Stranica 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 46

Tema: Adolf Hitler

Avlijaner Pure Evil's Avatar
    Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79
    3,506 x hvala u 1,988 postova

Pazi ovo Adolf Hitler

Adolf Hitler (* 20. travnja 1889. u Braunau am Inn (Austrija), † 30. travnja 1945. u Berlinu), njemački političar, državnik. Vođa (Führer) Njemačke Nacionalsocijalističke radničke stranke (Nacističke stranke) kao i nacističke Njemačke od 1933. do 1945. i to na dužnosti njemačkog kancelara, vrhovnog državnika, predsjednika države i diktatora.
    Kao animirani i karizmatični govornik, Hitler je smatran kao jedan od značajnijih vođa u svjetskoj povijesti. Kroz svoju karizmu i utjecaj Hitler je uspio angažirati njemački vojno-industrijski kompleks izbavivši Njemačku državu iz ekonomske depresije koja je vladala nakon završetka Prvog svjetskog rata. Istrebljenje Židova u okviru Holokausta, sa konfiskacijom njihove imovine, imalo je znatan udio u prikupljanju sredstava za obnovu, koja su prvenstveno usmjerena u naglo vojno jačanje Njemačke. U zenitu svoje vladavine Hitler je imao je vlast nad većinom Europskog kontinenta.
    Hitlerov pokušaj stvaranja Velike Njemačke (Grossdeutschland), prvo mirnim putem: lobiranje kod velikih sila kao i kroz masovne marševe i referendume uspjeli su u malom vremenskom razdoblju dovesti do pripajanja Austrije (Anschluss), kao i pojedine dijelove Čehoslovačke s njemačkim življem. Ne uspjevši učiniti isto s Poljskom, prisiliti povrat teritorija koje su bile izgubljene nakon Prvog svjetskog rata, Hitler izvršava invaziju 1939. pogrešno procijenivši da Velika Britanija i Francuska neće priteći u pomoć. Ovim napadom počinje 2. svjetski rat - šestgodišnji sukob između bloka Osovina i Saveznika.
    Hitler je također bio glavni ideolog rasne politike nacističke njemačke, što je najavio već u knjizi Mein Kampf (Moja borba) 1924. Pod njegovom vlašću došlo je do istrebljenja Židova (više od pet milijuna) i Roma u Holokaustu.
    Hitlerov san - stvoriti tisućljetni Rajh, super državu u kojemu bi njemački narod imao apsolutnu vlast - slomljen je 30. travnja 1945., kada je Hitler izvršio samoubojstvo u svom bunkeru, ispred nadiruće sovjetske Crvene armije.

Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79

Normalno Re: Adolf Hitler

Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79

Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79

Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Po proročanstvima Nostradamusa (a zna se da je jako puno toga dobro prorekao - iako je fulao za 1. god ili 2.) u Italiji se 2006 rodio drugi Hitler.

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

a talijani su poznati ko dobri vojnici
    Rest in peace

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

u tom vremenu kako se navodi on je bio genij, ali svoj naum nije mogao ostvariti zbog drugih (izdali ga na kraju), ne znam točno gdje sam to pročitala i ne znam dali ću točno navesti podatke ali čovjek svjesno koristi oko najviše 10% mozga, dok je Hitler koristio oko 17% čak možda i više.

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

a nije bio sposoban zavrsit gimnaziju , daj molim te , lik je bio poremecen
    Rest in peace

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Ajs pa ne dobivaš ti inteligenciju u školi, uostalom po pričama on nije htio završiti gimnaziju jer je htio ja mislim bavit se slikarstvom

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

bio je kreten, i nije bio sposoban zavrsit gimnaziju, to nije moje misljenje vec misljenje mnogih priznatih povjesnicara
    Rest in peace

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

mozda mu se nije dalo skolovat
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Quote Napisao/la: ajs Pogledaj Post
    bio je kreten, i nije bio sposoban zavrsit gimnaziju, to nije moje misljenje vec misljenje mnogih priznatih povjesnicara
    On je htio biti slikar ali mu otac nije dao, kada mu je otac umro je upisao akademiju umjetnosti...
    da bio je kreten, ali kreten zato jer je svoju tzv. genijalnost upotrijebio na loš način a uostalom sve takve "genijalce" smatraju čudacima i ničim drugim...

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Postoje također izvori koji upućuju da je Adolf Hitler dijelom Židov što je obilno korišteno u propagandi političkih protivnika, a prije pogubljenja je isto tvrdio i njegov suradnik Hans Frank. Navodno je Hitlerova baka, majka njegovog oca Maria Schicklgruber, začela dijete dok je bila sluškinja u jednoj židovskoj obitelji u Grazu. Ove tvrdnje pobijaju povjesničari Werner Maser i Ian Kershaw jer su Židovi bili protjerani iz Graza u 15. stoljeću te nisu imali pravo živjeti u Grazu za vrijeme kada je Maria Schicklgruber navodno radila kao sluškinja u tom gradu.

Školovanje

U osnovnoj školi je bio dobar učenik, a isticao se i društvu svojih vršnjaka. 1900. nakon završene osnovne, Alois je odlučio da mu sin upiše Realschule i njegovim stopama krene u činovničku karijeru, iako je ta ideja Adolfu bila potpuno odbojna jer je želio postati umjetnik. U srednjoj školi nije bio uspješan: morao je ponavljati prvu godinu, a u kasnijim je išao na popravne ispite. Iako je kasnije tvrdio da je jako volio povijest, zemljopis i vjeronauk, i iz tih predmeta je imao prosječne ocjene. Do kraja je zbog loših ocjena bio prisiljen prijeći u drugu školu. Hitler opravdava svoj loš uspjeh željom da na taj način razljuti oca s kojim se nije slagao; iako je loše ocjene imao i nakon očeve smrti 1903., u pozadini njegove odbojnosti prema školi vjerojatno jest sukob s ocem. Većina profesora tvrdi da se mladi Hitler nije ni po čemu isticao, ni na pozitivan ni na negativan način; neki smatraju da je bio bistar, ali nedovoljno zainteresiran te da je imao problema s autoritetom. Profesor povijesti, Leopold Poetsch, ga je svojim pričama o njemačkoj povijesti i mitologiji zainteresirao te je od njega upio ideje pangermanskog nacionalizma.

Nakon završetka Realschule 1905., Hitler nije nastavio s daljnjim školovanjem. Nije pokazivao ni želju za bilo kakvim radom, a financijsko stanje obitelji ga nije ni prisiljavalo na to. Umjesto toga, uz potporu svoje popustljive majke, proveo je dvije godine živeći neurednim životom, čitajući knjige, svirajući klavir, slikajući i sanjajući da će jednom postati veliki umjetnik. Ovo razdoblje je opisao kao "najljepše u životu". Družio se s Augustom Kubizekom, mladićem koji je dijelio Hitlerove snove i bio vrlo fasciniran njime i njegovim idejama.

Hitler kao djete

- zapravo je Hitler bio psihopat i niš drugo

...ima pogled lopova
    Član od
    Dec 2006
    Zahvala
    13
    5 x hvala u 5 postova

Quote Napisao/la: Mrs. T Pogledaj Post
    - zapravo je Hitler bio psihopat i niš drugo

i narkoman

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    518
    924 x hvala u 619 postova

Normalno Odgovor: Adolf Hitler

Možda malo kasnim sa odgovorom, ali je ova tema uvjek zanimljiva i akutalna. Zbog ovako pismenih kao što je Mr. T ja sam na ovom forumu, moja podrška u svakom pogledu Mr. T, ti si genije.

Alfa mužjak easy's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    15
    113 x hvala u 91 postova

Adolf vam je samo dokaz da smo mi ostali pritajeni psihopate i krvnici, zaboravljate da je cila Njemačka stala iza njega i krenula u rat i sad se ne mogu ni dan danas oprat od toga ni pred židovima ni pred drugim narodima, a na račun Pavelićeve suradnje s njim, hebu i nas, dan danas
    "Carpe feminam!"

Dark Prince NiX's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    262
    1,194 x hvala u 640 postova

Quote Napisao/la: Pure Evil Pogledaj Post
    Nešto mi je čudna ova slika...
    Ovdi ne ide od Microsofta swastika već od hmm.... samo obična svastika.

Čovjek (mislim na ovog gore sa krivom swastikom), je bio genij u svoje vrijeme i svaka mu čast kako je bio počeo.
    Kada je Njemačka bila razorena i u banani on ju je digao na noge, u par godina njegove vladavine nije bilo niti jednog nezaposlenog radnika.

No svaki čovjek pukne od prevelike moći tako je i on..
    I kreno je ww2....

Čovjek je legenda do početka rata i za to mu se no poslje kada je ukakio sve živo dajem mu .

Samo zamislite šta bi bilo da je Hićo nastavio onim tempom od trenutka dolaska na vlast do svoje smrti a da je prenijeo svoja mišljenja na nasljednika Hermana, i da nije bilo nikakvog rata ili mržnje prema židovima...

Svima nam bi bilo bolje, u to sam siguran 100%

Član od
    Nov 2007
    Zahvala
    8
    14 x hvala u 7 postova

Quote Napisao/la: easy Pogledaj Post
    Adolf vam je samo dokaz da smo mi ostali pritajeni psihopate i krvnici, zaboravljate da je cila Njemačka stala iza njega i krenula u rat i sad se ne mogu ni dan danas oprat od toga ni pred židovima ni pred drugim narodima, a na račun Pavelićeve suradnje s njim, hebu i nas, dan danas

Nije Hitler jedina crna osoba u povijesti...puno drugih sranja se desavalo u povijesti, pa su najveci krvnici ostajali nezapamceni...i zivjeli u miru....

Moje osobno misljenje je da je Hitler u svom suludom planu napravio kardinalnu gresku sto je podijelio rat na dvije fronte...da je ostavio samo jednu i npr sklopio savez, ali trajni s crvenom armijom, situacija je mogla biti puno, puno gora.....
    If you want blood, you've got it!! AC/DC

Aldous's Avatar
    Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    242
    134 x hvala u 92 postova

Sven Hassel je najbolje opisao Hitlera: netalentirani malograđanin, soboslikarski pomoćnik... Ništa više... Svi njegovi uspjesi zasluga su propagande koju nije sam organizirao. Na vojnom planu je propao jer nije slušao svoje školovane genrale, inače vojnike pruske škole, vojnike s kojima se osvaja svijet. Kad je kretao na Rusiju Staljingrad se mogao zaobići ali on je široku vojnu strategiju okrenuo u klin i sjebao stvar. Njegovom samovoljom, iako su mu Rommel, Eicke, Himmler... svi govorili suprotno. Toliko o 17%.

Stranica 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja