Results 1 to 12 of 12

Tema: Sinusi,grlo i sl.

Ideees Uploader Žiža_SB's Avatar
    Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    368
    187 x hvala u 126 postova

Normalno Sinusi,grlo i sl.

Eto ja sad bolestan doma i živciram se...Bio kod lječnika dobio antibiotike i sve to...
    Temperaturu sada nemam ali me živcira jedna glupa stvar...
    Boli me glava od trubljenja nosa koliko god da pušem jedna nosnica se odčepi ali druga cijelo vrijeme začepljena i nemam pojma kaj da radim ima tko kakav savjet

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    722 x hvala u 548 postova

Normalno Odgovor: Sinusi,grlo i sl.

ephedrini kapi za nos dobiš u apoteci njihovih ruku djelo

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

mene jedino inhalator odštopa.

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    368

Quote Napisao/la: Anabela Pogledaj Post
    ephedrini kapi za nos dobiš u apoteci njihovih ruku djelo
    ma imam doma aqua maris il kaj već i to rokam ali ne ide -,-' ide na onaj način začepim slobodnu nosnicu pa pušem ali onda glava boli auuu

Quote Napisao/la: plavojka Pogledaj Post
    mene jedino inhalator odštopa.
    Probo neće inhalacija

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    722 x hvala u 548 postova

ma vodica je vodica al ephedrini su baš za začepljen nos..godinama koristim..klincima ide eph.1%a velikima nisam sigurna koji al veći malo postotak..vejruj mi
    inače nisma normalna al što se tiče ovoga znam sto posto da mu nema ravnog

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600
    1,478 x hvala u 1,003 postova

nađi ovakvu ili sličnu posudu. uliješ u nju slanu , toplu vodu. stani nad kadu i u jednu nosnicu ulij vodu, a na drugu će ti izaći. meni to uvijek očisti sinuse.
    bilo na tv-u

Član od
    Sep 2006
    Zahvala
    323
    277 x hvala u 159 postova

Quote Napisao/la: samarzezi Pogledaj Post
    Eto ja sad bolestan doma i živciram se...Bio kod lječnika dobio antibiotike i sve to...
    Temperaturu sada nemam ali me živcira jedna glupa stvar...
    Boli me glava od trubljenja nosa koliko god da pušem jedna nosnica se odčepi ali druga cijelo vrijeme začepljena i nemam pojma kaj da radim ima tko kakav savjet
    ja imam problema sa sinusima godinama
    najbolje su antibiotske kapi (čak se mogu dobiti bez recepta ako je teta dobra) i inhalacije sinusanom i kamilicom
    čak i važnije od antibiotika koji se uzimaju oralnim putem (savjet liječnika specijaliste je ovo!!!)
    za sinuse je najvažnija toplina!
    kad me uhvate spavam s maramom na glavi, a operil kapi su neizostavan dio moje kućne apoteke
    dakle 3X dnevno inhalirati sinuse, biti u toplom (ako se baš mora van kapa obavezna), spavati s nekom maramom ili trakom
    i strpljenja naravno
    gud lak

Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    368

hvala svima ali uspio sam riješiti sad dišem opet na dvi nosnice naroko onog aqua marisa ripio pod toplom vodom 15 minuta i izašlo

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    42
    237 x hvala u 143 postova

zelembać Odgovor: Sinusi,grlo i sl.

Sljezov korijen pusti u hladnoj vodi (1-1,5 h) i tekućinu stavi u bočicu (vidi onu smeđu npr., u postu od Cicimici), kojom poslije tu tekućinu "sprejaš" u svaku nosnicu...čim češće - tim bolje. Za bol u sinusima (a posljedično i glavobolju) pomaže i žličica cimeta u dvije žličice meda, oboje umiješano s malo mlake vode (da nije prerijetko, al' ni pregusto). To srči isto, 3-4 puta na dan...nebu ti niš od maljčkn cukora...Inhalacija kamilicom isto pomaže...

Ergo, iako si se riješil pizd..ije, ja tebi ovo na temelju sebe kao pokusnog kunića (a na kome pokus u pravilu uspijeva) za neka (nedaj Bože) buduća vremena.

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Za bol u sinusima je odgovorna hladnoća. Najosjetljiviji organ na tijelu koji reagira na hladnoću su upravo sinusi. Stoga kapa, obavezno ako se ima centralno grijanje ovlaživač zraka. Izbjegavati vjetar, ak se može.
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Ako želite da vas nos (sinusi) ostave na miru, uzmite Flixonase ili drugi intranazalni steroid (Nasonex), kroz 4-6 tjedana ili dok traju smetnje. Ako ne pomogne onda možda na alergijsko testiranje.
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

Član od
    Nov 2012
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

O sinusima je mnogo pisano, nije objašnjeno čemu točno služe, ali kad se poremeti funkcija sinusa dolazi do velikih problema. Moje je mišljenje da sinusi prvenstveno služe za zagrijavanje udahnutog zraka koji odlazi u pluća. Danas živimo u takvom okruženju da nismo u mogućnosti samostalno odabrati okolinu radnih i životnih uvjeta, tako smo izloženi raznim vanjskim utjecajima koji štete našem zdravlju. Zbog svega toga dolazi do raznih upala i infekcija. Najviše su izloženi dišni kanali koji su posebno osjetljivi zbog toga što su obloženi nježnom sluznicom. Kad dođe do upale sluznice posljedice mogu biti jako teške jer su mnoge bolesti posljedica upale sluznice (sinusitis, rinitis, astma pa čak i želučane tegobe ). Nije poznato koji su glavni uzroci upale sinusa međutim prema nekim teorijama upala je virusna, pa prema tome antibiotici mogu biti kontraproduktivni jer mogu uništiti i dobre bakterije u organizmu. Kad se upali sluznica u sinusima javljaju se mnoge teorije o uzrocima kao: peludne alergije, grinje, loši uvjeti stanovanja i sl. Međutim kad se malo bolje sagleda u prošlom stoljeću nije bilo tako drastičnih slučajeva iako su životni uvjeti bili malo slabiji nego danas, teže upale javljaju se već kod male djece. Vjerojatno je razlog tome što se nekad živjelo u zdravijem okruženju, međutim što je tu je i treba se prilagoditi novim uvjetima stoga sam mišljenja da se navedeni zdravstveni problemi moraju riješiti isključivo na prirodan način.
    Na prirodan način navodim zato što sam i sam imao velike probleme upaljenih sinusa i sluznice koje sam riješio pripravkom na bazi meda, šećera i bilja. Od početka ove godine pomogao sam mnogima od male djece do starijih, to znam zbog toga što je dosta osoba potvrdilo da više nemaju zdravstvene probleme koje su imale ( glavobolje, curenje iz nosa, otežano disanje,povraćanje, spavanje u sjedećem položaju i još dosta toga što je teško opisati u nekoliko riječi

zdravisinusi@gmail.com

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja