Stranica 1 od 33 1234511 ... ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 648

Tema: Pamtim to kao da je bilo danas

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600
    1,478 x hvala u 1,003 postova

Normalno Pamtim to kao da je bilo danas

Pamtim to kao da je bilo danas
    Kada je babo Atif otiš'o od nas
    U ruci mu piva, za reverom značka
    FK Sarajeva

šta pamtite iz svog djetinjstva?
    ja pamtim puno toga.
    između ostalog znala sam napamet "Pamtim to kao da je bilo danas"

osim onog kuta u kojem sam provela jako puno vremena sjećam se kako nam je bilo lijepo za božić
    mama nam na badnji dan ne bi dala da jedemo kolače pa bi ih ukrali
    pa miris sarme koju bi maznuli kad bi došli s polnoćke

sjećam se mirisa starih knjiga iz knjižnice, mirisa stripova i bakinih košulja

sjećam se kako sam pjevala "Zbog tebe bih tucao kamen" ne shvaćajući značenje tih riječi, a sestre mi se smijale

aj pričajte čega se vi sjećate
    kakvi ste bili kao klinci

✿ ℒℴѵℯ ❤ NIKITA_ST's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335
    3,723 x hvala u 2,807 postova

Normalno Odgovor: Pamtim to kao da je bilo danas

Moje prvo sjećanje je kad sam imala 1,5 godinu,to mi ritko ko viruje

starci su išli radit vani,a mene ostavili kod tete...

sjećam se kako sam sidila u njenom tada za mene veeeelikom hladnom hodniku na tuti dugo dugo

kad sam imala tri godine igrali smo se kukala na ulici i ja se popiškim u gače dok sam kukala i sva mi se dica počnu smijat

sa 5-6 su roditelji prvi put ostavili na kratko same doma mene i 3 godine mlađeg brata

ja se pravila velika i išla mu pofrigat jaja,prolije se ulje na ploču i ja išla gasit kuhinjskom krpom,opekla dobro ruku ...nisu nas više ostavljali

kad sam imala nekih 7 pao je snijeg u Splitu,bilo ga je puno

sva dica iz ulice se skupila radit snješka....ja nisam imala rukavice

brat skine svoje i da ih meni.....posli nekih 10 min je plaka koliko su ga prsti bolili

sa 8 sam opet sa bratom išla operirat krajnike..

došla je medicinska po mene ,jer je mene bio red,al ja sam se toliko bojala,da je moj brat reka ja ću umisto nje

sječam se da smo mi dica skoro svako lito bosi išli do naše plaže,to nam je bilo normalno

a sječam se i prvih ljubavi,svih

i kad me prvi put jedan od njih pita nespretno oču li hodat sa njim,a ja pobigla

to je jedan poznati bivši vaterpolist,neću reć koji

sječam se zimskih i ljetnih praznika provedenih kod bake u sloveniji na selu....savršenstvo

potok kraj kuće,koke i pilići,zeke

tamo sam i motor naučila vozit

isto ka i cici se sječam mirisa knjižnice i starih knjiga i romana....još i dan danas zaronim nos u neku od knjiga koja ima taj miris ,to me vrati u djetinjstvo.

sječam se i da mi je mama uvik bila stroga i pazila na svaki dinar,a stari joj je radija dišpete i ispunjava mi sve želje

doduše,bila sam šutljivo i skromno dite,pa to i nije bilo teško

eee...sječam se i mirisa paštete iz jednog starog splitskog dučana,tad se pašteta kupovala refužo,na deke ,kile.....mmmmmm savršen miris...danas toga više nema.

ma mogla bi pisat cili dan,bolje da prestanem
    Adio selo.Živi i zdravi bili.

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

aj još niki

ja se sjećam mirisa, kad sam ono od gumice kad brišeš, bacila na šporet na drva
    jooooj koji miris

i kad bi se moj prijatelj popišao u snijeg , a ja išla viditi šta je nacrtao u snijegu

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

sjećam se azrine ploče Filigranski pločnici koju je moj brat dobio na poklon jer je skupljao ploče
    i kako nam je mama govorila da je ne smijemo glasno slušat jer se u pjesmama puno psuje
    a milicajac šeta pored zgrade i ako čuje ićemo svi u zatvor
    sjećam se nas dvoje kako smo se sklupčali na koljenima pored gramofona i slušali azru na najtiše
    kako smo se osjećali važno

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Sjećam se kako sam se sa 6-7 god prvi put napila rakije,sviđalo mi se kako su to stariji pili i jedno jutro moji mene ostavili kući da ja doručkujem pa da im dođem u restoran(preko puta kuće) i tako ja odlučim potegnuti malo jedva sam došla do restorana,čuvala se za neki zid i ništa nisam vidjela..derala se i zvala mamu da dođe po mene preko ceste

Sjećam se svog žutog šorca na bijele točkice u kojem sam se upišala u gaće...tu sva djeca bila i nešto se smijala i ja se upiškila i kad sam išla nitko to nije skontao sve dok se nisam ustala a lokva ispod mene

Uvijek me bilo strah ostati samu kući,tako bih se ja zaključala u dnevni boravak i legla sam nožem pored sebe

...se kako smo se uvijek igrali odbojke,limuna i narandže i boce ispred zgrade i tako nam jednom lopta otišla i ja da preskočim i jedan me mali gurnuo i ja se nabila na pikicu
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

milka's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    497
    415 x hvala u 268 postova

A moje prvo sjećanje je od tri godine kad sam išla operirat krajnike...
    Ostavili me u bolnici,soba puna dice...bila jedna veća djevojčica s nama(možda si ti to bila niki)
    Pravila nam je papirnate brodove...
    Pošto sam bila hrabra mama mi je kupila haljinu na tufnice...
    Sjećam se kad je tata došao po mene u vrtić da me vodi na testiranje u školu
    bila je marenda ,tati se žurilo i nije htio pričekati dok jedem..
    to mi je najtužniji dan u životu bio...
    tatu su zvali iz škole da me dovede ponovno testirati ,a ja sam mislila da sam ja zato pametna
    i hvalila sam se svima s tim..
    Sićan se lita i kupanja na trsteniku dok bi mama i tata bili na poslu
    išli smo bosonogi jer nam je to bia đir ko i Nikiti(a možda nam starci nisu imali za šljapice)
    Uvjek kad bi tata ulivao benzin u auto ja san se pitala kako u onoj kutiji može biti toliko benzine za sva auta...a bilo mi glupo pitat,nego san čekala da jednog dana slučajno ne otkrijem da postoje tankovi

U trćem osnovne sam bila blagajnik i skupljali smo lovu za crveni križ...
    sav novac koji sam skupila dala jednom domašu (dijete iz doma za nezbrinutu djecu)kojem je mama živila u Šibeniku ,da joj otiđe u posjet,jer je jako želia vidit mamu
    tada sam bila velika humanitarka i a i prva pronevjera novca...
    da ne govorin koje san sankcije imala...
    Ajoj koliko toga još ima..prve ljubavi...
    Neću više davit ..

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Uh, cega sve ne,
    iman i jednog prijatelja, hodajuca retrospektiva, pa mozda se svega i nebi sitija, da njega kad popije ne pukne nostalgija pa se pocne sicat svega, znate koja je to tipa.
    Ukratko: gradilista, franja, pljuca, garbure, tondine, azrelinki, i svog ostalog voca i povrca koe bi krali, bicikla, sporta, sporta-tenis, kosarka, balun od jutra do mraka,sniga, redukcija,one dvi svabice, tigrova mast, ježa, picigina, glavometa, erotike, spektruma, kareta, munjara, smecare, jen dva tri, kukalo, puska na cepove, loze.......oj. ima toga,

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

mene i sestre jednom baka vodila na ljetovanje
    ja cijelu prvu noć preplakala misleći kako sad jadni mama i tata bez mene
    ujutro ispala neka frka s gaćicama , valjda sestra obukla moje
    kaže, oćeš da ti ih dam
    ja opet revala
    neću gaćice s tuđe guzice
    onda nas je sestra vodila prečicom s plaže
    baka dobila sunčanicu
    jebote kud nas je vodila

bilo je to ljeto za pamćenje

milka's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    497
    415 x hvala u 268 postova

Quote Napisao/la: kutije Pogledaj Post
    Uh, cega sve ne,
    iman i jednog prijatelja, hodajuca retrospektiva, pa mozda se svega i nebi sitija, da njega kad popije ne pukne nostalgija pa se pocne sicat svega, znate koja je to tipa.
    Ukratko: gradilista, franja, pljuca, garbure, tondine, azrelinki, i svog ostalog voca i povrca koe bi krali, bicikla, sporta, sporta-tenis, kosarka, balun od jutra do mraka,sniga, redukcija,one dvi svabice, tigrova mast, ježa, picigina, glavometa, erotike, spektruma, kareta, munjara, smecare, jen dva tri, kukalo, puska na cepove, loze.......oj. ima toga,
    Jesi i ti stavlja tigrovu mast ispod očiju da zaplačeš prije ispitivanja u školi?

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    466
    562 x hvala u 417 postova

osjećaja kad ti stane bombon u grlu ( ne možeš ga progutat , a ne možeš ispljunit) kad se gušiš....

Il Brutto cubanrastaman's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515
    416 x hvala u 248 postova

sjećam se da sam se sa nekih 5-6 godina boja brice kao vraga, star bi me odveo i putem bi mi svašta obećavao, ići ćemo vamo, ići ćemo tamo, kupiti ću ti ovo, ono, ali samo ako se ošišaš, kad bi došli kod brice i brico imao istu priču, svašta obećavao jer je i on znao da ga se bojim, a ja sa smješkom na licu sve to slušam i maštam kako će biti fino kad me budu vodili na sva mjesta koja su mi obećali, kad mi kupe sve stvari koje su mi obećali...i napokon se ohrabrim sjesti na bricinu stolicu, ali dok u ruke uzme makaze......struga, kidam sa sebe onaj mantil i bjež kući, ne može me ni Bog uhvatiti

sjećam se da je rodica koja je čuvala brata i mene (imao isto oko 5-6 godina), više nije znala kako će nas smiriti pa bi uzela čaršaf i izbušila na njemu rupe za oči te ga navukla na sebe i "glumila" duha (popraćeno raznim stravičnim zvukovima), a mi se bojali

sjećam se da me brat nagovorio da povučem dim cigare koju je susjeda koja nas čuvala ostavila u pepeljari i otišla do wc-a, nagovorio me, povukao dobar dim, gušio se u kašlju, a on se naravno smijao...također imao 5-6 godina

eto nekoliko situacija kojih se sjećam
    When you have to shoot, shoot! Don't talk.
    ____Tu nema čestitih građana za zaustavljane zločina____

eeny,meeny,miny,moe loomi's Avatar
    Član od
    Nov 2009
    Zahvala
    14
    38 x hvala u 35 postova

U današnje vrijeme najviše pamtim one dječje igre (graničar, magarac, Ivica/Marica/jen' dva tri, gumi gumi, školice) koje smo igrali dok nas ne bi roditelji stjerali doma a mi bi tražili još samo 5 minuta više... Zatim ulice zametene snijegom i tatu i mamu kako me vuku na sanjkama dok ja cičem od veselja... Pa moje lijepo brdo, uvijek raširenih ruku nas je dočekivalo, bilo ljeto ili zima... Mama i tata na okupu tijekom blagdana sa hrpom poklona... Tatino inzistiranje na trening na kojem sam redovito zabušavala i izluđivala trenera sa desnom podignutom obrvom koju on pamti i dan danas... Ah da, i ona divna stvorenja - uši... Djetinjstvo bez njih nije moglo proći
    - Hey you guy's....

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

Quote Napisao/la: emica Pogledaj Post
    osjećaja kad ti stane bombon u grlu ( ne možeš ga progutat , a ne možeš ispljunit) kad se gušiš....
    sjećaš li se još ičega

Quote Napisao/la: loomi Pogledaj Post
    U današnje vrijeme najviše pamtim one dječje igre (graničar, magarac, Ivica/Marica/jen' dva tri, gumi gumi, školice) koje smo igrali dok nas ne bi roditelji stjerali doma a mi bi tražili još samo 5 minuta više... Zatim ulice zametene snijegom i tatu i mamu kako me vuku na sanjkama dok ja cičem od veselja... Pa moje lijepo brdo, uvijek raširenih ruku nas je dočekivalo, bilo ljeto ili zima... Mama i tata na okupu tijekom blagdana sa hrpom poklona... Tatino inzistiranje na trening na kojem sam redovito zabušavala i izluđivala trenera sa desnom podignutom obrvom koju on pamti i dan danas... Ah da, i ona divna stvorenja - uši... Djetinjstvo bez njih nije moglo proći
    e da...uši...

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    466
    562 x hvala u 417 postova

Quote Napisao/la: Cicimici Pogledaj Post
    sjećaš li se još ičega

e da...uši...

sitim se nečeg lipog....ima i toga

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

Quote Napisao/la: emica Pogledaj Post
    sitim se nečeg lipog....ima i toga
    sjećaš li se kako su se bronhi bonboni lijepili za zube

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Sjećam se zima s puno snijega, moje ulice koja je jako strma i kako nismo dali susjedima da ju očiste od snijega nego smo se sanjkali do besvijesti, onog osjećaja kad ti je zima i kad juriš sa sanjkama i onda se sanjke prevrnu, a ti se smiješ.....e da i onog mirisa čaja i petit-beure keksa koji bi nas dočekali kad smo se vraćali sa sanjkanja.....ah, davno je to bilo....
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

Quote Napisao/la: Jedinstvena Pogledaj Post
    Sjećam se zima s puno snijega, moje ulice koja je jako strma i kako nismo dali susjedima da ju očiste od snijega nego smo se sanjkali do besvijesti, onog osjećaja kad ti je zima i kad juriš sa sanjkama i onda se sanjke prevrnu, a ti se smiješ.....e da i onog mirisa čaja i petit-beure keksa koji bi nas dočekali kad smo se vraćali sa sanjkanja.....ah, davno je to bilo....
    baš je bilo lijepo

pa se onda kad dođemo sa sanjkanja, pokrijemo dekom na kauču, vatra u šporetu i "domaći" iskaču
    nemoš u wc koliko je hladno, pa trpiš

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,943
    2,134 x hvala u 1,402 postova

eh...nostalgija...sjećanja...dva godišnja odmora trebala bi mi da razmislim o svemu.Volim to raditi i radim to često.Kao dvogodišnjak napio sam se crnog vina i pjevo ko kreten usred Cavtata starci su me smirivali bezuspješno,došo i drot.Kad je stari ošo na wc ja malo gucnio i to je to...
    Sjećam se primanja u pionire i sendvića s krastavcima i margarinom.Krastavce sam počeo konzumirati tek 15ak godina poslije pa sam ih tada odstranio pod stol pošto sam bio gladan ko vuk...Morali smo imat plave hlače na crtu...tada sam ih zamrzio i ni dan danas ih nikad ,ali baš nikad ne nosim...
    Prva pričest-ošišali su me ko logoraša i nisam se htio slikat s drugom djecom pa sam dobio sankcije,a mislim da mi je stara darivala i par šamara...he he...
    Pamtim i tekst dotične pjesme zabranjenog pušenja i još uvijek imam sve azrine ploče...sjećam se kad mi se rodila sestra ,pjesmice antun tun,zlatna lađa....kad smo pušili djedove cigare,isto ko i još netko i ja sam se bojo brice i naravno da sam prvom prilikom pustio kosu preko guzice...kad smo pišali po prašini ili kad bi baka namazala pekmezom kruha i kad god bi to ispalo uvijek je palo na pravu stranu...bijelog fiće i sivog šala...sjećam se komšije koji nikad nije bio trijezan i niko ga nije volio osim mene...davao bi mi napola kuhani grah i ja sam se gušio kak je bio dobar ..jednom je zapalio bor paleći prskalice i dok sam ja zvao ljude u pomoć on je gasio kuhinjskom krpom i skoro izazvao pravi požar...sjećam se Kad je Tito prolazio kroz našu ulicu,a sjećam se i redukcija struje i nestašice kave i da sam uvijek ja bio taj koji je čekao u redu jer je stara imala važnijeg posla,a sestra je bila još mala...ma bilo je lijepih i manje lijepih trenutaka,ali ako si ih čovjek postavi u glavi kao dio svog života onda se uglavnom sjeća lijepih stavri ,a ružne zaboravlja...jebeš čovjeka koji nema povijesti ,sjećanja,nostalgije i svega ostalog ili ih se stidi..

✿ ℒℴѵℯ ❤ NIKITA_ST's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335
    3,723 x hvala u 2,807 postova

Ima još par stvari koje pamtim ka danas

Kad sam imala nekih 6 godina,mama me vodila vadit krv.

Uvik me oblačila ka neku princezu u neke haljinice sa volančićima

e...pa dovede ona mene,dođemo na red...ja već počela plakat kad smo krenili iz kuće

sidnem ja,kaže teta daj ruku....ja nedam i nedam

imala sam neke tanke vene,pa bi me cilu izbockali dok bi našliimam ih i danas

i tako ja stisla ruke i nedam,a mater od muke ni pet ni šest nego mi prilipi takvu pečćurinu da mi je krv odma počela teć na nos

To pamtim radi njenog pitanja upučenog sestri :"možete li ikako upotrijebit ovu krv šta joj kapa iz nosa"?

Pamtim i moje prvo picavanje sa sata.

Neznam odakle mi uopče ideja,al taj dan (5-ti osnovne),prvi sat nisam došla na sat i to kod razrednice.

Smislim ja neku laž kao bolija me zub ili sl i dođem u školu,

kad u hodniku ispred mene mama i razrednica

Mater se baš taj dan morala pojavit na informacijama

Mater šuti,a razrednica pita a di si ti prvi sat?

Pa dddd doma sam bila,bolilo me

Mater,....nisi ne laži

Ja...jesam

Nisi....

Jesam....

ništa više nisu pitale kad su me vidile kako sam crvena

počela se i mama crvenit

zemljo otvori se...još me sram
    Adio selo.Živi i zdravi bili.

Il Brutto cubanrastaman's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    515
    416 x hvala u 248 postova

Sjećam se da sam kao jako mali (ne znam točno koliko godina) išao prvi put sam kupiti kruh, sve je teklo normalno, izašao iz zgrade, pogledao lijevo pa desno kad sam prelazio ulicu, ušao u „robnu kuću“, bila mi najbliža, hodao prepadnuto pored velikih polica sa svime i svačim…i napokon našao odjel gdje se prodaje kruh, uzeo kruh pa nazad…valjda sam se prepao velikog broja ljudi, svega toga novoga, još što sam bio sam i nisam stao na kasu da platim, samo razgulio vani pa kući…samo što sam ušao u stan, kad neko zvoni, majka otvori, kad ono čuvar, zaštitar ili kako se već to tada zvalo….kaže on dobar dan, ispričavam se što vas uznemiravam, ali mali nije platio kruh, majka plati, a ja propao od srama, ali više zbog toga jer je moja prva kupovina prošla loše

Eto tako sam prvi put išao u kupovinu odnosno krađu
    When you have to shoot, shoot! Don't talk.
    ____Tu nema čestitih građana za zaustavljane zločina____

Stranica 1 od 33 1234511 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja