Pogledaj rezultate Ankete: Treba li dijaspori dati pravo glasanja ili ne?

Glasača
175. Ne možet glasati u ovoj Anketi
  • Da

33 18.86%
  • Ne

142 81.14%
  • Ne znam

0 0%
Stranica 3 od 40 PrvoPrvo 123456713 ... ZadnjiZadnji
Results 41 to 60 of 797

Tema: Treba li dijaspori dati pravo glasanja ili ne?

Avlijaner Pure Evil's Avatar
    Član od
    Dec 2005
    Zahvala
    79
    3,504 x hvala u 1,987 postova

Normalno Odgovor: Treba li dijaspori dati pravo glasanja ili ne?

Quote Napisao/la: ajs Pogledaj Post
    jebe se meni

ovo je najjači odgovor na cijeloj temi

neko reče da je van rvacke 3,5 miliona rvata i da to treba cijeniti kao i njihove glasove?
    jab na to dodo samo, koji su kurac išli vani? trbuhom za kruhom? boljim poslom? taka sudbina?

onda se jopet vratimo na ono, ja sam rođen u rvackoj, moji su didovi rođeni u rvackoj, ja sam rvat... a svi pričaju ko john wayne ...

mi se ovdje pitamo trebali dijaspori pravo glasanja, i zašto,kako je njima vani,
    kako su oni pomagali nama u ratu, itd,itd...

a samim time se postavlja pitanje koje nitko nije primjetio...

kako je nama koji smo proživjeli rat, sudjelovali u njemu, i koji smo ostali u RH dalje živjeti i voditi sasvim drugi rat?
    kako se osjećaju oni dragovoljci koji su danas invalidi ili bez pemzije koji nisu vidjeli ni jednog jedinog centa pomoći dijaspore, jer je opće poznata stvar
    gdje je većina te donirane love završila, kako se osjećaju oni koji su prvo morali ubiti jednog četnika kako bi zarobili pušku, kojom bi koknuli svog pasa
    da bi imali šta jest? šta oni misle o tome da im netko 'iz vana' kroji budućnost?

a znam ih masu takvih
    i sličnih

mene općenito boli kurac - molim da se ovo zapamti i ostatak topica ne vadi iz konteksta

što se mene tiče na vlast more doć i novorođeni Staljin boli me kita
    preživjo sam srpski logor, pa ću preživit i nekog Sanadera,neki SDP,Đapića,
    i ostale masne dobro potkožene političke kurve

nek vlada tko hoće ALI samo mene pustite da i ja radim i to naplatim
    nek kruh košta 20 kuna, al nek i moj kvadrat kamenog zida vrijedi

taki sam ja
    vidio svašta, doživio svašta, i to u najgorim godinama, ništa me više ne može iznenadit, pa tako ni dijaspora koja oće odlučit ko će men govorit kolko će moj kvadrat kamenog zida koštat ....

2. Pure Evil, hvala na tvom postu od seljaka:

Mrs. T (29.10.07)

Član od
    Sep 2006
    Zahvala
    323
    277 x hvala u 159 postova

nemaš ti pojma kako je tebi dragi moj pjur
    dijaspora to svakako bolje zna

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

Ocito su postovi ajsa i Kcn nadasve humoristicni

Nego da se vratimo na temu....
    Pitanje se nije zaboravilo kako je vama Pure jer i mi imamo obitelji koje jos zive u Hrvatskoj.
    A sto se branitelja tice, ponavljam, ima ih koji su napustili HR iz ekonomskih ili politickih razloga i pitam se treba li i njima ukinuti pravo glasanja u dijaspori?
    Ako pogledas statistike shvatiti ces da dijaspora ne kroji buducnost nikome jer ima jako malo glasaca.
    Cijene koje se krecu u Hrvatskoj dolaze od nadleznih organa u Hrvatskoj - ne iz dijaspore. Neznam jesam li cula vecu glupost.

Ocito postoji veliki gnjev Hrvata u Hrvatskoj prema dijasporasima. Ne samo radi glasanja vec opcenito. Kad dodjem kuci u Hrvatsku i komentiram nesto cesto mi se zna natuci na nos da se ne mijesam u "njihovu" politiku i da bi trebala otici i pit caj s Englezima . Mislim cemu toliko gnjeva? Zasto smo mi "losiji" Hrvati - samo zato sto zivimo vani? Ako nebi trebali imati pravo glasanja najbolje da nam se i drzavljanstvo uzme pri izlasku iz zemlje jer ionako ne racunamo kao "pravi Hrvati". Isti oni koji zabijaju noz u ledja jedni drugima u zemlji gdje ima toliko lopova koji potkradaju sirotinju a zovu se "velikim Hrvatima".
    Smeta me da me omalovazava netko od tih velikih srbo-mrzitelja i velikana kojima nije problem skoknuti do te iste Srbije kad im treba jeftina steka cigara koju zele preprodati na crno u Hr. A ja sam govno, jel?
    If I had a star for every time you brightened my day, I'd be holding the galaxy

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    858
    722 x hvala u 548 postova

Ne treba dijaspora glasat i Bog!
    Pa normalno da će svi Hercegovci glasat za adeze.
    Da ne vrijeđam Mačkicu i "prave"Hercegovce al kod nas u Slavoniji se zapošljavalo poslije rata ovako;Đe s ERO!!??Na ti poso u zapu..Oš u banku?nA!Čija si ti mala?Ev tebi drška od metle pa se zadovolji!

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

Pa dobro, Hercegovcima ni ja nebi dala da glasaju

Sorry Macak, nisam mogla odoljet....

Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    7
    6 x hvala u 5 postova

Ja sam u Njemackoj, placam porez njemackoj drzavi, zivim ovdje veci dio godine... Cijela obitelj ima hrvatsko drzavljanstvo.... E, sad.. da ja glasujem za one s kojima vi trebate zivjeti? Mislim da je to totalna glupost! Pa ne moze, bogati, netko tko dodje 2-3 puta godisnje kuci (obicno najesti se pecenice za Bozic i sunke za Uskrs, a u ljeto namociti dupe u nasem Jadranu dok ne nestane eurica, dolara ili sta ja znam sta...) odlucivati o sudbini ljudi koji moraju zivjeti s njima. Iskreno receno, boli dijasporu ona stvar za nasu politiku, njima je glavno da izadju na biralista i zaokruze HDZ i to je to. A kako je ljudima dole, to ne gledaju! A sto se tice onih prica "dijaspora pomogla u ratu i serkenj" ... ostavimo rat, prosao je. Nemam pojma zasto neki imaju toliku potrebu gledati unazad (a i o toj "pomoci" dijaspore bi se mogli napisati romani, al necemo sad o tome)...
    Da skratim, definitivno sam za ukidanje prava glasovanja za dijasporu

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    195
    337 x hvala u 245 postova

evo i netko pametan vani
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Guzojebač ajs's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    104
    119 x hvala u 96 postova

Quote Napisao/la: Buba Pogledaj Post
    Ocito postoji veliki gnjev Hrvata u Hrvatskoj prema dijasporasima. Ne samo radi glasanja vec opcenito. Kad dodjem kuci u Hrvatsku i komentiram nesto cesto mi se zna natuci na nos da se ne mijesam u "njihovu" politiku i da bi trebala otici i pit caj s Englezima . Mislim cemu toliko gnjeva? Zasto smo mi "losiji" Hrvati - samo zato sto zivimo vani? Ako nebi trebali imati pravo glasanja najbolje da nam se i drzavljanstvo uzme pri izlasku iz zemlje jer ionako ne racunamo kao "pravi Hrvati". Isti oni koji zabijaju noz u ledja jedni drugima u zemlji gdje ima toliko lopova koji potkradaju sirotinju a zovu se "velikim Hrvatima".
    Smeta me da me omalovazava netko od tih velikih srbo-mrzitelja i velikana kojima nije problem skoknuti do te iste Srbije kad im treba jeftina steka cigara koju zele preprodati na crno u Hr. A ja sam govno, jel?
    ma kaki , kazem ti ja boli me tako kita za to da to nemogu opisati rijecima...dok sam trijezan...vratiti cu se jedan dan navecer prek vikenda i dat opsezno obrazlozenje

ja se drzim one Šeksove formule, trijezan se politika ne vodi!

Quote Napisao/la: Pure Evil Pogledaj Post

...i nekog Sanadera,neki SDP,Đapića,
    i ostale masne dobro potkožene političke kurve...
    jes primjetio i ti da su svi neki ugojeni debeli prasci od 160 kg

samo se čudim kako su preživljeli kolinje pred božića prošle godine...
    Rest in peace

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,329
    725 x hvala u 570 postova

Quote Napisao/la: Anabela Pogledaj Post
    Ne treba dijaspora glasat i Bog!
    Pa normalno da će svi Hercegovci glasat za adeze.
    Da ne vrijeđam Mačkicu i "prave"Hercegovce al kod nas u Slavoniji se zapošljavalo poslije rata ovako;Đe s ERO!!??Na ti poso u zapu..Oš u banku?nA!Čija si ti mala?Ev tebi drška od metle pa se zadovolji!
    U Bih,zive tri naroda Hrvati,Srbi i Bosnjaci.Dakle,Hrvati!Nije bitno jesi li Hercegovac ili nisi.

I da,boli me kuki,svakako necu glasat
    a i kad bi glasala ne bih za HDZ sigurno
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    7
    6 x hvala u 5 postova

.

Ocito postoji veliki gnjev Hrvata u Hrvatskoj prema dijasporasima. Ne samo radi glasanja vec opcenito. Kad dodjem kuci u Hrvatsku i komentiram nesto cesto mi se zna natuci na nos da se ne mijesam u "njihovu" politiku i da bi trebala otici i pit caj s Englezima . Mislim cemu toliko gnjeva? Zasto smo mi "losiji" Hrvati - samo zato sto zivimo vani?
    cuj, ako meni dodje komsija u moje dvoriste pa kaze "cuj komsinice, ne valja ti ovo ili ono, to je u mom dvoristu bolje", pa tako stalno normalno da ce mi dopizdit. Vidis, tako je i s nama koji smo vani! Velika vecina dolazi iz vana pa "prosipaju" kojekakve price, pa komentiraju kako kod nas "nista ne valja" i misle da su boga za bradu uhvatili sto su vani... A vecina su ih vani kojekakvi baustelci, cistacice ili sta ti ja znam kakva jeftina radna snaga i onda dodju kuci pa prosipaju bjelosvjetsku pamet. E, pa ne ide to tako!

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

Quote Napisao/la: bajasokol Pogledaj Post
    Ja sam u Njemackoj, placam porez njemackoj drzavi, zivim ovdje veci dio godine... Cijela obitelj ima hrvatsko drzavljanstvo.... E, sad.. da ja glasujem za one s kojima vi trebate zivjeti? Mislim da je to totalna glupost! Pa ne moze, bogati, netko tko dodje 2-3 puta godisnje kuci (obicno najesti se pecenice za Bozic i sunke za Uskrs, a u ljeto namociti dupe u nasem Jadranu dok ne nestane eurica, dolara ili sta ja znam sta...) odlucivati o sudbini ljudi koji moraju zivjeti s njima. Iskreno receno, boli dijasporu ona stvar za nasu politiku, njima je glavno da izadju na biralista i zaokruze HDZ i to je to. A kako je ljudima dole, to ne gledaju! A sto se tice onih prica "dijaspora pomogla u ratu i serkenj" ... ostavimo rat, prosao je. Nemam pojma zasto neki imaju toliku potrebu gledati unazad (a i o toj "pomoci" dijaspore bi se mogli napisati romani, al necemo sad o tome)...
    Da skratim, definitivno sam za ukidanje prava glasovanja za dijasporu
    Dakle nitko ne prati politiku i svi zaokruzuju HDZ......Joj, nemoj vise molim te

Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    7
    6 x hvala u 5 postova

Dakle nitko ne prati politiku i svi zaokruzuju HDZ......Joj, nemoj vise molim te
    pa zato sto jedino za HDZ i znaju

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    316
    136 x hvala u 101 postova

mene zanima koje interese imaju ljudi u dijaspori koji glasaju?!

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    10
    10 x hvala u 10 postova

[quote=Buba;151462]

Ocito postoji veliki gnjev Hrvata u Hrvatskoj prema dijasporasima. Ne samo radi glasanja vec opcenito. Kad dodjem kuci u Hrvatsku i komentiram nesto cesto mi se zna natuci na nos da se ne mijesam u "njihovu" politiku i da bi trebala otici i pit caj s Englezima . Mislim cemu toliko gnjeva?/quote]

a jesi primjetila kako nam napapre cijene za sve kad cuju da zivimo vani.
    Meni neki debil naplatija £15 za taxi ( od hotela do restorana, jedno par metara, da sam znala put isla bi pjeske ) u Zg kad sam bila sa frendom.

Onda nam isto traze da platimo prtljagu DVA puta. A zadnji put tretman u Rijeckoj zracnoj luci, Wow! Komedija ziva....
    I tako uvijek kad vide britansku putovnicu...

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    10
    10 x hvala u 10 postova

Quote Napisao/la: bajasokol Pogledaj Post
    cuj, ako meni dodje komsija u moje dvoriste pa kaze "cuj komsinice, ne valja ti ovo ili ono, to je u mom dvoristu bolje", pa tako stalno normalno da ce mi dopizdit. Vidis, tako je i s nama koji smo vani! Velika vecina dolazi iz vana pa "prosipaju" kojekakve price, pa komentiraju kako kod nas "nista ne valja" i misle da su boga za bradu uhvatili sto su vani... A vecina su ih vani kojekakvi baustelci, cistacice ili sta ti ja znam kakva jeftina radna snaga i onda dodju kuci pa prosipaju bjelosvjetsku pamet. E, pa ne ide to tako!
    e jbga bar ti bi trebala znat-- nije problem glasanje dijaspore vec sto im se stvori 555 tisuca!!!!! (tako je bilo na zadnjim izborima) viska glasova pa ne znaju odakle im doslo toliko....

A od dijaspore glasa samo 15 -19 posto od onih koji imaju biracko pravo...
    Retards!

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

Quote Napisao/la: agathaa Pogledaj Post
    mene zanima koje interese imaju ljudi u dijaspori koji glasaju?!
    u interesu nam je da propadne drzava pa da i vi dodjete k nama

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

[quote=Grazia;151561]

Ocito postoji veliki gnjev Hrvata u Hrvatskoj prema dijasporasima. Ne samo radi glasanja vec opcenito. Kad dodjem kuci u Hrvatsku i komentiram nesto cesto mi se zna natuci na nos da se ne mijesam u "njihovu" politiku i da bi trebala otici i pit caj s Englezima . Mislim cemu toliko gnjeva?/quote]

a jesi primjetila kako nam napapre cijene za sve kad cuju da zivimo vani.
    Meni neki debil naplatija £15 za taxi ( od hotela do restorana, jedno par metara, da sam znala put isla bi pjeske ) u Zg kad sam bila sa frendom.

Onda nam isto traze da platimo prtljagu DVA puta. A zadnji put tretman u Rijeckoj zracnoj luci, Wow! Komedija ziva....
    I tako uvijek kad vide britansku putovnicu...
    Gracija,
    Cisto sumnjam da ti tko "napapri" cijenu zato jer dolazis izvana. Osim ak to ne kazes cim stavis nogu u taxi. Usluge su skuplje u Hr i to je tako - ne ocekujem placati za iste stvari jednako ovdje i u Hr.
    Ako imas Britansku putovnicu, i time drzavljanstvo u GB zasto si toliko zapela za to glasanje? Jos si davno istakla kako se nikada ne namjeravas vratiti i opcenito kako komuniciras s forumasima iz Hr imam osjecaj da gledas s visoka.
    Pa ako mislis da si uvatila Boga za jaja cuti i uzivaj.

Opet kazem - ja ne glasam niti zelim niti mislim da osobno imam neka prava ali postujem razloge gore navedene u drugim slucajevima.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    10
    10 x hvala u 10 postova

cuj napapre i to svaki put---taxist od prije (cuo je da govorimo engleski na back seat), kozmeticarka isto, kad smo poceli pricu bla bla...da ne nabrajam

Bratu su isto naplatili duplo za tretman kod zubara nakon sto je ispunio formular sa adresom boravka. Kasnije je to stari sredija...

p.s.
    1. jedino sto je jeftinije tamo su usluge--pa to valjda znas.
    2. ja osobno ne glasam i to sam vec navela, ali komunjarsko ukidnaje birackog prava drzavljana RH je apsurdno

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    24 x hvala u 19 postova

Pa taxi je usluga ali daleko skuplja u HR
    Zubari su skuplji u HR tu ima jebeni NHS......
    Rucak moze biti jeftiniji u HR ali i nemora.....

ja mislim da ti odes dole pa se svima falis kak si nafilana lovom pa te zato i oderu

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    10
    10 x hvala u 10 postova

bice da je zato onda
    vide da sam bogata. wankers!!

Stranica 3 od 40 PrvoPrvo 123456713 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja