Pogledaj rezultate Ankete: Jeste li vjernik/vjernica?

Glasača
99. Ne možet glasati u ovoj Anketi
  • Da, Vjernik/Vjernica sam i vjerujem!

66 66.67%
  • Ne, mislim da je to glupost.

33 33.33%
Stranica 4 od 12 PrvoPrvo 12345678 ... ZadnjiZadnji
Results 61 to 80 of 227

Tema: Vjernik,vjernica ili ne? [CHAT]

campy's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    67
    37 x hvala u 23 postova

Normalno Odgovor: Vjernik,vjernica ili ne? [CHAT]

Vjernik sam i vjerujem u Boga.
    Nobody is Perfect I am Nobody

debusy's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    33
    6 x hvala u 5 postova

DA! Ja vjerujem. Vjerujem prvenstveno u sebe, u svoje sposobnosti i moći. Vjerujem da mi je prirodno dano obilje sposobnosti koje neznalice ne koriste, a koje spletkari koriste u svrhu manipulacije. Vjerujem da je ovaj planet i sva živa bića na njemu ovdje s nekim razlogom. Vjerujem da smo svi međusobno povezani i da utićemo na živote jedni drugima. Vjerujem u dobro i univerzalnu ljubav. Vjerujem da ovaj život ima smisla i da je naš cilj pronaći ga, duhovno se pročistiti i prosvijetliti, povezati se sa onim tko nas je ovamo poslao, bez obzira u kojem entitetu to biće postojalo. Također vjerujem da je crkva kao institucija, najprljavija i najlicemjernija u iskorištavanju i manipuliranju nad neukim pukom. Oni koji svoj život i odgovornost nad njim, predaju u tuđe ruke, su kukavice i neodgovorne osobe. Naša sudbina nije zapisana nego je svakodnevno krojimo svojim postupcima, jer život na ovoj planeti je koncipiran na uzročno posljedičnim principima. Ono što daš, to će ti se vratiti.
    Aliena ne cures!

madi's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    459
    104 x hvala u 71 postova

Vjrujem u Boga i žao mi je što sam ga evo već 5god malo zanimarila ponekad kad mi je najteže obratim mu se al žao mi je što je to samo u tim prilikama
    R.I.P Pure

Kolumbinach's Avatar
    Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    1
    9 x hvala u 4 postova

vjernik sam srcem i dušom

Jedinstvena's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    420
    584 x hvala u 350 postova

Quote Napisao/la: debusy Pogledaj Post
    DA! Ja vjerujem. Vjerujem prvenstveno u sebe, u svoje sposobnosti i moći. Vjerujem da mi je prirodno dano obilje sposobnosti koje neznalice ne koriste, a koje spletkari koriste u svrhu manipulacije. Vjerujem da je ovaj planet i sva živa bića na njemu ovdje s nekim razlogom. Vjerujem da smo svi međusobno povezani i da utićemo na živote jedni drugima. Vjerujem u dobro i univerzalnu ljubav. Vjerujem da ovaj život ima smisla i da je naš cilj pronaći ga, duhovno se pročistiti i prosvijetliti, povezati se sa onim tko nas je ovamo poslao, bez obzira u kojem entitetu to biće postojalo. Također vjerujem da je crkva kao institucija, najprljavija i najlicemjernija u iskorištavanju i manipuliranju nad neukim pukom. Oni koji svoj život i odgovornost nad njim, predaju u tuđe ruke, su kukavice i neodgovorne osobe. Naša sudbina nije zapisana nego je svakodnevno krojimo svojim postupcima, jer život na ovoj planeti je koncipiran na uzročno posljedičnim principima. Ono što daš, to će ti se vratiti.
    Potpuno se slažem
    …Naše obilje nije ono što imamo,već ono u čemu uživamo…..

muzičar's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

Ponašam se po tim Božjim pravilima,ali ne vjerujem.......nikada mi ne može biti jasno zašto taj netko nije sprječio bacanje djece na bajonete.Bedasto mi je da se tako popunjava fond anđela.Koliko je toga trebao spriječiti,ali nije...

Seljo ˙Ratep˙'s Avatar
    Član od
    May 2009
    Zahvala
    12
    6 x hvala u 5 postova

a vjernik sam...i vjerujem...donekle...pridrzavam se pravila....( nekih )
    i tako....nemogu rec da sam sad nesto zaludjen time....

icos's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    60
    14 x hvala u 13 postova

Vjera u Boga i Seljacka Sloga.

Član od
    Jun 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

vjernik sam i vjerujem u Boga ali ne idem cesto u crkvu.znam masu ljudi koji su svake nedelje u crkvi a psuju ko kocijasi i je be im non stop izlazi iz usta. mislim da su gori nevjernici oni koji tako rade nego ja.

Moderator mtigeli's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    81
    445 x hvala u 166 postova

Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje...

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    1
    2 x hvala u 2 postova

koji je smisao života ako se ne vjeruje u ništa???
    vjerujem u boga a za ostalo ćemo vidjeti.popove ne mogu smisliti,svi su oni isti.....prevaranti,kurviši i lopovi....

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,853
    2,092 x hvala u 1,380 postova

Quote Napisao/la: antonija Pogledaj Post
    koji je smisao života ako se ne vjeruje u ništa???
    vjerujem u boga a za ostalo ćemo vidjeti.popove ne mogu smisliti,svi su oni isti.....prevaranti,kurviši i lopovi....
    nemam namjeru vrijedati tvoje stavove,ali ako netko ne vjeruje u boga to neznaci da ne vjeruje u nista...dovoljno je vjerovati u sebe da bi pronasao smisao zivota.

božo's Avatar
    Član od
    Jan 2010
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

Quote Napisao/la: mtigeli Pogledaj Post
    Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje...
    potpisujem
    Malo sam pismen, al još više nepismen.

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740
    965 x hvala u 714 postova

Još istražujem svoje stavove po tom pitanju. Mislim da je istina negdje na pola puta između svemiraca i ovozemaljskih religija. Čim budem imao više informacija javim.
    Ko procita otpala mu kita!

- I want more - Sister of Mercy's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    10
    38 x hvala u 18 postova

Vjerujem u ljubav i vjerujem da postoji visa sila...
    Life is short and love is always over in the morning (SoM)

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

Mislim da nauka sve više definitivno dokazuje da su sve religije potekle od političkih interesa u određenom vremenskom periodu. Većina događaja koji su opisani u Starom zavjetu - Tori istorijski i arheološki su povezana sa periodom kada su Sumeri pokorili Judeju i zauzeli Jerusalem i zabranili judaizam kao religiju. Arheološki nalazi upućuju na to da su Izraelci prije tog perioda bili mnogobošci, iako u Bibliji ne piše tako, i da su pisci Tore iskoristili period pod okupacijom kako bi napisali izmišljenu priču o oslobođenju iz egipatskog ropstva u pokušaju da ponovno stvore jedinstvo Izraelaca oko ideje o oslobođenju od ropstva. Knjiga je imala za cilj objasniti da je nesreća koja ih je zadesila rezultat nevjerovanja u jednog Boga koji ih je nekada oslobodio egipatskog ropstva, i da će do oslobođenja od novog ropstva doći ako se svi ujedine u vjeri u njega, kao i cilj pronalaska izgubljenog identiteta kao naroda. Od tog perioda arheologija bilježi uspjeh Tore kroz prelazak Izraelićana na vjerovanje u jednog Boga, a period kada je Jerusalem bio pod Babiloncima zabranjuje se za istraživanje proglašavanjem Babilonske civilizacije sotonističkom u kasnijem periodu.
    Da je priča o oslobođenju iz egipatskog ropstva u kojem gine faraon Ramzess sa svom svojom vojskom potpuno izmišljena nije potrebno ni posebno dokazivati - u egipatskim spisima o događajima detaljno opisanim u Bibliji nema ni traga, a faraon Ramzess je umro prirodnom smrću u poznim godinama, a njegovo tijelo nije nestalo u moru nego je tu da svjedoči o stvarnim događajima.
    Neki istoričari su toliko smjeli da tvrde da Izrael nikada nije ni postojao kao bitna civilizacija u tom periodu i da je Tora napisana kako bi dala vjerodostojnost novonastalom narodu.

Kršćanstvo je po svom nastanku vodilo bitku za prevlast nad mnogobrojnim drugim religijama koje su bile i mnogo zastupljenije u tom periodu, a i sam Isus je morao da se izbori za svoj položaj pored drugih poznatijih propovijednika. Još za njegovog života najutjecajnija religija u Rimu, osim klasičnih rimskih bogova preuzetih najviše iz grčke mitologije, najrasprostranjenija je bila religija okupljena u liku boga Mitre, ratnika. Ta religija je okupljala isključivo muškarce - vojnike, a ženama je bila zabranjena. Zbog toga se nikada nije raširila u masama. Pored Isusa kao propovijednika paralelno je i sa većim uspjehom propovijedao neki koga su zvali Mađioničarem, imena se ne sjećam. Njega su zvali "Sin Božiji" i imao je mnogo više pristalica od Isusa. Navodno je kamenovan kao prevarant jer je tvrdio da može letjeti, pa mu to nije uspjelo. U rimskim zapisima zabilježeno je da je bio iscijelitelj, a po istoričarima Isusu su naknadno pripisali mnogo od ovog propovijednika.
    Jedna od jačih religija tog vremena je bila vjera u Isnu, "Majku Božiju", koja se raširila iz pokorenog Egipta. Ova religija je utopljena u Kršćansku nakon što je Rim proglasio Kršćanstvo kao zvaničnu religiju carstva i zabranio sve ostale.

Islam je tu mnogo zatvoreniji, i svako istraživanje te religije se smatra napadom na religiju. Zbog toga. linijom nezamijeranja, arheolozi se baš ni ne bave ovom religijom. Ipak, istoričari tvrde da je Muhameda njegov ujak podučavao Bibliji. Odatle bliskost tekstova Kur'ana i Biblije.

Zbog toga ja vjerujem u ljubav i opstanak vrsta. I vjerujem da je Zemlja jedan ogroman živući organizam sa svojim zakonitostima gdje su svi živući organizmi povezani u međusobnoj zavisnosti između sebe i prostora na kojem žive.

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

da se nadovežem na "robove" egipta
    naime, židovi nikada nisu bili robovi. bili su žitelji egipta koji su radili na piramidama, bili su plaćeni za to. to stoji i u židovskim predajama.
    Ramzes je onda i gubio dosta bitaka (na jugu zemlje) ali nikada nije bio oko Crvenog mora u nekakvom pohodu (povjesničari će znati i zašto) niti proganjao židove. a kamoli da se netko utopio u "razdjeljenom moru".

Majka Božja, Marija, morala je nastati kao posljedica Marije Magdalena. Naime, M. Magdalena bijaše iz roda Benjaminovoga i nije mogla biti prostitutka. Ali kako je bila Isusova družica, a uvjet celibata nije dopuštao "družice", nakon 8 stoljeća M.Magdalena je postala prostitutka, a kao protuteža njenoj "prljavštini" bila je novorođena Majka Božja. (koja je rodila Isusa 25.12., baš kada i egipćani slave Dan Sunca, a predajom i njihov se bog rodio u štali/špilji, progonjen od vrhovnih bogova).

Uvodom celibata nastalo je prvo osiguranje, tj osiguralo se da ništa ne ide ženama nakon smrti muževa, tj da sva stečena imovina (ili većina) jednog podanika/svećenika ide u ruke Crkvi. Ruku na srce, za ona vremena, jako promišljeni i pametni potezi.
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

Aaaa, jeee ... kako su oni to mudro ... Na cijelom mediteranu koji je nekada bio pod uticajem Grčke slavila se Artemida, božica mudrosti i plodnosti. Na južnom mediteranu se slavila egipatska majka Božija, tj. Isna, koja je rodila Ozirisa, tj. Boga Sunca. Kada je Konstantinov nasljednik napokon prelomio i proglasio Kršćanstvo obaveznom vjerom u Rimskom carstvu, a zabranio sve druge religije, svi hramovi koji su slavili Artemidu ili Isnu su pretvoreni u kršćanske bogomolje. Zbog pobune vjernika a da bi se održao mir u Carstvu, Rim je poistovjetio Isusovu majku sa Majkom Božijom, i tako se dodvorili nezadovoljnim Artemidinim obožavaocima. Time su napravili sebi filozofski problem - Isus više nije mogao ostati Number One - iz praktičnih razloga, jer je Artemida bila Bogorodica (rodila Zevsa) I time bi on pao na drugo mjesto. Da bi održali patrijarhalno okruženje, dosjetili su se da Isus mora biti i Bog i Sin Božiji. Tako je Isus od pomazanika i proroka nakon svoje smrti postao prvo Sin Božiji, pa i sam Bog. Da to ne bi bilo previše upitno, kada se postavilo pitanje izrade ikona sa likom Isusa, neko se pametno dosjetio pa su prekopirali Zevsov lik.

A gdje je pala Isna? - Na sexu.
    Isnini poklonici su se zavjetovali na celibat. Razvratnim Rimljanima to nije smetalo ako su se na celibat zavjetovali muškarci, ali im je bila frka što je mnogo mladih djevojaka počelo da se priklanja Istni i celibatu. Zbog toga su tu religiju nabrzinu proglasili neprijateljem Rimskog carstva.

A kako su se obračunavali sa drugim "paganskim" bogovima - najviše su zaplatili Posejdon i Pan. Pan je bio Ilirski Bog polja i šuma, vesele naravi, sa frulom i cvijetnim vijencem u kosi ... i kozijim nogama. Posejdon i Pan su prikazani u jednom liku - Sotoni, liku sa kozjim nogama i trozupcem u ruci. I ovnovskim rogovima ... tj. Rogom plodnosti, koji je također trebao biti ocrnjen. I nitko se nije sjetio upitati koji k... Sotona ima u ruci trozubac za lov ribe, i da li to znači da su i ribolovci njegove sluge.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    740

... I tako je Rimsko carstvo preko obavezne religije nastavilo da živi dalje na svim svojim prostorima, čak i dalje. Čak ni Upravu nisu morali preseljavati.

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

ni više ni manje
    a tek kako su demonizirane životinje i pripisene im sotonske osobine... vuk, koza, žaba, šišmiš, pauk, zmija, mačka itd...
    najžalosnije je što su i danas isto demonizirane, ljudima se utuvljuje svašta u glavu
    sva sreća pa svijest čovjeka se diže na novu razinu, intelektialnu, bistriju, slobodniju (sloboda misli strogo zabranjena) i jednom će ljudi shvatiti, tj doći do toga da smo svi dio iste prirode. a taman i akcelerator pokrenut u CERN-u... biti će zanimljivo. ako se dođe do Higgsova bozona, sve religije koje propagiraju kreacionizam padaju u vodu...
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Stranica 4 od 12 PrvoPrvo 12345678 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja