Stranica 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 131

Tema: Crtići koji su nestali s malih ekrana

Avlijaner Pure Evil's Avatar
    Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79
    3,504 x hvala u 1,987 postova

Plačko Crtići koji su nestali s malih ekrana

Crtići koji *su nestali s malih ekrana*

Disneyevi crtići na televiziji danas ne postoje

Potpisivanje peticije za vraćanje crtića u 19.15, svakog dana prije Dnevnika, urodilo je plodom. Od sada jedan od tih zaboravljenih likova poput profesora Baltazara možete pogledati na televiziji. Ostali kupe prašinu u nekoj arhivi jer crtići poput Loleka i Boleka, Stripija ili Gustava možete gledati jedino u svom sjećanju. Svi vi koji ste imali sreće pratiti dogodovštine malih stvorenja iz šume ili nestrpljivo čekati da li će Kojot uloviti pticu Trkačicu danas umarate mozak gledajući japanske nebuloze poput Pokemona, Yu gi oha i sličnih modernih, kompjuteriziranih likova. Rekli bi naši stari bila su to vremena. I jesu, jer odrastati uz dolje navedene crtiće "privilegija" je generacije 80-ih godina prošlog stoljeća. Ako ništa drugo bili su zabavni, jer televizija kao edukativna stvar već je odavno umrla.

Gustav Gustav

Ovaj mađarski crtić napravljen 1964 godine već odavno je ušao u legendu. Riječ je o jednom tužnom i pomalo jadnom liku Gustavu koji stalno upada u neke smiješne situacije i ništa mu ne polazi od ruke. Šanse da nacionalne tv kuće repriziraju ovaj predobar crtić ravne su nuli.
    Zato smiješnog čovječuljka s tri dlake na glavi jednostavno pokušajte zaboraviti.

Stripy Stripy

O Stripiju je već sve rečeno. Taj talijanski crtić napravljen je 80-ih godina prošloga stoljeća i glavni lik je šareno stvorenje koje se ultrahisterično smije. Djeca su ga obožavala jer je takvo vrištanje od smijeha i njih bacalo u ekstazu. Navodno nije snimljeno više od 15 epizoda, a najveći neprijatelj bio je debeli brko u mornarskoj majici.

Štrumfovi Štrumfovi

Mala plava stvorenja žive u gljivama, na glavama imaju bijele kapice, a bore se protiv zločestog Gargamela i njegovog mačka Azriela. Svi su muški, osim jedne, jedine i vječne Štrumfete koja je stalno uzvikivala Ti dam ti dam ti dam. Danas nam je svima jasno što taj uzvik znači. Vođa im je stari i mudri Papa Štrumf.
    Da podsjetimo, za vrijeme rata i mi smo imali svoje Štrumfove...sjećate se Unproforaca?

Bipsići Bipsići
    Inačica Šrtrumfova svoj termin imala je negdje poslije 12 sati svakoga dana. Oni su mali srednjovjekovni psići koji žive u velikom dvorcu u močvari. Njihova zadaća je čuvanje blaga koje im milom ili silom želi oteti kralj Max i njegova glupa, smiješna, presmiješna luda Šeki.
    Ovaj crtić također kao i Štrumfovi izašlo je iz najbolje radionice na svijetu Hanna - Barbera. Snimljeno je oko 26 epizoda.

Ptica trkačica

Ptica Trkačica

Kojot NIKAD nije uhvatio Pticu Trkačicu. A to smo vječno čekali. Tko može zaboraviti ona uzvik Mik Mik. Svaka epizoda završavala je pogubno za Kojota koji je stalno padao s litice u duboki ponor. Ptica je naravno uvijek bila pametnija i brža. Navodno je jedan bogataš od tvorca crtića zatražio da samo za njega napravi epizodu u kojoj Kojot uhvati Pticu Trkačicu što je isto tako jako masno platio. Sveopće gledateljstvo vjerovatno je nikada neće vidjeti.

LolekBolek Lolek i Bolek

Poljski velikani Lolek i Bolek potpuno su pali u zaborav kad su Britanci otkupili prava na seriju i preimenovali ih u Jim i Jam. Katastrofa! Iako nije bilo dijaloga između likova, slika je definitivno govorila više od riječi. Nakon što su Poljaci prodali seriju kao da su i prodali dušu tih likova. Uostalom zašto uništavati nešto što se godinama pokazalo kao pun pogodak. Britanci su u tome uspjeli.

Snorkijevci Snorkijevci
    Iako su nastali kao strip, Snorkijevci su se pokazali i kao dobar crtićki proizvid. Još jedno genijalno ostvarenje Hanna i Barbera prikazivalo se nekad na televiziji Zagreb.
    Riječ je o malim bićima koji žive pod morem, a na glavi imaju dihalice koje im služe za disanje u vodi.
    Iako nikada nisu dostigli popularnost plavaca, Snorkijevci zaslužuju biti na ovom popisu.

A je to A je to
    Ova dva genijalca osvojila su srca djece širom svijeta. Naravno nikada im ništa nije pošlo za rukom i uvijek je sve završavalo rušenjem, padanjem ili odlijepljivanjem. Ovo lutkarsko remek djelo radili su malo nam dalji "susjedi" Česi.
    Osim dvojice braće važno je spomenuti i muziku iz crtića koja ni dan danas nije zaboravljena. Možda zato jer je smiješna kao i oni.

Pončo i Toro Pončo i Toro
    Dvije žabe, jedna debela Pončo, a druga mršava Toro. Ne zna se tko je gluplji od kojeg zbog čega su uvijek i upadali u probleme. S obzirom da potječu iz Meksika bili su jako proždrljivi i lijeni.
    A najveći mamac bila je velika žuta ptica koja je za njih bila neuhvatljiva.
    Sve u svemu još jedan dobro napravljen crtić koji su djeca voljela.

Eustahije Brzić Eustahije Brzić
    Bok Zmijoljupci! Eustahije Brzić bila je omiljena životinjica djece, pa čak i one koja su imala paničan strah od zmija. A mala plava zmijica vječno je pokušavala uhvatiti japansku bubu koja je stalno ponavljala jednu te istu pjesmicu: Japanska buba to sam ja, učim karate a ca ca ca. Međutim, Eustahije koji je imao slatku govornu manu...naime, frfljao je, na sredini serije ostao je bez svoje bube. Šteta, jer je crtić tada izgubio na posebnosti.

Bajumbadum Bajum Bajum
    U posljednjoj epizodi Bajum Badum je pošmrkao svoju crtu. Tako barem pokazuje slika koja je dugo kružila netom. Do tada ovaj najjednostavniji lik na svijetu ponosno je šetao po njoj. Naime, crtač je na počertku povukao crtu, napravio Bajuma i onda mu putem postavljao prepreke koje je trebao uspješno svladati. Nekada je znao i poluditi, ali cilj je bio da dođe do kraja.
    Pohvala za talijanske majstore koji su pokazali raznim Pokemonima i kompjuterskim dostignućima da i jednostavnost može biti genijalna.

Sport Billy Sport Billy
    Mala torbica s puno stvari i danas se ustalila među ženskom populacijom kao Sport Billy torba. Glavni lik je dječak s planeta Olympus (danas poznata marka fotoaparata) koji je uvijek upadao u razne avanture. Njegovi prijatelji su Willy i Lilly koji su uvijek pri ruci kad postane gusto. A njegova magična torba uvijek je bila puna super rekvizita. Najveći neprijatelji malog Billija je crna kraljica Vanda i njena vječna poniznost mala dvorska luda.

He-Man i Gospodari Svemira He-man
    Zamislite, crtić pa se zove He-man. Naime, roditeljima nikako nije bilo jasno zašto se crtić za djecu zove He-Man (čitaj: Himen). Ovaj mišićavi lik također se proizvodio i kao igračka.
    Naime, tvrtka Matel, ista ona koja je proizvodila Barbie lutke plasirala je ovog junaka na tržište. He-Man je zapravo princ Adam koji kad izvuče mač postaje najjači čovjek u svemiru. Uz njega pojavljuje se i princeza Tila i mali čarobnjak Orca čija čarolija nikada ne upali kada treba.

Baltazar Profesor Baltazar
    Napokon jedan naš proizvod. Profesor Baltazar je simpa starčić i znanstvenik koji sve probleme riješava pomoću magičnog stroja iz kojeg ispadne neka čarolija. Crtić je nastao 1967 godine i uspjeh je postignuo u mnogim državama svijeta. Dobar primjer da i mi znamo napraviti kvalitetan proizvod za djecu. Ili smo bar znali.

Rakuni Rakuni
    Jedan od boljih dugometražnih crtića. Mali crni rakuni odazivali su se na ime Bero, Ćiril Stipsa i njegov mali sin Čedomir. Crtić je sniman punih sedam godina i prikazivao se svake nedjelje prije Dnevnika.
    Njih nekolicina stalno je prolazila kroz avanture, uz dozu humora. Iako nisu izašli iz radionice Hanna-Barbera, Rakuni su osvojili srca mlađe populacije.

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

Normalno Re: Crtići koji su nestali s malih ekrana

A na njih smo se toliko pošteno nasmijali bez nekih blesavih scena di jedan drugome čupaju glavu i pišaju u vrat...

E da, to su bili crtići.
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

ovi današnji crtići se nikada neće moći usporediti sa ovim starima...

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

A mio & mao?

A pink panter?
    If I had a star for every time you brightened my day, I'd be holding the galaxy

Seljak s dna kace AmADin_gospo's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    27
    133 x hvala u 57 postova

eeeeeeeeeee, kad se sad sjetim.... bila su to dobra vremena... bili su to zabavni crtani... sa smislom..

ovo sad je debilizam... kojekakvi pokemoni, yugioi i japanske pičke materine....

nemaju duha .... svi ovi crtani su nekako "plastični"..... nemaju "ono"...

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

kad se samo sjetim...ja sam obožavala gledat Štrumfove - to mi ne no. 1, pa Bipsiće, Rakune.....e da, to su bila vremena, čak sam i imala negdje doma na kazeti snimljene epizode štrumfova

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

vitezovi orijenta...
    i drago mi je da se jos netko sjeca snorkijevaca:D
    vidjela sam ih nedavno na nekoj slovenskoj tv...
    a i tom i jerry vise ne vidjam..a to sam bas voljela gledati....
    alive and breathing

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

Gledao sam He Mana neki dan u Italiji.
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Seljak s dna kace AmADin_gospo's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    27
    133 x hvala u 57 postova

fakat.. gdje su nestali tom and jerry!?!?!?!

nema ih na TV-u

Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

e da se vratit

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    42
    121 x hvala u 86 postova

Normalno Odgovor: Crtići koji su nestali s malih ekrana

imala sam i čokoladnog

Član od
    Dec 2006
    Zahvala
    6
    2 x hvala u 2 postova

tom i jerry na boomerangu svaki dan u 18,00.

ima jedan super blog http://memorabilia.blog.hr/ preporucam

Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    26
    Primljena 2 zahvala u 1 postu

Ptica trkačica

Ptica Trkačica

Kojot NIKAD nije uhvatio Pticu Trkačicu. A to smo vječno čekali. Tko može zaboraviti ona uzvik Mik Mik. Svaka epizoda završavala je pogubno za Kojota koji je stalno padao s litice u duboki ponor. Ptica je naravno uvijek bila pametnija i brža. Navodno je jedan bogataš od tvorca crtića zatražio da samo za njega napravi epizodu u kojoj Kojot uhvati Pticu Trkačicu što je isto tako jako masno platio. Sveopće gledateljstvo vjerovatno je nikada neće vidjeti.

E, pa nije točno...snimljen je film..prije...čovječe...ima više od 6-7 g.I taj film je viđen tada u kinima....kraj scena...on za stolim,...viljuska,...nož,...jede je .... osmijeh!Publika navija ...

I pred odjavnu špicu-jaje!

Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    2
    0 x hvala u 0 postova

Mogu se samo nadovezati i reći da sam sretan što sam odrastao u 80 -tima, kad smo imali crtiće svaku večer u 19i15...i to kakve. Išao sam kao dijete preko zime / ljeta na ferije u Njemačku,i tamo u to doba, dok nije bilo komercijalih TV stanica i raznih Kika, CN ili Boomeranga, bila je situacija još gora, pošteni crtić (Tom&Jerry, Pink Panter) mogao se vidjeti jednom tjedno, utorkom u 18i40. I nikad nije bilo Poncha i Tore, Eustahija Brzića, Ata Strašnoblata ili Krezumice, a kamoli "Istočnih" crtića kao Gustava, Loleka i Boleka, A je to i slično. No ne treba jadikovati, već vlastitoj djeci pokazati te crtiće, kojih ima, zahvaljujući dobrim ljudima, na You Tubeu. Ako smo mi odrastali uz te ipak normalnije crtiće i stripove (Alan Ford, Zagor, Blek i ostala kompanija) i to smatramo s pravom svojom srećom i privilegijom, pokažimo djeci što valja...a i sami se tako možemo vratiti u djetinjstvo...

A BUUUUUU !!!!!!!!!! jaggy's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    102
    173 x hvala u 101 postova

Dali tko pamti ona crtić "DIJECO IVICA SE ZOVEM KOG NACRTAM BUDE ŽIV"
    to mi je bio zakon crtić a nisam ga gledao dobrih 25 godina.
    Editirano od jaggy; 06.03.08 u 18:00.

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    691
    838 x hvala u 676 postova

...te me slike vode,vode uvis
    hajde samnom svi...

✿ ℒℴѵℯ ❤ NIKITA_ST's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    3,335
    3,723 x hvala u 2,807 postova

Pamti li neko mrava i mravojeda?Meni su bili zakon
    Adio selo.Živi i zdravi bili.

18. NIKITA_ST, hvala na tvom postu od seljaka:

skazic (16.01.10)

Član od
    May 2007
    Zahvala
    691

Član od
    May 2007
    Zahvala
    691

Normalno Odgovor: Re: Crtići koji su nestali s malih ekrana

Quote Napisao/la: NIKITA.ST Pogledaj Post
    Pamti li neko mrava i mravojeda?Meni su bili zakon

aha,mravojed je stalno govorio "mravac,mravac,naći ću te..."

the villager mike's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    16
    22 x hvala u 15 postova

Nije originalan onaj koji nikoga ne oponaša, nego onaj koga nitko ne može oponašati! Pure Evil.

Stranica 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja