Results 1 to 4 of 4

Tema: Negativnosti vezane uz blagdane

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

Normalno Negativnosti vezane uz blagdane

Evo, jedna tema o kojoj ću vam pisati ono što mi je poznato na tom području...
    Već duže se godina prati, pravi statistika, pokušava odgonetnuti: Zašto toliko negativnosti (ubojstva, samoubojstva, nemiri, posjeti psihićima i sl.) za vrijeme blagdana.

Nekako je postalo rutinski da za vrijeme blagdana psihijatri bilježe porast posla, više ljudi im se žali, pogotovo na nemire u sebi itd. Ubojstva i samoubojstva su češća, provale također, razbojništva...
    Ono što se događa za vrijeme blagdana poput V. Gospe, Božića i naročito Uskrsa je nevjerojatno.
    Razni duhovi, sile, Anđeli i Demoni u tim su trenucima najaktivniji, vode se "male borbe" svjetova, i to baš na našem podneblju, i imalo osjećajne osobe znaju da se nešto događa. To je vrijeme kada se svijet sam po sebi, njegova duhovna strana snažno širi te puni energijom.
    Snovi nam postanu jako izraženi, mnogo puta zaspemo nemirno, sanjamo prošlost i to nas čini slabima. Duhovno.

Ima jedan stari trik kako bi se mogli barem malo olakšati, onako jednostavno. Za lakši san, san nakon kojeg se nećemo probuditi umorni, nakon kojeg nećemo cijeli dan biti "u komi", dovoljno je staviti otvorene škare ispod kreveta i zapaliti bijelu svijeću u kući, prvenstveno da nam negativne sile izađu iz iste.

Evo, uhvatila me inspiracija i malo sam pisao, mislim da ove dane bi mogla pasti još koja priča, još koje saznanje, još nešto novo...
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Normalno Re: Negativnosti vezane uz blagdane

Za blagdane se ljudi osjećaju sami, govorim prvenstveno za sebe, previše razmišljam, ne mogu spavat, gledam druge, realiziram kako je meni, hoću bolje a zapravo ne znam za bolje i zato se ne mičem sa iste točke...

zato ima i najviše samoubojstava, jer ljudi realiziraju svoj život do te granice da padaju u depresiju, i onda s druge strane ako nemaš nekoga pored sebe, dečka ili curu koju jako voliš, onda te obuzme tuga jer bi volio imati nekog pored sebe, još pogotovo kada vidiš kako je sve okićeno, ljudi su sretni, bar na prvi pogled...možda i želiš nekog nazvati, s nekim popričati ali ti je bed ili te sram i tako samo čekaš da sve to prođe i da se svi vrate normalnom životu

Član od
    May 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

Normalno Odgovor: Negativnosti vezane uz blagdane

Ja bih opisao jednu negativnost vezanu uz blagdane, koja se očituje pogotovo u selima.

Pa ne može proč poštenih deset dana, a da se ne slavi nekakav svetac, i da se još uz njega ne uzne jedan ili dva slobodna dana. I kad u to još uračunate i nedjelje... ne znam. Veoma loše u svemu tome je što se uz svetacu uzme taj dan-dva slobodan pa onda nemamo samo nedjelje i svece, nego i svece, susvece, nasvece, dosvece, prisvece, a svi bi htjeli dobro zarađivati i dobro živjeti.

geborti's Avatar
    Član od
    Aug 2009
    Zahvala
    0
    3 x hvala u 3 postova

Normalno Odgovor: Negativnosti vezane uz blagdane

Slažem se da je usamljenost i spoznaja da kad su svi sa nekim svojim a ti nemaš nikoga glavni krivac depresije i negativnih misli.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja