Stranica 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 159

Tema: HPV,CIN....1,2,3,

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    722 x hvala u 548 postova

Normalno HPV,CIN....1,2,3,

Zanima me je l ko imao susret s bar jednim od gore navedenim?

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Normalno Odgovor: HPV,CIN....1,2,3,

Nisam...
    Ali sam citala dosta o tome.

To ti imas iskustva s ovim?
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600
    1,478 x hvala u 1,003 postova

Ja imam tih problema od 10-og mjeseca
    Prvo CIN 2 pa poslije terapije CIN 1, opet terapija i baš sam jučer bila na papa-testu, sad čekam da nalazi budu gotovi.
    HPV i klamidija negativni, a kad je HPV negativan onda CIN i nije baš toliko strašan.

Imaš li ti tih problema?

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858

ma papa mi ne valja pa me šalju na koposkopiju al doktorica je na bolovanju pa mi ne može nitko nalaze priopćit a ja ću crknut psihički za mjesec dana.
    Sestra mi nije htjela reći o čem se radi sem da nije dobro.

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

To je svagdje pravilo da sestra ne govori ništa o nalazima.
    ja nikako nisam išla na kolposkopiju niti su mi to doktorice predlagale.
    kad mi prvi papa nije valjao otišla sam napraviti još jedan privatno jer sam htjela čuti još jedno mišljenje. možda bi i tebi bilo pametno napraviti jedan kod privatnika (170kn) i gotov ti je za 5-7 dana i znaš na čemu si jer mjesec dana čekanja je za izluditi.
    uglavnom,moje doktorice imaju isto mišljenje i sada radim pape samo kod privatnice i nosim ih mojoj doktorici, a ona mi prepisiva terapiju sa kojom se slaže i privatnica.

znam kako si sad nervozna ali stres ti samo pogoršava stvar. plači mužu na ramenu bit će ti lakše.
    izdržat ćeš ti to i bit će bolje

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

a kej je to, nađi nekki članak sa nas neupucene

mozda sam imo a da i neznam
    Rest in peace

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

Quote Napisao/la: ajs Pogledaj Post
    a kej je to, nađi nekki članak sa nas neupucene

mozda sam imo a da i neznam
    aj blesane ne zajebavaj

to su promjene na grliću maternice
    HPV i ako imaš neće ti ništa biti, najebat će ti cura, vi muški ga samo šaljete dalje

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858

baš tako....al pošto on u dupe samo onda...nema bojazni...

ajs..šala buraz...

bila sam ..kaže dr.da je sve ok samo malo bolja kontrola kolposkopijom za ne daj Bože
    a men bedara...ja od sve brige prštim da ju pitam je l mere sex ili-.....
    budala

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

što nebi mogao sex
    samo navali

drago mi je da je sve ok

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858

ma je...al dok sam brijala o tome svašta sam po forumima čitala pa sam se malo zamislila koliko sam stvarno..ono...sretna...
    još kad pročitam da neki parovi 10 godina idu na sve i svašta da bi zatrudnili i onda još u trudnoći popuše koji CIN ili HPV..ma ludilo

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858

samo za ajsa

HPV se najčešće prenosi spolnim odnosom, no i direktnim kontaktom sa zaraženom kožom i sluznicom. Postoje slučajevi u kojima je zabilježena infekcija sluznice dišnog sustava i očiju, no najveće i najčešće zaraženo područje je upravo genitalno područje.
    HPV se može prenijeti unatoč korištenju prezervativa kao zaštite kod muškaraca, infekcija(kondilomi) se obično javljaju oko korijena penisa.
    Tvrdnju da se HPV ne prenosi isključivo penetracijom dokazuje činjenica da je pronađen i kod nekih djevojaka koje su još djevice. Također su zabilježeni i slučajevi kod kojih su promjene uzrokovane ovim virusom vidljive u usnoj šupljini pa se može zaključiti kako se HPV prenosi i oralno-genitalnim odnosom.

Manifestacija [uredi]

Tipovi 16, 18, 31 i 33 dokazano uzrokuju maligne promjene na grliću maternice, zbog čega su i najopasniji. Ovi tipovi HPV-a uz maligne promjene mogu uzrokovati i izrasline, odnosno kondilome koji najčešće rastu u grozdovima, unutar rodnice i oko anusa.
    Kod muškaraca se kondilomi najčešće manifestiraju na tijelu penisa, na prepuciju ili oko anusa. A mogu se pojaviti i u rektumu ili u ustima.
    Ako trudnica ima kondilome postoji opasnost da HPV infekciju tijekom porođaja prenese djetetu.

Dijagnoza [uredi]

Da bi se dokazalo postojanje HPV virusa potrebno je obaviti urološki ili ginekološki pregled, kao i korištenje pregleda molekularne biologije (ukoliko je potrebno). Muškarcima se za dokazivanje HPV-a uzima bris mokraćne cijevi, dok se kod žena uzima bris vrata maternice i radi se posebna pretraga na prisustvo HPV-a. Svakako, potrebno je i uraditi PAPA test koji pokazuje eventualne promjene u stanicama.
    Nalaz PAPA testa danas se označava kraticom CIN (cervikalna intraepitalna neoplazija), a postoje 3 stupnja, ovisno o jačini promjena u maternici.
    • CIN1 predstavlja blagu displaziju
    • CIN2 predstavlja srednju displaziju
    • CIN3 tešku displaziju
    • 4.stupanj je Carcinoma in situ- također spada (kao i CIN 3) u tešku displaziju, promjene zahvaćaju stanice, ali nije probijena bazalna membrana.
    • Karcinom (invazivni oblik, probijena je bazalna membrana)

Liječenje [uredi]

Ukoliko se maligne promjene rano uoče PAPA testom, terapija je mnogo blaža i bezbolnija - a mogućnosti razvoja raka grlića maternice su puno manje nego u slučaju kada se ove promjene detektiraju kasnije.
    Kondilomi se mogu liječiti na razne načine:
    • propisanim tekućim kemikalijama (Kondiloks, Imikvimod, Podofilin)
    • krioterapijom (smrzavanje)
    • elektrokoagulacijom (paljenje)
    • ubrizgavanjem interferona u svaki kondilom (protein koji stvara imunost na virus)
    • laserskim tretmanom
    • kirurškim uklanjanjem
    No unatoč svemu nabrojenom važno je uočiti da se HPV infekcija ne može u potpunosti izliječiti.

Cjepivo [uredi]

8. lipnja 2006. tvrtka Merck je proizvela HPV cjepivo zvano Gardasil koje je odobreno u SAD-u. Studija cjepiva, provedena na ženama u prosječnoj starosti od 23 godine, pokazala je da štiti protiv infekcije HPV tipova 16 i 18, koji su zajedno odgovorni za 70 % slučajeva raka grlića maternice. Studija je pokazala da je učinkovitost 100 % u slučaju napasnih infekcija. Cjepivo ujedno štiti i protiv tipova 6 i 11, koji su odgovorni za 90 % genitalnih krasti. Centar CDC je preporučio cjepljenje i žena kojima je već dijagnosticiran HPV. U EU Gardsil je već u opticaju, dok se u Hrvatskoj očekuje sredinom 2007. pod nazivom Silgard[1].

Prevencija [uredi]

Kako se kod većine ljudi HPV uopće ne manifestira, nisu ni svjesni da ga imaju, a samim time ni da ga mogu prenositi. Stoga se preporuča uporaba prezervativa, posebice u slučaju čestog mjenjanja spolnih partnera.
    HPV je skoro pa neizbježna i nevidljiva poslijedica spolne aktivnosti, a iz tog razloga većina zemlja preporuča djevojkama redovite ginekološke preglede (PAPA test) - kako bi se na vrijeme moglo detektirati eventualno postojanje HPV virusa, kao i drugih spolno prenosivih bolesti.
    Neki podatci u ovom članku ili odjeljku nisu provjereni i možda nisu pouzdani.
    Provjerite ima li netočnosti, te ih prema potrebi ispravite i navedite izvore.
    Važno je napomenuti da po najnovijim saznanjima<sup>[nedostaje izvor]</sup> čak niti uporaba kondoma ne štiti od prijenosa nekih od najriskantnijih tipova HPV-a koji uzrokuju rak grlića maternice. Jako je bitno da osoba koja sazna da ima jedan od tih tipova obavijesti partnere s kojima je spavala (čak i uz uporabu kondoma) kako bi se spriječila epidemija ove bolesti.

Član od
    Sep 2006
    Zahvala
    323
    277 x hvala u 159 postova

ako smijem... bolje HPV nego HIV
    samo jedno slovo je u igri, ali ipak

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858

je..

Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

HPV visokog stupnja. Carcinoma in situ, operirana tri puta. Zadnji nalaz sam radila negdje na zimu i sve je bilo OK...ali sad bi trebala to ponovit al me nekako strah. Imam opet neki onako loš predosjećaj kao i prošli puta....ali kaj sad, kaj se mora...mora se.
    E da, ja sam valjda jedina kojoj je prvi nalaz bio odmah carcinom in situ, bez onih svih CIN-ova prije.

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    759
    1,004 x hvala u 762 postova

Quote Napisao/la: Anabela Pogledaj Post
    ma je...al dok sam brijala o tome svašta sam po forumima čitala pa sam se malo zamislila koliko sam stvarno..ono...sretna...
    još kad pročitam da neki parovi 10 godina idu na sve i svašta da bi zatrudnili i onda još u trudnoći popuše koji CIN ili HPV..ma ludilo
    ja brijem već skoro dvije godine.........svašta
    Quote Napisao/la: Talo Pogledaj Post
    HPV visokog stupnja. Carcinoma in situ, operirana tri puta. Zadnji nalaz sam radila negdje na zimu i sve je bilo OK...ali sad bi trebala to ponovit al me nekako strah. Imam opet neki onako loš predosjećaj kao i prošli puta....ali kaj sad, kaj se mora...mora se.
    E da, ja sam valjda jedina kojoj je prvi nalaz bio odmah carcinom in situ, bez onih svih CIN-ova prije.
    to moje....izbjegavamo operaciju raznim terapijama....živci ošli u kyrac ....sad imam dobar predosjećaj da će bit sve OK, al tako sam imala skoro svaki put...al jok ...istraga u toku i dalje...čeka se, brije se, čeka se

skroz zdrava's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    6
    0 x hvala u 0 postova

oj ljudi ja san nova i prvi put sudjelujem na nekom forumu.kao i većina prisutnih ovdje imam problema jer sam žensko.prije 3 godine sam rodila svoje treće dijete i tu su počeli problemi.imam hpv,koji sam misteriozno zaradila u bolnici kad sam 35 dana čekala porod, već dva puta papa test mi je pokazao cin 3.na kolposkopiju sam išla 4 puta a sad mi prijeti i konizacija.međutim zadnji papa mi je naravno bio cin 3, a nalaz kolposkopije uredan.čak je i doktorica zbunjena.sutra idem ponovno radit papu pa ćemo vidit.bojim se operacije jer nikad nisam bila.a kažu kad te jednom počnu rezat povratka nema.nadam se da nije tako.aj pa ako ima ko prisutna nek me malo ohrabri!hvala

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Prisutna jesam,ali nemam hpv hvala Bogu,iako sam čula da je danas to moderno imati
    Ne znam ništa o tome,ali nadam se da sam te barem malo oraspoložila.
    Drži se i sve bude ok
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

skroz zdrava's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    6
    0 x hvala u 0 postova

hvala.

skroz zdrava's Avatar
    Član od
    Aug 2008
    Zahvala
    6
    0 x hvala u 0 postova

ne pratim baš nešto modu više sam sama svoj tip, ali vjeruj ovo mi nije drago imat.a koliko sam skontala doktori te mogu samo zasrat a rijetko pomoć, osim zubara

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    600

Quote Napisao/la: skorozdrava Pogledaj Post
    oj ljudi ja san nova i prvi put sudjelujem na nekom forumu.kao i većina prisutnih ovdje imam problema jer sam žensko.prije 3 godine sam rodila svoje treće dijete i tu su počeli problemi.imam hpv,koji sam misteriozno zaradila u bolnici kad sam 35 dana čekala porod, već dva puta papa test mi je pokazao cin 3.na kolposkopiju sam išla 4 puta a sad mi prijeti i konizacija.međutim zadnji papa mi je naravno bio cin 3, a nalaz kolposkopije uredan.čak je i doktorica zbunjena.sutra idem ponovno radit papu pa ćemo vidit.bojim se operacije jer nikad nisam bila.a kažu kad te jednom počnu rezat povratka nema.nadam se da nije tako.aj pa ako ima ko prisutna nek me malo ohrabri!hvala
    ne znam šta da ti kažem nego da ti poželim sreću i da ti papa bude bolji

Stranica 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja