Results 1 to 13 of 13

Tema: Zašto vidimo sliku u ogledalu?

some121's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    4
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

Normalno Zašto vidimo sliku u ogledalu?

Imam jedno jednostavno pitanje. Zašto vidimo sliku na zrcalu?

Nismo puno ucili o tome u detalje, pa me sad zanima bas detaljno.
    Koliko sam ja shvatio, ako na primjer stanemo ispred ogledala svijetlost iz zarulje se reflektira od zidova i bogna cega ne i ''udara'' u nas. Sa nas se ponovno reflektira u zrcalo i onda od zrcala u nase oko. E sad, koliko sam shvatio svijetlost se reflektira od tvari jer elektromagnetski valovi(svijetlost(i da znam da svijetlost nije samo val nego i cestice (fotoni):P)) magnetizira elektrone u tvari i onda oni emitiraju isto elektromagnetski val, znaci svijetlost se reflektira (normalno to nije jedini slucaj ima i refrakcija..ugl.). Znaci svijetlost dolazi do tvari i sad zavisi kakva je ta tvar kolko ima slobdnih elektrona ona ce upijati dio tih elektromagnetskih valova i onda ce reflektirati jedan odredeni dio i mi to dozivljavamo kao boju. Ako upija sve valjne duljine elektromagnetskog vala vidjeti cemo crnu boju, a ako sve odbija vidjeti cemo bijelu. I sad dio koji nerazumijem je, ako mi na ogledalu vidimo sve boje, kako ta tvar od koje je ogledalo napravljeno (srebro ili aluminijski prah ili oc cega se vec prave ogledala) upija elektromagnetske valove odnosno odredene valne duljine.
    Ako vidimo sve boje na ogledalu ne znaci li to da ogledalo reflektira onda sve valne duljine vidljivog svijetla odnosno ne upija ni jednu valnu duljinu?

2. some121, hvala na tvom postu od seljaka:

inainja (26.11.09)

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    886
    700 x hvala u 506 postova

Normalno Odgovor: Zašto vidimo sliku u ogledalu?

Spamam ... pročitam naslov teme i mislim ovo je ziher oblak . Sad ne znam jesam li razočaran ili kaj .
    Još ne kužim temu možda padne neki kokretni kometar kad je pročitam još 10-15 puta ,jbg malo sam sporikav jutros :sok:
    Daj Bog da sva djeca ovoga svijeta imaju miran san .
    Ljudi ... donacije su sad važnije no ikad.

Dark Prince NiX's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    262
    1,194 x hvala u 640 postova

I baš je lik došao pitati takve stvari na seljake ovdi, pa kud ćeš vamo lol?

Inače, to je veča naučna fizika za mene
    Jutro puky btw

Schweißer tarantula's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    1,647
    5,523 x hvala u 2,591 postova

Dobri su mi ovi što postavljaju pitanje a usput i odgovaraju.
    Bravar je bio bolji.

Traktorđija's Avatar
    Član od
    Sep 2009
    Zahvala
    0
    3 x hvala u 3 postova

jel ti ikad palo na pamet da pogledaš u enciklopediji ili jesi čuo ikad za google? i trebao si napomenut da je ono čitanje na vlastitu odgovornost dobio sam migrenu od tolike fizike

7. Traktorđija, hvala na tvom postu od seljaka:

Nevermind (15.09.09)

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    886
    700 x hvala u 506 postova

Quote Napisao/la: Traktorđija Pogledaj Post
    jel ti ikad palo na pamet da pogledaš u enciklopediji ili jesi čuo ikad za google? i trebao si napomenut da je ono čitanje na vlastitu odgovornost dobio sam migrenu od tolike fizike
    Eo ga na , i nakon 7 posta se već pravi pamtean
    Daj Bog da sva djeca ovoga svijeta imaju miran san .
    Ljudi ... donacije su sad važnije no ikad.

slavonski_m
    Gost

Quote Napisao/la: some121 Pogledaj Post

Koliko sam ja shvatio, ako na primjer stanemo ispred ogledala svijetlost iz zarulje se reflektira od zidova i bogna cega ne i ''udara'' u nas. Sa nas se ponovno reflektira u zrcalo i onda od zrcala u nase oko. E sad, koliko sam shvatio svijetlost se reflektira od tvari jer elektromagnetski valovi(svijetlost(i da znam da svijetlost nije samo val nego i cestice (fotoni):P)) magnetizira elektrone u tvari i onda oni emitiraju isto elektromagnetski val, znaci svijetlost se reflektira (normalno to nije jedini slucaj ima i refrakcija..ugl.). Znaci svijetlost dolazi do tvari i sad zavisi kakva je ta tvar kolko ima slobdnih elektrona ona ce upijati dio tih elektromagnetskih valova i onda ce reflektirati jedan odredeni dio i mi to dozivljavamo kao boju. Ako upija sve valjne duljine elektromagnetskog vala vidjeti cemo crnu boju, a ako sve odbija vidjeti cemo bijelu. I sad dio koji nerazumijem je, ako mi na ogledalu vidimo sve boje, kako ta tvar od koje je ogledalo napravljeno (srebro ili aluminijski prah ili oc cega se vec prave ogledala) upija elektromagnetske valove odnosno odredene valne duljine.
    Ako vidimo sve boje na ogledalu ne znaci li to da ogledalo reflektira onda sve valne duljine vidljivog svijetla odnosno ne upija ni jednu valnu duljinu?
    ovakoc.....ako budeš ovo pročitao što ću sad napisati,bit će mi drago jer sam prestao slušat mjuzu zbog ovog posta.i nadam se da neću požaliti jer se obično neka budala nakači i počne zajebavat.
    nekoliko stvari je bitno
    -svjetlost je elektromagnetni val
    -materija nema boju (materija je inače jedan od vidova energije)
    -oko promatrača

da krenemo od prvog - elektromagnetni val je promjena jačine magnetnog polja u jedinici vremena.
    jako je bitno ovo USVOJITI.to je SVJETLOST - promjena jačine magnetnog polja.
    drugo....
    kada elektromagnetni val stigne do predmeta,predmet jedan dio upija,a drugi dio reflektira (odbija).ovako ''osakaćen'' elektromagnetni val gubi osobine bijele svjetlosti i do oka promatrača stiže kao - BOJA.
    treće...
    o oku nebih...mislim da ti nije bad i sam pročitati od čega se sastoji taj mehanizam vida.uglavnom,boja pada na nervne završetke koji informaciju proslijede mozgu (centru za vid) i na taj način se formira ''slika'' materije.

eto,takoc,to je najjednostavnije što se moglo.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

e dobro si mu rekao,što god da si mu rekao

frrrrrrrrrrrrr mags's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    238
    172 x hvala u 154 postova

jbga ja se koncentriral na ovo sliku u ogledalu i nije mi jasno zaš ne vidim moju sliku iz dnevnog boravka u ogledalu u hodniku
    mislim baš je lipa slika ..tehnika špatula..ša god to značilo...al živih boja onak baš

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

Quote Napisao/la: mags Pogledaj Post
    jbga ja se koncentriral na ovo sliku u ogledalu i nije mi jasno zaš ne vidim moju sliku iz dnevnog boravka u ogledalu u hodniku
    mislim baš je lipa slika ..tehnika špatula..ša god to značilo...al živih boja onak baš
    aj ti pušit viš šta pričaš gluposti

--StarChaser-- Aki's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    574
    130 x hvala u 94 postova

Quote Napisao/la: some121 Pogledaj Post

Quote Napisao/la: slavonski_m Pogledaj Post
    ovakoc.....ako budeš ovo pročitao što ću sad napisati,bit će mi drago jer sam prestao slušat mjuzu zbog ovog posta.i nadam se da neću požaliti jer se obično neka budala nakači i počne zajebavat.
    nekoliko stvari je bitno
    -svjetlost je elektromagnetni val
    -materija nema boju (materija je inače jedan od vidova energije)
    -oko promatrača

da krenemo od prvog - elektromagnetni val je promjena jačine magnetnog polja u jedinici vremena.
    jako je bitno ovo USVOJITI.to je SVJETLOST - promjena jačine magnetnog polja.
    drugo....
    kada elektromagnetni val stigne do predmeta,predmet jedan dio upija,a drugi dio reflektira (odbija).ovako ''osakaćen'' elektromagnetni val gubi osobine bijele svjetlosti i do oka promatrača stiže kao - BOJA.
    treće...
    o oku nebih...mislim da ti nije bad i sam pročitati od čega se sastoji taj mehanizam vida.uglavnom,boja pada na nervne završetke koji informaciju proslijede mozgu (centru za vid) i na taj način se formira ''slika'' materije.

eto,takoc,to je najjednostavnije što se moglo.
    Iz mog iskustva sa fizikom mogu ti somino reći da ogledalo ne reflektira sve valne duljine vidiljivog svetla tj upija valne duljine...jer ako uzmemo u obzir (što je vec slavonski_m rekao): elektromagnetni val je promena jačine magnetnog polja u jedinici vremena dolazimo do sledećeg zaključka: kada staneš pred ogledalo sve te čestice svetlosti osvetljavaju tebe odbijaju se od zidova i pada na ogledalo, usto nevidiš sebe (ili kako to već nazivaš) vidiš svoju sjenu, ali u boji i čak nekada iskrivljnu i misliš kako si ružan, a u stvari došlo je do pogreške u odašiljnju tih fotona i svih ostalih zajebanih stvari.....inače zvuči kao glupost ali je istina..nadam se da sam ti malo pomogao ili olakšao u tvom "questu" da otkriješ zašto vidiš sebe u ogledalu..............inače učenik sam 7 razreda i idem na fiziku 6 meseci i mi ti se tim tvojim problem bavimo negde 4 meseca.......ako si ovu glupost čitao svaka ti dala!
    Kad bi kisa bila kisa...

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1
    2 x hvala u 2 postova

jaooooo o čemu vi to divanite????ma ko je.... ogledalo !ko se stalno gleda na njega nije normalan...bar je to moje mišljenje..

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

ja ne vidim sliku nikaku u ogledalu samo sebe
    kake vi slike vidite

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja