Stranica 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 57

Tema: windows 10

Miss Piggy Bicko's Avatar
    Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    265
    774 x hvala u 508 postova

Normalno windows 10

dakle win 7 radi perfektno , kak microsoft daje besplatnu nadogradnju na cenera , jel ima ko kakva iskustva ????

jel se isplat , jel su win 10 bolji od sedmice

ili mi je pametnije ostat na sedmici kad sve dobro šljaka ????

Moderator mariobos's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    247
    949 x hvala u 518 postova

Normalno Odgovor: windows 10

win 10 je dobar, brz i zasad sam zadovoljan. mada ima mnoštvo stvari koje su nepotrebne i sve te stvari hoće iz nekog razloga komunicirati s microsoftom. za sad sam sve to zaustavio s firewallom, mada postoje kojekavi tweakovi za isključivanje tih servisa. ima još nekih posebnosti, recimo nemožeš jednostavno isključiti neki update, treba ti poseban fix s microsofta preko kojeg neki update staviš na ''hide''. ima još tih stvarčica koje ubijaju autonomiju na koju smo navikli na prijašnjim verzijama. besplatna nadogradnja na w10 bit će dostupna još jedno vrijeme i kako zasad kažu to je zadnji win. neće biti novih verzija, samo update. win 7 ima podršku do 2020 ili 2022, nisam siguran. uglavnom prelaskom na w10 nećeš pogriješiti, mislim opet će ti sve radit odlično. malo podešavanja i prilagodbe nije problem
    Nikada se ne laže više nego li prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova.

3. mariobos, hvala na tvom postu od seljaka:

Bicko (24.10.15)

mpix's Avatar
    Član od
    Sep 2013
    Zahvala
    388
    1,445 x hvala u 594 postova

desetka će doć u obzir tek kad ga Adobe odobri.

5. mpix, hvala na tvom postu od seljaka:

strasilo (24.10.15)

Papa Štumpf Seljober's Avatar
    Član od
    Jul 2007
    Zahvala
    641
    1,767 x hvala u 1,225 postova

Nisam našao ni jedan razlog za preći na windows 10, a i windows 8 sam ignorirao.
    Evo par tekstova, da ne moram pisat:

Code:
    http://www.ictbusiness.info/vijesti/windows-10-salje-privatne-podatke-microsoftu-cak-i-kad-iskljucite-te-postavke
    Code:
    http://www.ictbusiness.info/vijesti/sto-ce-vam-sve-nedostajati-nakon-nadogradnje-na-windows-10
    Code:
    http://www.ictbusiness.info/vijesti/microsoft-vam-moze-obrisati-piratske-igre-i-softver-iz-windows-10

7. Seljober, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (25.10.15)

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238
    3,335 x hvala u 2,163 postova

evo da se i ja malo pridruzim cakulama. sve sto je napisano stoji uz jednu malu opasku. ms je naucio lekciju, zaposlio konacno dobrog ceo-a koji se nije libio nove stvari drugih pretociti u desktop sistem i dobiti ms android usavrsenu platformu. i sto god mi mislili ili nam se ne svidja to je u skladu vremena u kojem zivimo. od pojave facebooka ljudi su prodali dusu vragu, od pojave androida razgolitili su se do kaja. mali ljudi imaju zabavu sto je u biti glavni pokretac svega. pa i onaj najmanji mp3 player na androidu pokupi ti komplet sve iz androida. novaca za igru s tim podacima i analizom imaju samo veliki igraci i njihovi algoritmi u sekundama uparujute te podatke. ako mislite da ih zanima vas piratski software mislim da se varate. bilo kakvo iskljucivanje istog potvrdilo bi njihovu prisutnost u vasem kompu a sumnjam da bi pospjesilo prodaju istog, narocito kod nas i ostalim istocnim zemljama. statistika je cudna stvar i prikupljaju se podaci o navikama, stvaraju profili. ako hocete privatnost napravite komp ko ja, stavite svoje slikice i ostale privat stvari na njega, prerezite zicu prema internetu i imate svoj mir kaj se toga tice. sto se tice onoga, predji na linux i imat ces privatnost to pisu oni koji nikad nisu malo dublje zagrebli. i linux skrece u te iste vode u koje su drugi vec duboko zagazili samo ne na takav prizeman i vandalski nacin. a kako vrijeme prolazi izmislit ce oni jos toga. uostalom, bez obzira sto vi ukljucili ili iskljucili to je samo ocni mamac i zavaravanje mozga. a ako hocete potpunu privatnost napravite si operativni sistem po svom ukusu i imat cete potpunu kontrolu.

dalje, instaliranjem keca i zelju za povratkom starog cete morati debelo platiti jer za takvo nesto je potrebno debelo znanje i poznavanje problematike. ja sam morao debelo zagrebati po internetu kad sam napravio povrat na win 7 a linux kod instalacije nije prepoznao niti jednu particiju zbog greske u konvertiranju gpt-a u mbr.

i na kraju, svim korisnici winphona, narocito onima iznad verzije nokie 635 preporucam keca jer ce im nestati svi problemi oko prikljucenja, prebacivanja podataka i ostalih budalastina. nove platforme su tu, prilagodite se ili hitite sve u smece i uzivajte u prirodi dok i to ne pocnu naplacivati.

a ja sve vise uzivam u zasluzenom odmoru
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932
    1,182 x hvala u 806 postova

Eto kad ti stari znalac onako zdravo seljački i od srca objasni da si po tom pitanju blentav sve ti postaje jasnije...
    Sve dok se ne izgubimo, ne počinjemo razumijevati sebe.

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

jeboteled konzola, o kakvoj ti privatnosi pričaš ?!?!? .. pa ta riječ dobro da još uopće postoji u riječniku ...

davno mi više nemamo privatnost... samo što nikome nismo zanimljivi kao pojedinci, pa to ne osjetimo... ali kako si sam rekao, postali smo dio statističkog podatka i je jedina istina oko toga šta smo ustvari ..

onaj film "Matrix" je full blaga i cenzurirana verzija onoga šta se ustvari dešava oko nas.... samo što (vjerovatno) nismo prikopčani na "matricu" već to radimo svjesno jer smo upali u kolotečinu ..

a za sve to ti je potpuno svejedno jesi na win7, 8 ili 10 ...
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    247

tema je da li w10 ili ne, privatnost na w10 je znatno manja nego na svim dosadšnjim verzijama, ali ,, što je to privatnost na internetu, bar ovom koji mi, većina konzumiramo. svaka aktivnost kroz browser se na neki način može pratiti, bio logiran na neki račun ili ne. uz dobar firewall i recimo no script addon za firefox većina prometa na netu se može kontrolirati, na zadovoljavajućoj razini. tako da privatnost na netu ne bi trebala odlučivati da li prijeći na w10 ili ostati na w7. svatko za sebe tu odlučuje. ja sam od onih koji su isprobali sve dosadašnje verzije. uglavnom svaka verzija je dobro radila i bio sam zadovoljan(osim w8). kada sam digo w8.1 mislio sam to je to, sve radi dobro, i aktivirao sam za stalno preko telefona, office s mak ključem, i nisam vidio razlog zašto bi prešao na w10. međutim, kada je w10 izašao i otvorila se mogućnost znatno lakšeg dolaska do legalnih windowsa (nebitno), a još i mogućnost isprobavanja s mogućnošću vraćanja na prethodnu verziju u roku mjesec dana, odlučih isprobati. nadogradih na w10 i ostade na 10. ništa posebno ne dobih s time ali nekako sam mišljenja da je w10 ipak nešto bolji, brži, sigurniji od prethodnika

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

OK... da se držimo teme...

kako konfiguracija kante reagira na novi OS ? ako recimo W7 radi ok na ovoj konfiguraciji, kako će se ponašati W10 na istim komponentama ?!

odnosno koja je minimalna, a koja optimalna kofiguracija za jedan i za drugi OS ?!?

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

kad govorimo o konfiguracijama i brzini tesko je nesto reci jer su razlicito slozene. moje iskustvo

- dual 8650, 4gb memorije, 2 gb graficka, ssd disk - nema neke velike razlike
    - laptop quad N3510, 8 gb ram, integrirana grafika 1 gb, ssd - razlika je vrlo primjetna

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

onda s ovim mojim govnetom da ni ne pomišljam na to...

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: strasilo Pogledaj Post
    onda s ovim mojim govnetom da ni ne pomišljam na to...
    kolka je najmanja ne bi vjerovao, procesor 1 gb, 2 gb rama graficka 800x600 koja podrzava directx9. sad sam se i dobro nasmijao jer u konfiguraciji kaze - if you have floppy ....

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

Intel® Pentium® Dual Core Processor T4200 : 2.0 GHz FSB 800MHz, 1M L2 Cache.... 4GB ram.... NVIDIA® GeForce® G102M, with 512MB VRAM .. asus jelte...

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    247

w10 radi odlično na ovom
    Code:
    http://prntscr.com/8vk2xy

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: mariobos Pogledaj Post
    w10 radi odlično na ovom
    Code:
    http://prntscr.com/8vk2xy
    jel trazi kakve drivere ili sam sve kompatibilno instalira

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    247

nisam ništa intervenirao, sve je sam odradio. i kasnije kada sam išao na repair pa clean install sve je radilo bez dodatnih instaliranja drivera. windows update sve dobro odradi, do sada najbolja podrška za drivere

20. 2 Seljaka kaže: fala mariobos za ovaj post

Bicko (28.10.15),console (27.10.15)

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

kakvo je vaše mišljenje o win10 na ovoj konfiguraciji ?!?

AMD Athlon X2 5000+ 2,6GHz ... 3GB ram ... NVIDIA 9500GT

nudi mi update .... a nekako sam već zrel za reinstalaciju windoza .. pa ono reko ...

nego, šta je sa softverskim dijelom ... tj. sa instaliranim programima.. jel to ostaje ili moram sve ispočetka ?

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

moras sve ispocetka s tim da napravis povrat oliti bckup cijelog diska jer win 10 ide na clean disk a ne na clean particiju ( barem meni to nije uspjelo ). da li ima caka izmedju instalacije na obican bios ili uefi ne znam jer nemam nista s obicnim biosom. uglavnom, kod uefi-a ide clean instal na disk koji momocu diskpart programa u win 10 konvertiras u gpt disk a onda napravis nove particije. povrat na staro ti je isti postupak s tim da gpt disk moras ponovo vratiti na mbr. obzirom da diskpart ima gresku kod konverzije preporucam dobro prouciti problematiku. uglavnom, svaki puta moras napraviti kompletni bckup svega na disku. ako toga ima malo vise a sistem normalno radi ne vidim razlog za znatizelju s obzirom da je win 10 brz i ucinkovit na novim konfiguracijama tipa intel kore 3 na vise sa mocnijom vrpom memorije i grafikom koja ganja aero bez problema. ja ovo pisem iz vlastitog iskustva. vec povrat na 8.1 je bio krvav a kamoli win7. moja preporuka bi bila da svaki koji hoce eksperimentirati sa kecom kupi novi disk 500 gb a stari lepo pospremi kakav je i nece te bolit glava. na novom delas kaj oves a stari lepo pociva i ceka da ga vratis natrag. to malo kosta a spara zivaca i vremena. a kad ti kec proradi kak treba lako metnes stari disk unutra i iskopiras si sto ti treba

23. console, hvala na tvom postu od seljaka:

strasilo (24.11.15)

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531

pametno zboriš ...

Schweißer tarantula's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    1,618
    5,510 x hvala u 2,587 postova

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    moras sve ispocetka s tim da napravis povrat oliti bckup cijelog diska jer win 10 ide na clean disk a ne na clean particiju ( barem meni to nije uspjelo ). da li ima caka izmedju instalacije na obican bios ili uefi ne znam jer nemam nista s obicnim biosom.
    ja sam naj normalnije instalirao, D: particija je ostala kakva je bila, nisam cijeli disk brisao.
    Bravar je bio bolji.

Stranica 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja