ima većina roditelja - prepustiš se i dobiješ rezultate, ako si pod stresom da mora biti, obično bude ćorak.
    Zbog toga Oblačak prvo ne opterećuj se - doće to sve na svoje. Sada imaš dokaz da ti mašina radi i to je vrlo bitno.
    A za ubuduće, da ti momak opet ne napravi sličnu situaciju koristi kantu za kontracepciju.
    Ko procita otpala mu kita!

20. Ramzes, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (13.08.10)

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

Ne koristimo kontracepciju niti planiramo - ne još. Zapravo smo se složili oko toga da nam je ovo u neku ruku najpogodniji trenutak za imati dijete.
    U drugu ruku, ipak još nije sasvim pa i ne planiramo.
    Ali ako se dogodi neće nam biti ni najmanje žao.

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

jbt....ako probam još jednom, možda dobijem malu mačkicu?

jbg...svaka je moja trudnoća bila planirana, željena, smišljena, dio životnog plana o 4-članoj obitelji, pa ćorak

a moji me nekako baš i nisu planirali, pa gle kako sam velika, fina, dobra, skoro pa savršena ispala Nema tu pravila, ni pameti, ni gluposti, samo plodno tlo i dobro sjeme urodi plodom...sve ostalo je mučenje i životna lutrija

@ judita... šta je oblačić htjela sa temom, razgovor, kukanje, podjelu misli....zar je to važno dok o tome ćakulamo uz kavu zašto u svemu tražiš dublji smisao osim najobičnijeg upoznavanja kroz "razgovor"
    Da, da... i dobro sam dijete, uvijek dolazim na vrijeme, uvijek se javim šta kako i gdje...jedino što puno trošim para...
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

jerbo ja ne volim ćakulanja na kavama, i jer ne volim trošit riječi ni vrijeme uzalud-pa kad ih već trošim na nekoga-nek se bar skoncentrira toliko da postavi konkretno pitanje-ka šta smo sad vidli-i nije bilo sročeno konkretno, jer autorica i nije bila sigurna jel oće pričati o dotičnom događaju ili o njima općenito, i viš, da sam opet u pravu.
    A i zna se tončice, da sam ja opaka žena po naravi i da ne volem puno da mi ljudi kukaju, ćakulaju, pričaju, zvrndaju i sve ostalo

Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja