Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Crna rupa - Stranica 2
Stranica 2 od 3 PrvoPrvo 123 ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 42

Tema: Crna rupa

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

Normalno Odgovor: Crna rupa

može biti i dvojne prirode (materija i energija)

sve je to teorija, ne zna se nizasta

mene osobno zanima druga vrsta rupa
    Rest in peace

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

skoro sve jest sama teorija jer se jos nismo eksperimentalo sreli sa tom pojavom

trebao bi znati da je teorijska fizika jedna od najegzaktijih znanosti trenutno tako da ovo sve i nije tako beznačajno
    Rest in peace

tvsb's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    66
    42 x hvala u 23 postova

Vidim znaš zanje al malko se neslažem .Postoji jedan lijepi dokumentarni film na ovu tematiku , zove se:"Monster of the Milky Way" i u izdanju je National Geografic-a . Pogledao sam ga prije otprilike pola godine i bio sam prilično ubijeđen u ono što su ti znanstvenici otkrili. Naime oni sa popriličnom sigurnošču govore o svemu tom pa vjerujem da se nebi složili da se nismo eksperimentalno sreli sa tom pojavom . Izmeđuostalog šta bi trebao biti laboratorij LHC ispod "Crozeta" i činjenica da se lab gradi 20 godina ?. Istana je da nije bilo nekih rezultata iz tog laboratorija ali možda je tako i bolje , jer ja nekako vjerujem Rossler-u , Goritschnig-u , i sličnima . Crna rupa može biti itekako povod za strah . Dokazano je njihovo postojanje i da crne rupe doslovno gutaju planete pa čak i cijele galaksije. Sve to može biti dosta zbunjujuče samim tim što funkcioniranje crne rupe pobija neke osnovne teorije fizike ,koje su nama poznate i općeprihvačene.
    Neki su znanstvenici rekli da bi crna rupa mogla poslužiti kao vremeplov , zbog zakrivljenja vremena i prostora. Druga je stvar što je to nemoguče jer ne postoji materija koja bi bila u stanju izdržati prolazak kroz crnu rupu. Odnosno prolaz kroz crnu rupu bi bio moguč samo uz brzinu mnoogo veču od brzine svjetlosti tj. uz krajnje brzine u svemiru.
    I dobro si reko da ovo sve i nije tako beznačajno.
    Editirano od tvsb; 19.02.09 u 10:54.

Papa Štumpf Seljober's Avatar
    Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    643
    1,768 x hvala u 1,225 postova

Vidjet ćemo ko je u pravu kad proradi CERN odnosno LHC
    Raspravljat o teorijskoj fizici na osnovu površnog znanja i upitnih informacija (pa i novinarska piskarala se tu upetljaju) je smiješno. Kao bivši student fizike, mislim da imam pravo to reći.
    A prepucavanja sa uvredama i omalovažavanjima su djetinjasta.
    Danas znam više nego jučer, manje nego sutra...

.
    Editirano od Seljober; 21.02.09 u 15:51.

5. 2 Seljaka kaže: fala Seljober za ovaj post

AmADin_gospo (22.02.09),tvsb (21.02.09)

Seljak s dna kace AmADin_gospo's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    27
    133 x hvala u 57 postova

spoštovani SVI, da vam ja kažem iskreno, jebem ja sve astronome i ove lelemudane što se bave lajanjem u zvjezde i davanjem teorija, dok se ne nađu argumenti za teorije, ja predlažem da se o takvim stvarima ne diskutuje osim da se na svako pominjanje piše TEORIJA velikim i boldiranim slovima.

na sve te koji gledaju u zvjezde i prave nake kalkulacije gledam kao na nehljeboviče i besposlenjakoviče koji nam pare uzimaju za pravljenje teorija....

eto, ja dajem teoriju da su "crne rupe pune suncekretovih košpica i da su sve okrenute prema nama, a kad se prođe iza crne rupe, vidi se jedna sisata crnkinja sa 3 sise kako se izležava u košpicama i sunča".... ajte dokažite da nisam u pravu, a da su ovi teoretičari u pravu...

isto ko iz onog skeča iz nadrealista "fabrika za proizvodnju Ništa.. Ništa se proizvodi od 2 komponente, "nema ničega" i "gdje ba ono nestalo"

svakim se danom saznaju nove stvari koje pobijaju stare teorije, taok treba i da se sve stavi na stol i kaže:

"crna rupa, neznamo kako je nastala, neznamo jeli jede planete i šta radi, valjda samo nako čeka, niko je nije opipao, niko nije pomirisao, niko nije vidio, niko nije čuo, niko nije okusio, mislimo da nešto ima tamo što smo nazvali "crna rupa" što sprečava svjetlost da prođe, iako nemamo pojma je ima išta iza, al eto pretpostavljamo da ima... elenejse, raja, pojma nemamo šta je, dalekoje, od saznanja šta je i kako je vam neče biti ništa bolje, niti ništa lošije. Amen"

i svi zadovoljni, para ostalo u buđetu za izučavanje bolesti, istraživanje mora, davanje penzija/ mirovina...

eeeeeeeeeee, qurac, ko če onda dati platu tim nehljebovičima koji neče da se ufate krampe i lopate il nekog drugog posla neg oče pare guzovače "korištenjem mozga".. de baaa

nego, pošto mi je mrsko pisati opet, evo vam jedan copy/paste mog texta vezano za teoriju "velikog praska" dok sam se prepirao s jednim likom na jednom dugom forumu, a vezana je za jedinice kojima je objašnjena "crna rupa":

samo sve vam to računanje pada u vodu, jerbo sama brzina svjetlosti NIJE konstantna, + još uvijek nije tačno poznato, da li je svjetlost val il čestica

brzina svjetlosti: ispostavilo se da nije konstanta (različita je u zavisnosti od materije kroz koju prolazi)
    mjerenje udaljenosti plenata/zvjezda od zemlje, dokazano totalno nepouzdan račun

što se tiče teorije velikog praska, i ona ima veliku manu, jerbo se sve zvijezde izgleda od zemlje odmiču a ne od neke tačke, tako da ispada da se "veliki prasak" desio na prostoru gdje smo sad mi... planeta zemlja,

također, određivanje daljine nekih zvijezda od drugih je bagovito bože sačuvaj.

nama najbliža zvjezda je "blizu" 4,5 svjetlosnih godina, i zove se Alfa Centauri

Prečnik zemlje je 12.900 km što je u poređenju s astronomskim (zvjezdnanim udaljenostima) ništa, zanemarivo malo. Udaljenost zemje od sunca je oko 140 miliona kilometara što je mjereno brzinom cjetlosti... malo... 8 minuta "daleko".
    pošto zemlja kruži oko sunca, prečnik putanje je 16 svjetlosniih minuta.

kako se mjeri "tačna" udaljenost zemlje od drugih planeta/zvjezdi. tako što se mjere 2 ugla posmatranja te daleke planete 2 puta u razmaku od 6 mjeseci, te na osnovu jednostavne matematičke računice, dobijemo udaljenost planete (poznata jedna dužina(16 svjetlosnih minuta) i 2 ugla)). godina ima 525.948,76 minuta. a poznata nam je dužina samo 16 minuta... po tvrdnjama, najbliža planeta je daleko 4.5 sv godina, mjesto za matematičku i mjeriteljsku grešku je OGROMNO.

određivanje daljine alfa centauri-a se može jednostavno pokazati na sljedeči način.
    zamislite 2 uglomjera(teleskopa) jedan od drugog udaljeni 16 cm i oba "gledaju" tačku daleku 525600 centimetara daleku (5.256 metara).... to je priiiilično uzak trokut, e kolike su šanse da se pogodi pravu ugao ? zanemarivo male e upravo tolike su šanse da se izmjeri jedna svjetlosna godina, a ovde se barata ciframa od 100tinama svjetlosnih godina ... + uzimajuči u obzir to da još nije potvrđeno da li je svjetlost val il čestica, te je dokazanbo da se svjetlost može savijati, smanjiti brzinu, pa čak i zaustaviti

stoga, ovom tehnologijom je glupo uopšte pokušavati, kamo li računati astronomske dužine.... a i "linijar" nam nevalja

toliko od mene za sada, čitamo se uskoro
    Editirano od AmADin_gospo; 22.02.09 u 03:40.

7. AmADin_gospo, hvala na tvom postu od seljaka:

tvsb (22.02.09)

Moderator mariobos's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    247
    950 x hvala u 519 postova

nisma baš sve dobro razumio, može li netko ponoviti. šta je to crna rupa
    Nikada se ne laže više nego li prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova.

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

Quote Napisao/la: AmADin_gospo Pogledaj Post
    spoštovani SVI, da vam ja kažem iskreno, jebem ja sve astronome i ove lelemudane što se bave lajanjem u zvjezde i davanjem teorija, dok se ne nađu argumenti za teorije, ja predlažem da se o takvim stvarima ne diskutuje osim da se na svako pominjanje piše TEORIJA velikim i boldiranim slovima.

na sve te koji gledaju u zvjezde i prave nake kalkulacije gledam kao na nehljeboviče i besposlenjakoviče koji nam pare uzimaju za pravljenje teorija....

eto, ja dajem teoriju da su "crne rupe pune suncekretovih košpica i da su sve okrenute prema nama, a kad se prođe iza crne rupe, vidi se jedna sisata crnkinja sa 3 sise kako se izležava u košpicama i sunča".... ajte dokažite da nisam u pravu, a da su ovi teoretičari u pravu...

isto ko iz onog skeča iz nadrealista "fabrika za proizvodnju Ništa.. Ništa se proizvodi od 2 komponente, "nema ničega" i "gdje ba ono nestalo"

svakim se danom saznaju nove stvari koje pobijaju stare teorije, taok treba i da se sve stavi na stol i kaže:

"crna rupa, neznamo kako je nastala, neznamo jeli jede planete i šta radi, valjda samo nako čeka, niko je nije opipao, niko nije pomirisao, niko nije vidio, niko nije čuo, niko nije okusio, mislimo da nešto ima tamo što smo nazvali "crna rupa" što sprečava svjetlost da prođe, iako nemamo pojma je ima išta iza, al eto pretpostavljamo da ima... elenejse, raja, pojma nemamo šta je, dalekoje, od saznanja šta je i kako je vam neče biti ništa bolje, niti ništa lošije. Amen"

i svi zadovoljni, para ostalo u buđetu za izučavanje bolesti, istraživanje mora, davanje penzija/ mirovina...

eeeeeeeeeee, qurac, ko če onda dati platu tim nehljebovičima koji neče da se ufate krampe i lopate il nekog drugog posla neg oče pare guzovače "korištenjem mozga".. de baaa

nego, pošto mi je mrsko pisati opet, evo vam jedan copy/paste mog texta vezano za teoriju "velikog praska" dok sam se prepirao s jednim likom na jednom dugom forumu, a vezana je za jedinice kojima je objašnjena "crna rupa":

samo sve vam to računanje pada u vodu, jerbo sama brzina svjetlosti NIJE konstantna, + još uvijek nije tačno poznato, da li je svjetlost val il čestica

brzina svjetlosti: ispostavilo se da nije konstanta (različita je u zavisnosti od materije kroz koju prolazi)
    mjerenje udaljenosti plenata/zvjezda od zemlje, dokazano totalno nepouzdan račun

što se tiče teorije velikog praska, i ona ima veliku manu, jerbo se sve zvijezde izgleda od zemlje odmiču a ne od neke tačke, tako da ispada da se "veliki prasak" desio na prostoru gdje smo sad mi... planeta zemlja,

također, određivanje daljine nekih zvijezda od drugih je bagovito bože sačuvaj.

nama najbliža zvjezda je "blizu" 4,5 svjetlosnih godina, i zove se Alfa Centauri

Prečnik zemlje je 12.900 km što je u poređenju s astronomskim (zvjezdnanim udaljenostima) ništa, zanemarivo malo. Udaljenost zemje od sunca je oko 140 miliona kilometara što je mjereno brzinom cjetlosti... malo... 8 minuta "daleko".
    pošto zemlja kruži oko sunca, prečnik putanje je 16 svjetlosniih minuta.

kako se mjeri "tačna" udaljenost zemlje od drugih planeta/zvjezdi. tako što se mjere 2 ugla posmatranja te daleke planete 2 puta u razmaku od 6 mjeseci, te na osnovu jednostavne matematičke računice, dobijemo udaljenost planete (poznata jedna dužina(16 svjetlosnih minuta) i 2 ugla)). godina ima 525.948,76 minuta. a poznata nam je dužina samo 16 minuta... po tvrdnjama, najbliža planeta je daleko 4.5 sv godina, mjesto za matematičku i mjeriteljsku grešku je OGROMNO.

određivanje daljine alfa centauri-a se može jednostavno pokazati na sljedeči način.
    zamislite 2 uglomjera(teleskopa) jedan od drugog udaljeni 16 cm i oba "gledaju" tačku daleku 525600 centimetara daleku (5.256 metara).... to je priiiilično uzak trokut, e kolike su šanse da se pogodi pravu ugao ? zanemarivo male e upravo tolike su šanse da se izmjeri jedna svjetlosna godina, a ovde se barata ciframa od 100tinama svjetlosnih godina ... + uzimajuči u obzir to da još nije potvrđeno da li je svjetlost val il čestica, te je dokazanbo da se svjetlost može savijati, smanjiti brzinu, pa čak i zaustaviti

stoga, ovom tehnologijom je glupo uopšte pokušavati, kamo li računati astronomske dužine.... a i "linijar" nam nevalja

toliko od mene za sada, čitamo se uskoro

pišeš pizdarije, želiš reći da su svi Nasa-ini znanstvenici gubidani , sta mislis gdje bi bili da nije bilo tih istrazivanja u nakon 2svj. rata , niti bi koristio mobitel , niti gps, a i sam internet je nikao iz umrežavanja više računala nebili se smanjili troškovi korištenja super računala za analiziranje podataka radioteleskopa
    i naravno da neće kopati, koji kurac bi kopali, nebi ni ti šljakao da imaš titulu,
    ljudi pišu radove i obrazuju buduće naraštaje znanstvenika i inzenjera , za razliku od onih gubidana od pravnika i ekonomista

odgovorit cu ti na cijeli post argumentirano kad me prođe mamurluk,

al ukratko. brzina svjetlosti jest konstanta ( a ona se mjeri u vakuumu)
    svjetlost je dvojne prirode , to se znalo jos prije prvog svjetskog rata , radi se o jednostavno primjeni planckove kvantne koncepcije. Kod nekih pokusa svjetlost se afirmira kao val (interferencija valova npr, ili ogib na pukotini), dok kod neki kao čestica (npr morlejev pokus)
    Rest in peace

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

proxima centauri je najbliža zvijeza, alfa centauri je najbliže zviježđe u kojem se ona nalazi, zove se jos alfa centauri A
    Rest in peace

tvsb's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    66
    42 x hvala u 23 postova

Quote Napisao/la: ajs Pogledaj Post
    pišeš pizdarije, želiš reći da su svi Nasa-ini znanstvenici gubidani , sta mislis gdje bi bili da nije bilo tih istrazivanja u nakon 2svj. rata , niti bi koristio mobitel , niti gps, a i sam internet
    Ti znanstvenici koje sad branis su sudjelovali u dokumentarcu koji sam naveo u svom postu , a tada si ti to nazvao senzaciolistickom glupošču napravljenom za običan puk .
    Mozda je napravljeno senzaciolisticki ali sigurno nisu bajke , radi se o otkricima sa hubble-a .

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

dokumentarac sam nazvao gluposcu, budi svjestan da su njihove izjave rezane i da je redatelj napravio ono sto se prodaje
    Rest in peace

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

upravo to
    no, bilo kako bilo, u ovom topicu moram stati rame uz rame kolegi alkosu
    za sada, po mojim parametrima ocjenjivanja, ajs vodi
    i to nad cijelom ekipom
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Seljak s dna kace AmADin_gospo's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    27
    133 x hvala u 57 postova

1, telefon izmišljen u bell laboratoriu AT&Ta a 10 juna 69' godine patent izdan na ime George Sweigert pod brojem US Patent Number 3,449,750

2. GPS izmislila agencija za nacionalnu zaštitu a prvog ga koristila američka mornarica 1960 godine, sistem od 5 satelita nazvan "transit"

3. Internet se razvio iz američke vojne mreže ARPAnet 1969. godine uvezivanjem univerziteta: Univerzitet Kalifornija u Los Angelesu, SRI u Standfordu, Univerzitet Kalifornije u Santa Barbari te Univerzitet Utaha koji su bili prikopčani na ARPANet mrežu koja je koristila 50 kbit/s mrežna kola

toliko o tvom poznavanju nauke i razvoja tehnike,

dalje, NASA... mnogi školovaniji ljudi od mene i tebe su se složili da je nasa imala bezobrazno mali doprinos tehnologiji osim u pronalaženju novih materijala te proizvodnji i čuvanju hrane, što im nije djelatnost

nazad na crne rupe.

cjela TEORIJA crnih rupa se temelji na TEORIJI da gravitacija utječe na svjetlost i privlači ga, što dokazuje da svjetlost NIJE konstantna. svjetlost još nije do kraja objačnjena nego se govori da je dvostruka, iako su svi u dilemi, da li je svjetlost val, čestica ili foton.

svjetlost ima neku "konstantu" kojaa je daaaavno izmjerene u vakuumu ali su u zadnjih 10 godina idtraživanja dovela do strahovito revolucionarnih DOKAZA koji se neslažu sa TEORIJAMA ali ih jednoumni i tvrdoglavi naučnici odbaciju jer se argument neslaže s njihovom teorijom. elem,

DOKAZI:

1. 18 februara 1999 godine danski naučnik Dr. Hau na Harwardu je ispio da uspori svjetlost na brzinu od 38 mph tako što je svjetlost "smrznuo" na temperaturi 50 milijarditi dio stepena iznad apsolutne nule

2. 28. februara 2000 u Dallasu je svjetlost usporena na 1 mph

3. 18. januara 2001 godine James Glans je svjetlost zaustavio na 0mph, te joj vratio brzinu koju ima u prirodi

4. 4 juna 2000 godine, Dr. Lijun Wang sa NECovog istraživačkog centra na Princentonu je uspio ubrzati svjetlosni puls 300 puta

australijski državni astronom i fizičar Barry Setterfield je 1987godine je u svom djelu "atomska konstanta, svjetlost i vreme" iznjeo podatak da se u posljednjih 300 godine brzina svjetlosti "mjenjala" 164 puta i mjerena sa 16 različitih načina mjerenja

da bi izmjerili svjetlost potreban nam je tačan sat, a najtačniji sat na planeti je atomski sat, koji radi na mikrovalnim promjenama atoma cezijuma-133 koji se registruju FOTO ČELIJOM (svjetlost) te je jedna sekunda definisana kao 9,192,631,770 ciklusa atoma cezijuma u bezmagnetnom prostoru. što znači, da je atomski sat temeljen na brzini svjetlosti.

stoga, ako se svjetlost mjeri satom koji se temelji na brzini svjetlosti, ukoliko se brzina svjetlosti poveča ili smanji, onda se nemože tačno ni izmjeriti brzina svjetlosti kojom se i mjeri.

stoga, da zaključimo svojim glavama na osnovu argumenata koji su nam predloženi:

šta je crna rupa? POJMA NEMAMO
    koliko crna rupa utiče na nas? Ne utiče ni najmanje
    koliko nam je bitno da znamo šta je crna rupa? Nije bitno ni najmanje
    Koliko nam je bitno gdje se troše pare? Bitno nam je itekako

Moderator mariobos's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    247
    950 x hvala u 519 postova

u jebate što napriča. jel vi to još o crnoj jami il je bitno kontrirat. ev još malo

na ovoj slici crna rupa je u akciji. Razara zvijezdu koja joj se je previše približila. A sve što joj se previše približi biva uništeno. Ovdje je crna rupa u središtu zvijezde.Dok se crna rupa hrani, ona je sve prije nego crna. Zvijezda se izobliči dok je crna rupa usisava. Plinovi zvijezde kovitlaju se oko crne rupe. Nastaje užareni disk ostatka zvijezde koji ima promjer stotinu tisuća kilometara. Ovaj će smrtonosni zagrljaj trajati nekoliko milijuna godina.

tvsb's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    66
    42 x hvala u 23 postova

Kratko cu rec !
    postavio bi link na jedno štivo o crnim rupama koje je sastavio jedan ugledni astronom iz istre.
    Covjek je radio na Cambridgu .
    Po ovom štivu se moze zakljucit :
    1. DA crne rupe ipak gutaju planete, i upravo su na taj nacin otkrivene .
    2. Crvotočine nisu neke obicne budalastine ,teorija o tome se zove Einstein-Rosenov most.
    3. Sam hawking je iznio teoriju o postojanju vise paralelnih svemira te da ce opstati jedino svemir bez crnih rupa.

Neznam dal smijem al evo stavit cu link OVDJE

I eto mislim da nebi bilo loše pročitati ovo, a nevidim razlog zasto bi i taj covjek pisao budalastine, ako uzmemo u obzir njegove reference koje mozete dobit ukucavanjem njegovog imena u google.
    Isprika za OVAJ ispad!!!

Ja sad odo na spavanje !
    Zivili vi meni svi sto godina !
    Editirano od tvsb; 23.02.09 u 00:42.

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

@ ajs, ako nemaš šta u glavi, nemoraš se time hvaliti.

nasa je izmislila moj da ti nekažem šta.

1, telefon izmišljen u bell laboratoriu AT&Ta a 10 juna 69' godine patent izdan na ime George Sweigert pod brojem US Patent Number 3,449,750

2. GPS izmislila agencija za nacionalnu zaštitu a prvog ga koristila američka mornarica 1960 godine, sistem od 5 satelita nazvan "transit"

3. Internet se razvio iz američke vojne mreže ARPAnet 1969. godine uvezivanjem univerziteta: Univerzitet Kalifornija u Los Angelesu, SRI u Standfordu, Univerzitet Kalifornije u Santa Barbari te Univerzitet Utaha koji su bili prikopčani na ARPANet mrežu koja je koristila 50 kbit/s mrežna kola

toliko o tvom poznavanju nauke i razvoja tehnike,
    prije svega nisam povjesničar nego inžinjer elektrotehnike,

nigdje nisam napisao da je NASA ista izmislila
    gore lijepo piše -procitaj jos jednom i ne stavljaj mi rijeci u usta
    Quote Napisao/la: ajs Pogledaj Post
    pišeš pizdarije, želiš reći da su svi Nasa-ini znanstvenici gubidani , sta mislis gdje bi bili da nije bilo tih istrazivanja u nakon 2svj. rata , niti bi koristio mobitel , niti gps, a i sam internet je nikao iz umrežavanja više računala nebili se smanjili troškovi korištenja super računala za analiziranje podataka radioteleskopa
    kao odgovor na tvoj post da su znanstvenici i teoretski fizičari nehljeboviči i besposljenjav..bla bla
    ....
    na sve te koji gledaju u zvjezde i prave nake kalkulacije gledam kao na nehljeboviče i besposlenjakoviče koji nam pare uzimaju za pravljenje teorija
    ....
    -prije svega sam aludirao na NASA-u kao najveci(i najpoželjniji) poslodavac znastvenih novaka i najjaci cluster znanstveno istrazivackih centara svijeta
    i glavni sponzor bostonskog zavoda za teorijsku fiziku (koji je trenutno vjerovatno najopremljeniji fakultetski zavod za T.F.)

sad ti meni objasni tko bi izracunao putanju satelita za GP-sustav u atmosferi da nema tih nehljebovica i besposlovnjakovica, zasto satelit ne odluta u svemir ili padne na zemlju?
    mislis da bi bagerist mogao napraviti takav proracun?
    kako bi radile telekomunikacijske i STV mreže bez satelita, kako bi mobiteli radili da nisu dokucili interferenciju radio valova i refleksije u atmosferi, kako bi internet radio da ne znamo indeks optičkih lomova u optičkim kablovima?
    da ne spominjemo razvoj vojnih letjelica u agenciji, a sve se temeljilo na teoriji.

svako budala može proguglati i naći nećiji patent na google-u,

a sad malo proguglaj gdje se GPS razvio i konstruirao , ne mislis valjda da je Dep. off Homeland sec. imao kapacitet da razvije takav sustav- nekoliko fakulteta i NASA su ga projektirali i pretvorili u djelo ,

internet je imao na pocetku iskljucivo vojnu (jer su se ameri bojali napada rusa) i znanstvenu misiju , no 80ih znanstvenici su za razna istrazivanja trebali ogromne resurse za analizu podataka, simulacije i sl. pa je iskorištena ta mreža za proračune
    takva mreza se zove commodity klaster i stotinu puta je jeftinija nego vektorska superračunala,
    nakon sto se vidjela prednost tako velikih mreža i civilnim kučanstvima su postupno dozvoljena pristupanja u mrežu.

dalje, NASA... mnogi školovaniji ljudi od mene i tebe su se složili da je nasa imala bezobrazno mali doprinos tehnologiji osim u pronalaženju novih materijala te proizvodnji i čuvanju hrane, što im nije djelatnost

Pročitati cjeli topik = 10 minuta
    napisati text 2 puta nakon što mi se izgasi Opera = po sata
    dokazati nafuranom derištu da nema pojma i pobiti ga argumentima= NEPROCJENJIVO
    za sve ostalo tu je EuroCard-Mastercard
    odkud si ovo izvukao molim te, pa to su gluposti, nasa je svestrana, od virologije do razvoja letjelica

nakon ovoga stize odgovor na tvoj dokaz o crnim rupama i glavnom argumentu da svjetlost nije dvojne prirode
    Editirano od Mademoiselle_; 23.02.09 u 01:57. Razlog: Na zahtjev korisnika
    Rest in peace

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Temu sam očistila onako kako sam znala..ako smatrate da još nešto treba da se pobriše prijavite post i to ću učiniti.
    Zamolila bih vas da argumentirano raspravljate bez međusobnih vrijeđanja..da vam se opet tema ne bi zatvorila
    Uživajte....
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

19. Mademoiselle_, hvala na tvom postu od seljaka:

tvsb (24.02.09)

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182
    124 x hvala u 104 postova

čini mi se da si ju i 'preočistila' al dobro...
    pročitala sam onaj poduži tekst o crnim rupama i zapravo daje odgovor na sva pitanja što čovjeka mogu zanimati o crnim rupama.. interesantno je ono nakraju kak je svemir zapravo velika crna rupa...
    možda se čak i ne širi, kak bi jedna moja frendica rekla možda se svemir samo skuplja...
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182
    124 x hvala u 104 postova

super. uspjeli smo postić da tema crkne!
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

Nevermind's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    831
    834 x hvala u 582 postova

da , šteta ... redovno sam čital ovdje , dalo se naučit
    nisam baš prestručan da nešto OT dodam
    a vidim mogo bi i za uho dobit ak blebnem među doktorima
    ...

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Ja i dalje mislin da su doticni žvakali koku, i trošili vrime na kurve,
    da nikake rupe oni nisu vidili,
    osin štajaznan rupe na cesti koja se napuni vode kad padne kiša.

Stranica 2 od 3 PrvoPrvo 123 ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja