Results 1 to 7 of 7

Tema: 'Popravak' fotografije

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,231
    3,334 x hvala u 2,162 postova

Normalno 'Popravak' fotografije

neki dan spasavao sam podatke sa mobitela, sd kartica 16 gb, oko 1000 slika i pokoji kratki filmic. sa tri programa sam cesljao sd zbog usporedbe kasnije. uglavnom, u sva tri su manje vise iste fotografije ostecene a ima ih podosta, i tak, malo lutanja po internetu i nadjem 5 naj kaj popravljaju, pa 10 naj pa freeware, pa skupi pa jeftini i od svega nista, nijedan nije popravio niti jednu sliku. kad direktori sa slikama otvorim sa acdseeom sve slike su uredne kao thumbnail a kod otvaranja i povecanja nista. problem nije u prepoznavanju formata vec u prikazu ostecenoga, gore dole, u sredini, nema gdje nema. uglavnom, na svakoj slici se vidi nesto. jel da to prekrizim ili da se dalje igram.
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

Normalno Odgovor: 'Popravak' fotografije

ako ti to neznaš, ko će drugi znati ...
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

mpix's Avatar
    Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    378
    1,408 x hvala u 579 postova

povratak slika s kartice je jedino moguć ako su obrisane a nije nakon toga ništa snimano na karticu. Svi ti programi vraćaju obrisano, niti jedan ne popravlja jer prepisanu sliku ne može popraviti.
    Najbolje rezultate sam dobio sa Sandiskovim programom (od onih koji se plaćaju ili dobe uz neku karticu), odnosno s ObjectRescue Pro. Kod takvih programa bitno je imati legalnu ili dobro kreknutu verziju.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,231

kcer je prad menom nekaj petljala po mobu i kartica je odmah po nezgodi zavrsila kod mene tako da nema govora o snimanju, medjutim kad sam je pitao kaj je delala rekla je da je nesto krivo stisnula i kad je pocel proces brisanja pokusala je to zaustavit, stoga zakljucujem da je tu problem. rekal sam da ubuduce kad pocne brisanje sjedi mirno i nista ne dira budem probal formatirat a onda formate vratit. moram probat i na linuxu kaj se da napravit.

mpix's Avatar
    Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    378

Evo ti Object Rescue. I nemoj formatirat jer ćeš dva puta formatirati FAT tabelu.

Code:
    https://mega.nz/#!ZmhhDJwK!PUVEpIfc-lVMum676u0OCSZKq8ZsJIiae_9akTN9IV8

6. mpix, hvala na tvom postu od seljaka:

console (28.11.17)

mpix's Avatar
    Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    378

Nemoj zaboravit isključiti anti virus i na kreku maknuti txt ekstenziju.

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,231

samo da jos jednom napomenem, nije u pitanju spasavanje sa memorijske kartice, svi programi su u dlaku odradili svoje i tu nema velikih razlika, svi znaju posal. u pitanju je popravak necitljivih fotografija, drawning failed greska. sve te fotografije su u prevju panelu ciste i vidljive kao thumbnail medjutim kad ih treba otvoriti greska, vec spomenuta. e pa sad, tu ima raznih programa za to ali niti jedan mi nije popravio ostecenu sliku. sad se igram u linuxu i ima pomaka, oni to drugacije rjesavaju, kroz komandni redak. zanimljivo je da kod windows programa barataju sa prvih 8 ili 16 ostecenih bita dok u linuxu govore o 128 bita i pocetnoj adresi f... koja je svim fotografijama zajednicka. u biti, ne bas svima ali vecini. danas sam naisao na nesto zanimljivo

Code:
    http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
    i ovo

Code:
    http://anderspedersen.net/jpegrepair/#
    koga zanima greska, dignuo sam za primjer par fotografija pa si skinite i pogledajte, ako bute imali kaj

Code:
    http://www97.zippyshare.com/v/MMTiliY7/file.html

9. console, hvala na tvom postu od seljaka:

strasilo (29.11.17)

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja