Stranica 2 od 7 PrvoPrvo 123456 ... ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 139

Tema: Da li je vjera izmišljena samo da bi se vladalo ljudima?

Sex Vino & METALL revea's Avatar
    Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

Normalno Odgovor: Da li je vjera izmišljena samo da bi se vladalo ljudima?

Quote Napisao/la: NIKITA_ST Pogledaj Post
    Vjera je izmišljena,al vjerovanje nije.

Nevjerovatno koliko u nekim trenucima pomogne vjerovat,pa čak i ako ne vjerujemo uistinu.

Ja nisam neki vjernik,priznajem,al svaku večer se molim za moje drage i za sebe i mislim da mi to jako pomaže da pregrmim životna sranja

Volim Gospu,iako sam u biti realna i sumnjam u biblijske priče o bezgrešnom začeću i bla bla...al smatram da nije sve izmišljeno i da je postojala...bezgrešna ili ne.

Svi mi bar ponekad želimo vjerovat,bar onda kad nam je teško...pa onda vjerujmo,jer nas to čini boljim ljudima...bar mislim
    Slažem se s tobom. Ponekad, kad u nečemu ne vidimo izlaz,tad nam se najednom vjera čini jedinim mogućim izlazom pa se Boga sjetimo. Ali,eto,nitko od nas nije savršen i svi smo mi samo ljudi,a to što se pomoliš za nekog drugog i želiš drugima dobro a ne samo za sebe,po meni,to te čini pravim čovjekom i vjernicom i nije stvar samo vjerovati,već voljeti i činiti dobra djela,stoga si ti u mojim očima veći vjernik od većine. Imaš veliko srce a to je najvažnije,bar meni. Neka te Bog blagoslovi i da ti sreću i zdravlje te svima kojima si to želiš. Hvala što si iznesla svoje mišljenje.

Ptičiji let's Avatar
    Član od
    May 2010
    Zahvala
    3
    4 x hvala u 4 postova

Ne mislim da je izmišljenja, niti u jednom trenutku svoga života nisam posumnjala u Njegovu slavu, ne ovisno na moj Križ, uspone i padove.
    Jutro počima se Bože pomozi mi u današnjem danu .... a završava u molitvi .... da ustanem s tijelom zdravim da te opet Bože slavim.

3. Ptičiji let, hvala na tvom postu od seljaka:

revea (02.06.10)

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Vjera je izmišljena,al vjerovanje nije.
    Izmisljen je samo paket u koji je vjera upakirana.

A vjera opcenito jednako je ukorijenjena u covjeka kao i vjerovanje. Zapravo, da se izrazim teoloski, vjerovanje je cin vjere.

Svi mi bar ponekad želimo vjerovat,bar onda kad nam je teško...pa onda vjerujmo,jer nas to čini boljim ljudima...bar mislim
    Istina, na to se sve religije oslanjaju.

Quote Napisao/la: revea Pogledaj Post
    Slažem se s tobom. Ponekad, kad u nečemu ne vidimo izlaz,tad nam se najednom vjera čini jedinim mogućim izlazom pa se Boga sjetimo. Ali,eto,nitko od nas nije savršen i svi smo mi samo ljudi,a to što se pomoliš za nekog drugog i želiš drugima dobro a ne samo za sebe,po meni,to te čini pravim čovjekom i vjernicom i nije stvar samo vjerovati,već voljeti i činiti dobra djela,stoga si ti u mojim očima veći vjernik od većine. Imaš veliko srce a to je najvažnije,bar meni. Neka te Bog blagoslovi i da ti sreću i zdravlje te svima kojima si to želiš. Hvala što si iznesla svoje mišljenje.
    Najednom govori kao fratar konventualac.
    Stavi pax et bonum i jos cemo se jednom svi moci ispovracati na tvoj post.

Član od
    May 2008
    Zahvala
    19
    3 x hvala u 3 postova

vjera je nesto sto nam je potrebno bilo u boga bilo u bolje sutra bilo u neke druge bogove ili predmete stovanja.
    ALI jos mislim da boga nema jer da ga ima na crkvi ne bi gromobrana trebalo!!!!

6. crazyrabbit, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (03.06.10)

murphy's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    476
    284 x hvala u 240 postova

Quote Napisao/la: oblak24 Pogledaj Post
    ccc otkud da znam koji je pravi korijen vjere
    kako to itko može znati
    bez obzira na zapise
    znanja
    tvrdnje
    teorije
    nitko sa sigurnošću ne može tvrditi nešto što se događa čak i sada trenutno u svijetu, a kamoli prije par tisuća godina
    ljudi se igraju pokvarenog telefona otkad je vijeka
    neke informacije budu točne, većina ih ne bude

vjera? - vjera može biti svašta, ovisi od čovjeka do čovjeka
    aaa evoje vjerovao sam da će doć na sof

Član od
    Jun 2010
    Zahvala
    0
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

netko je rekao " tvrđava nade na oštrici očaja "

Kmica85's Avatar
    Član od
    Aug 2009
    Zahvala
    20
    44 x hvala u 32 postova

Definitivno DA

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

E moj "Aldous", ti očito imaš nekih psihičkih problema. Tvojprvi post meni bio je da ti se povraća od mene. Ja kao i ti imam pravo na svoje mišljenje što ne znači da smo i ti il ja u pravu,a vjera i crkva su nam u kurcu jer ju predvode prepametni seronje ko ti

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182
    124 x hvala u 104 postova

revea, ti si nam neko agresivno momče, ha?
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

revea, ti si nam neko agresivno momče, ha?
    Ma jok,al nedam srat po sebi. Tipa nisam ničim vrijeđao,iznio sam na početku ove teme svoje mišljenje a ovaj po meni pljuje bez obzira kaj god da ja napišem,bilo to dobro il loše. Pun mi je kufer "kikiriki" vjernika koji bi kad s njima pričaš i živote dali za vjeru i crkvu ,a psuju Boga i Isusa kao kočijaši. Tolko brani crkvu, i izigrava vjernika a kolko mi se čini,nije baš neka duša od čovjeka. E, a to smeta takvim vjernicima kad im veliš da si ti veći vjernik od njih,jer nemožeš reć da psovat Boga je sastavni dio vjere i da Bog sve oprašta. Pa nek pusti ljude na miru i da im reći što misle. Pederi i lezbe su super,ljubav blablabla,idu povorkom ponosa (gay parada),sve mu je to normalno,a kad ja velim neke stvari koje mislim,tip me popljuje a nit me zna(možda smo se nekad i mimoišli) niti nezna kakav sam čovjek i osoba,glavno da je on u pravu a ja sam samo priglupa seljačina od koje mu se bljuje. Čini mi se da je na ovaj forum najbolje se registrirati samo radi downloada i pustiti veselu ekipicu da uživa u svom društvu(čast svaka izuzecima). Netreba mi ovaj forum za skidanje,imam ja izvor,već radi društva i zezancije. Neka me ostavi na miru i ne pljuje po meni,a ja ću mu se ko čovjek izvinuti,i sve 5. Al pusti me da iznosim svoje mišljenje,imam pravo na to. Ćlan sam foruma,dat ću i donaciju da on i dalje postoji al mi zato daj mira. Eto,tolko za sad od mene,pa uživajte u svojem veselom društvu

Jebac na baterije becar's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    503
    377 x hvala u 241 postova

Ma jok,al nedam srat po sebi. Tipa nisam ničim vrijeđao,iznio sam na početku ove teme svoje mišljenje a ovaj po meni pljuje bez obzira kaj god da ja napišem,bilo to dobro il loše. Pun mi je kufer "kikiriki" vjernika koji bi kad s njima pričaš i živote dali za vjeru i crkvu ,a psuju Boga i Isusa kao kočijaši. Tolko brani crkvu, i izigrava vjernika a kolko mi se čini,nije baš neka duša od čovjeka. E, a to smeta takvim vjernicima kad im veliš da si ti veći vjernik od njih,jer nemožeš reć da psovat Boga je sastavni dio vjere i da Bog sve oprašta. Pa nek pusti ljude na miru i da im reći što misle. Pederi i lezbe su super,ljubav blablabla,idu povorkom ponosa (gay parada),sve mu je to normalno,a kad ja velim neke stvari koje mislim,tip me popljuje a nit me zna(možda smo se nekad i mimoišli) niti nezna kakav sam čovjek i osoba,glavno da je on u pravu a ja sam samo priglupa seljačina od koje mu se bljuje. Čini mi se da je na ovaj forum najbolje se registrirati samo radi downloada i pustiti veselu ekipicu da uživa u svom društvu(čast svaka izuzecima). Netreba mi ovaj forum za skidanje,imam ja izvor,već radi društva i zezancije. Neka me ostavi na miru i ne pljuje po meni,a ja ću mu se ko čovjek izvinuti,i sve 5. Al pusti me da iznosim svoje mišljenje,imam pravo na to. Ćlan sam foruma,dat ću i donaciju da on i dalje postoji al mi zato daj mira. Eto,tolko za sad od mene,pa uživajte u svojem veselom društvu
    Ja vjerujem da ce ti se Aldous ispričati, pošto zakljucujemo da si se uvrijedio ...znaš on ti je mlad, načitan, pametan, zajeban...morao se malo istrest na nekome Viš mene ne smije pikat jer sam mu najbolji prijatelj s nj profesorom hehe uppsss on je sad maturant...uuu sad cu najebat

14. becar, hvala na tvom postu od seljaka:

revea (04.06.10)

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

...
    tolika srdžba radi nekog forumaša i njegovih riječi? pa mora da forum stvarno ozbiljno doživljavaš...

ne se ljutiti micica

buc buc

16. oblak24, hvala na tvom postu od seljaka:

revea (04.06.10)

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

tolika srdžba radi nekog forumaša i njegovih riječi? pa mora da forum stvarno ozbiljno doživljavaš...

ne se ljutiti micica

buc buc
    Ma kad sam takav,dosta lako planem u nekim situacijama ali nikad bez razloga i UVJEK kad me netko dobro pikne. Sve je to zato što sam se dosta u životu do sad nagutao tuđih da već ne kažem čega,bio sam nitko i ništa,običan seljak,bogatunčići su mi se sprdavali u školi i prcali me u mozak. Sad kad su se karte okrenule sad mi isti ti ljube dupe kad dođem u trgovinu pa kupim nešto za dobre novce koje krvavo zarađujem u tuđini, i dovoze mi namještaj doma i sl. Eto,zakleo sam se i Bogu i sebi da više u životu neću si dozvoliti da me netko vrijeđa,omalovažava il ponizuje. Ne tražim ja ispriku,netreba meni nikakva isprika,neka me pusti na miru da mogu s vama ljudima divanit,družit se,zezat i sl. Svi ste mi jako simpa i zanimljivi i svaki dan navečer visim na forumu kad nemam kaj za delati,eto to je sve,a kad već "dušu" pokazujem da objasnim svoje "ime" nemam tak blesavo ime,to su inicijali mog društva iz djetinjstva.

R= Renato
    E=Emil
    V=Vlado
    E=Ervin
    A=Andrej

,a koji sam ja to nije bitno. Budite mi živi i zdravi, svi ste super!
    P.S. Ima Boga

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

ako si ti sastavljao nick, tj. inicijale, vjerojatno bi sebe stavio na kraj, pa bi bio Andrej

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

E moj "Aldous", ti očito imaš nekih psihičkih problema. Tvojprvi post meni bio je da ti se povraća od mene. Ja kao i ti imam pravo na svoje mišljenje što ne znači da smo i ti il ja u pravu,a vjera i crkva su nam u kurcu jer ju predvode prepametni seronje ko ti
    Momak, bez izravnog vrijedjanja ako ne zelis karton.
    Ja se, ako sam te, potpuno NESVJESNO, uvrijedio, duboko ispricavam.

Ti kazes da ja predvodim vjeru i crkvu. Pa ja cak ni ne vjerujem.
    Ja ne napadam tvoje misljenje. Ja ga dijelim. Ali napadam banalonost kojom si ga iznio.
    Cijeli tvoj uvodni post izgleda kao post djeteta koje je zakljucilo da je nebo plavo.

Ma jok,al nedam srat po sebi. Tipa nisam ničim vrijeđao,iznio sam na početku ove teme svoje mišljenje a ovaj po meni pljuje bez obzira kaj god da ja napišem,bilo to dobro il loše. Pun mi je kufer "kikiriki" vjernika koji bi kad s njima pričaš i živote dali za vjeru i crkvu ,a psuju Boga i Isusa kao kočijaši. Tolko brani crkvu, i izigrava vjernika a kolko mi se čini,nije baš neka duša od čovjeka.
    Tko brani Crkvu i vjeru? o cemu ti pricas.
    Moje prvo postanje na ovom forumu bilo je pljuvanje po 'kikiriki vjernicima'.
    Meni je to tvoje mesijanstvo smijesno.
    Stvarno, kao dijete kad zakljuci da je nebo plavo.

E, a to smeta takvim vjernicima kad im veliš da si ti veći vjernik od njih,jer nemožeš reć da psovat Boga je sastavni dio vjere i da Bog sve oprašta. Pa nek pusti ljude na miru i da im reći što misle. Pederi i lezbe su super,ljubav blablabla,idu povorkom ponosa (gay parada),sve mu je to normalno,a kad ja velim neke stvari koje mislim,tip me popljuje a nit me zna(možda smo se nekad i mimoišli) niti nezna kakav sam čovjek i osoba,glavno da je on u pravu a ja sam samo priglupa seljačina od koje mu se bljuje. Čini mi se da je na ovaj forum najbolje se registrirati samo radi downloada i pustiti veselu ekipicu da uživa u svom društvu(čast svaka izuzecima). Netreba mi ovaj forum za skidanje,imam ja izvor,već radi društva i zezancije. Neka me ostavi na miru i ne pljuje po meni,a ja ću mu se ko čovjek izvinuti,i sve 5. Al pusti me da iznosim svoje mišljenje,imam pravo na to. Ćlan sam foruma,dat ću i donaciju da on i dalje postoji al mi zato daj mira. Eto,tolko za sad od mene,pa uživajte u svojem veselom društvu

Kad sam ja tebi rekao da su mi pederi i lezbe super (nie da nisu, ali nisam to tebi izravno rekao) ??????????????????

Malo mi previse toga stavljas u usta? Zar ne?

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

Quote Napisao/la: Aldous Pogledaj Post
    Momak, bez izravnog vrijedjanja ako ne zelis karton.
    Ja se, ako sam te, potpuno NESVJESNO, uvrijedio, duboko ispricavam.

Ti kazes da ja predvodim vjeru i crkvu. Pa ja cak ni ne vjerujem.
    Ja ne napadam tvoje misljenje. Ja ga dijelim. Ali napadam banalonost kojom si ga iznio.
    Cijeli tvoj uvodni post izgleda kao post djeteta koje je zakljucilo da je nebo plavo.

Tko brani Crkvu i vjeru? o cemu ti pricas.
    Moje prvo postanje na ovom forumu bilo je pljuvanje po 'kikiriki vjernicima'.
    Meni je to tvoje mesijanstvo smijesno.
    Stvarno, kao dijete kad zakljuci da je nebo plavo.

Kad sam ja tebi rekao da su mi pederi i lezbe super (nie da nisu, ali nisam to tebi izravno rekao) ??????????????????

Malo mi previse toga stavljas u usta? Zar ne?
    Peace Brother!

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

Moje vjerovanje u neku višu silu,tj Boga ima dobre "temelje",ono što hoću reći je to da mora biti nešto,jer znam neke ljude koji su se ismijavali iz svojih susjeda jer im je dijete bilo umno poremećeno,da bi za nekih par godina i oni sami isto takvo dijete dobili. Vele stari ljudi da se ni u šumi s grbavog drveta ne smije smijati. Onda znam tipa koji je baku si ismijavao i maltretirao pa je dobio takvu ženu da ga je toliko sjebala da je na tabletama sad,uništila ga i financijski i odglumila mu trudnoću pa porod a sad mu se svaki vrag smije,al to ću vam sve ispričati koji drugi dan. Ima još masa ljudi koji su si "kuhali" pa sad to moraju pojesti,stigla ih "Kazna Božja", uglavnom,svima se kad tad vrati zlo na naplatu,a kako je to moguće,tko to radi ako ne neka viša sila ili tkz Bog.
    Za mog pajdaša Aldousa,hah čuj,ja samo pišem kako mi u glavi,znam da nisam Zagorka il neki njoj slični,nisam pisac i nemam faks, običan sam prosječan čovjek koji je odrastao i živi na selu, stoga moja "djela" nisu na razini koju ti zahtjevaš,jebga nisam savršen. Nema potrebe za isprikama,daj nam reć kaj mislimo i sve ok. Sretno ti bilo na ispitima,da si ih položiš pa da imaš odmora i uživaš u ljetu. Neka ti Bog pomogne

Član od
    Mar 2010
    Zahvala
    116
    25 x hvala u 18 postova

ako si ti sastavljao nick, tj. inicijale, vjerojatno bi sebe stavio na kraj, pa bi bio Andrej
    Ja sam Mirko

The Black Contractor Carnivore's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    12
    6 x hvala u 4 postova

vjeru ljudi (mocnici) koriste kako bi manipulirali masama (isto kao sto kod nas politicari koriste glup narod i daju im vjeru i lazna obecanja kako bi ih sljedili. Znaci po meni ne mra biti samo vjera kao religija da bude manipulacija). Vazno je da su ljudi neobrazovani, neupuceni, da se stvori kriticna masa koja ti vjeruje i mozes ih navlacit kako hoces) Osobno u vjerama u smislu religijama i osobnoj vjeri u nesto ne viidm nista lose, dok god je ta vjera samo za tebe (u tvom srcu, pomaze ti u zivotu, teskim situacijama i daje ti mroalne smijernice) no kada covjek sagradi objekt (crkvu, sinagogu, dzamiju sto god) i kada pocne svojim rijecima navlaciti druge u svoju korist to vise nije vjera nego manipulacija masama. Eto cak u bibliji novi zavjet pise lijepo ne odlazi u crkvu da se molis kako bi te svi vidjeli, vec svojom crkvom ucini dom svoj i srce svoje. Tako nekako ako se dobro sjecam. Jer bitno je da to radis ili vjerujes radi sebe, ne radi drugih. No kod nas je vazno samo da se vidi da si krscanin kako te susjedi nebi ogovarli il da se glupe babe natjecu tko ce vise para dat u kosaricu u crkvi. Osobno 10 godina nisam bio u crkvi od krizme znaici i ne namjeravam ici.
    Like reflections on the page, the world's what you create

Tiho Perkovic's Avatar
    Član od
    Jul 2010
    Zahvala
    2
    5 x hvala u 5 postova

svaka ideologija je izmisljena da manipulira ljudima,pa cak i demokracija!!mozda se ne slazete ali razmislite malo...a vjera u boga,ja znam po svom miru u dusi da je vjera u boga ispravna...a da u crkvi nema svacega,ima!al jbg,i oni su svi ljudi,nazalost ima puno onih koji su u svecenicima samo radi toga sto se ne moraju brinut za novac i hranu...al evo primjer,majka terezija,ona je bila velika krscanka,i prava krscanka kakvi bi svi mi trebali bit,i kako nas je isus ucio da budemo...nazalost,nismo...i pogledajte njena djela,pa recite da je krscanstvo laz...zamislite svijet kad bi svi bili kao ona?!!provodila je vrijeme s gubavcima,i nikad nije nije dobila niakvu zarazu,nista...ona mi je pala prva na pamet,ali ima masu krscana koji su bili takvi,vecinom sveci,i blazenici...pametnom dosta...

Stranica 2 od 7 PrvoPrvo 123456 ... ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja