Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
Piramide - kopajmo do saznanja ... - Stranica 5
Stranica 5 od 5 PrvoPrvo 12345
Results 81 to 98 of 98

Tema: Piramide - kopajmo do saznanja ...

Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Normalno Odgovor: Piramide - kopajmo do saznanja ...

masu nezaposlenih bi moglo iskopat cilo brdo,glupo je cekat..samo da se nade financijer

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765
    972 x hvala u 718 postova

Quote Napisao/la: NiX Pogledaj Post
    Ma....
    Da je bilo suđeno da se to otkrije, otkrilo bih se davni dana, a ne sada u ovome stoljeću

A bogme Visočani pričaju dosta freeky priče što se tiče tih piramida..
    A da ne spominjem raznorazne ''zvukove'' i čudna svjetla iznad tih tkz ''piramida''

Pa ono, ebate, hađija od 80 i kusur godina je rekao da je vidio oko 2 sata u noći leteču plavu ''cigaretu'' iznad tih piramida....
    Pa vi skontajte šta je on sa time mislio reći...
    Virio par kroz žbunje u 2 ujutru, pa ga pogodila cigareta u oko?

Obećavam, postaviću ovdje neke stvari koje sam pronašao, samo da uhvatim malo vremena.
    Ko procita otpala mu kita!

Pure4Eva markodjorem's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    792
    1,954 x hvala u 1,444 postova

uvek sam se divio tim veličanstvenim građevinama...
    nije bitno što su ih ljudi pravili zarad nekih bespotrebnih stvari, verovanja itd. ali opet
    svaka im čast.... gledao sam sve dokumentarce u vezi sa piramidama pa tako i ovaj..., ako neko želi pogledati evo:
    http://www.seljacionline-forum.com/s...piramida+sunca
    I'm walking dead, but I'm just a talking head, a zombie floating, and i got your mom deep throating

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    792

02.11.2009 Tokom mjeseca oktobra 2009. tim Fondacije je nastavio s istraživačkim radovima u prahistorijskom kompleksu tunela i prostorija "Ravne". Nakon septembarskog otkrivanja velike raskrsnice s pet podzemnih prolaza i visinom svoda od tri metra, odlučeno je da se čisti tunel broj 4 koji vodi u desnu stranu (smjer sjeveroistok).

U oktobru su očišćena 22 metra postojećeg tunela. U petak 30.10. radnici Fondacije naišli su na ostatke suhozida koji se sastojao od rječnih oblutaka, a ubrzo nakon toga, iza šljunkovitog materijala je uočeno da se i ovaj tunel račva u obliku slova „T".

Zasad su vidljiva dva prolaza: lijevi (pravac jugoistok-sjeverozapad) koji vodi u pravcu Bosanske piramide Sunca i desni koji će se najvjerovatnije spojiti s jednim od ranije čišćenih bočnih tunela.

Rad tokom posljednjih nekoliko sedmica potvrđuje da su istraživanja ovog kompleksa uzbudljiva i neizvjesna.

Rezultati u podzemnim tunelima „Ravne" definitivno odbacuju nekoliko mišljenja povremeno pominjanih u lokalnim medijima i web portalima. Prvo, ideje da će se tuneli završiti ili da neće voditi prema piramidama; i drugo, nagađanja da su tuneli mnogo mlađi (skloništa iz doba JNA, srednjevjekovni, rimski ili feničanski rudnici) i da su postojali radi eksploatacije rudnih bogatstava. U nauci, titule i apriori odbijanja ne znače mnogo.

I'm walking dead, but I'm just a talking head, a zombie floating, and i got your mom deep throating

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765

Evo da objavim nešto što već dugo stoji u mom laptopu - prvi puta javno, samo za Seljake:

BOSANSKE PIRAMIDE

ANALIZA GEOMETRIJSKIH ODNOSA
    Arheološki park Visoko

Obrisano! Ko vidio - vidio. Ovo što sam nakratko ovdje bio izbacio predstavljalo je analitički izvršena mjerenja geometrije i odnosa strana i vrhova koji nedvosmisleno dokazuju da je na geometriju tih piramidalnih uzvišenja uticao čovjek svojim radom, sa zaprepašćujućom preciznošću na tako velikim daljinama. Brišem ovo jer ne želim da se netko zbog koga sam prestao sa radom na projektu Piramida koristi mojim saznanjima da bi sebe nanovo promovisao. Nažalost, moje mišljenje je da nećemo iskopati ništa slično egipatskim ili piramidama Maja, ali se tu ipak radi o velikom otkriću nečega što bi mogao biti naš Stonehandge.
    Nadam se da ste uživali.
    Editirano od Ramzes; 08.12.09 u 22:22.

6. Ramzes, hvala na tvom postu od seljaka:

Isidora (08.12.09)

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

šta reć..bravo ramzo
    oduvijek sam se pitala di se kriju ovi zgodni i pametni i sad znam-po podzemnim tunelima
    odo po ruksak

mudarator small's Avatar
    Član od
    Sep 2006
    Zahvala
    19
    467 x hvala u 142 postova

ramo jebeš me na geometriju, a nigdi egipćanki
    di su fotografije u toplesima??

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765

Žao mi je samo što sam izgubio na rezoluciji PDF.ujući original iz AutoCAD.a.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765

Quote Napisao/la: small Pogledaj Post
    ramo jebeš me na geometriju, a nigdi egipćanki
    di su fotografije u toplesima??
    E ako je do toga, šaljem neke sličice na galeriju. Valjda žena neće gledati, a tebi razlog više da navratiš!

zbrčk Kaiax's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    361
    255 x hvala u 168 postova

Pa tis lud majke mi, diš ovak šta objavit na seljacima ??? Disertacija ? I onda umjesto u stručni časopis puf na seljake ???

Ne mojte kopirat molim vas jel, pa baš me zanima koliko će trebat da osvane negdje van foruma, al aj...

Men je to sve malo prestručno, puno pojmova koji mi niš ne govore, a i slikice, hm, ček malo, one krivuljave crtice imaju nekakvu trokutastu formu te hipse nešto jel... i kažeš nije prirodna formacija a ?

Slabo sam pratila temu da bi sad posebno mudrovala al imam pitanje, naravno jel - osim iskopina - što još prati moguće otkriće ?

Što je sa usmenom predajom ? Povijesti mjesta ? Gdje su tu ''opravdanja'' za postojanje tako nečega ? Meni to ne ide jedno bez drugoga, a ne sjećam se da sam ikada slušala/čitala o piramidama u Bosni...Ne mislim na vrijeme od kako je taj Semir počeo s tim, već ikada

I da, sve ovo pišem a da nisam pregledala temu pa ak je netko već odgovorio na ovo moje pitanje uputite me molim lijepo

jel analiza naručena ?

ak je - sklanjaj to

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

Quote Napisao/la: Kaiax Pogledaj Post
    Pa tis lud majke mi, diš ovak šta objavit na seljacima ??? Disertacija ? I onda umjesto u stručni časopis puf na seljake ???

Ne mojte kopirat molim vas jel, pa baš me zanima koliko će trebat da osvane negdje van foruma, al aj...

Men je to sve malo prestručno, puno pojmova koji mi niš ne govore, a i slikice, hm, ček malo, one krivuljave crtice imaju nekakvu trokutastu formu te hipse nešto jel... i kažeš nije prirodna formacija a ?

Slabo sam pratila temu da bi sad posebno mudrovala al imam pitanje, naravno jel - osim iskopina - što još prati moguće otkriće ?

Što je sa usmenom predajom ? Povijesti mjesta ? Gdje su tu ''opravdanja'' za postojanje tako nečega ? Meni to ne ide jedno bez drugoga, a ne sjećam se da sam ikada slušala/čitala o piramidama u Bosni...Ne mislim na vrijeme od kako je taj Semir počeo s tim, već ikada

I da, sve ovo pišem a da nisam pregledala temu pa ak je netko već odgovorio na ovo moje pitanje uputite me molim lijepo

jel analiza naručena ?

ak je - sklanjaj to

kajo pusti to,imam ja bolju ideju

jel misliš isto šta i ja
    vučedol aha vučedol

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765

Quote Napisao/la: Kaiax Pogledaj Post

jel analiza naručena ?

ak je - sklanjaj to
    Ma daću ja ovo u javnost uskoro. Mada bih volio da onog mamlaza maknu sa istraživanja.
    Oko Visočice ima dosta priča i legendi, a moja pranana je govorila da je to brdo napravio čovjek. Postoji i legenda da je Visočica prokleta, da je kao jaje sa tankom ljuskom, i ako neko razbije ljusku da će se potopiti dolina.

strumpfeta's Avatar
    Član od
    Sep 2009
    Zahvala
    170
    130 x hvala u 99 postova

čitala sam već o tome i čitat ću još,jako zanimljivo.........mislim(dakle postojim)da su sve piramide na Zemlji nekog univerzalnog porijekla,a možda sam i to pročitala
    sve u svemu,hvala Ramzo što nam širiš misaone horizonte!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    792

ima ovde sve
    2010-e će se izvoditi najveća iskopavanja do sad
    i biće volontera iz cela svijeta
    ja se naravno prijavio da malo pomognem raji...
    jedva čekam da vidim tu veličanstvenu građevinu.... naravno golu
    neće biti skoro ali se nadam za par godina...

zbrčk Kaiax's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    361
    255 x hvala u 168 postova

Quote Napisao/la: Isidora Pogledaj Post
    kajo pusti to,imam ja bolju ideju

jel misliš isto šta i ja
    vučedol aha vučedol

ti bokca

tomysu's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    6
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

ovo je baš zakon ja obožavam ta povijesna nalazišta,pa da se vidi kako su naši davni preci živjeli i gradili.

AlbertEinstein's Avatar
    Član od
    Mar 2014
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Šta se radi novo

Papa Štumpf Seljober's Avatar
    Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    643
    1,768 x hvala u 1,225 postova

Do novosti je najlakše doći ovdje:

http://piramidasunca.ba/bs/naslovna-...?view=featured

Stranica 5 od 5 PrvoPrvo 12345

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja