Stranica 12 od 12 PrvoPrvo ... 289101112
Results 221 to 226 of 226

Tema: Maršal Josip Broz Tito

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    3
    0 x hvala u 0 postova

Normalno Odgovor: Maršal Josip Broz Tito

Zdravo svima,

Ako je neko posten ne moze biti politicar. Jadan covek ne bi mogao sebe obezbediti buducnost, a da ne pricamo za ostale u zajednici. Za mene je politicar onaj ko me laze, dok me gleda u oci i pogled mu ne pada kad ga ja pogledam.

Da covek u ovim prostorima sastavi nekoliko naroda i drzi ih u skupinu vise od 40 godina, mora biti MANIPULATOR. Jos ka tome dodamo neprekidne akcije vanske spijunske agencije i infiltrirane agente koje svaki dan rade na razbijanje drzave, onda uspesni vladar mora biti INTELIGENTAN MANIPULATOR.

Tito je imao zadatak da cuva blok Nesvrstane zemlje, kao tampon zona izmegu Istocni (Komunisticki) i Zapadni (Kapitalisticki) blok. Zato on je morao biti VEOMA INTELIGENTAN MANIPULATOR.

Jedna Drzava je jaka ako ima jak vladar. Jakom vladaru se pripisuje epitet VELIKI TIRAN, i on to i zaista jest. On je vlast i svi se boje od njega.
    Slaba drzava ima veliki broj malih vladara (malih tiranina). Od njhih se boje malo ljudi, ali koja korist. Svake cetvrte godine ima promena drustva malih tirana. Ali vladanje jedne drzave se sostoi od strategije, taktike i operacije. Cetiri godine je mali vremenski interval za izradu i sprovodenje bilo koje strategije. Zato imamo veliki broj malih drzava (Vazali velikih drzava). Ako jedna velika drzava zeli da razbije drugu veliku drzavu, onda kod nje radi na nacionalnu samobitnost i ostvarenju prava nacionalne manjine. Druga drzava se raspada na nekoliko malih drzava (skoro uvjek uz velike ratove) koje ne mogu sami opstati. Oni mogu opstati jedino uz pomoc (zavisnost od) prve drzave.

Kad je Tito vladao:
    - Niko ni je smeo govoriti protiv njega i protiv KPJ, SKJ
    - Pasos SFRJ je bio jedini dokument potreban za putovanje, ali ljudi su nemali potrebu od putovanja, jer mnogo stvari su imali u SFRJ
    - Goli Otok je bio pun njegovih neprijatelja ali i neduznih ljudi (ali za to su bili krivi njihovi susedi ili njihovi rivali za bolje pozicije)
    - Ljudi su se krile da idu u verski objekti. U verski objekti su isle VERNIKE.

Kad Tito ne vlada:
    - Svaki covjek moze reci sto hoce, ali ko ga slusa (pseta laju, karavan ide dalje)
    - Sa novim pasosima mozes ici samo u svoju drzavu, ili u Zemlje EU, ali pri tome na premin moras pokazati da imas dovoljno novac da potrosis. Ni jedan bogat covjek ne voli bjednike. Ljudi ne zele da putuju, nego da idu sa svojih ognjista.
    - Sad nema Goli otok, ali ako netko otkrije nesto sto nije u skladu sa aktuelne vladajuce garniture, onda ima problema na poslu, ...
    - Ljudi idu u verski objekti za da neko vide ili neko ih vidi. U verski objekti idu ljudi koji ne znaju sta je to BOG, a da ne pricamo za VERU. Oni idu za da ostali ljudi misle kako su oni dobri i humani.

Istina je da Istorija pisu pobjednici. Dok je Tito vladao, on i Socijalizam bile su svetinje. Sada je Tito - Diktator.
    Mozda jedan dan, od neke vladajuce garniture bice proglasen za svetac. Nikad se to ne zna.

Kad posmatramo Istoriju, vazno je da je gledamo u jedan veliki vremenski razmak, a pri tome je promatramo hladnom glavom. Samo tako cemo moci izdvojiti istinu od manipulaciju.

Izvinjavam se za greske u tekstu.
    Ja sam Makedonac, ali sam se trudio da me mozete razumeti.

Veliki pozdrav svih clanova ovog foruma,

Vase

mudarator small's Avatar
    Član od
    Sep 2006
    Zahvala
    19
    468 x hvala u 142 postova

je
    sve si to dobro prostudirao, ali nisi baš skroz u pravu (u detaljima)
    Al nisu ni bitni detalji. Detalji su onda dobra osnova za raspravu. Bitno je da razmišljaš dobro

Evo ti nagrada

GREŠKA! Nešto krivo radiš

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

koliko vidim, postoje mnoge razlike među regijama kako tko doživljava Tita (slobode govora, vjerskih obreda itd)

znači, nije bilo do Tita, već do ljudi...
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

imjura's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    143
    57 x hvala u 8 postova

Quote Napisao/la: Al - Karam Pogledaj Post
    Ne klanjam se nikome pa ni bogu radi čega ne kužim kako bi se u sve to uklopili jednojajčani blizanci Adolf i Joža. Jedine osobe iz političkih redova koje po meni zaslužuju duboko štovanje su na slikama ispod. E njima bi se bome mogao i naklonit.

ima nas još

imjura's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    143
    57 x hvala u 8 postova

Quote Napisao/la: maestrobl Pogledaj Post
    Pricajte sta hocete TITO je bio i ostao legenda.
    Dok je bila njegova vladavina svi su imali sve ali najvaznije od svega POSTOVANJE.
    Bili smo priznati u cijelom svijetu niko nam nije komandovao, a sada svi seru po nama diriguju sta cemo raditi i kako da to radimo.Ali sta smo trazili to smo dobili.
    imali smo red za kavu,vozili par/nepar,za jedan vic završit u milicijskoj stanici i dobit batine

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

Quote Napisao/la: imjura Pogledaj Post
    imali smo red za kavu,vozili par/nepar,za jedan vic završit u milicijskoj stanici i dobit batine
    a sad nemaš ni za kavu, ni za gorivo al važno da viceve moš pričat kolko te volja

7. 2 Seljaka kaže: fala Isidora za ovaj post

e-majlo (11.07.13),GNR,ACDC (24.01.10)

Stranica 12 od 12 PrvoPrvo ... 289101112

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja