Stranica 2 od 7 PrvoPrvo 123456 ... ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 131

Tema: Crtići koji su nestali s malih ekrana

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    691
    838 x hvala u 676 postova

Normalno Odgovor: Crtići koji su nestali s malih ekrana

meni je super bio onaj njen Pavo...

the villager mike's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    16
    22 x hvala u 15 postova

... meni skakavac Flip
    Nije originalan onaj koji nikoga ne oponaša, nego onaj koga nitko ne može oponašati! Pure Evil.

[- Sretnik -] Trackerman's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    37
    139 x hvala u 110 postova

Quote Napisao/la: Pure Evil Pogledaj Post
    Crtići koji *su nestali s malih ekrana*

Disneyevi crtići na televiziji danas ne postoje

Potpisivanje peticije za vraćanje crtića u 19.15, svakog dana prije Dnevnika, urodilo je plodom. Od sada jedan od tih zaboravljenih likova poput profesora Baltazara možete pogledati na televiziji. Ostali kupe prašinu u nekoj arhivi jer crtići poput Loleka i Boleka, Stripija ili Gustava možete gledati jedino u svom sjećanju. Svi vi koji ste imali sreće pratiti dogodovštine malih stvorenja iz šume ili nestrpljivo čekati da li će Kojot uloviti pticu Trkačicu danas umarate mozak gledajući japanske nebuloze poput Pokemona, Yu gi oha i sličnih modernih, kompjuteriziranih likova. Rekli bi naši stari bila su to vremena. I jesu, jer odrastati uz dolje navedene crtiće "privilegija" je generacije 80-ih godina prošlog stoljeća. Ako ništa drugo bili su zabavni, jer televizija kao edukativna stvar već je odavno umrla.
    Štrumfovi Štrumfovi

Mala plava stvorenja žive u gljivama, na glavama imaju bijele kapice, a bore se protiv zločestog Gargamela i njegovog mačka Azriela. Svi su muški, osim jedne, jedine i vječne Štrumfete koja je stalno uzvikivala Ti dam ti dam ti dam. Danas nam je svima jasno što taj uzvik znači. Vođa im je stari i mudri Papa Štrumf.
    Da podsjetimo, za vrijeme rata i mi smo imali svoje Štrumfove...sjećate se Unproforaca?

LolekBolek Lolek i Bolek

Poljski velikani Lolek i Bolek potpuno su pali u zaborav kad su Britanci otkupili prava na seriju i preimenovali ih u Jim i Jam. Katastrofa! Iako nije bilo dijaloga između likova, slika je definitivno govorila više od riječi. Nakon što su Poljaci prodali seriju kao da su i prodali dušu tih likova. Uostalom zašto uništavati nešto što se godinama pokazalo kao pun pogodak. Britanci su u tome uspjeli.

A je to A je to
    Ova dva genijalca osvojila su srca djece širom svijeta. Naravno nikada im ništa nije pošlo za rukom i uvijek je sve završavalo rušenjem, padanjem ili odlijepljivanjem. Ovo lutkarsko remek djelo radili su malo nam dalji "susjedi" Česi.
    Osim dvojice braće važno je spomenuti i muziku iz crtića koja ni dan danas nije zaboravljena. Možda zato jer je smiješna kao i oni.

Pončo i Toro Pončo i Toro
    Dvije žabe, jedna debela Pončo, a druga mršava Toro. Ne zna se tko je gluplji od kojeg zbog čega su uvijek i upadali u probleme. S obzirom da potječu iz Meksika bili su jako proždrljivi i lijeni.
    A najveći mamac bila je velika žuta ptica koja je za njih bila neuhvatljiva.
    Sve u svemu još jedan dobro napravljen crtić koji su djeca voljela.

Eustahije Brzić Eustahije Brzić
    Bok Zmijoljupci! Eustahije Brzić bila je omiljena životinjica djece, pa čak i one koja su imala paničan strah od zmija. A mala plava zmijica vječno je pokušavala uhvatiti japansku bubu koja je stalno ponavljala jednu te istu pjesmicu: Japanska buba to sam ja, učim karate a ca ca ca. Međutim, Eustahije koji je imao slatku govornu manu...naime, frfljao je, na sredini serije ostao je bez svoje bube. Šteta, jer je crtić tada izgubio na posebnosti.

Baltazar Profesor Baltazar
    Napokon jedan naš proizvod. Profesor Baltazar je simpa starčić i znanstvenik koji sve probleme riješava pomoću magičnog stroja iz kojeg ispadne neka čarolija. Crtić je nastao 1967 godine i uspjeh je postignuo u mnogim državama svijeta. Dobar primjer da i mi znamo napraviti kvalitetan proizvod za djecu. Ili smo bar znali.

Od svih nabrojanih ovi su moji favoriti,iako ih imam već u svojoj kolekciji pa ih mogu pogledati bez dobre volje TV kuća, vrijedilo bih ih ponovo pokazati na TV-u,čak i Pokemoni,Digimoni i Zmajeva kugla (koje imam u kolekciji) spadaju u ovu skupinu (Yugio i sl. nebuloze su doista katastrofalne),no NE VJERUJEM da će ova peticija dati neke VEĆE rezultate.

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    85
    62 x hvala u 52 postova

gustav je car
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Biliæ
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    47
    52 x hvala u 46 postova

Meni su najviše u siječanju ostali leteći medvjedići.
    Ovi današnji crtići su skroz glupi,nemaju smisla,sve neka spika kao srednjoškolci koji se drogiraju a crtići su namijenjeni za dijecu od 5 do 10 godina.

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

E da mi je vidjeti još jednom Kalimera - "to je nepravda"

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    5
    2 x hvala u 2 postova

Jel zna netko kako se zove onaj crtić u kojem je lik (kao neka životinjica) nosio kante sa bojom i onda si crtao stvari, koje su postale stvarne? Isto je bio kratkometražni crtić i čini mi se da je bio poljski ili češki, uglavnom nešto slično.
    Iskoristite prilike koje vam Ĺľivot nudi. Nemojte biti budale kao ja i propustit ih!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    10
    0 x hvala u 0 postova

Pancho i Toro su jednostavno legende!!!
    No kasnije je bilo dobro i Nik Praskaton i Majstor Fantač....
    I'm going to stand outside,so if anyone asks i am outstanding

Miss Piggy Bicko's Avatar
    Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    265
    774 x hvala u 508 postova

Quote Napisao/la: Toxic Demon Pogledaj Post
    Jel zna netko kako se zove onaj crtić u kojem je lik (kao neka životinjica) nosio kante sa bojom i onda si crtao stvari, koje su postale stvarne? Isto je bio kratkometražni crtić i čini mi se da je bio poljski ili češki, uglavnom nešto slično.

mislim da je to bio mačak , naši ga preveli " bojan "

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    5
    2 x hvala u 2 postova

Tako je Bicko, radi se o Bojanu. Hvala!

Quote Napisao/la: kira_dh Pogledaj Post
    Pancho i Toro su jednostavno legende!!!
    No kasnije je bilo dobro i Nik Praskaton i Majstor Fantač....
    Joooj, ove sam crtiće skoro i zaboravio. Nik Praskaton i njegova legendarna izjava ''kombiniram'', a i Majstor Fantač je bio odličan crtić. Eh kada bih bar ponovno mogao gledat te crtiće....
    Iskoristite prilike koje vam Ĺľivot nudi. Nemojte biti budale kao ja i propustit ih!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Bila je pčelica Maja nedavno na TV, nisam siguran na kojem programu. Danas nema pravih dječijih crtanih filmova, samo su animirali filmove, naravno pune nasilja. za djecu do godina treba Micky Mouse, pčelica Maja, Traktor Tom, Teletabisi i sl. a ne u kojima se biju. ono što djeca gledaju na telki, početi će i oponašati.

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Jao, najvise sam volela Bugs Bunnnyja u epizodi Gremlin!!! I La Lineu (mada je i danas prikazuju), Toma i Jerryja (stare, sa debelom crnkinjom, a narocito epizodu u kojoj je pesma: is you is or is you ain't ma bebe?), ma sve Loony Tunes, narocito Foghorn Leghorna sa piletom pametnjakovicem... to su bila vremena! A stripove da ne spominjem!
    SKLONITE SE, KRAVE, SKLONITE SE, JER ZIVOT JE KRATAK!!!

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

sve koje ste nabrojali su zakon i neke sam u spomen i nadu da ce to jednog dana mooozda moji klinci gledat dosta toga prebacila s kazeta na dvd-e
    ali vidim da nitko ne spominje Blufonce, Bipsice i onu malu sarenu obitelj nekih kao krusaka... probat cu neku slikicu izguglat...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

i Ewoksi i Cipelici i Graskograd... pa onda kao noviji Leteci medvjedici!!!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Biliæ
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    47
    52 x hvala u 46 postova

Ovo nije potražnja,za upite gdje naći koji crtić obratite se na potražnji,Hvala.

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

ako se ovo odnosi na mene nisam nista trazila ni pitala, a linkove na slike sam stavila s namjerom da se lakse prepoznaju crtici. al dobro..
    uglavnom govorila sam o crticu barbapapa prije.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

jawaman350's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    11
    0 x hvala u 0 postova

Stvarno ljudi, kad ce se opet prikazivat stari crtici? Ovi sada su ajme majko. Nemaju veze sa starim crticima.

Biliæ
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    47
    52 x hvala u 46 postova

Quote Napisao/la: tinuviel83 Pogledaj Post
    ako se ovo odnosi na mene nisam nista trazila ni pitala, a linkove na slike sam stavila s namjerom da se lakse prepoznaju crtici. al dobro..
    uglavnom govorila sam o crticu barbapapa prije.
    ne nisam mislio na tebe mislio sam na ostale,tebe nisam ni mislio
    Linkove na crtiće i ako tražite koji crtić ostavite na downloads,Hvala.

lipaoklipa's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    27
    2 x hvala u 2 postova

Meni fali onaj francuski-La vie život
    Ono o tijelu!

Član od
    Mar 2008
    Zahvala