Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Moderno obrazovanje kao gubitak vlastitog obraza?
Results 1 to 10 of 10

Tema: Moderno obrazovanje kao gubitak vlastitog obraza?

Preparirana Kitty
    Član od
    Dec 2007
    Zahvala
    305
    243 x hvala u 103 postova

Normalno Moderno obrazovanje kao gubitak vlastitog obraza?

Ukradeno s drugog foruma

"Podredjivanje individualnih (vlastitih) principa ustaljenim paradigmičkim formama je osnovni princip modernog (ili je uvijek tako bilo) obrazovanja,koji bismo prije mogli nazvati nuspojavom obrazovnog sistema.

Klasičan je primjer kako se u zadnjih 30 godina može dokumentirati kako djeca u školama ne postavljaju kritička pitanja zašto je nešto takvo kakvo je?Nego jednostavno prihvataju nešto onakvim kakvim im se kaže.Nepostojanje vlastitog kritičkog identiteta.

Radi se o nuspojavi obrazovnog sistema, u neku ruku alijenaciji ili otuđenju individualnosti vlastitog duha!

Vaše mišljenje o ovom problemu,koji se prema meni čini ozbiljnim u sadašnjem društvu?"

stranac danijelius's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    565
    440 x hvala u 311 postova

Normalno Odgovor: Moderno obrazovanje kao gubitak vlastitog obraza?

Mislim da si u pravu,al ne mozemo krivit samo skolu za to
    Danas su vremena drugacija,teža,nervozniji smo,vlada zakon đungle.
    ja se trudim kad god je to moguce da stvaram svoje misljenje,ne volim kopirat,al sam uhvatila samu sebe kako namecem svoje misljenje i drugima.
    djeca danas vide previse stvari,malo sta se krije od njih,tako da nemaju kad ni bit radoznali...
    nadam se da sam skontala temu da ne lupetam bez veze

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

jednostavno tako nam se reklo i tako je
    srećom pa sve te tvrdnje imaju i logičnu konačnicu: ono što prihvaćaju to je i potvrđeno
    usađuje im se nešto za što postoji dokaz, što je u konačnici dobro
    loše je to da ne pitaju o promjenama vezanim za to, kako je nastalo, kako napreduje i slično
    ali sa takvim se pitanjima vrlo jednostavno može i profesor zateči iznenađen, jer sumnjam da bi svi imali odgovor na dublje pitanje.
    drugo je kada govorimo o vjerama i religijama: Jednostavno to moraš prihvatiti i amen i jao tebi ako ne vjeruješ i ideš preispitivati dublje. ali dobro, današnja djeca koliko toliko će početi i to preispitivati.
    Ono što će ih intrigirati (pošto jednostavno moderna djeca šibaju u nauci toliko naprijed da je nevjerovatno) jest otkrivanje neotkrivenog i neobješnjenog. Zbog toga ima to što listopadno drveće gubi u jesen lišće im i nije zanimljivo, dok ono "o čemu se nesmije" im stvara dodatni ugođaj sigurnosti i vjere u sebe.
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Alfa mužjak easy's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    15
    113 x hvala u 91 postova

djeca bi htjela pitat
    ali im učitelji i profesori
    ne dozvoljavaju da pitaju
    kako to znam
    pa doživio sam da me djeca (od prijatelja i rodbine)
    ispituju i kritički traže odgovore na
    zašto?kako?zbog čega?.....
    Editirano od easy; 09.04.08 u 15:47.
    "Carpe feminam!"

BekAna's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

djeca bi htjela pitat
    ali im učitelji i profesori
    ne dozvoljavaju da pitaju
    kako to znam
    pa doživio sam da me djeca (od prijatelja i rodbine)
    ispituju i kritički traže odgovore na
    zašto?kako?zbog čega?...
    Današnje školstvo ne dozvoljava deci kritički pristup temama (lekcijama)... Sve se svodi na "serviranje" lekcija i "gutanje" istih...

subotar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    317
    224 x hvala u 188 postova

Danasnje skolstvo se svodi na reformu prije provedene reforme na reformu skolstva.
    Cemu sve te reforme, zbunjeni su i profesori i dica.
    Usput,
    vratite kecelje, tj, skolske uniforme, mali ali vazan korak.

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Quote Napisao/la: dijana26 Pogledaj Post
    Ukradeno s drugog foruma

"Podredjivanje individualnih (vlastitih) principa ustaljenim paradigmičkim formama je osnovni princip modernog (ili je uvijek tako bilo) obrazovanja,koji bismo prije mogli nazvati nuspojavom obrazovnog sistema.

Klasičan je primjer kako se u zadnjih 30 godina može dokumentirati kako djeca u školama ne postavljaju kritička pitanja zašto je nešto takvo kakvo je?Nego jednostavno prihvataju nešto onakvim kakvim im se kaže.Nepostojanje vlastitog kritičkog identiteta.

Radi se o nuspojavi obrazovnog sistema, u neku ruku alijenaciji ili otuđenju individualnosti vlastitog duha!

Vaše mišljenje o ovom problemu,koji se prema meni čini ozbiljnim u sadašnjem društvu?"
    Ja nekim profesorima ignoriranje saspem u facu i bez ustezanja postavljam pitanja. Vjeroučitelja sam pitao zašto je Isus na križu rekao:'Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?!'

Kod onih kod kojih to ne smem da uradim, prešutim, napravim kako oni zahtijevaju, a kod kuće istu tu lekciju (ako je smatram toga vrijednom) podložim svom kritičkom sudu pa onda ili odjebem od sebe kao zamagljivanje stakala ili shvatim na ispravan način ako je do nezadovoljstva došlo nekompetentnim prenošenjem.

Seljak s dna kace AmADin_gospo's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    27
    133 x hvala u 57 postova

ma ima jednostavna definicija na to:
    "obrazovanje više nije edukacija nedo indoktrinacija"

prije su profesori znali reči "pitaj me da znam koliko znaš" a sad se o svelo na "to je tako, zašto, zato jer ja kažem" ... i štaš... školujemo male idiote

Član od
    Jul 2010
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Quote Napisao/la: AmADin_gospo Pogledaj Post
    ma ima jednostavna definicija na to:
    "obrazovanje više nije edukacija nedo indoktrinacija"

prije su profesori znali reči "pitaj me da znam koliko znaš" a sad se o svelo na "to je tako, zašto, zato jer ja kažem" ... i štaš... školujemo male idiote
    Potpuno se slazem sa tobom. A sto je najgore ni oni sami ne razumu ono sto zele da nas nauce. Nastavnici su postali totalni idoti koje zanima samo da odrade sto pre cas i predavanje i da odu kuci, naravno i na kraju meseca da prime platu.
    Igrice

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    182
    124 x hvala u 104 postova

Žalosno baš. Ne znam što da kažem.
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja