Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12
Results 21 to 27 of 27

Tema: Slikari-slikarima

...Ⓐ savakovacevic's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    1,822
    2,081 x hvala u 1,370 postova

Normalno Odgovor: Slikari-slikarima

http://www.seljacionline-forum.com/s...it-slike-ovdje

pogledaj malo ovdje,ako ne skužiš javi se na private pa ti složim neki tutorijal

2. savakovacevic, hvala na tvom postu od seljaka:

kist (28.12.14)

Član od
    Dec 2014
    Zahvala
    0
    8 x hvala u 2 postova

bok neke boje razrjeđujem sa terpentinom a neke sa lanenim uljem.... i brišem svako toliko kistove .. hvala nisam se dobro izjasnila.. imam gotovo pamučno platno, zanima me da li mi je potrebno da kao podlogu nešto premažem ili onako na hrapavo crtam i bojim?

kist's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    10
    6 x hvala u 3 postova

Quote Napisao/la: natasapula Pogledaj Post
    bok neke boje razrjeđujem sa terpentinom a neke sa lanenim uljem.... i brišem svako toliko kistove .. hvala nisam se dobro izjasnila.. imam gotovo pamučno platno, zanima me da li mi je potrebno da kao podlogu nešto premažem ili onako na hrapavo crtam i bojim?
    E, gle...Ne možeš jedne boje razređivati malo s jednim, pa malo s drugim. Razlog je taj da ako boje razređuješ samo terpentinom, onda možeš slikati sloj na sloj (lazurno) i tako se (barem po mom iskustvu) boje brže suše-opet zavisi o debljini sloja... Ako boje razređuješ samo lanenim uljem, one se suše dosta sporo. Slika na kraju dobije onaj "uljasti" štih. Jako je važno da ne stavljaš previše lanenog ulja, jer to dugoročno degradira boje i one požute. Znači da nakon nekog vremena nemaš onaj ton slike koji si željela. Možeš razređivati boje i s jednim i s drugim tako da napraviš mješavinu lanenog ulja i terpentina i to tako da dodaš više terpentina a pažljivo dodaješ laneno ulje. Ja ga obično miješam recimo 2/3 terpentina i 1/3 ulja, pa čak i manje (3/4-1/4). To bi bilo moje skromno iskustvo .
    Ako ti radiš na takav način koji si opisala, imat ćeš "neujednačenu" sliku, jer će ti neke boje biti sjajnije od drugih, a neke više mat. To se donekle može na kraju izbjeći tako da sliku lakiraš, ali to je već druga priča...
    E sad platno... Nisi mi opet bila jasna. Je li to samo platno, ili je to već gotovo (preparirano) platno? Svako platno prije slikanja se mora pripremiti tako da se premaže Gessom. To je podloga za uljane boje i ona je bijela, na bazi akrilata. Nekad se to drugačije radilo, ali danas je akril brži i jeftiniji, a možda i bolji. Razlog zašto se to radi je što što veziva iz boja (terpentin, ulje...) mogu (opet dugoročno) oštetiti platno.
    Jel sad nešto jasnije?

Član od
    Dec 2014
    Zahvala
    0
    8 x hvala u 2 postova

evo jedna slika

6. natasapula, hvala na tvom postu od seljaka:

bambikiller (07.01.15)

The Animal bambikiller's Avatar
    Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    930
    796 x hvala u 551 postova

sama naslikala?
    penis bonus pax in domo

Član od
    Dec 2014
    Zahvala
    0
    8 x hvala u 2 postova

da početnik sam , pa eksperimentiram sa svačime pomalo...

kist's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    10
    6 x hvala u 3 postova

Bok svima!
    Priprema papira za crtanje... Probajte!
    Evo, samo da podijelim svoje iskustvo svima koji vole crtati olovkom i ugljenom, a to vrijedi i za suhe pastele koje su inače suha slikarska tehnika.
    Za sve one koji vole fine, mekane prijelaze tonova...
    Uzmem običan hamer papir i prebrusim ga kružnim pokretima nekim srednjim (80-100) brusnim papirom, te tako dobijem baršunasti, mekani papir koji je pogodan za dobivanje onih finih prijelaza svjetlo-sjena. Na kraju i cijeli crtež ima onaj fini baršunasti "štih". Jeftino i učinkovito! Završen crtež obavezno fiksirati fiksativom ili (jeftinije) lakom za kosu.
    Povratne informacije su dobrodošle!
    Sretno i pozdrav!

Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja