Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Najslabija karika - komp se random zamrzava
Results 1 to 5 of 5

Tema: Najslabija karika - komp se random zamrzava

Član od
    Jun 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

Normalno Najslabija karika - komp se random zamrzava

Pozdrav, imam problem s računalom koje se random zamrzava, par puta dnevno ili niti jednom, neovisno o poslu koji radim, ponekad i kod samog pokretanja windowsa. Uglanvom slika i ton se zamrznu (ton je neki zujavi) i ništa ne reagira što znači da moram restartati komp. Svi driveri su updejtani, probao sam brisat i instalirat nove, imam antivirus, vadio sam i ponovno vraćo komponente, temperatura je ok, isprobavao razne savjete s neta no ništa nije pomoglo. Jedino nisam reinstalirao windows, no koliko sam dobio dojam kod ljudi sa sličnim problemom to nije imalo nikakvog učinka.

Komp koji imam je star oko 3 godine, a problem se počeo javljati tek ove godine, negdje na proljeće. Jedino što sam na njemu mijenjao u to vrijeme je bio novi monitor, no nisam siguran kad se problem točno počeo javljati (prije ili nakon kupnje novog monitora). Budući da sam komp kupovao na brzinu (bila neka prilika proć jeftinije), a u vrijeme kupovanja kompa sam bio totalno izvan praćenja tehnologije (komp prije sam imao cca 7 godina) vjerujem da nisam niti približno dobro uskladio komponente. Trenutno nemam para za kupnju nove konfiguracije no bio bi zahvalan kada bi netko mogao reći što je u postojećoj najkritičnije (možda bi djelomičnim upgradeom riješio problem).

Konfiguracija je:

PROCESOR: AMD FX-8370
    MATIČNA: asrock 970 pro3 r2.0
    GRAFIČKA: AMD Radeon R9 380
    RAM: 4x4GB Kingstone KVR16N11S8K
    NAPAJANJE: Corsair CX600
    SSD: Kingston 240GB
    HDD: WD black 1TB
    VENTILATOR: Cooler Master Hyper 212 EVO + još jedan što puše po matičnoj
    OS: Windows 10 Pro instaliran na SSD-u zajedno sa svim programima

MONITOR: Samsung LC24FG70FQUXEN

Bio bi zahvalan kada bi netko rekao koja je najgora komponenta u ovome i zamjenom za što bi se stvari dale popraviti.
    LordOfDragons

mpix's Avatar
    Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    414
    1,695 x hvala u 697 postova

Normalno Odgovor: Najslabija karika - komp se random zamrzava

Ono kaj možeš napraviti prije nego išta mijenjaš je provjeriti sve konektore. Izštekaj i uštekaj ih par puta. Posebno znaju biti kritični oni od diska.
    Isto tako izvadi i vrati memorije.

Ako to ne riješi stvar, najvjerojatnije su ti se posušili kondići u napajanju, pa je prva komponenta za promjenu - napajanje.

3. mpix, hvala na tvom postu od seljaka:

dragon_lord7 (11.12.18)

Član od
    Jun 2008
    Zahvala
    1
    0 x hvala u 0 postova

Hvala na odgovoru, sve komponente sam već nekoliko puta istekao/uštekao (osim procesora). Trenutno napajanje je staro oko godinu dana (prvo je bilo ms-ovo nešto slabije i ono je riknulo).

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,275
    3,352 x hvala u 2,176 postova

Quote Napisao/la: dragon_lord7 Pogledaj Post
    Hvala na odgovoru, sve komponente sam već nekoliko puta istekao/uštekao (osim procesora). Trenutno napajanje je staro oko godinu dana (prvo je bilo ms-ovo nešto slabije i ono je riknulo).
    kako god bilo, disk gubi kontakt,ili na napajanju ili na data konektoru. to sto si prestekavao nista ne znaci jer su poceli sparat na materijalu pa je plocica sa konektorima tanja od nekadasnje tako da se konektori vremenom deformiraju i gube kontakt. isto tako provjeri kontakte na disku pa ako su tamni predji po njima obicnom skolskom gumicom do sjajnog. nakon toga bi bilo dobro preci disk ( ako nije ssd ) programom hdd regenerator ili slicni da nema sakriveni bad cluster ili delay claster. tek nakon toga mozemo preci na software.
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

Član od
    May 2019
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Quote Napisao/la: dragon_lord7 Pogledaj Post
    Pozdrav, imam problem s računalom koje se random zamrzava, par puta dnevno ili niti jednom, neovisno o poslu koji radim, ponekad i kod samog pokretanja windowsa. Uglanvom slika i ton se zamrznu (ton je neki zujavi) i ništa ne reagira što znači da moram restartati komp. Svi driveri su updejtani, probao sam brisat i instalirat nove, imam antivirus, vadio sam i ponovno vraćo komponente, temperatura je ok, isprobavao razne savjete s neta no ništa nije pomoglo. Jedino nisam reinstalirao windows, no koliko sam dobio dojam kod ljudi sa sličnim problemom to nije imalo nikakvog učinka.

Komp koji imam je star oko 3 godine, a problem se počeo javljati tek ove godine, negdje na proljeće. Jedino što sam na njemu mijenjao u to vrijeme je bio novi monitor, no nisam siguran kad se problem točno počeo javljati (prije ili nakon kupnje novog monitora). Budući da sam komp kupovao na brzinu (bila neka prilika proć jeftinije), a u vrijeme kupovanja kompa sam bio totalno izvan praćenja tehnologije (komp prije sam imao cca 7 godina) vjerujem da nisam niti približno dobro uskladio komponente. Trenutno nemam para za kupnju nove konfiguracije no bio bi zahvalan kada bi netko mogao reći što je u postojećoj najkritičnije (možda bi djelomičnim upgradeom riješio problem).

Konfiguracija je:

PROCESOR: AMD FX-8370
    MATIČNA: asrock 970 pro3 r2.0
    GRAFIČKA: AMD Radeon R9 380
    RAM: 4x4GB Kingstone KVR16N11S8K
    NAPAJANJE: Corsair CX600
    SSD: Kingston 240GB
    HDD: WD black 1TB
    VENTILATOR: Cooler Master Hyper 212 EVO + još jedan što puše po matičnoj
    OS: Windows 10 Pro instaliran na SSD-u zajedno sa svim programima

MONITOR: Samsung LC24FG70FQUXEN

Bio bi zahvalan kada bi netko rekao koja je najgora komponenta u ovome i zamjenom za što bi se stvari dale popraviti.
    Pokušaj reinstalirat windows jer vjv. imaš istu instalaciju već 3 god

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja