Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Što su prostor i vrijeme - Stranica 6
Stranica 6 od 6 PrvoPrvo ... 23456
Results 101 to 107 of 107

Tema: Što su prostor i vrijeme

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765
    972 x hvala u 718 postova

Normalno Odgovor: Što su prostor i vrijeme

Mogli bi mi sad dati malo para jer sam ih poštedio troškova.
    Ko procita otpala mu kita!

Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    3
    0 x hvala u 0 postova

Higgsov bozon je hipotetska čestica koja svim oslalim česticama daje masu. Navodno su nešto uhvatili što upućuje da bi mogao biti Higgsov bozon, ali uvjeren sam da su - kao i uvijek - nešto pogrešno protumaćili i da ga neće naći. A, zgodna ti je ova puf-puf teorija sa elektronima...

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    765
    972 x hvala u 718 postova

Quote Napisao/la: Jegy Pogledaj Post
    Higgsov bozon je hipotetska čestica koja svim oslalim česticama daje masu. Navodno su nešto uhvatili što upućuje da bi mogao biti Higgsov bozon, ali uvjeren sam da su - kao i uvijek - nešto pogrešno protumaćili i da ga neće naći. A, zgodna ti je ova puf-puf teorija sa elektronima...
    Nije moja ... gledao sam to na Discovery, ona emisija što je vodi onaj crnac, kakolisezove, poznat je ... Morgan Freeman, e.
    I bilo je priče o bozomu i materiji, antimateriji, zakrivljenju vremena i prostora, mislim da su se previše nagledali Zvjezdanih staza. Izmeđuostalog ta teorija o puf-puf kretanju energije oko jezgra atoma. Valjda iz razloga što ne mogu matematski predvidjeti kretanje elektrona po starim teorijama. MIslim da im ovo pada u vodu jer po tome energija u jednom trenutku nestaje da bi se pojavila na drugom mjestu, što opet ruši elementarne zakone. I opet bi sve ispočetka, guli porezne obveznike. Rekoh ja da im treba dati plastenik i neka gaje paprike. I teorije o materiji i antimateriji su postavljene na pretpostavci da nekada nije postojalo ništa ... odatle ta teoretska nula u materijalnom smislu - ako postoji materija postoji i antimaterija jer u suprotnom nešto je postojalo. To je prilično glupa teorija jer u tom slučaju antimaterija mora postojati oko nas ... i sigurno bi proždirala materiju kao u Beskrajnoj priči (Neverending Story). Opet bi se sve svelo na nulu. E da bi to podržali, u nedostatku boljeg objašnjenja, naljakše je izmisliti paralelnu dimenziju u kojoj vlada samo antimaterija.
    Meni takve ideje redovno nadođu kad se naločem i sa nekim istim takvim počnem šupljirati.
    ... a niko me ne plaća za to ...
    Ko procita otpala mu kita!

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

jes, ta teorija je prilično popularna danas, i onaj u kolicima je bio spomenuo nešto takvo u svojoj knjizi. Sad čekam da pobije Einsteina pa da vidimo što će biti.Iako, ona prostor-vrijeme zakrivljenost je dokazana, ona je realna stavka koja se uzima u obzir u nekim običnim stvarima, srećom ne toliko čestim. U međuvremenu čekamo da Jegi pobije ostalo. Zasad sam skeptična. Nikako da zamislim koliko dugo može preživjeti atom s jednim elektronom u K i s najmanjom energijom.

Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    3
    0 x hvala u 0 postova

? Hawking je pokušao, nije uspio i neće više ni pokušavati jer ne može više. Isto tako, ja nisam u poziciji da mogu išta pobijati, mogu samo tvrditi da trenutna teorija nije ispravna u onom dijelu koji se oslanja na Fitzgerald-Lorentzove transformacije, i da postoji cijeli niz grešaka u trenutnoj teoriji. I sam je Einstein bio protiv svega ovoga što uradiše od teorije, ono što je tvrdio zapravo je usmjerilo i oblikovalo moje razmišljanje. Uostalom, Einstein je u Općoj teoriji potpuno zaobišao Fitzeralda i Lorentza, iako se STR temelji upravo na nihovim transformacijama. Inaće, Opća teorija, osim tri ključna pokusa neobjašnjiva Newtonovom teorijom, nićim drugim nije pokazala važnu ulogu koja joj se pripisuje. A što se tiće ljuske K, to je ljuska najbliža jezgri, samo atom vodika ima jedan elektron u toj ljusci. najudaljenija je ljuska Q, u kojoj može biti "najmanje" 1 elektron (ovdje pretpostavljamo da su sve ostale ljuske popunjene). Sve ljuske su stacionarne, s najnižom energijom.
    A puf-puf teorija, recimo to ovako - u izvornom stanju, elektron je val. On se giba kontinuirano svojom orbitom oko jezgre atoma, a svaki pokušaj da se izmjeri brzina ili položaj elektrona, probražava ga u česticu. Dakle, u tom smislu doista možemo pričati o puf- puf teoriji. Moram priznati da sam malo razočaran. Očekivao sam raspravu, pitanja na koja današnja teorija nema odgovore i moguća riješenja, borbu s obje strane... No, bilo je i ovo dovoljno stimulativno za mene da se ponovo vratim svom radu na zasad nedovršenoj teoriji, a koju sam potpuno zapostavio zadnjih 4 godine. Zato zahvaljujem...

provincijalka Juditha's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    300
    312 x hvala u 230 postova

sori, moja greška, fulala sam. Sad sam tek vidjela.
    Ali, drago mi je da smo te razočarenjem doveli do želje da nastaviš svoj rad. Vidiš da nije uopće ispalo loše.

Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    3
    0 x hvala u 0 postova

Nisi ništa fulala pa mi nije jasno čemu sory? A, nisam razočarenjem došao do želje da nastavim, već zbog ovog dopisivanja i teme koju nisam imao 4 godine jer fizika malo koga zanima. Razočarenje je u tome jer sam tvoju zadnju poruku shvatio kao želju za kraj rasprave, a nadao sam se pitanjima za koje smatraš da neću imati odgovor, kao ono pitanje zbog kojeg si me oduševila - kako je uopće moguće gibanje ako se makne vrijeme.

Stranica 6 od 6 PrvoPrvo ... 23456

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja