Pogledaj rezultate Ankete: Želite li Hrvatsku kao članicu EU

Glasača
241. Ne možet glasati u ovoj Anketi
  • DA

52 21.58%
  • NE

148 61.41%
  • Jebe se meni

41 17.01%
Stranica 2 od 18 PrvoPrvo 12345612 ... ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 347

Tema: Ulazak u EU - za ili protiv

Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    1
    2 x hvala u 2 postova

Normalno Odgovor: Ulazak u EU - za ili protiv

dragovoljac 91.

moga si bez toga,to je osobna stvar pojedinca i netribas se hvalit...nisi jedini a i nije to neki pothvat..
    Na Vrh  

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    691
    838 x hvala u 676 postova

ja sam za ulazak u EU - i to što prije!

Na Vrh  

konj41's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    82
    38 x hvala u 33 postova

Ni pod razno! Da nam uzmu i to malo kaj imamo a napose vodu, koju imamo, a oni ne! već nas truju iz zraka, šalju nam pisele piše i rade političke sankcije za primitak u njihovo društvo, ne bi li nas shrvali pa da ih na koljenima molimo nek nas prime... da bi s lakočom iskoristili nas i naša dobra. Ne, nikako. Dobit ćemo kredite s velikom kamatom koje će trebat otplatiti (i ovak imamo kaj za platit) i još više cijene u trgovinama nego što su sada. Ima još toga...
    boRn to lose, live to win
    Na Vrh  

Član od
    May 2007
    Zahvala
    691

Junior mi ima skoro 14 godina i voljela bih to ponajviše zbog njega. Kad završi srednju školu najozbiljnije ga planiramo poslat negdje u Europu da završi fakultet. Ne želimo ga ograničavat i zadržavat ovdje.

Ne znam zašto se ljudi protive ulasku u uniju. Možda zbog straha? Nikome se neće ništa loše dogoditi,i dalje ćemo imati i sir i vrhnje,domaći pršut i ostale stvari...

Jedino što moramo neke stvari prilagodit standardima europske unije pa to možda nekima smeta (zakonodavstvo i sl.).

Mislim da će nam djeca imati više mogućnosti po pitanju skolovanja,zaposlenja i sl.

...nisam primjetila da je bilo kojoj državi u EU toliko loše da je poželjela izaći iz unije...

Na Vrh  

konj41's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    82
    38 x hvala u 33 postova

Možda bih se složio s tobom samo oko tog zakonodavstva (interesantno, oni koji najviše zagovaraju ulazak u EU imaju i najviše putra na glavi) jer je to ono gdje smo sve gori i gori. Zapravo, usuđujem se reći da smo i dalje sami sebi loši gospodari te nam treba netko, tko će nas opet nekam voditi jer smo, ono baš, ko guske u magli.
    Nema tome dugo kako smo sjedali u aute i odlezili u Austriju, Sloveniju i Mađarsku po klopu, cugu, serviseru nečega i ko zna kaj. Točno smo znali kuda treba ići. Danas oni dolaze nama u šoping! Što je isto tako u redu za nas. Nek nam vrate ono kaj smo mi njima ostavili ali... nameće se pitanje zašto oni dolaze kod nas kupovati? Organizirano autobusima čak! Imam gro frendova po cijeloj zajednici koji su, uglavnom, nezadovoljni. Isto tako susrećem ljude vezane za posao, odmor, rekreativce i tako to. Kada s nima uđeš u spiku, isto su nezadovoljni. I ja brinem za svoje dijete koje će uskoro na fax. I nebu išla van studirat jerbo nema potrebe. A za studij vani ti netreba EU već znanje. Međutim, raditi vani u sklopu EU je druga prića. Zato smo i dalje specifični jer kod nas rade članovi unije na baušteli! Rumunji, npr.
    boRn to lose, live to win
    Na Vrh  

Alfa mužjak easy's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    15
    113 x hvala u 91 postova

mi smo debilni narod, samo takvi naivci,ništa nismo naučili iz povijesti, nakon Kralja Tomislava smo popušili državu, a sad kad smo je opet dobili, umisto da se ugledamo na pametnije od nas, a time smatram švede i švicarce, da ne spominjem druge, opet ulazimo u neku uniju u kojoj će nam drugi biti gazde, ponavlja se austrougarska, te kraljevina srba,slovenaca i hrvata (namjerno sam nas stavio na kraju, jer uvik popušimo kajlu), pa jugoslavija, a sada EU, a ovako i onako su nam sve strane banke preko kredita vlasnici svega živoga i neživoga, ljudi koji nas trebaju voditi u tzv. svijetlu budućnost, gori su nam na kraju ispali, od balvan revolucije i četnika, samo šta se onda znalo tko ti je neprijtelj, a sad su nam ga stavil da nismo ni osjetili, a mi se budale busamo u prsa i ne kužimo da smo "les miserables" koji imaju ludu sriću da imamo jedno od najčistijih mora na svitu , te pitku vodu što će vam na kraju vridit više nego nafta!
    "Carpe feminam!"
    Na Vrh  

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    316
    136 x hvala u 101 postova

Quote Napisao/la: kotacic Pogledaj Post
    ja sam za ulazak u EU - i to što prije!
    slazem, se
    Na Vrh  

Član od
    May 2007
    Zahvala
    691

Quote Napisao/la: easy Pogledaj Post
    mi smo debilni narod, samo takvi naivci,ništa nismo naučili iz povijesti, nakon Kralja Tomislava smo popušili državu, a sad kad smo je opet dobili, umisto da se ugledamo na pametnije od nas, a time smatram švede i švicarce, da ne spominjem druge, opet ulazimo u neku uniju u kojoj će nam drugi biti gazde, ponavlja se austrougarska, te kraljevina srba,slovenaca i hrvata (namjerno sam nas stavio na kraju, jer uvik popušimo kajlu), pa jugoslavija, a sada EU, a ovako i onako su nam sve strane banke preko kredita vlasnici svega živoga i neživoga, ljudi koji nas trebaju voditi u tzv. svijetlu budućnost, gori su nam na kraju ispali, od balvan revolucije i četnika, samo šta se onda znalo tko ti je neprijtelj, a sad su nam ga stavil da nismo ni osjetili, a mi se budale busamo u prsa i ne kužimo da smo "les miserables" koji imaju ludu sriću da imamo jedno od najčistijih mora na svitu , te pitku vodu što će vam na kraju vridit više nego nafta!

čisto i predivno more imamo,to je točno...
    daj molim te,koliko bi zemalja bilo presretno da imaju prirodu i klimu kao mi,al bi to znali i okrenut u svoju korist a mi ni to ne znamo.
    trećina odmarališta na Jadranu stoji zapuštena jer su iz doba SFRJ,pa zar je u redu da to propada?
    s druge pak strane dio naših ljudi ljeti iznajmljuje svoje kuće na moru strancima al na crno..
    ima opet mnogo kuća na moru čiji su vlasnici ljudi iz Srbije pa su jednostavno ostali bez toga jer "njih tu nema godinama pa kaj će im onda..."
    (odo ja u offtopic..!)

šta ti misliš,da će nam netko ukrasti more i pitku vodu?
    misliš da to more više neće biti naše Jadransko?

na kraju moramo prestat mislit da smo mi mala Švicarska jer naprosto nismo!

Na Vrh  

Alfa mužjak easy's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    15
    113 x hvala u 91 postova

mogli smo bit i zato nek daju vlast seljacima online, moraćemo osnovat stranku SONS (Seljaci Online Naprijed Seljaci) a zatim sljedi učlanjenje u europsku pučku stranku i na mala vrata preuzimanje ključeva EU, pa da jednom, i mi budemo gazde u globalnom selu zvanom EU
    "Carpe feminam!"
    Na Vrh  

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    14
    0 x hvala u 0 postova

Pitanje je u stilu političara: želi te li za susjeda Krkoju ili Žljibroja? Drugim riječima, nitko od nas nije upoznat sa posljedicama te odluke na našu mikrookolinu: koliki će mi biti porez, što će biti sa mojim radnim mjestom, gdje ću moći plasirati svoje proizvode (poljoprivredne i druge), kakve će mi biti obveze za zdravstveno, mirovinsko i socijalno osiguranje...I jel trebam kome dati guzice nakon odluke.
    Mene zanima da mi netko odgovori na gornja pitanja, pa ću onda odgovoriti.
    Slično pitanje je pitanje stadiona Dinama u Zagrebu gdje je predloženo "referendumsko pitanje": želite li obnovu starog stadiona ili izradnju novog. To je isto kao i pitanje: oš te krnem u gujicu sad ili kasnije? Je..e mi se za stadion, nek izglasaju Zakon o sportu pa nek Dinamo keša pare i nek radi štogod želi, ali za svoje novce. Dakle, nek gospoda izrade cost/benefit analizu po djelatnosti sa opcijama u EZ i izvan EZ, nek je prezentiraju, pa onda na referendum. Za to ih plaćamo, a to ne rade.
    Na Vrh  

Biliæ
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    47
    52 x hvala u 46 postova

Jesam za.
    Mada svi misle da će nam EU samo naštetiti je u krivu,da vi vidite samo škole Njemačke,Francuske i sl.
    EU ima puno dobrih stvari ali i loših :D,ali više dobrih.
    Na Vrh  

gru_sekcija
    Gost

Sadizam Europe nad Hrvatskom i Srbijom,ukidanje ZERP i priznanje Kosova
    http://www.hsp1861.hr/vijesti5/040922rm.htm http://www.nacional.hr/articles/view/20906/3/ ZERP
    Vijeće EU-a bez rasprave prihvaća zaključak o ZERP-u

Zagreb će još jednom biti pozvan da ne primjenjuje zonu na članice Unije
    Vijeće Europske unije u ponedjeljak će bez rasprave prihvatiti zaključak o hrvatskom ZERP-u, potvrdili su izvori bliski slovenskom predsjedništvu

Kako javlja HRT, Zagreb će još jednom biti pozvan da ne primjenjuje zonu na članice Unije, odnosno da poštuje sporazum iz 2004. Vijeće će pozvati Europsku komisiju da nastavi dijalog s Hrvatskom o tome pitanju i da o tome podnese izviješće.

Na pitanje razgovarala li Komisija i sa Slovenijom i Italijom o pitanju ZERP-a, izvor je odgovorio da to nije bilateralno ili trilateralno pitanje, nego stvar odnosa između EU-a i Hrvatske. Uloga Komisije je da pomogne u pripremi ispunjavanja obveza koje proizlaze iz odluka Vijeća.
    http://www.nacional.hr/articles/view/42779/ Link na temu
    Na Vrh  

gru_sekcija
    Gost

EU će opet zatražiti da se ZERP ne primjenjuje
    Vijeće EU-a ponovno će u ponedjeljak na svom sastanku u Bruxellesu pozvati Hrvatsku da ne primjenjuje nijedan aspekt Zaštićenog ekološko-ribolovnog pojasa za zemlje članice dok se o tom pitanju ne postigne zajedničko rješenje, doznaje se u petak iz izvora slovenskog predsjedništva
    Foto: Goran Šebelić / CROPIX
    (+ Kliknite na sliku za uvećanje )
    BRUXELELS - ‘Vijeće će ponoviti svoje zaključke od 10. prosinca 2007. godine, a o tom pitanju će raspravljati na jednom od svojih sljedećih sastanaka’, rekao je izvor.

Zaključci o ZERP-u bit će usvojeni bez rasprave na sastanku ministara vanjskih poslova, budući da je o tome već postignuta suglasnost na nižoj razini, na sastanku Odbora stalnih predstavnika zemalja članica EU-a (COREPER).

Vijeće će također pozvati Europsku komisiju da ‘nastavi dijalog s Hrvatskom’ o tome pitanju i da o tome podnese izviješće, rekao je izvor. Upitan da li Komisija razgovora i sa Slovenijom i Italijom o pitanju ZERP-a, izvor je odgovorio da to ‘nije bilateralno ili trilateralno pitanje’, nego stvar odnosa između EU-a i Hrvatske te da je uloga Komisije da pomogne u pripremi ispunjavanja obveza koje proizlaze iz odluka Vijeća.

Povjerenik za proširenje Olli Rehn nedavno je izjavio da ‘Komisija radi sa svim zainteresiranim stranama i da istražuje mogućnosti’ rješenja toga pitanja, dodavši da je o tome još prerano govoriti u javnosti.

Ministri vanjskih poslova EU-a usvojili su 10. prosinca 2007. godine zaključak u kojem pozivaju Hrvatsku da u potpunosti poštuje dogovor od 4. lipnja 2004. koji se odnosi na ZERP, a na koji se referiralo Europsko vijeće u svojim zaključcima od 4. lipnja 2004. godine, i Pregovarački okvir te da ne primjenjuje nijedan aspekt ZERP-a na zemlje članice dok se ne pronađe zajedničko rješenje u duhu EU-a’.
    Hina
    petak, 15.2.2008 c/p Europa želi Hrvatskoj uzeti more,otoke i ribu a Srbiji Kosovo ovo je svojevrsni pakleni šund Europe na Balkanu.
    Na Vrh  

Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    38
    11 x hvala u 10 postova

naravno da sam za EU...samo neznalci nisu za nju,koji misle da možemo bez europe.....reci Da europi,a NE balkanu

Na Vrh  

qqruz's Avatar
    Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    100
    36 x hvala u 27 postova

Velemožnici iz obitelji 200 su odredili da ostali hrvatski živalj (stoka sitnog zuba)
    budu njihovi kmetovi. Ja to ne mogu ili ne znam izbjeći, ali bih volio da moje dijete
    bude što dalje od ove balkanske krčme. Ako je moguće ući u EU to bi bilo idealno
    i najbezbolniji način za nas proletere da damo petama vjetra. Zato glasam za EU

dragovoljac 91.
    Na Vrh  

Rocker GNR,ACDC's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    212
    918 x hvala u 627 postova

Protiv u svakom smislu!
    Take me down to the paradise city / Where the grass is green
    And the girls are pretty
    Na Vrh  

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Za eu. Ma koje cisto more, cisti zrak. Kad cilo lito radis ka kuvar ,konobar il sobarica za sicu.
    A pricu o raju na zemlji moze se prodavat nekome ko nije nigdi bija. Toskana, Portugal,BiH, svugdi je priroda ka raj. Je odnice nam neko otoke, pa i tako su napusteni, sama starcad osim ona dva litnja miseca. Za eu i bolji standard za sve.
    Na Vrh  

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Za"Protiv" eu...ovisi
    Na Vrh  

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    85
    62 x hvala u 52 postova

Prejadni smo da bi bili samostalni.
    EU definitivno
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    Na Vrh  

campy's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    67
    37 x hvala u 23 postova

EU je budućnost ako ne za nas, za našu djecu sigurno.
    Nobody is Perfect I am Nobody
    Na Vrh  

Stranica 2 od 18 PrvoPrvo 12345612 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja