Stranica 5 od 17 PrvoPrvo 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Results 81 to 100 of 338

Tema: Postoji li (B/b)og?

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Normalno Odgovor: Postoji li (B/b)og?

Quote Napisao/la: Juditha Pogledaj Post
    I to je tvoje mišljenje. I meni ne bi palo na pamet ga pokušavat pobit ili omalovažavat.
    Molim te da ubuduče ni ti ne omalovažavaš moje.

Apsolutno potpisujemTo je ono što sam ja htjela reći Oblaku..i još ti želim reći Oblak da prestaneš provocirati,jer jedno je argumentirano razgovarati,a posve drugo provocirati i trolati(a ti ovo zadnje radiš,upozoravam te da prestaneš!)...
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182
    124 x hvala u 104 postova

pa ovdje smo da raspravljamo... kaj ne?
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    722 x hvala u 548 postova

vjerujem da postoji
    postoji jedan Bog a tri su božanske osobe i opet sve je to Bog i samo se jednom Bogu klanjam i nemam ni jednog drugog Boga osim njega i ne samo jednom nego ko zna koliko puta sam osjetila tu njegovu ljubav !I kad sam sletila sa autom tražeć krunicu pa naletila na zid i kad je .N.N,umro pa smo doznali na sprovodu da se planirao zaredit a mi nismo znali a Bog ga je čuvao samo za sebe i kad sam napisala pjesmu Njemu a tadašnji dečko pročitao stihove tipa;Samo tebe ljubim i ni jednog više...!-i nisam budali mogla objasnit da je riječ o Bogu,religiji jer je bio ateist i žvalio votku i..
    i boli me briga ako ti ne vjeruješ jer smo svi jedinke i pušteni na volju da živimo svako svoj život!

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    722 x hvala u 548 postova

i da:Mogla bih i ja srat kako je Mirela Prcanović(ajmo ju tako nazvat)najveće zlo u Selu a prva je za oltarom pa sad i ja više ne idem al to je tako ofucano da ne prolazi ni kod mog dide Bojana Kurtona!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

Quote Napisao/la: Mademoiselle_ Pogledaj Post
    Apsolutno potpisujemTo je ono što sam ja htjela reći Oblaku..i još ti želim reći Oblak da prestaneš provocirati,jer jedno je argumentirano razgovarati,a posve drugo provocirati i trolati(a ti ovo zadnje radiš,upozoravam te da prestaneš!)...
    naravno kak ću vas urazumit kad ste svi vjernici ovdje
    nije fer

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Vidin ja da bi svi postali vjernici da vide boga, a svasta.
    Ali nazalost jako tesko.
    Iako ima i drugi nacin, kad sretnes đavla, al onda je vec malo zajebano,
    mislin u ovon zivotu, ne posmrtna naklapanja.

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

....ajmo se pravit da postoji, pa će onda valjda i ovo ludilo dobiti smisao....
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

Seljo ˙Ratep˙'s Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    12
    6 x hvala u 5 postova

Ja nikad čuo za tog (B/b)og-a.....
    Al vjerujem u Boga.Čovjekov život mora imati neki smisao, a vjera je
    tu da nam pokaže smisao i cilj.tak da.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

I opet se vratim, i onda mi se neda objašnjavat puno, pa mislim da rečem dovoljno.
    I mislim da sam rekla sve.
    Ti dosad ništa nisi objasnila. Ponavljaš kao cigo tralala kako bog nije kriv za to što rade ljudi. Zašto im nije uskratio tu mogućnost zla u izboru koji im daje sloboda. Ovako sve djeluje kao neka bolesna dresura. Bog ti je dao da biraš. Dao ti je i slabu narav koja će gotovo sigurno pokleknuti (a ti kaži da nisi!). I onda se ti, kada shvatiš svoj grijeh vraćšaš u njegovo očinsko krilo i tražiš oprost. On te kazni ili nagradi, što još više pokaže njegovu očinsku ljubav. I svećenici popunili svoje definicije, a narod se opio!

Ne vjerujem u crkvu-a večinu opravdanja za ne postojanje Boga, koliko ja uspih razumijeti, nalazite u djelima crkve.
    Prozivaš me za stvari koje rade drugi registrirani članovi foruma. Ja raspravljam o filozofskoj i logičkoj utemeljenosti religije, ne o djelima.

I da se ljudi pridržavaju zapovijedi koje je Bog čovijeku dao,svih ovih pizdarija ne bi bilo. (Drugačije je sad vrijeme-jer smo mi to učinili -opet)
    Napravili smo ih sami, neodgovorni kakvi jesmo i sad prozivamo hrabro..
    Zapovijedi su se prekršile čim su donesene. To je hobi čovječanstva otkako je Mojsije sišao sa Sinaja i razlupao zlatno tele. Elohimu se nešto izjalovljuju kroz čitavu povijest čovječanstva.

Ali, evo vas opet. Ja sam prije nekih 20 postova postavio pitanje: Zašto je bog čovjeku, ako ga voli, mogućnost da čini zlo, da nanese svima oko sebe patnju i bol? Da može poslije glumiti popravni dom?

A sloboda, koja je kod kompliciranjih svjetskih problema kod ljudi zaživjela potpuno pa su oni, aždaje paklene, napravili sva sranja, ljudima se tako fino otepe kod trivijalnih životnih stvari. Ali, naravno, kada popovi na koncilu ne mogu više nategnuti definiciju svoga boga da pokriju pojmove patnje i zla koje nije svađa dvaju susjeda već globalni i gotovo nerješivi problem, e onda je kriv čovjek i njegova zloporaba slobode.

Quote Napisao/la: Cyrrus Pogledaj Post
    ...uzalud se trudiš...jer agnostiku, ateistu nemereš objasnit' zašto vjerniik vjeruje u Boga i njegovo poslanje, postojanje...
    'Ko je tebi rekao da sam ja ateist??? Bog?

...nji'ov problem jest u tome kaj po pitanju Boga, vjere polaze sa sasvim drugih polazišta u odnosu na vjernika, te bi, među ostalim, htjeli Boga "za stol"...pa u stilu - ajmo stari malo popričat' i prodiskutirat' ...o tebi i o tome kaj ti jesi, kaj predstavljaš itd. itd.
    To su gluposti! O bogu svi počinju razmišljati iz istog polazišta. Ja sam odgojen kao vjernik, ministrirao, čitao u crkvi, kasnije kao stariji par puta pročitao Bibliju, bavio se Tomom Kempencem, KKC - om etc... I onda sam pročitao Šopenhauera i Ničea. I zamislio se. Zaboravio sve što sam do tada o bogu znao i naučio (I ovo o ateizmu također), i s čisto ljudskog i logičkog stajališta utvrdio da je to što donosi kršćanstvo jedna velika glupost. Naravno, vjerodostojnosti radi, služio sam se i znanjima iz sociologije i antropologije.

...a sve to sam' zbog jednog razloga - dokazat', uvjerit' sve oko sebe da Boga nema
    Ne. Ja, recimo samo želim konstruktivnom raspravom doći do logički utemeljenog zaključka. Što je cilj svake normalne znanosti, pa makar i njezinog amaterskog i lošeg ogranka.

Quote Napisao/la: Mademoiselle_ Pogledaj Post

Ja osobno vjerujem u Boga,ponekad i odem u crkvu..ali nisam prevelik vjernik što se tiče crkve,jer zašto da mi jedan čovjek koji je kao i ja pripovjeda o Bogu o kojem zna točno onoliko kao i ja!?

A u Boga vjerujem jer mi je tako draže i lakše prolaziti kroz život,kroz vjeru i molitvu...od malena se svake večeri pomolim prije spavanja..

E sad postoji li on ili ne..nikad saznat nećemo
    Tu bih se sad osvrnuo na sve današnje 'vjernike' na ovim prostorima.

Samo 1% posto katolika danas su KATOLICI PO VJERI. A svi ostali su KATOLICI PO KULTURI. Vaše vjerovanje u boga najčešće je prilagodba boga sebi. A to je licemjerno. Daj onda, ako se već ne možeš nositi s onim što ti nudi bog, budi ateist? Što lažeš sve oko sebe?

Ta vaša vjera je infantilna i više je stvar stečene navike i odgoja nego dubokog promišljanja i onih triju elemenata: Objave, Spoznaje i Vjere.

Quote Napisao/la: Wasp Pogledaj Post
    koliko si ti imao iz povijesti....znaš li ti koliko je staljin pobio ljudi...
    Ali Hićo ga je ipak pretekao.

A zar nije i Staljin studirao bogosloviju i trebao biti pravoslavni pop?

10. Aldous, hvala na tvom postu od seljaka:

NiX (25.06.09)

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

jednom sam pitala staru kaj bi ona da joj dođe isus onak sav u bijelom, sjaji se, ima one rupe u rukama i nogama od križa i da joj veli 'e bok morem ja kod vas malo da čakulamo'.. ona onak stala, bleji i veli meni da bi ga ponudila sa štrudlom (tad je baš radila štrudlu od sira)
    ja si onak mislim, pa čovječe lik je stvorio svemir a ti bi njega ponudila štrudlom... trebaš reć ono stara... ''ja nisam dostojna da uđeš pod krov moj de izađ vanka''... mwahahahaha

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

Quote Napisao/la: oblak24 Pogledaj Post
    jednom sam pitala staru kaj bi ona da joj dođe isus onak sav u bijelom, sjaji se, ima one rupe u rukama i nogama od križa i da joj veli 'e bok morem ja kod vas malo da čakulamo'.. ona onak stala, bleji i veli meni da bi ga ponudila sa štrudlom (tad je baš radila štrudlu od sira)
    ja si onak mislim, pa čovječe lik je stvorio svemir a ti bi njega ponudila štrudlom... trebaš reć ono stara... ''ja nisam dostojna da uđeš pod krov moj de izađ vanka''... mwahahahaha
    Pa u pravilu, mater ti je dobro rekla-nije on tu da ga se bojimo, već da živimo s njim

A ti me Kanižanu navučeš svaki put-Pa ja tebe smatram pametnim čovijekom! Kakvi su ovo manevri?

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

e u bibliji stoji drugačije

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,887
    2,099 x hvala u 1,383 postova

Quote Napisao/la: Kanižan Pogledaj Post
    Ti dosad ništa nisi objasnila. Ponavljaš kao cigo tralala kako bog nije kriv za to što rade ljudi. Zašto im nije uskratio tu mogućnost zla u izboru koji im daje sloboda. Ovako sve djeluje kao neka bolesna dresura. Bog ti je dao da biraš. Dao ti je i slabu narav koja će gotovo sigurno pokleknuti (a ti kaži da nisi!). I onda se ti, kada shvatiš svoj grijeh vraćšaš u njegovo očinsko krilo i tražiš oprost. On te kazni ili nagradi, što još više pokaže njegovu očinsku ljubav. I svećenici popunili svoje definicije, a narod se opio!

Prozivaš me za stvari koje rade drugi registrirani članovi foruma. Ja raspravljam o filozofskoj i logičkoj utemeljenosti religije, ne o djelima.

Zapovijedi su se prekršile čim su donesene. To je hobi čovječanstva otkako je Mojsije sišao sa Sinaja i razlupao zlatno tele. Elohimu se nešto izjalovljuju kroz čitavu povijest čovječanstva.

Ali, evo vas opet. Ja sam prije nekih 20 postova postavio pitanje: Zašto je bog čovjeku, ako ga voli, mogućnost da čini zlo, da nanese svima oko sebe patnju i bol? Da može poslije glumiti popravni dom?

A sloboda, koja je kod kompliciranjih svjetskih problema kod ljudi zaživjela potpuno pa su oni, aždaje paklene, napravili sva sranja, ljudima se tako fino otepe kod trivijalnih životnih stvari. Ali, naravno, kada popovi na koncilu ne mogu više nategnuti definiciju svoga boga da pokriju pojmove patnje i zla koje nije svađa dvaju susjeda već globalni i gotovo nerješivi problem, e onda je kriv čovjek i njegova zloporaba slobode.

To su gluposti! O bogu svi počinju razmišljati iz istog polazišta. Ja sam odgojen kao vjernik, ministrirao, čitao u crkvi, kasnije kao stariji par puta pročitao Bibliju, bavio se Tomom Kempencem, KKC - om etc... I onda sam pročitao Šopenhauera i Ničea. I zamislio se. Zaboravio sve što sam do tada o bogu znao i naučio (I ovo o ateizmu također), i s čisto ljudskog i logičkog stajališta utvrdio da je to što donosi kršćanstvo jedna velika glupost. Naravno, vjerodostojnosti radi, služio sam se i znanjima iz sociologije i antropologije.

Ne. Ja, recimo samo želim konstruktivnom raspravom doći do logički utemeljenog zaključka. Što je cilj svake normalne znanosti, pa makar i njezinog amaterskog i lošeg ogranka.

Samo 1% posto katolika danas su KATOLICI PO VJERI. A svi ostali su KATOLICI PO KULTURI. Vaše vjerovanje u boga najčešće je prilagodba boga sebi. A to je licemjerno. Daj onda, ako se već ne možeš nositi s onim što ti nudi bog, budi ateist? Što lažeš sve oko sebe?

Ta vaša vjera je infantilna i više je stvar stečene navike i odgoja nego dubokog promišljanja i onih triju elemenata: Objave, Spoznaje i Vjere.

Ali Hićo ga je ipak pretekao.

A zar nije i Staljin studirao bogosloviju i trebao biti pravoslavni pop?
    potpis svega ovoga...nego i meni je Niče pomogo da se odlučim i stavim točku na NEsvaka mu dala.

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

Quote Napisao/la: oblak24 Pogledaj Post
    e u bibliji stoji drugačije
    Nigdje u bilbliji ne piše -boj se isusa! Ti si govorila-šta bi da Isus dođe.
    Ajd čitaj ponovo.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Ajd čitaj ponovo.
    2 Kor 6, 2 - Bog poziva na obraćenje dok još nije kasno. U tom smislu provjeri i 1041. redak KKC - e.
    A u Poslanici Titu, opis onoga što čeka one koji budu vjerovali direktno pojačava strah od boga.

Strah Božji jedan je od glavnih pokretača čitavog Starog Zavjeta koji je osnovica i Isusovog nauka i cijelog Novog Zavjeta.
    'Bog je vaš Bog ljubomoran.' -> Stari Zavjet

Jesi čitala Apokalipsu. Odličan pečat straha na cijelo Isusovo kraljevstvo mira. Uostalom iščitavajući prispodobe zaključuje se samo jedno- bolje pazi šta radiš.

Sjeti se prispodobe o talentima...O Lazaru...

Hoćeš da nastavim?

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

Ajd čitaj ponovo.
    ti se oćeš svađat a... mrmlj
    isus je bog zar ne
    kroz cijelu bibliju se povlači jedna misao
    boj se boga, jako se boj!
    šta ću se sad bojat boga a isusa ne ili obrnuto
    eto vam još jedne pogreške u cijelom sustavu
    nikad ne znaš na čem si
    jedan svećenik će ti reći
    raj je kada jedeš orahe umočene u čokoladu
    drugi će reći raj je kada letiš gol u pidžami
    sve je tako nedorečeno
    a tebi juditha peace bro

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

A ti me Kanižanu navučeš svaki put-Pa ja tebe smatram pametnim čovijekom! Kakvi su ovo manevri?
    Ako misliš na pogreške u logičkoj argumentaciji, reci i ja ću ti se odmah ispričati za njih.

Kako to da ne možeš odgovoriti na pitanja glupog čovjeka?

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42
    237 x hvala u 143 postova

zelembać Odgovor: Postoji li (B/b)og?

Da...ukazal mi se...ja mu rekel da si ti anđeo Gabrijel...a on meni - čitaj čo'eče kaj taj piše

Fino je, kad netko misli da je apsolutan u svemu kaj tvrdi i radi ...za razliku od drugih...da ne kažem, "štovatelja gluposti"

...drugim riječima...logički dokazat' (po mogućnosti - "za stolom"...a On s druge strane) da Bog ne postoji...jel' tak? E...u'me to ne prolazi

Nije moguće, da te to ljuti O mom "licemjerju" nisi pozvan da sudiš...jer ne znaš o meni ništa . Osim toga, tko si ti da sudiš drugima, da sudiš o drugima? Ovime si samo dokazal da je tvoja "misija" sve uvjerit' i uvjeravat' da Bog ne postoji. I slobodno ti misli da sam ja infantilan

Kao zaključak...ponovil bum ono kaj sam već u jednom našem duelu napisal'...mijenjat' se ne moremo...mijenjat' druge ne moremo...al' se moremo bar poštivat', i uvažavat' činjenicu da smo različiti

20. Cyrrus, hvala na tvom postu od seljaka:

Mademoiselle_ (23.06.09)

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182

e a kak bakici na placu objasnit da je bog stvoril svemir i da se jedna zvijezda tam daleko upravo pretvara u bijelog patuljka
    onako... kak?
    il to ni bitno
    ili i mali mrav osjeća boga, na svoj način!?

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Da...ukazal mi se...ja mu rekel da si ti anđeo Gabrijel...a on meni - čitaj čo'eče kaj taj piše
    Ili te bog prevario ili nisi dobro čitao...

Fino je, kad netko misli da je apsolutan u svemu kaj tvrdi i radi ...za razliku od drugih...da ne kažem, "štovatelja gluposti"
    Opet mi stavljaš u usta (u tipkovnicu) ono što ja NISAM rekao. Ako nisam u pravu, lijepo dokaži, i ja priznam pogrešku.

...drugim riječima...logički dokazat' (po mogućnosti - "za stolom"...a On s druge strane) da Bog ne postoji...jel' tak? E...u'me to ne prolazi
    Zanimljivo. Dobar dio ljudskog znanja stvoren je upravo tako. A ti veliš da to ne prolazi.
    Možda ti znaš.
    S tako velikom konstatacijom ti si onda onaj koji 'misli da je apsolutan u svemu kaj tvrdi i radi'

Nije moguće, da te to ljuti O mom "licemjerju" nisi pozvan da sudiš...jer ne znaš o meni ništa . Osim toga, tko si ti da sudiš drugima, da sudiš o drugima? Ovime si samo dokazal da je tvoja "misija" sve uvjerit' i uvjeravat' da Bog ne postoji. I slobodno ti misli da sam ja infantilan
    Ja nisam rekao da sudim. Ja sam uočio. Shvati to kao tračanje ako ti je tako lakše podnijeti.

I ja sam rekao da bih se osvrnuo na to. Ljudi koji se ljute ne osvrću se. Opet mi govoriš da sam rekao nešto što nisam.

Kao zaključak...ponovil bum ono kaj sam već u jednom našem duelu napisal'...mijenjat' se ne moremo...mijenjat' druge ne moremo...al' se moremo bar poštivat', i uvažavat' činjenicu da smo različiti
    KJao i puno puta na ovakvim temama...

Stranica 5 od 17 PrvoPrvo 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja