Stranica 2 od 17 PrvoPrvo 12345612 ... ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 338

Tema: Postoji li (B/b)og?

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Normalno Postoji li Bog?

Quote Napisao/la: kutije Pogledaj Post
    suprotno bas , jel.
    Kad mi nesto krene po zlu, prvo mi preko usta prođe isus i krv divice marije, u explicitnin pozama,
    a isto tako, isto tako ako dobijen na lotto, rec cu fala bogu.
    Puno ljudi u sumraku života u bezizlaznin situacijama, posežu za bogon, oce rec, suprotno od
    gore navedenih tvojih tvrdnji.
    Ocu rec naklapaš.
    To su poštapalice, a nastale su dugim blajhanjem mozga bogom, krvlju divice, oltarima, sakramentima i ne vidim kakve veze imaju sa onim o čemu sam ja gore pisao?
    Uvjeti negiranja boga ipak se ne dokazuju lottom.

Kakve veze to ima sa spoznajom boga, odnosno spoznajom njegova nepostojanja??

Puno ljudi u sumraku života u bezizlaznin situacijama, posežu za bogon, oce rec, suprotno od
    gore navedenih tvojih tvrdnji.
    Ocu rec naklapaš.
    Naravno, u sumraku života se najviše boje. Ali ja sam to i rekao. Pazi, napisao sam:

zašto bi čovjek kada se u strahu nađe pred nedorečenošću spontano negirao boga?

tj. opisivao sam tu situaciju 'sumraka' i rekao kako čovjek onda ne zapada u negaciju

No, kada ljudi riješe 'sumrak' (probleme) znači li to da im baš bog, kojeg su više nesvjesno, iz poštapalice zazvali, pomaže? Najčešće to riješe sami i onda se zafaljuju bogu. Jer se radi o trivijalnim problemima (u globalnim razmjerima naši svakodnevni problemi su trivijalni), riješenje se ipak uvijek u većini slučajeva dogodi. I što onda? Onda je to bog?

Gdje je kad je razmjer problema veći? To nije domena njegovog ureda?

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Normalno Odgovor: Ako Bog ne postoji, je li čovjek najsavršenije biće?!

Quote Napisao/la: Juditha Pogledaj Post
    Primjer jedan. Ako smo u sumnji u njegovo postojanje, u trenutku kad smo učinili nešto zaista loše, ne možemo u potpunosti sagledat konkretne posljedice, upravo zbog toga što već živimo u sumnji u njega, iz straha ćemo ga negirati.
    Što ti ovime argumentiraš?
    Jsno mi je što želiš reći, ali ako sumnjamo, za to postoji razlog, zar ne?

Istina, neki sumnjaju i negiraju boga jer im se tako lakše nositi sa opačinama, a odgojeni su u duhu strogog kažnjavanja istih.

Jer, prihvaćanjem njega u tome trenutku, morali bi se pomirit sa težinom svog djela. Mislim, da sam to dost jasno iznjela.
    Gdje je bog? Izostaje mi njegovo djelovanje sada, danas? Stvorio je pozornicu (svijet) u nju postavio glumce i više ga nema. Odakle vam samo više potvrda da ga je još uvijek briga za vas?

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

Ne argumentiram ništa , već pojašnjavam svoju misao. Ja nemam sumnji u to, ja vjerujem da Bog postoji. Htjeli smo samo završit onu misao o negiranju.
    Ovak. Ja sam tako odgojena. Od kad znam za sebe, Bog je prisutan. Čak i moj stari, koji je psovao ko kočijaš i nije nikada išao u crkvu, nije dozvolio da ja ikad posumnjam. U godinama kad sam mogla mijenjat usađene mi vrijednosti, događale bi mi se zaista čudne vjerojatnosti koje su me učvrstile u toj vjeri.
    A zašto Boga ne vidimo? Pa mi smo sodoma i gomora. Pa pogledaj ti taj svijet, pogledaj obečanu zemlju. Sve što nam je dao, mi smo uništili. Mi nemamo više ničeg svetog! Ljudi siluju svoju djecu.
    Svoju rođenu djecu. Što najveći divljaci iz najveće zabiti neće učiniti. MI, savršeni, civilizirani, sa svim blagodatima ovog svijeta-šta radimo?

Vjerojatno Bog plače nad nama.

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Bog, ako uopće postoji, je odavno odustao od nas!
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

5. Jedinstvena, hvala na tvom postu od seljaka:

Aldous (16.06.09)

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Ne argumentiram ništa , već pojašnjavam svoju misao. Ja nemam sumnji u to, ja vjerujem da Bog postoji. Htjeli smo samo završit onu misao o negiranju.
    Ovak. Ja sam tako odgojena. Od kad znam za sebe, Bog je prisutan. Čak i moj stari, koji je psovao ko kočijaš i nije nikada išao u crkvu, nije dozvolio da ja ikad posumnjam. U godinama kad sam mogla mijenjat usađene mi vrijednosti, događale bi mi se zaista čudne vjerojatnosti koje su me učvrstile u toj vjeri.
    A zašto Boga ne vidimo? Pa mi smo sodoma i gomora. Pa pogledaj ti taj svijet, pogledaj obečanu zemlju. Sve što nam je dao, mi smo uništili. Mi nemamo više ničeg svetog! Ljudi siluju svoju djecu.
    Svoju rođenu djecu. Što najveći divljaci iz najveće zabiti neće učiniti. MI, savršeni, civilizirani, sa svim blagodatima ovog svijeta-šta radimo?

Zašto nam bog dopušta da budemo sodoma i gomora? Zar to može proizaći iz ljubavi? Ako je imperativ LJUBAV, zar bog ne bi trebao prijeći preko svega i uzeti čovjeku čak i slobodu, samo da ostvari LJUBAV?

Zašto dopušta da ljudi siluju vlastitu djecu i u puno slučajeva se izvuku nekažnjeni? Zašto je dopustio da to čovjek napravi sa obećanm zemljom? Zašto odmah poslije Adama nije čovjeku uzeo slobodu, kada je već vidio da stvar ne radi kako treba???

Ja ću ti reći zašto. Jer bi se onda svećenicima, Crkvi i svima koji šire religije nestalo glavno objašnjenje neobjašnjive i bezrazložne patnje i zla na svijetu!

7. Aldous, hvala na tvom postu od seljaka:

NiX (21.06.09)

Jebac na baterije becar's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    503
    377 x hvala u 241 postova

Ja ću reci samo ovo; kakav bi to bio Bog kada bi čovjek razumio sve razloge. Čovjek je od Boga i zato je božansko biće a ne Bog sam. Krenimo od toga da čovjek dan danas ne zna svrhu svoga postojanja jer što više pokušava dokučiti Boga to je sve više zbunjeniji. Pomiri se čovjeće da nisi Bogu ravan i da ti je um ograničen.
    Bećar bio dok se nisam oženio.Možda opet,jednom,nekad...
    ...legende nikad ne umiru,Pure Evil.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Quote Napisao/la: becar Pogledaj Post
    Ja ću reci samo ovo; kakav bi to bio Bog kada bi čovjek razumio sve razloge. Čovjek je od Boga i zato je božansko biće a ne Bog sam. Krenimo od toga da čovjek dan danas ne zna svrhu svoga postojanja jer što više pokušava dokučiti Boga to je sve više zbunjeniji. Pomiri se čovjeće da nisi Bogu ravan i da ti je um ograničen.
    Ja ne tražim da shvatim boga, niti smisao postojanja. Nisam ohol. Samo gdje da ga očitam ili nađem barem u onom jednostavnom dijelu objave što nam ga je ostavio??

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Procitaj naslov teme,
    jel covo No 1 il dupin?

Malo se zaneses olako.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Procitaj naslov teme,
    jel covo No 1 il dupin?

Malo se zaneses olako.
    Mislim da sam temu ja postavio...

I lijepo sam napisao da se na pitanje odgovara iz ateističke perspektive, a vi napišete: Bog postoji!

Moglo je biti i to da je ovo 'ako bog ne postoji' napisano tek tako, kao mogućnost, ali ta sumnja u samom pitanju ima smisla.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Quote Napisao/la: Cyrrus Pogledaj Post
    Pa čovjek...naravno...na Božju žalost

Kaj se ovog thread-a tiče...ovo je pitanje za diskusiju ateista, agnostika, nevjernika...nikak' za one koji vjeruju...jer u vjernika pitanje, kaj počinje sa "ako Bog ne postoji..." jednostavno ne igra
    ...i to je Kanižan lijepo prepoznal u svom uvodnom postu
    Ali vjernici ovo pitanje mogu jako dobro iskoristiti u svoju korist.
    U nekom kvazidokazivanju...

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317

Ako bog ne postoi, jel covik najsavrsenije bice?

Je, pa dupin, pa Che ge vara.

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317

Quote Napisao/la: Kanižan Pogledaj Post
    Ali vjernici ovo pitanje mogu jako dobro iskoristiti u svoju korist.
    Ali ja nisan vjernik, ja san deklarirani indijanac,
    znas, ono,
    bizoni na raznju, lezi na ledinu i popusi lulu.

Jebac na baterije becar's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    503
    377 x hvala u 241 postova

Quote Napisao/la: Kanižan Pogledaj Post
    Ja ne tražim da shvatim boga, niti smisao postojanja. Nisam ohol. Samo gdje da ga očitam ili nađem barem u onom jednostavnom dijelu objave što nam ga je ostavio??
    Ma nisam ja prika to napisao upućeno tebi. to sam ja onak nabacio mišljenje...o čovjeku općenito...
    Bećar bio dok se nisam oženio.Možda opet,jednom,nekad...
    ...legende nikad ne umiru,Pure Evil.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Quote Napisao/la: becar Pogledaj Post
    Ma nisam ja prika to napisao upućeno tebi. to sam ja onak nabacio mišljenje...o čovjeku općenito...

Ja sam tako i komentirao tvoje mišljenje. sačuvaj bože da bih se kvačio s takvim carem poput tebe. nije ova tema toga vrijedna

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

Sve što nam je dao, mi smo uništili. Mi nemamo više ničeg svetog! Ljudi siluju svoju djecu.

neki luđaci siluju svoju djecu,a neki drugi luđaci nemaju svoju djecu pa siluju tuđu djecu i sakrivaju se iza božjih riječi...ko je tu lud??i u čemu je razlika?po meni su to dokazi da čovjek nije savršen,ali i da bog (sama dobrota i ljubav)ne postoji jer ako takve stvari ne želi spriječiti nego traži opravdanje zašto je dozvolio??????????zašto misliš da su ljudi koji žive u nekoj zabiti po nečemu lošiji od onih koji žive u L.A.u ili Moskvi ...???

Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300

Quote Napisao/la: savakovacevic Pogledaj Post
    neki luđaci siluju svoju djecu,a neki drugi luđaci nemaju svoju djecu pa siluju tuđu djecu i sakrivaju se iza božjih riječi...ko je tu lud??i u čemu je razlika?po meni su to dokazi da čovjek nije savršen,ali i da bog (sama dobrota i ljubav)ne postoji jer ako takve stvari ne želi spriječiti nego traži opravdanje zašto je dozvolio??????????zašto misliš da su ljudi koji žive u nekoj zabiti po nečemu lošiji od onih koji žive u L.A.u ili Moskvi ...???

Naravno da to nije doslovno mišljeno, već iz onog gledišta-mi civilizirani, oni divljaci. A žalosno je da ni životinje to ne rade, a vode ih samo nagoni.

Bog daje čovjeku izbor, to je cijela fora ove priče.
    "Blaženi oni koji vjeruju..."
    Mi odabiremo sšta ćemo bit. Odaberemo li Njega, vidjet ćemo ga, odaberemo li sumnjati, ne možemo ništa vidjeti, jer ono što tražimo, nije on, već dokaz da ga nema.
    On će nam naravno oprostit, ako se iskreno pokajemo, al neće nam pomagati u našem putu sumnji.
    A Kutija je dobro rekao, skrenuli jesmo i na pitanju smo sad više ima li il nema Boga, a ne tko je najsavršenije biće.
    Dakle po uporabi pameti, mi, po potencijalu-dupini, po evoluciji morski pas.
    Ovaj sam put sve ljepo rekla, nema razloga pobijanju i nećem se dalje uvlačiti u rasprave ima-nema boga, jer mi je to davno moj pokojni stari savjetovao.

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

ma da sve ok...nemam se namjeru prepucavat i dokazivat(dobro ti otac reko),al pitanje je postavljeno tako da se sumnja u postojanje i po tome bi na njega trebali odgovoriti oni koji ili sumnjaju ili ne vjeruju,a ti si krenila dokazivat da postoji...nit ja tebi mogu dokazat da ne postoji nit ti meni suprotno...jer argumenti koje navodis mene su odbili od toga svega...na kraju smo se slozili oko odgovora-covjek nije savrsen!!!(vjerovao u svevisnjeg ili ne)

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Naravno da to nije doslovno mišljeno, već iz onog gledišta-mi civilizirani, oni divljaci. A žalosno je da ni životinje to ne rade, a vode ih samo nagoni.

Bog daje čovjeku izbor, to je cijela fora ove priče.
    "Blaženi oni koji vjeruju..."
    O 'izboru' se već govorilo gore.
    Ako je Bog savršena ljubav i stvorio je čovjeka, djelo njegovih ruku mora biti isto takva savršena ljubav, zar ne? Jer je dio savršene ljubavi?
    Zašto mu je onda dao (usto je i lažan, samo mazanje očiju) izbor, ako je izbor gotovo uvijek loš i ODVODI ga od LJUBAVI???

Mi odabiremo sšta ćemo bit. Odaberemo li Njega, vidjet ćemo ga, odaberemo li sumnjati, ne možemo ništa vidjeti, jer ono što tražimo, nije on, već dokaz da ga nema.

Naravno da ga nećemo vidjeti i tražiti ako ustvrdimo da nismo našli ništa i da je potraga uzaludna. Jeste vi nešto našli? Pa dajte nas upoznajte s čika Bogom!

Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300

Normalno Odgovor: Postoji li (B/b)og?

O, satare me , Kanižanu s ovim Bogom!
    Kak da ja tebi, nevjerniku, dokazujem postojanje Boga?
    Stvorio je čovjeka na sliku i priliku, ne istog sebi.
    I dao nam ono što nas čini ljudima-a to je...? Slobodna volja.
    Ajmo primjer lakše razumljiv-Ja ne želim da ti/netko mene voliš jer sam ti ja to rekla, jer je to u redu, jer sam ja za tebe učinila sto stvari-Ja samo želim da voliš mene. Takvu kakva jesam. Kakva god bila. Ne zato što sam savršena, ne zato što..
    To je ljubav. Ona je sama po sebi savršeni osjećaj. I mi ju, naravno , želimo.
    I Bog. Ne zato što...
    Već samo da volimo. Takvi kakvi jesmo. Takvog kakav je.
    Zar ti Kanižanu., nikada nisi volio?

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Normalno Odgovor: Postoji li (B/b)og?

Ja sam odgojen kao vjernik, o Bogu znam sve što i ti.

Stvorio je čovjeka na sliku i priliku, ne istog sebi.
    I dao nam ono što nas čini ljudima-a to je...? Slobodna volja.
    Na drugom jednom forumu vodimo sličnu raspravu...
    Kakva slobodna volja?!! Slobodna volja sinonim je za razaranje, zlo, nepravdu, glad, sve što je zvijer u čovjeku!!! Zar to dopušta Bog ljubavi? Naravno, ne želi ubiti ubojicu kojeg je stvorio...

No ajmo logikom, što je manje zlo? Ubiti jedno govno ili milijun drugih? Jer, bog i dopuštanjem nesreće zapravo gazi po osnovnim načelima svoje 'škole': Ljubav, Dobrota, Mir.

I slobodna volja... Svećenici nam je glatko nabijaju na nos kod stvari gdje definicija njihovog boga staje. A kod malih stvari (koje ni nisu grijesi) režu nam slobodu iste sekunde.

Ti si, kako si rekla, biseksualka. Tebi kod boga nije mjesto (po učenju istog boga u kojeg vjeruješ). A ti si time što si odlučila živjeti svoju 'drugačijost', prepuštanjem nagonima (koji su posve ljudski te stoga i opravdani) rekla da je bog budala. Da bi svaki drugi koncept života po njegovim načelima bio razaranje tvoje osobne slobode. Zašto, ako je tako dobra, sama ne živiš u 'slobodi' koju ti je dao tvoj bog?

Ajmo primjer lakše razumljiv-Ja ne želim da ti/netko mene voliš jer sam ti ja to rekla, jer je to u redu, jer sam ja za tebe učinila sto stvari-Ja samo želim da voliš mene. Takvu kakva jesam. Kakva god bila. Ne zato što sam savršena, ne zato što..
    To je ljubav. Ona je sama po sebi savršeni osjećaj. I mi ju, naravno , želimo.
    I Bog. Ne zato što...
    Već samo da volimo. Takvi kakvi jesmo. Takvog kakav je.
    Zar ti Kanižanu., nikada nisi volio?
    Ljubav postoji zbog selekcije pri razmnožavanju. Da bi nastala što bolja nova jedinka čovjeka njegovi ga roditelji ne prave s bilo kim (ovo je teorija, znam da nije tako u 90% praxe; ali čak i izvan ove teorijske definicije ipak je i to naše 'promiskuitetno pravljenje dece sofisticiranije nego ikoje druge vrste na ovom planetu). Čovjek je najnaprednije biće ovoga svijeta, ima i najnaprednije nagone. Koji su u svojoj suštini ipak nagoni, jednaki onima kod životinja.

No, svoje sam shvaćanje ljubavi elaborirao i preopširno po nekim drugim postovima na ovom forumu. Ne bih offao bespotrebno.

Stranica 2 od 17 PrvoPrvo 12345612 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja