Stranica 3 od 11 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjiZadnji
Results 41 to 60 of 203

Tema: Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

fratri
    Gost

Normalno Odgovor: Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

U 2007. godini, 250 milijuna osoba podnijet će progonstva radi ispovijedanja kršćanske vjere. Mišljenje je to organizacije “Release International” sa sjedištem u Velikoj Britaniji, koje je objavila katolička informativna agencija ZENIT.

Organizacija “Release International” promatra slučajeve vjerskih progona u svijetu, te otkriva kako se progonstva osoba samo zato jer slijede Isusa Krista vrlo brzo povećavaju osobito u islamskom svijetu. Osim toga navode se još tri zone: komunistička, hinduistička i budistička u kojima se događaju progoni kršćana.

Prema “Release International”, zloporabe koje podnose kršćanski vjernici manifestiraju se na različite načine, kako što su prisilna obraćenja, pustošenja crkava, torture, nasilja, zapljena dobara, zatvaranja i smaknuća. Čak i vlade umjerenih muslimanskih zemalja često ne uspijevaju obraniti prava kršćanske manjine, navodi isti izvor.

Ubojstva u Turskoj
    U kontekstu netom spomenutog, najdrastičniji primjeri koji su šokirali svjetsku javnost su ubojstva koja su se dogodila u Turskoj. Jedno se zbilo prošle godine kad je ispred crkve u Trabzonu ubijen rimski svećenik don Andrea Santoro.

Drugo se dogodilo prije nekoliko dana kad je u središtu Istanbula na ulici ispred redakcije ubijen poznati novinar Hrant Dink. U oba slučaja ubojice su bili adolescenti zadojeni islamskim fanatizmom, koji za zločine nisu iskazali niti trunku kajanja.

Dink je bio kršćanin armenskog porijekla i urednik dvojezičnog tursko-armenskog tjednika “Agosa”. Turski nacionalisti, uključujući političare, često su ga kritizirali zbog toga što je masovne pokolje Amenaca tijekom Prvog svjetskog rata nazivao genocidom.

Oni koji su protiv njega vodili kampanju, oni koji su ga proglasili neprijateljem Turske i označili ga kao metu , oni su odgovorni za njegovu smrt - rekao je turski nobelovac Orhan Pamuk.

Za razliku od Turske koja se smatra umjerenom muslimanskom zemljom, Saudijska Arabija, koja čuva povijesna islamska mjesta Meku i Medinu, registrira se kao jedna od zemalja s najviše zloporaba vjerske slobode. Saudijska Arabija zabranjuje sve druge religije osim islamske. Musliman koji je proglašen “krivim” za obraćenje može dobiti smrtnu kaznu, a tko privede muslimana Kristu, izložen je zatvoru, progonu ili smaknuću.

“Postoji urota šutnje oko Saudijaca,” ustvrdio je Andy Dipper, ravnatelj “Release International,” “vjerojatno zato jer Zapad želi njihovu naftu i novac. No, radi se o vladi koja primjenjuje kaznu smrti za svoje građane koji žele slobodu izbora vlastite vjere. S jedne strane Saudijci zabranjuju svu kršćansku literaturu, a s druge troše milijarde dolara na širenje islama u svijetu.”

O progonim kršćana u Saudijskoj Arabiji govorio je za Radio Vatikan Attilio Tamburrini, talijanski ravnatelj organizacije “Pomoć crkvi u nevolji,” koja također prikuplja podatke o stanju vjerskih sloboda u svijetu. Po Tamburrinijiu, u Saudijskoj Arabiji ima oko 800 tisuća kršćana, uglavnom radnika doseljenih s Filipina, kojima se brani svaki oblik izražavanja vlastite vjere.

Suzavac u crkvama
    Slične stvari događaju se i u Africi, u zemljama u kojima su muslimani većina. U Nigeriji su militanti protjerali kršćane iz njihovih kuća kako bi eliminirali političku opoziciju i pripremili put za šerijatski zakon. U mnogim većinski islamskim zemljama postoji pokret nametanja šerijatskog zakona i to je najveća opasnost za kršćane. Tijekom mise lani na Silvestrovo, u katoličku katedralu u Khartumu, glavnom gradu Sudana, policija je bacila granate sa suzavcem, pri čemu je ozlijeđeno šest osoba.

Organizacija “Pomoć crkvi u nevolji” upozorava i na probleme koji rastu u Indiji zbog razvoja hinduističkog fundamentalizma. U Vijetnamu, prijam u sjemeništa podvrgnut je nadzoru vladina povjerenstva koje odlučuje tko može ući u sjemenište.

Od komunističkih zemalja apostrofira se Sjeverna Koreja, gdje se zna da je stanje krajnje dramatično, ali se niti ne uspijeva dobiti prave informacije.

Posebna su priča progoni kršćana u Kini. Iz te daleke komunističke zemlje svako malo stižu vijesti o uhićenju svećenika i biskupa Katoličke “podzemne” crkve, koja je u jedinstvu s Rimom. Prije godinu dana zatvoren je bio biskup Julius Jia Zhigu s kojim je policija razgovarala o prelasku u režimski priznato Kinesko katoličko patriotsko udruženje, osnovano 1957. godine. Zhigu je na čelu biskupije Zhengding koja se s gotovo dva milijuna katolika smatra jednom od najaktivnijih u provinciji Hebei.

Isto se događa protestantskim kršćanima, pripadnicima tajne od države nepriznate protestantske Crkve, koje često hapse za vrijeme bogoslužja, a uhićenike šalju na “preodoj” u radni logor.

Kineska kontrola
    Unatoč represiji, broj kršćana u Kini porastao je u posljednjih trideset godina sa dva na 50 milijuna. Od toga deset milijuna protestanata i četiri milijuna katolika pripada pod državno priznate i kontrolirane Crkve, dok su ostali pripadnici tajnih Crkvi. Broj tajnih kršćana posebno je velik u selima, gdje se bogoslužja održavaju u privatnim kućama.

Prije desetak dana u Vatikanu je održan sastanak na poticaj pape Benedikta XVI., koji je uz sudjelovanje članova nadležnih kongregacija i ustanova s kineskim biskupima predvodio državni tajnik, kardinal Tarsicio Bertone. U priopćenju se navodi kako Sveti Otac namjerava uputiti kineskim katolicima posebno pismo. Dodaje se kako će Sveta Stolica nastojati uspostaviti diplomatske odnose s Pekingom, a zna se da Kina zamjera Vatikanu što održava veze s Tajvanom koji Peking smatra svojom pobunjenom provincijom.

Unatoč svemu, “rast kršćanskih zajednica potiče Crkvu da s nadom nastavlja s naviještanjem Evanđelja u kineskom društvu koje se suočava s novim izazovima,” poručuje se u priopćenju Svete Stolice nakon sastanka o Crkvi u Kini.

Kad je svojedobno papa Benedikt XVI., citirajući bizantskog cara, koji je u lošem kontekstu spominjao proroka Muhameda, muslimani su se digli na noge.

Postoji li s druge strane, prije svega u islamskom svijetu, razumijevanje za one koji nisu isti, odnosno, za osobe čiji je jedini krimen to što slijede Isusa Krista, i hoće li podatak o 250 milijuna kršćana progonjenih u ovoj godini nekoga od odgovornih u muslimanskim zemljama zabrinuti, pitanje je, na koje je odgovor, nažalost, već sada poznat.

- Raste broj ekstremističkih interpretacija pojmova poput “džihad”, kao jedan vid poziva na nasilje. Smatraju svojom vjerskom dužnošću prisiljavati kršćane da prijeđu na islam. Oni koji to odbiju, trebaju biti protjerani ili ubijeni - zaključuju u “Release International.”c/p Mi njima po europi gradimo džamije i vjerske škole a oni naše kršćane ubijaju i protjeruju toliko o toleranciji i suživotu sa muslimanima.

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    11
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

Quote Napisao/la: fratri Pogledaj Post
    U 2007. godini, 250 milijuna osoba podnijet će progonstva radi ispovijedanja kršćanske vjere. Mišljenje je to organizacije “Release International” sa sjedištem u Velikoj Britaniji, koje je objavila katolička informativna agencija ZENIT.

Organizacija “Release International” promatra slučajeve vjerskih progona u svijetu, te otkriva kako se progonstva osoba samo zato jer slijede Isusa Krista vrlo brzo povećavaju osobito u islamskom svijetu. Osim toga navode se još tri zone: komunistička, hinduistička i budistička u kojima se događaju progoni kršćana.

Prema “Release International”, zloporabe koje podnose kršćanski vjernici manifestiraju se na različite načine, kako što su prisilna obraćenja, pustošenja crkava, torture, nasilja, zapljena dobara, zatvaranja i smaknuća. Čak i vlade umjerenih muslimanskih zemalja često ne uspijevaju obraniti prava kršćanske manjine, navodi isti izvor.

Ubojstva u Turskoj
    U kontekstu netom spomenutog, najdrastičniji primjeri koji su šokirali svjetsku javnost su ubojstva koja su se dogodila u Turskoj. Jedno se zbilo prošle godine kad je ispred crkve u Trabzonu ubijen rimski svećenik don Andrea Santoro.

Drugo se dogodilo prije nekoliko dana kad je u središtu Istanbula na ulici ispred redakcije ubijen poznati novinar Hrant Dink. U oba slučaja ubojice su bili adolescenti zadojeni islamskim fanatizmom, koji za zločine nisu iskazali niti trunku kajanja.

Dink je bio kršćanin armenskog porijekla i urednik dvojezičnog tursko-armenskog tjednika “Agosa”. Turski nacionalisti, uključujući političare, često su ga kritizirali zbog toga što je masovne pokolje Amenaca tijekom Prvog svjetskog rata nazivao genocidom.

Oni koji su protiv njega vodili kampanju, oni koji su ga proglasili neprijateljem Turske i označili ga kao metu , oni su odgovorni za njegovu smrt - rekao je turski nobelovac Orhan Pamuk.

Za razliku od Turske koja se smatra umjerenom muslimanskom zemljom, Saudijska Arabija, koja čuva povijesna islamska mjesta Meku i Medinu, registrira se kao jedna od zemalja s najviše zloporaba vjerske slobode. Saudijska Arabija zabranjuje sve druge religije osim islamske. Musliman koji je proglašen “krivim” za obraćenje može dobiti smrtnu kaznu, a tko privede muslimana Kristu, izložen je zatvoru, progonu ili smaknuću.

“Postoji urota šutnje oko Saudijaca,” ustvrdio je Andy Dipper, ravnatelj “Release International,” “vjerojatno zato jer Zapad želi njihovu naftu i novac. No, radi se o vladi koja primjenjuje kaznu smrti za svoje građane koji žele slobodu izbora vlastite vjere. S jedne strane Saudijci zabranjuju svu kršćansku literaturu, a s druge troše milijarde dolara na širenje islama u svijetu.”

O progonim kršćana u Saudijskoj Arabiji govorio je za Radio Vatikan Attilio Tamburrini, talijanski ravnatelj organizacije “Pomoć crkvi u nevolji,” koja također prikuplja podatke o stanju vjerskih sloboda u svijetu. Po Tamburrinijiu, u Saudijskoj Arabiji ima oko 800 tisuća kršćana, uglavnom radnika doseljenih s Filipina, kojima se brani svaki oblik izražavanja vlastite vjere.

Suzavac u crkvama
    Slične stvari događaju se i u Africi, u zemljama u kojima su muslimani većina. U Nigeriji su militanti protjerali kršćane iz njihovih kuća kako bi eliminirali političku opoziciju i pripremili put za šerijatski zakon. U mnogim većinski islamskim zemljama postoji pokret nametanja šerijatskog zakona i to je najveća opasnost za kršćane. Tijekom mise lani na Silvestrovo, u katoličku katedralu u Khartumu, glavnom gradu Sudana, policija je bacila granate sa suzavcem, pri čemu je ozlijeđeno šest osoba.

Organizacija “Pomoć crkvi u nevolji” upozorava i na probleme koji rastu u Indiji zbog razvoja hinduističkog fundamentalizma. U Vijetnamu, prijam u sjemeništa podvrgnut je nadzoru vladina povjerenstva koje odlučuje tko može ući u sjemenište.

Od komunističkih zemalja apostrofira se Sjeverna Koreja, gdje se zna da je stanje krajnje dramatično, ali se niti ne uspijeva dobiti prave informacije.

Posebna su priča progoni kršćana u Kini. Iz te daleke komunističke zemlje svako malo stižu vijesti o uhićenju svećenika i biskupa Katoličke “podzemne” crkve, koja je u jedinstvu s Rimom. Prije godinu dana zatvoren je bio biskup Julius Jia Zhigu s kojim je policija razgovarala o prelasku u režimski priznato Kinesko katoličko patriotsko udruženje, osnovano 1957. godine. Zhigu je na čelu biskupije Zhengding koja se s gotovo dva milijuna katolika smatra jednom od najaktivnijih u provinciji Hebei.

Isto se događa protestantskim kršćanima, pripadnicima tajne od države nepriznate protestantske Crkve, koje često hapse za vrijeme bogoslužja, a uhićenike šalju na “preodoj” u radni logor.

Kineska kontrola
    Unatoč represiji, broj kršćana u Kini porastao je u posljednjih trideset godina sa dva na 50 milijuna. Od toga deset milijuna protestanata i četiri milijuna katolika pripada pod državno priznate i kontrolirane Crkve, dok su ostali pripadnici tajnih Crkvi. Broj tajnih kršćana posebno je velik u selima, gdje se bogoslužja održavaju u privatnim kućama.

Prije desetak dana u Vatikanu je održan sastanak na poticaj pape Benedikta XVI., koji je uz sudjelovanje članova nadležnih kongregacija i ustanova s kineskim biskupima predvodio državni tajnik, kardinal Tarsicio Bertone. U priopćenju se navodi kako Sveti Otac namjerava uputiti kineskim katolicima posebno pismo. Dodaje se kako će Sveta Stolica nastojati uspostaviti diplomatske odnose s Pekingom, a zna se da Kina zamjera Vatikanu što održava veze s Tajvanom koji Peking smatra svojom pobunjenom provincijom.

Unatoč svemu, “rast kršćanskih zajednica potiče Crkvu da s nadom nastavlja s naviještanjem Evanđelja u kineskom društvu koje se suočava s novim izazovima,” poručuje se u priopćenju Svete Stolice nakon sastanka o Crkvi u Kini.

Kad je svojedobno papa Benedikt XVI., citirajući bizantskog cara, koji je u lošem kontekstu spominjao proroka Muhameda, muslimani su se digli na noge.

Postoji li s druge strane, prije svega u islamskom svijetu, razumijevanje za one koji nisu isti, odnosno, za osobe čiji je jedini krimen to što slijede Isusa Krista, i hoće li podatak o 250 milijuna kršćana progonjenih u ovoj godini nekoga od odgovornih u muslimanskim zemljama zabrinuti, pitanje je, na koje je odgovor, nažalost, već sada poznat.

- Raste broj ekstremističkih interpretacija pojmova poput “džihad”, kao jedan vid poziva na nasilje. Smatraju svojom vjerskom dužnošću prisiljavati kršćane da prijeđu na islam. Oni koji to odbiju, trebaju biti protjerani ili ubijeni - zaključuju u “Release International.”c/p Mi njima po europi gradimo džamije i vjerske škole a oni naše kršćane ubijaju i protjeruju toliko o toleranciji i suživotu sa muslimanima.

Daj mi sajt tog "Release Intrenational" da malo brojeve te i ja vidim.
    Samo ako smo seljaci neznaci da smo glupi.

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    11
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

Quote Napisao/la: korisnik19 Pogledaj Post
    Daj mi sajt tog "Release Intrenational" da malo brojeve te i ja vidim.
    Samo ako smo seljaci neznaci da smo glupi.
    tik...tak... i dalje cekam sajt navedenog "Release International", pokusao sam traziti po Google-u Wikipedia-i ali nikakvi rezultati nisu dosli, hmmm

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Sve velike monoteitičke religije su zatupljivanje i namjenjene su kontroliranju masa...
    Dokazano je da što je viša inteligencija i obrazovanost pojedinca,to je on manje sklon vjerovanju u nekakvog personaliziranog Boga...

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749
    971 x hvala u 717 postova

El.beba, dobro receno. Ja se cesto pitam da li je iko od svih tih vjernika zaista procitao bibliju ili kur'an. Ja nekoliko puta, a renutno citam bibliju na engleskom kako bih malo vjezbao gramatiku. Meni sve to lici samo na istorijski dokument o jednom prohujalom vremenu. Vise poucnih stvari sam saznao od policajca koji me je kao klinca uhvatio da skidam ratkapne sa parkiranih automobila.
    Ko procita otpala mu kita!

ronin's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    57
    27 x hvala u 16 postova

Vražićak Odgovor: Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

Religija...joj na smu riječ bljuje mi se ,iz čistog razloga što se sjetim kaptola pa katoička fašistička asocijacija poznata kao HKC dal trebam nabrajat mane pa ja mislim da ne jer očita drskost i licemjernost tih enuha i nazovi časnih je nemjerljiva jedinu vrlinu koju su imali (pomaganje sirotinji) izgubili su je a da ni sami neznaju kad i gdje ono izgubili se u prijevodu danas u crkvama prvo te žica pa moli pa sere da si škrtac jer si malo dao a enusi (svećenstvo) koje usput s svetim nema ništa vozi BESNA KOLA štaćeš kad su svetci.A najgore je to što ovi regionalci u nas puni grijeha samim tim crkve pune do čepa ko ono lihvariš daš malo enuhu (lemozine) a enuh pak ti sve tobože u ime božije oprosti naravno.T o može da pričaju mojoj babi davno je TITO JOŽA reko iako to nije on prvi religija je opijat za masu ,a sudit po tom ovi HKC su nas na rokali drogom da se fleširamo svake 2 sekunde umalo da nacija ne otegne papke.I sad na ovaj post ću imat replay ...tipo ..antikrist,komunista (što jesam ..mislim komunista)pa zločinac itd. al me zabolijer to su činjenice i stvarni argumenti ...nažaloT
    Islam pa ista priča ko čipi čips samo s ljutom paprikom.
    Dali postoji bog ...pa lično mislim da da nečeg ima al da ih je ovlastio da lažu i kradu i služe kao jedna uzda koja kapitalističkoj mafiji služe kao sredstvo ublažavanja gnjeva e to nek okače mačku o rep.
    Samo kako je krenulo bojim se da je narod glup ko kurac .......
    Treba nama REVOLUCIJA al ovaj put obavit poso kak spadat ne ne nikog ubijat proganjat ...toga puna kapa ma otjeraj govno u onu istu septičku iz koje je izašo........

Neka nasa Istra blista!!

ronin's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    57
    27 x hvala u 16 postova

Vražićak Odgovor: Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

fratri....P a stari znaš što ču ti reć ti si ili stvarno fratar što po tvom govoru i debilanama koje pišeš ispada da jesi a ako si došo mrežom širit tu doktrinu ...odjebi povuko si me za jezik svojom pristranošću ma licemjeran si do bola i sram te bilo kao i sve svećenike u ime isusovo stoljećima razarate kulture i nedate da se čuje drugo mišljenje a da nepričamo kako je samo jedan dobio pravo da priča u njegovo ime a to je petar dali ti se mora tipkat ili će ti uć u taj tvoj panj od glave da ste krista izdali onog trena kad ste u njegovo ime prolili krv nedužnih a prolilo se bogami krvi da bi se i nil posramio ili da te podsijetim na noviju povijest 2 svijertski rat...pa ovako spasite 100 ,1000 židova ali ste uvijek bili uz crnokošuljaše a i one koje ste spasili to su djela pojedinaca a ne cijele institucije
    a ovaj naš domvinski eeee pajdo ja sam bivši pripadnik 1 gardijske brigade tako da mi nemoš srat ništa di je bio neki religiozni moglo se svašta naslušat samo što se pravite "toše"a da ne govorimo za vaš "rad" u hercegovini iliti "herceg-bosni"koja je usput bila etnički čista država kaku bi i sam hitler poželio a da ne govorimo da je u istoj Ustaštvo bilo poželjan pridjev ...a muslimanski ti popovi ista govna ko vi i pravoslavci ...PS tata hrvat mati također i zato..FUCK OFF !
    jako mi žao što sam bijesani al brate ....dont shit a shiter

Neka nasa Istra blista!!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    57
    9 x hvala u 7 postova

Religija = kontrola uma.
    Sve religije kreću od istog - nametanje normi ponašanja, razmišljanja, djelovanja...i onog najvažnijeg pomozite našoj religiji da opstane na ovom surovom svijetu. Novac, darovi, ljudski životi - sve je dobrodošlo u ime Viših ciljeva. T-com funkcionira na istom principu.
    Tko ne radi - ne griješi. Tko ne griješi taj je savršen. Savršenstvo ne možemo kritizirati !

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749

Da ... cesto se sjetim "Kapitala" od Karl Marxa ... poslije toliko vremena to djelo se pokazuje kao prorocansko.
    Izmedju ostalog pise i o religiji: "Religija je opijum za siroke narodne mase ..."
    Koliko tu istine ima ...
    Jedno dugo vrijeme sam proucavao religiju i mogu se samo tuzno nasmijati na kolicinu ljudske gluposti i lakovjernosti. Princip religije je sljedeci: dogovorimo se nas grupa Seljaka i sprzimo izvjesnu kolicinu DVD-jeva. Zatim se dogovorimo da je Pure Evil mesaja, i hodamo po svijetu da velicamo Pura i Seljake, usput dijelimo DVD-jeve sa objasnjenjem da ih je sam Stvoritelj przio na Toshibi.
    Usput pricamo da Pure hoda po vodi, popravlja laptope samo dodirom ruke i da nerotkinjama daruje djecu (ovo mozete i za mene pricati, necu se ljutiti). I sad smo ti mi automatski apostoli, jel'. A imamo tal od Toshibe za reklamu.
    I eto nove religije.

koliko puta su mi dolazili nekakvi iz Hare Krishne ili Jehovini da mi vrijedjaju inteligenciju ...
    Kazu - Krishna ce se uskoro pojaviti.
    - "I kako ti to znas? Cula jutros na pijaci???"

Ili Jehovini - "Znas, mi smo otkrili da je Isus ustvari Bog, samo se pretvarao ... ima jedan psalm dje on kaze - "Ja sam Bog"."
    - "I odakle vam taj podatak?"
    - "Pa po Pavlovom Jevandjelju"
    - "A to se ne spominje po Lukinom?"
    - "Ne, mi ne priznamo Luku."
    - "A jeste li citali Brianovo Jevandjelje? On kaze da su i Luka i Pavao bili moleri i da se nista njihovo ne smije shvatiti ozbiljno, jer su bili velike saljivdjije?"
    - "Ko je taj Brian ???"
    - "Pa PRAVI MESAJA! Po Monthy Phytonu! On mi je vjerodostojniji u tumacenju istorije religije nego vi."

Vjerodostojniji od bilo koje danasnje institucije religije.

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    3
    0 x hvala u 0 postova

Religije su loše same po sebi. A vjera je nešto SASVIM DRUGAČIJE. Seljaci, molite se u sebi,jerbo je bog u čoviku a ne u crkvama.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749

Najcinicnije mi je kada neko cija je religija stvorila Inkviziciju i progone vjestica, i koja je do nedavno spaljivala svakoga ko pomisli da je Zemlja okrugla i da se obrce oko sunca skuplja zla druge religije da bi sebe pokazali u boljem svijetlu.

Sve vas treba na Goli Otok. Ko god spomene religiju. To je najvece zlo od svih ljudskih zala. Trovanje ljudskog mozga, huskanje na ratove i pokolje, sve u ime vjere.

Alfa mužjak easy's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    15
    113 x hvala u 91 postova

nijedna religija nije zatucana
    zatucani su ljudi koji je provode i propovijedaju
    "Carpe feminam!"

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749

Quote Napisao/la: easy Pogledaj Post
    nijedna religija nije zatucana
    zatucani su ljudi koji je provode i propovijedaju
    Jes'. Dobro kazes. Svaka religija poziva na dobrotu. Ali kad je se barabe docepaju, ode sve u k...

allok's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    7
    59 x hvala u 5 postova

Kad govorimo o religijama prvo se moramo zapitati sta bi osnivac neke religije rekao o svojim sledbenicima. Uzmimo za primjer krscanstvo, kako bi Isus gledao na bogatstvo i kic katolicke crkve, krizarske ratove, inkviziciju, spaljivanje zena na lomaci, nasilno pokrstavanje domorodaca u americi i drugdje, celibat itd. A za razliku od svega toga Isus je propagirao mir, skromnosti i ljubav prema svima. A krcanstvo koje crkve prakticiraju nije nista od toga pocevsi od katolicanstva, pravoslavlja, protestantizma itd.

allok's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    7
    59 x hvala u 5 postova

Kako bi osnivac Islama gledao na samoubilacke napade koji se sada desavaju, kada je jedan od najvecih grijehova u Islamu samoubistvo. Pa medusobno ubijanje ubijanje Sita i Sunita u Iraku. Ubijanje nevinih kad je najveci grijeh ubiti nevinu osobu koja nema nista sa borbom itd.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749

Odraz i ja pokrecemo jednu novu religiju koja ce nadvladati sve ostale i donijeti mir prosperitet i slogu po citavom svijetu. Svi vjernici ce slobodno moci tumaciti i uzivati tu religiju bez uticaja svestenstva, jer cemo svecenike potpuno ukinuti. Vjerovace se u pivo. Koje, to je slobodna volja vjernika. Vjerske rasprave i filozofiranje ce se voditi kako kod kuce za vrijeme utakmice, tako i redovno vikendom u prvoj kafani.

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

i imamo samo Veliku Božicu... Carmen Electra na sybianu
    njoj se klanjamo i ona je inspiracija za sve naše pothvate i naume
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Quote Napisao/la: Ramzes Pogledaj Post
    Vjerovace se u pivo. Koje, to je slobodna volja vjernika. Vjerske rasprave i filozofiranje ce se voditi kako kod kuce za vrijeme utakmice, tako i redovno vikendom u prvoj kafani.
    Where do I need to sign?...

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    749

Quote Napisao/la: el.beba Pogledaj Post
    Where do I need to sign?...
    Pa imacemo tajno okupljanje uskoro u Odrazovom podrumu. Znak raspoznavanja su podlivene oci od neprospavane noci. I morace se duvati u balon, da trezvenjaci ne bi izveli ocajni teroristicki napad u pokusaju da zaustave neminovno sirenje istine.
    Svaki novi clan ce proci inicijaciju - mora se napiti toliko da mu ga Carmen Elektra ne moze podici, i tek kada dokaze koliko je privrzen pivi, postaje punopravni clan koji se moze ravnopravno sa ostalim clanovima udarati bocom po glavi u transu dok Carmen sjedi na sybianu.
    Piva forever!

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

mislim da niti jedna religija nije zatucana......vec da smo mi zatucani.....iz svake religije mozemo mnogo toga da naucimo i da pronadzemo smisao zivota a sad na nama je da izaberemo koja religija ce to da bude.......

Stranica 3 od 11 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja