Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Maršal Josip Broz Tito - Stranica 4
Stranica 4 od 12 PrvoPrvo 12345678 ... ZadnjiZadnji
Results 61 to 80 of 226

Tema: Maršal Josip Broz Tito

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

Normalno Odgovor: Maršal Josip Broz Tito

vista je produkt kapitalizma
    a komunizam je ionako samo ideologija... moj je više bio osvrt... ne prikaz nekog stanja i situacije
    ionako sami rusi su sjebali: bogati su rekli siromasima: mi ćemo dijeliti bogatstvo, vi siromaštinu i eto, svi dijelimo...
    tako da sve to pada u vodu...
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Dark Prince NiX's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    262
    1,194 x hvala u 640 postova

''Tito'' i njegov bivši sistem, samo jedna riječ

Jebo nas je i previše, i nikada više nećemo dopustiti da padnemo pod komunističku čizmu

mudarator small's Avatar
    Član od
    Sep 2006
    Zahvala
    19
    467 x hvala u 142 postova

nix
    parole ti zvuče potpuno isto kao komunističke
    da si se rodio prije 70-80 godina, garant bi bio politički komesar narodnooslobodilačke vojske

ono... poludugi kožni mantil, visoke čizme otete zarobljenom njemačkom oficiru, pravilno nabijena titovka na čelo, strogi pogled po glavnoj ulici u kvartu i neobuzdani iskreni vrisak koji se otme iz grla kad ugledaš domaćeg izdajnika.

nekad davno, davno... umjesto komesarske torbe i značkice na reveru, vjerovatno bi imao čekić i čavle pri ruci

Dark Prince NiX's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    262
    1,194 x hvala u 640 postova

Quote Napisao/la: small Pogledaj Post
    nix
    parole ti zvuče potpuno isto kao komunističke
    da si se rodio prije 70-80 godina, garant bi bio politički komesar narodnooslobodilačke vojske

ono... poludugi kožni mantil, visoke čizme otete zarobljenom njemačkom oficiru, pravilno nabijena titovka na čelo, strogi pogled po glavnoj ulici u kvartu i neobuzdani iskreni vrisak koji se otme iz grla kad ugledaš domaćeg izdajnika.

nekad davno, davno... umjesto komesarske torbe i značkice na reveru, vjerovatno bi imao čekić i čavle pri ruci
    Iskreno da ti kažem...
    U to doba, prije bi bio okorjeli nacista privržen NSDAP partiji nego komunist.
    Et, si happy'

Al - Karam's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    43
    24 x hvala u 23 postova

Quote Napisao/la: Odraz Pogledaj Post
    vista je produkt kapitalizma
    Puno toga je produkt kapitalizma, recimo čak i Porsche Gembala. U socijalizmu nisi mogao kupit Gembalu nego samo "Zastavu 101" pošto siroti komunistički narodi povođeni politikom "bolje je da svi budemo siroti nego da ima i bogatih" sa svojim novcima nisu mogli kupiti ništa drugo.

Općenito, komunizmu mogu zamjeriti i zamjerim uglavnom:

- Netolerantnost, tiraniju, diktaturu, negiranje čovjekovog nacionalnog i vjerskog identiteta i potrebe za istim ;

- "Šerijatski komunistički zakonik" diktatora koji se samoproglasio prvim i zadnjim maršalom ;

- Ekstremnu sklonost ka neradu od kojeg se ne živi... Kada se sjetim ovoga dođe mi da izbljujem jetru jer se odmah sjetim brata koji je po povratku sa posla u 15.00, od 15.00 do 21.00 znao igrao monopol i ništa nije radio ;

- Osuđivanje sposobnih koji su u stanju svojim poštenim radom i zalaganjem zaraditi više nego što im to država može dati ;

- Utopiju tipa "svi trebaju raditi koliko mogu, a moraju imati koliko požele". Ovo je naprosto po svakoj logici nemoguće. ;

- Radničko samoupravljanje koje je jedna od najvećih gluposti za koje sam ikada čuo. Ako već "radničko samoupravljanje" mora postojati, onda neka radnici kupe dionice firme ili poduzeća u kojem rade pa neka se onda "samoupravljaju" do mile volje. U "radničkom samoupravljanju" ti je čak i najveća nepismena neradnička budala koja dođe jednom godišnje na posao mogla birati menadžment tim koji rukovodi radnom organizacijom i odlučivati o svemu samo zahvaljujući pravu glasa. U međuvremenu su isti ti neradnici krali državnu imovinu i tako sami sebe gurali u propast, a danas su im krivi uglavnom drugi.

- Pretjerane ovlasti koje je imala policija zahvaljujući kojima mi ex. Yu nikada nije ličila ni na što drugo koliko na policijsku državu u kojoj se ne smije reći niti jedna jedina riječ protiv vlade, ili ne daj bože... maršala, našeg "druga" Tita.

Ima toga dosta, uglavnom... Komunizam je bio i prošao, i hvala bogu što je to prošlost.

a komunizam je ionako samo ideologija... moj je više bio osvrt... ne prikaz nekog stanja i situacije ionako sami rusi su sjebali: bogati su rekli siromasima: mi ćemo dijeliti bogatstvo, vi siromaštinu i eto, svi dijelimo... tako da sve to pada u vodu...
    Raspad SSSR-a je već nešto sasvim drugo. U svezi teme mogu samo reći da si naveo jedan dobar primjer u kojem možemo zamijetit koliko je vrlim "partijašima" bilo stalo do komunizma i "pravde za sve", a koliko do ponuđenog novca u vidu kredita.
    Editirano od Al - Karam; 09.11.09 u 10:27.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195

nadam se da ne očekuješ odgovor (ipak je ponedjeljak ujutro i neznam šta bi mogao odgovoriti )
    osim toga da je prošao "komunizam"... prošli su ljudi koji su ga provodili
    komunizma će uvijek biti u svijetu, pa tako i kod nas
    kao i drugih "ideologija"
    nije nužno da se one provode... dok postoji duh, biti će i istoga
    jedino će to netko izricati kroz neko mikro djelo, netko će to izjasniti kao stav, drugi će veličati, treći će omalovažavati. a baš ovi koji pišu "kontra" najviše ga i drže na životu... no, o tome na drugoj temi, ovdje nije mjesto...
    ja ateist, po imenu židov, po prezimenu crnogorac, po kiti bosanac, po parama kao da sam iz Konga
    tko samnom nebi kavu popio

Al - Karam's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    43
    24 x hvala u 23 postova

ja ateist, po imenu židov, po prezimenu crnogorac, po kiti bosanac, po parama kao da sam iz Konga tko samnom nebi kavu popio
    Dodaj me na listu za one koji bi popili kavu s tobom.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195

ti plaćaš
    (imenom židov, nemoj zaboraviti)

fat old fart hoggar's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    252
    137 x hvala u 76 postova

Quote Napisao/la: plavi_andeo Pogledaj Post
    Pogledajte samo kako je Tito odjebao Staljina, ko je to mogao još kao ljevičar? On je bio čovjek koji je volio Jugoslaviju kao svoju majku, volio je sve ljude, Jugoslavija je bila jaka i močna u doba njegove vladavine. Zakon je bio i ostao!
    a Atila "Bič Božji"?! tek on je bio zakon!!
    kad već trajbamo o ljudima u čije vrijeme nismo živjeli.

usput, povijesno "ne" JBT (joj kak me ovo podsjeća na j... te ) uslijedilo je tek nakon izbacivanja iz kominterne od strane Staljina. istog trenutka sve raspoložive partizanske jedinice poslane su na sjevernu granicu fnrj, a big boss se krenuo ulizivati zapadu.

Al - Karam's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    43
    24 x hvala u 23 postova

ti plaćaš (imenom židov, nemoj zaboraviti)
    Važi se, ali onda pijemo nikšićko. :D

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195

jesi i ti židov?
    ili bračanin?
    škot možda?
    ccc

Al - Karam's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    43
    24 x hvala u 23 postova

jesi i ti židov?
    ili bračanin?
    škot možda?
    ccc
    Čukundjed s očeve strane je bio Bugarin, jel` ti moram pisat više bilo što?

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195

pretpostavljam da mislimo na isto
    da jeftino prevozimo kurve preko granice
    možemo i anabolike, i na njima se dadne dobro zaraditi
    mogli bi i neke "žnj" antibiotike, ali, tuđe zdravlje nas ne briga

spajanje sa tvojim rodom preko granice prepuštam tebi
    ti meni razvoj i distribuciju, tj cijelu logistiku

krenimo

Rocker GNR,ACDC's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    212
    918 x hvala u 627 postova

Quote Napisao/la: Al - Karam Pogledaj Post
    Čitav jugoslovenski privredni sustav se bazirao na debelim kreditima sa kamatama koji se nisu vraćali radi činjenice da je njegov komunistički sustav ljude učio kako se uopće ne treba raditi da bi se imalo, što svakako nije istina. U doba njegove diktature provođene policijskim palicama svi smo bili jedno - gomila mesa bez imena koja se trebala sramit za slučaj da zaradi koju kintu više.

Jeb`o Tita, diktaturu i komunizam, živio reformizam i kapitalizam.
    Je i zato danas Hrvatska ima 3 puta veći vanjski dug od 5 puta veće Jugoslavije onda. Je a danas ljudi na čelu ti pokazuju i svojim primjerom, recimo saborski zastupnici dođu par puta godišnje ali zato mjesečno kupe po 20.000 kn. A imaš i bolje primjere, menađere koji mjesečno kupe stotine tisuća kuna, za šta, za goli k... što rade. Što se mene tiče nitko nije birao kada i gdje i kakav će se roditi već se dogodilo i zašto onda svi ne bi imali podjednake plaće a ne neki imaju 50000 kuna i kupuju luksuzne jahte a neki nemaju djeci da kupe čokoladu.
    Take me down to the paradise city / Where the grass is green
    And the girls are pretty

fat old fart hoggar's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    252
    137 x hvala u 76 postova

@gnr ajmo malo iskljućit stražnjicu i uključit mozak. legalni izvori oružja za obranu zemlje bili su nam blokirani - pogodi zakaj...
    cca 30-35% države okupirano, na ostatku zemlje (ionako zaostala - zahvaljujući planskoj proizvodnji ) privreda je praktično zamrla. kad zbrojiš to i sklonost korupciji većeg dijela vrhuške - još smo dobro i prošli.
    što ne opravdava upise poput tvog, bez uporišta u jednoj jedinoj jeb... činjenici nego samo na revoltu. ne želim opravdati ničija nedjela, hdz smatram terorističkom organizacijom, a Tebe, na osnovu tvog posta jako brzopletom osobom.
    možda griješim, možda smo sami krivi za:
    - koordinirani napad četnika i tzv pljugoslavenske vojske
    - pokolje od Škabrnje do Vukovara
    - sunčeva pjege
    - to kaj Mađarska nema more

nastavi niz...

Rocker GNR,ACDC's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    212
    918 x hvala u 627 postova

^^ Ja sam samo iznjeo činjenično stanje stvari. Ako sam nešto krivo rekao slobodno me ispravi?! Nit dižem kakav revolt niti išta, a i ti bi trebao lakše ocijenjivati ljude.
    Take me down to the paradise city / Where the grass is green
    And the girls are pretty

Al - Karam's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    43
    24 x hvala u 23 postova

Quote Napisao/la: GNR,ACDC Pogledaj Post
    Je i zato danas Hrvatska ima 3 puta veći vanjski dug od 5 puta veće Jugoslavije onda. Je a danas ljudi na čelu ti pokazuju i svojim primjerom, recimo saborski zastupnici dođu par puta godišnje ali zato mjesečno kupe po 20.000 kn. A imaš i bolje primjere, menađere koji mjesečno kupe stotine tisuća kuna, za šta, za goli k... što rade. Što se mene tiče nitko nije birao kada i gdje i kakav će se roditi već se dogodilo i zašto onda svi ne bi imali podjednake plaće a ne neki imaju 50000 kuna i kupuju luksuzne jahte a neki nemaju djeci da kupe čokoladu.
    Ne bih se složio u svezi tvoje komparacije spoljnog duga iz milijun razloga. Jedan od glavnih je što nije veći 3 puta od duga ex. Jugoslavije, a potom i što komparativno gledajući novčana vrijednost nema istu vrijednost u različitim vremenskim etapama promatranja. Da budem jasniji, uzmi si komparativno cijene stanova prije, za vrijeme rata u RH, i poslije rata, i skuži da su stanovi nekad bili dosta jeftiniji, potom su naglo pojeftinili, a sada su ekstremno skupi. Dakle ako promatramo vrijednost jednog istog običnog stana možemo ustanovit da ni ona nije jednaka za različit period, radi čega ni Titovih 20 milijardi dolara nije jednako 20 milijardi dolara u današnje vrijeme. Titovih 20 miljardi je bilo mnogo mnogo više, jer se sa tim moglo dosta toga više i kupit.

Dio hrvatskih dugova odnosno znatan broj uloženog novca potrošio se na sticanje hrvatske neovisnosti, a ovi iz RH koliko znam nisu išli za Beograd i tamo tražili hrvatske krajine, nego je to nešto "malo" bilo obrnuto... Neovisnost je jako teško steći, neke zemlje i dan danas ratuju za nju i troše gomile novca koje su već davno prešle cifre spoljnog duga RH, no opet je ne mogu dobiti.

Političare odnosno vodeće političko tijelo jedne države biraju glasači, oni su krivi "što jedni imaju jahte, dok drugi nemaju novaca niti za Milku", i ova ti zamjerka općenito nema ama baš nikakve veze sa komparacijom komunističke i kapitalističke ideologije i pravaca. Već kada smo kod toga, meni je opet draže kada netko ima jahtu a ja nemam ni za kruha, nego kada svi imamo SAMO za kruh, a netko me bije palicom po glavi jer sam tri put naglas uzviknuo "Hrvatska".

Kužiš li uopće da je svo ovo krvoproliće posljedica trulog diktatorskog komunističkog režima, nerada, i politike tipa "sve je ovo naše i zajedničko, pa čak i žene"?

Quote Napisao/la: hoggar Pogledaj Post
    možda griješim, možda smo sami krivi za:
    - koordinirani napad četnika i tzv pljugoslavenske vojske
    - pokolje od Škabrnje do Vukovara
    - sunčeva pjege
    - to kaj Mađarska nema more

nastavi niz...
    - Krivi ste i što niste htjeli Miloševića za precjednika Hrvatske ;

- Krivi ste radi domovinskog rata jer ste njime ubili bratstvo- ubistvo... Pardon... Jedinstvo...

- Krivi ste jer želite prijateljske veze i sa ostalim zemljama, a ne samo sa Rusijom ;

- Krivi ste što želite sami donositi svoje odluke, zar nisi znao da je to strogo zabranjeno u komunizmu? ;

- Krivi ste što uopće i postojite, jer da ne postojite čitava Juga bi bila velikosrpska. Tko ste uopće vi iz RH da se opirete progresu i borbi za otaCdžbinu?

Sram da te bude, i da vas bude.

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

ajmo još jednom postavit pitanje: o čemu pričamo ovdje, o Titu ili komunizmu?
    ovo samo neuki ljudi mogu poistovjetiti.
    ako sam dobro shvatila, vi titu uzimate za zlo samo režim pod kojim je vodio državu?

Al - Karam's Avatar
    Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    43
    24 x hvala u 23 postova

Quote Napisao/la: Isidora Pogledaj Post
    ajmo još jednom postavit pitanje: o čemu pričamo ovdje, o Titu ili komunizmu?
    ovo samo neuki ljudi mogu poistovjetiti.
    Tito + komunizam + CKKPJ = komunističko "sveto trojstvo".

Quote Napisao/la: Isidora Pogledaj Post
    ako sam dobro shvatila, vi titu uzimate za zlo samo režim pod kojim je vodio državu?
    Kada pišeš o nekom čovjeku pominješ sva njegova djela, ne samo neka. Jedno od Titovih "velikih djela" je direktno sprovođenje tiranije nad pučanstvom ex. YU. Nisam ja sprovodio tiraniju niti je Tita netko nagovorio na to. Sam se zalagao za takav režim, a kao prilog tomu mogu navesti da se isto tako SAM proglasio doživotnom maršalom kako bi udovoljio svojoj egocentričnosti u kojoj vidi zemlju uređenu po samo njegovom mozaiku. Nisam bome ja imao ni UDBU, a nisam ni pogubljivao političke protivnike, Tito jeste.

U najmanju ruku meni je taj čovjek psihički bolestan i pomalo mi liči na Hitlera u komunističkoj odori.

Isidora's Avatar
    Član od
    Nov 2008
    Zahvala
    522
    341 x hvala u 289 postova

ma daj.
    po tebi bi bilo bolje da smo zalegli pod hitlera?
    a to što se proglasio maršalom...što to uopće znači...puno je jača titula koju mu je dodijelio avnoj-narodni heroj, za ono sve što je napravio prije i tijekom rata.mislim ako već govorimo o djelima.
    i odjebo je staljina i njegovu rezoluciju,evo napravim ti paralelu-na način na koji su sanader i jaca trebali odjebati eu. nije isto, ali je slično:to nam ne paše, mrš.imao je muda.
    a da ga je ponijelo malo , jeste. ne želim suditi nikome, ni sama ne znam šta bi mi sve palo na pamet da imam toliku vlast u rukama. vjerojatno bi tiranizirala sve što stignem. je, imao je sve, i konje i žemske i kuće i vile i jahte.
    a koliko je ostalo iza njega govori činjenica da jovanka živi u straćari bez grijanja i bez mirovine.
    za razliku od nekih poluškolovanih menadžerčića koji su osigurali pet generacija iza sebe.

Stranica 4 od 12 PrvoPrvo 12345678 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja