Results 1 to 11 of 11

Tema: Franjo Tuđman

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42
    237 x hvala u 143 postova

Normalno Franjo Tuđman

Utemeljitelj moderne hrvatske države i prvi predsjednik Republike Hrvatske

Ostvario je ponovnu uspostavu suverene i demokratske hrvatske države.
    Nastupio je 1989. s jasnom vizijom suverene hrvatske države.
    U okolnostima tzv. hrvatske šutnje i apatije u domovini vratio ponos hrvatskom narodu i organizirao ga u borbi za obnovu njegove državnosti.
    Hrvatski narod, koji je desetljećima bio rob totalitarnoga komunističkog i jugoslavenskog, odnosno velikosrpskog terora, prvi put pod vodstvom dr. Franje Tuđmana uspio se ujediniti i ostvariti svoj vjekovni san.

Stvorivši snažan nacionalno-demokratski i općehrvatski pokret, Hrvatsku demokratsku zajednicu, na prvim demokratskim i višestranačkim izborima dr. Franjo Tuđman preuzima vlast u tadašnjoj Socijalističkoj Republici Hrvatskoj i kreće u obnovu svih demokratskih institucija.
    Znajući za važnost pomirbe radi konačnog ostvarenja vjekovne težnje hrvatskoga naroda k ostvarenju suverene hrvatske države, pružao je ruku hrvatskim komunistima i pozvao ih na zajedničku izgradnju i obranu mlade hrvatske države.
    Sustavno je izgrađivao sve bitne sastavnice države, od preustroja republičke i jugoslavensko-komunističke vlasti do modernog hrvatskog i državnog ustroja; osnovao je posebne vojno-redarstvene snage.

Istodobno, pregovarao je s beogradskim vlastima i nudio preustroj SFRJ u konfederaciju samostalnih država kao minimum ispod kojeg hrvatski narod nikako neće ići.
    Da bi omogućio hrvatskim državljanima da izraze svoju volju o samostalnoj Hrvatskoj i dobivanju legitimiteta prema Beogradu i međunarodnoj zajednici za daljnje korake k uspostavi suverene hrvatske države, raspisao je povijesni referendum o samostalnosti, na kojemu se, u svibnju 1991., 94% građana očitovalo za suverenu hrvatsku državu izvan jugoslavenske zajednice.
    Nakon proglašenja suverene i samostalne Republike Hrvatske počinje i velikosrpska vojna agresija na Hrvatsku. Predsjednik Tuđman uspio je nakon mukotrpnoga političkog i diplomatskog pregovaranja izboriti međunarodno priznanje 15. siječnja 1992.

Vodio je pobjednički domovinski rat, koji je 1995. završen vojno-redarstvenom akcijom "Oluja", ali i zajedničkim akcijama "Maestral" i "Južni potez". Mirnom reintegracijom hrvatskog Podunavlja 1997. Hrvatska je pod njegovim vodstvom postala cjelovita i slobodna.

Franjo Tuđman bio je Predsjednik svih Hrvata, jer nije pravio razliku između svojeg naroda u Republici Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini, kao ni Hrvata izvan domovine.
    Čitav njegov životni put potvrđuje ga kao demokrata i humanista.
    Njegovim dolaskom na čelo Republike Hrvatske godine 1990. uveden je demokratski poredak.
    Izabran je neposredno, u dva navrata, za predsjednika Republike Hrvatske.
    Godine 1992. s 58% i 1997. s 61% glasova. Nikada nije izgubio ni jedne izbore!

Počivaj u miru, deset godina nakon...jer u proteklih deset godina vidjelo se, kakvi sve smetenjaci i smutljivci...mutikaše i bezglavnici...jalnuški diletanti, il' jednostavno - prodane dushe...vode ovu našu državicu.

2. 5 Seljaka kaže: fala Cyrrus za ovaj post

ajs (14.12.09),Apostol (21.05.11),becar (10.12.09),jasmina (05.06.11),okicizepa (06.07.11)

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42

zelembać Odgovor: Franjo Tuđman

GREŠKA! Nešto krivo radiš

4. Cyrrus, hvala na tvom postu od seljaka:

jasmina (07.07.11)

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    517
    924 x hvala u 619 postova

Normalno Odgovor: Franjo Tuđman

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    517
    924 x hvala u 619 postova

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42

Počivaj u miru!

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42

Quote Napisao/la: Juditha Pogledaj Post
    Bez namjere, da te uvjeravam u nešto u kaj te sigurno nemrem uvjerit - nudim "istinu" kojoj sam, recimo, ja sklon vjerovati

Code:
    http://www.hrhb.info/content.php?r=1308-Tudjman-osudio-2000-djece-na-smrt
    Code:
    http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-prilozi/a-b/boksic-ante/9732-anatomija-jednoga-obavjetajnog-uratka-qizdajaq-vukovara.html
    Da je imal mana - imal je...kao i svatko...
    ...al' kako godine prolaze, a vidjevši kakva sve iskustva imasmo s notornim "doživotnim" veleizdajnikom i banditom, te kakav je ovaj koji sad vlada - čini mi se, da bu Francek bil "milo dijete" prema obojici.

Schweißer tarantula's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    1,647
    5,523 x hvala u 2,591 postova

Quote Napisao/la: Cyrrus Pogledaj Post
    Utemeljitelj moderne hrvatske države i prvi predsjednik Republike Hrvatske
    Franjo Tuđman bio je Predsjednik svih Hrvata, jer nije pravio razliku između svojeg naroda u Republici Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini, kao ni Hrvata izvan domovine.
    nemoj toliko hvaliti veleizdajnika

pred hrvatsku javnost je prije nekoliko godina dospio jedan u kojem se, uz ostalo, govori i o Bosanskoj Posavini. Prema tom transkriptu, Tuđman je, u razgovoru s Gojkom Šuškom i Matom Bobanom, govoreći o mogućnosti da se u vodstvo Herceg Bosne kooptira jedan čovjek iz Posavine, rekao:“Samo među nama rečeno, taj bi morao biti toliko razborit čovjek da će u krajnjem možda shvatiti da, ma koliko god nam ta Bosanska Posavina političko-ekonomski značila, ali radi rješenja, ako mi dobijemo granice Novi Travnik, Busovača, Bihać, ovo, i ako dobijemo za to očišćenu Baranju itd., da mi možemo odustati od većeg dijela Posavine.“ Taj je razgovor vođen 28. studenoga 1993., više od godinu dana nakon što su se hrvatske snage, HVO i postrojbe HV-a koje su bile poslane da učvrste obranu, povukle iz Bosanske Posavine.
    izvor
    Bravar je bio bolji.

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

Teško je ikad suditi povijesti. Svatko vidi svoju istinu. Upoznala sam ženu , tada je imala 70, govorila je-nikad ne bi preživjela drugi svjetski da nas ustaše nisu spasili. Moj je stari govorio-nitko nas nije toliko pobio koliko ustaše. Danas je Stepinac blaženi, svetac, moj stari je govorio-stajao sam u redu za streljanje, Stepinac je blagoslovio oružje. Preživio sam jer sam bio nizak.(bio je dijete tad) Tko zna što je stvarno dobrog a što lošeg učinio Tuđman. Moj dečko, koji je bio u ratu godinama, kaže-sve je to bio dogovor, mogli smo napredovati onoliko koliko je bilo dogovoreno. Za neke stvari Tuđmanu i ja priznajem zasluge, za druge-jbga, ja sam živjela sa Vukovarcima. Znam njihove priče i ne mogu biti objektivna. Ipak, priznajem Cyrusu da se u usporedbi sa onima koji nas danas vode, on uopće ne čini loš.

Član od
    Feb 2011
    Zahvala
    109
    30 x hvala u 25 postova

Quote Napisao/la: Juditha Pogledaj Post
    Teško je ikad suditi povijesti. Svatko vidi svoju istinu. Upoznala sam ženu , tada je imala 70, govorila je-nikad ne bi preživjela drugi svjetski da nas ustaše nisu spasili. Moj je stari govorio-nitko nas nije toliko pobio koliko ustaše. Danas je Stepinac blaženi, svetac, moj stari je govorio-stajao sam u redu za streljanje, Stepinac je blagoslovio oružje. Preživio sam jer sam bio nizak.(bio je dijete tad) Tko zna što je stvarno dobrog a što lošeg učinio Tuđman. Moj dečko, koji je bio u ratu godinama, kaže-sve je to bio dogovor, mogli smo napredovati onoliko koliko je bilo dogovoreno. Za neke stvari Tuđmanu i ja priznajem zasluge, za druge-jbga, ja sam živjela sa Vukovarcima. Znam njihove priče i ne mogu biti objektivna. Ipak, priznajem Cyrusu da se u usporedbi sa onima koji nas danas vode, on uopće ne čini loš.
    !!!???

ŠTEF GREDAR's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    20
    4 x hvala u 4 postova

ljep aerodrom
    http://www.travian.com.hr/?uc=hr3_1039
    klikni i ostani živ

Tags for this Thread