Stranica 3 od 8 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjiZadnji
Results 41 to 60 of 160

Tema: Kontracepcija

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Normalno Odgovor: antibebi diskusija

Quote Napisao/la: brun@ Pogledaj Post
    Evo ja imam problema sa diane 35,prvo sam se udebljala za ova 3 mj koliko ih pijem ,danas sam počela krvarit a već mi je prošao ciklus i pijem tablete drugi tjedan.Sutra idem kod ginekologa.
    jesi ih tek počela piti ili?

ja kad sam prešla na logest sam prva tri mjeseca imala laganu sukrvicu (to je normalno), kasnije je to prestalo

brun@'s Avatar
    Član od
    Sep 2007
    Zahvala
    227
    539 x hvala u 323 postova

Quote Napisao/la: Mrs. T Pogledaj Post
    jesi ih tek počela piti ili?

ja kad sam prešla na logest sam prva tri mjeseca imala laganu sukrvicu (to je normalno), kasnije je to prestalo
    pijem 3 mjesec i bila sam kod ginekologa rekla mi je da ih nastavim pit i dala mrecept za još jednu kutiju,ali mi je uz njih još dala nekakve kapsule za upalu da ih pijem 12 dana.
    Čuvaj me Bože ''prijatelja'' jer neprijatelja se sama čuvam!

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

ja nisam dobila nikakve kapsule, nakon 3-4 mj. mi je to prestalo

brun@'s Avatar
    Član od
    Sep 2007
    Zahvala
    227
    539 x hvala u 323 postova

ja nisam dobila nikakve kapsule, nakon 3-4 mj. mi je to prestalo
    Nadam se da će i meni,jer ja ustvari pijem diane radi hormona a usput mi dođe i kao kontracepcija.
    Čuvaj me Bože ''prijatelja'' jer neprijatelja se sama čuvam!

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    316
    136 x hvala u 101 postova

ja pijem yasmin i super sam zadovoljna, jedino kaj sam opet smrsavila...sad jel zbog toga ne znam

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    37
    2 x hvala u 2 postova

taman došla pitat dal netko pije cilest i jel se možda udebljao od njih i sad čitam za napuhavanje od njih. pijem ih nekih 6 mjeseci i dobila par kila,jest da sam i slabo aktivna bila u to vrijeme (porođajni,kući s bebom),al sad već mjesec dana vježbam svaki dan a kile ne idu dole . jel moguće da je povezano s cilestom?

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149
    134 x hvala u 113 postova

Quote Napisao/la: brun@ Pogledaj Post
    Moja kolegica imala van materničnu trudnoču zbog spirale,jedva ostala živa,dobro da nije sepsu dobila.
    Stare vrste spirale (IUD - intrauteralni "aparat" - device) su stvarno znale raditi čuda ali "Mirena" (IUS - intrauteralni sustav) se znatno razlikuje od njih. Jedino u čemu postoji sličnost između te dvije "spirale" je oblik. Kao prvo Mirena otpušta hormone pa nije mehanička zaštita nego hormonalna. Bakrena spirala često izaziva alergijsku reakciju pa ju organizam sam želi izbaciti, vanmaterične trudnoće se gotovo svrstavaju u nuspojave koliko su bile česte, krvarenja su se znala znatno povećat... Mirena pak smanjuje krvarenja, olakšava PMS, znatno smanjuju bolove... Od hormona sadrži samo gestagen a ne i estrogen koji sadrže oralni kontraceptivi i koji je najzaslužniji za razne neželjene učinke. Količina gestagena je također puno manja nego u piluli jer mjesto primjene to omogućuje.
    Po sigurnosti je u rangu sterilizacije s tim da je metoda reverzibilna tj. nakon što se izvadi može se zatrudniti već prvi mjesec.
    Obzirom da mi je posao takav da susrećem puno žena mogu mirne savjesti tvrditi da sam se na veliko raspitivala kod njih o njihovim iskustvima i sva su bila pozitivna. One koje Mirenu nisu imale obično bi znale nekoga tko ju ima i zadovoljan je njome ali njima je ona iz nekih razloga (zdravstvenih, financijskih...nevažno) nedostupna. Ne kažem da negativna iskustva ne postoje, samo tvrdim da ja za njih nisam čula u izravnim komunikacijama.

bad girl vekia's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    242
    175 x hvala u 127 postova

Normalno Odgovor: Kako se osjecate trenutno

ajde uvijek mi se desi da ju zaboravim popit, pa ih popim 2 (još s pivom)
    al da popijem 1 više
    i meni se to dogodilo znam da kasnim s odgovorom al moraš nastavit pit normalno ko da je nisi i ni uzela
    Don`t cry because it came to an end. Smile because it happend.

bad girl vekia's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    242

Quote Napisao/la: creep Pogledaj Post
    taman došla pitat dal netko pije cilest i jel se možda udebljao od njih i sad čitam za napuhavanje od njih. pijem ih nekih 6 mjeseci i dobila par kila,jest da sam i slabo aktivna bila u to vrijeme (porođajni,kući s bebom),al sad već mjesec dana vježbam svaki dan a kile ne idu dole . jel moguće da je povezano s cilestom?
    moguće moguće

bad girl vekia's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    242

Quote Napisao/la: agathaa Pogledaj Post
    ja pijem yasmin i super sam zadovoljna, jedino kaj sam opet smrsavila...sad jel zbog toga ne znam
    daj saznaj pa mi javi...ja sa logeston uvik na istoj kilaži...nema čanse ić niže

madi's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    459
    104 x hvala u 71 postova

Normalno Mirena -IUS

Mirena - IUS (intrauterini sustav) jedan je od novijih oblika kontracepcije. U zaštiti od trudnoće učinkovit je kao i sterilizacija.
    U gotovo cijeloj Europi primjenjuje se već deset godina te se smatra idealnom metodom kontrole rađanja za žene koje ne žele svakodnevno uzimati kontracepcijske pilule, a istovremeno odbijaju sterilizaciju.
    Osim što onemogućuje trudnoću, IUS osigurava oskudnija, kraća i manje bolna menstruacijska krvarenja. Odstranjenjem IUS-a sposobnost zanošenja vraća se odmah.
    Pišite iskustva,svajti......

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759
    1,004 x hvala u 762 postova

Normalno Odgovor: Mirena -IUS

Quote Napisao/la: madi Pogledaj Post
    Mirena - IUS (intrauterini sustav) jedan je od novijih oblika kontracepcije. U zaštiti od trudnoće učinkovit je kao i sterilizacija.
    U gotovo cijeloj Europi primjenjuje se već deset godina te se smatra idealnom metodom kontrole rađanja za žene koje ne žele svakodnevno uzimati kontracepcijske pilule, a istovremeno odbijaju sterilizaciju.
    Osim što onemogućuje trudnoću, IUS osigurava oskudnija, kraća i manje bolna menstruacijska krvarenja. Odstranjenjem IUS-a sposobnost zanošenja vraća se odmah.
    Pišite iskustva,svajti......
    Kažu da je odlična i kao hormonski nadomjestak

Fich031's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    49
    31 x hvala u 23 postova

Da, odlična je i košta preko 1000 Kn, umeće se kod čika, a isti je mora i vaditi... Pa sada tko voli nek izvoli
    [SIGPIC][/SIGPIC]

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149

Quote Napisao/la: Fich031 Pogledaj Post
    Da, odlična je i košta preko 1000 Kn, umeće se kod čika, a isti je mora i vaditi... Pa sada tko voli nek izvoli
    "Mirena" može ići i na recept u nekim slučajevima npr. jaka krvarenja. Bez recepta košta 1200 kn i traje 5 godina, što bi bilo 20 kn mjesečno, i ne mislim da je to skupo. Svakako je jeftinije i pouzdanije od bilo koje pilule a i luči manje hormona. Osobno se već godinama trudim da je se dočepam i kad sam napokon postigla nekakav dogovor s (bivšim) doktorom ispalo je da su mi malo cinovi podivljali pa se sve opet otegnulo. Trenutno su stvari ovakve - uspjela sam izvojevati pobjedu nad cinovima, promijenila sam doktora, "Mirena" je naručena i čeka se samo vrijeme pogodno za ugradnju. Ako ispuni 50 % mojih očekivanja, ako mi omoguči kolko tolko normalan život a ne da se rušim od gubitka krvi i u "one dane" dnevno mijenjam po petero hlača, ako više nikad radi krvarenja ne završim na kiretaži (probio mi kirurg maternicu usput)...o da, ja ću je i te kako voljeti.

Za one cure koje zanima - javim sve kad ugradim, od same ugradnje do daljnjih rezultata ,premda vjerujem (radi svega dobrog što su mi moje cure o njoj ispričale) da me neće razočarati.

Fich031's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    49
    31 x hvala u 23 postova

1200 Kn!?! Strašno!!! Nabavna cijena je 859,00 Kn! PDV nema, a najviša dozvoljena apotekarska marža u RH je 35% znači da ne bi smjela biti više od 1.159,65 Kn! Preporučena prodajna cijena za ljekarne je ispod 987,85 Kn!!! Nalazi se na bolničkoj listi, tj. jedino u bolnici se može "dobiti na recept" i tada HZZO pokriva trošak! Iskreno, želim ti sreću u borbi sa "bijelom mafijom" i da Mirena riješi sve tvoje probleme!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

zvjerki's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    392
    83 x hvala u 74 postova

Platila oko 980, montažu kod privatnika 200, on ju nabavio, pokazao mi račun. Fenomenalna stvar. Ja nisam imala nikakvih problema s ciklusima, ali sam poslje trudnoće stavila običnu spiralu i nisam to mogla durati. To su bila krvarenja po 7 dana (moja normalna inače 4, bez ikakvih bolova, pms-a i ostalih sranja) plus 5 dana curkanja prije i 5 poslije uz takve bolove da me muž htio voditi na hitnu prvi puta kad me počelo presjecati. I bolilo me čak ponekad i mimo menge. Ovo sad je preporod.Vrijedi svake kune, čak i ako, kao ja, stavljaš na cca 6-7 mjeseci jer planiram trudnoću.

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149

1200 Kn!?! Strašno!!! Nabavna cijena je 859,00 Kn! PDV nema, a najviša dozvoljena apotekarska marža u RH je 35% znači da ne bi smjela biti više od 1.159,65 Kn! Preporučena prodajna cijena za ljekarne je ispod 987,85 Kn!!! Nalazi se na bolničkoj listi, tj. jedino u bolnici se može "dobiti na recept" i tada HZZO pokriva trošak! Iskreno, želim ti sreću u borbi sa "bijelom mafijom" i da Mirena riješi sve tvoje probleme!
    Ne znam, možda joj je i cijena pala od onda kada sam se ja zanimala za nju (cijenu) ali znam da mi je magistra u apoteci rekla upravo tu cifru. Na recept se može dobiti i u ambulanti i to je upravo onaj način na koji ću ja doći do nje tj. praktički sam već došla jer me čeka tamo. Koliko će me koštati postavljanje ne znam a iskreno nije mi ni toliko bitno.
    Hvala na lijepim željama premda sve moje probleme trenutno može riješiti samo masni dobitak na lotu. Mirena je dobra ali ipak nije toliko.

Fich031's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    49
    31 x hvala u 23 postova

Quote Napisao/la: nightmareweaver Pogledaj Post
    Ne znam, možda joj je i cijena pala od onda kada sam se ja zanimala za nju (cijenu) ali znam da mi je magistra u apoteci rekla upravo tu cifru. Na recept se može dobiti i u ambulanti i to je upravo onaj način na koji ću ja doći do nje tj. praktički sam već došla jer me čeka tamo. Koliko će me koštati postavljanje ne znam a iskreno nije mi ni toliko bitno.
    Hvala na lijepim željama premda sve moje probleme trenutno može riješiti samo masni dobitak na lotu. Mirena je dobra ali ipak nije toliko.
    Hajde, bi'će bolje! Samo nek ti smontiraju mirenu pa do lutrije i igraj od kola do kola
    [SIGPIC][/SIGPIC]

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149

Hajde, bi'će bolje! Samo nek ti smontiraju mirenu pa do lutrije i igraj od kola do kola
    Ah vi vječni optimisti! Inače dogovor za ugradnju je pao za 16.05. pa bumo vidli dalje.

nightmareweaver's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    149

Nakon brojnih zavrzlama dočepala se ja Mirene - moja ginekologica mi se nije usudila stavljati (maternica zavaljena, probijena kiretom (bila sam na kiretaži radi jakog krvarenja), puklo ušće pri porodu..) pa me poslala da to obavim privatno kod profesora koji je u tome puno iskusniji (dala mi je Mirenu koju je naručila za mene preko recepta tj. zdravstvenog). Ugradnja me je koštala 400 kn što je duplo više no kod drugih ali nije mi žao. Boljelo je ali mislim da obzirom na situaciju nije ni čudno.

Eto, to je to. Sad bumo vidli kakav će imati učinak tj. hoću li moći normalno izlaziti iz stana u one divne dane u mjesecu.

Stranica 3 od 8 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja