Stranica 2 od 3 PrvoPrvo 123 ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 57

Tema: ako netko zna......

Moderator console's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238
    3,335 x hvala u 2,163 postova

Normalno Odgovor: ako netko zna......

mislim da grijesis. uvodjenjem nove tehnologije potrebno je odredjeno vrijeme da sve sjedne na mjesto i da nesto postane iznimka kao sto si u ovom slucaju ti. dva rade jedan ne. pustaj ih u stan da pronadju gdje je greska jer ti zakonski mogu zaracunati prosjecnu potrosnju uvecanu za neprijavljivanje kvara. njima to pase i oni ne mogu izgubiti ukoliko im ne dosadjujes. zovi dnevno 10 puta, svaki dan im odnesi reklamaciju i da se na drugi primjerak potpisu da su urudzbirali jer inace si izgorio. vjerojatno ti nisi jedini ali negdje postoji ono 'ali' i dozvoli ljudima da to nadju. mozda ce i 10 puta doci dok ne pronadju gdje zapinje. ne treba odmah pljuvat i prosipat zuc. ipak je to tehnologija koja se uhodava i ne sjeda sve bas odmah. kod vas starijih to malo teze ide, mi mladji malo drugacije gledamo na to
    s titom sam imao buducnost a ovi su mi ukrali i proslost

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    286
    503 x hvala u 370 postova

nisam ih zvao,sami su došli jer im se ne vrti brojčanik
    istovremeno ono što tica reče ,isključen a vrti,kao kod moje kćeri,e tu se nisu žurili,smradovi
    nije baš nova tehnologije,osim kod nas,a ja sam to kupio i moje je vlasništvo,ako želim da mi poprave zvat ću ih
    ovako ih ne puštam,samo da još popričam sa pravnikom
    a onda svatih na prepad da te volim ko nekad........

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932
    1,182 x hvala u 806 postova

ima i te kako ima razlike....npr ovo je bananadržava, a znaš da ima i država gdje se poštuje narod
    Sve dok se ne izgubimo, ne počinjemo razumijevati sebe.

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932

njima je bitno da se vrti da mogu zarađivati a ako i nije radijator upaljen nema veze bitno, bitno je da se vrti brojčaik da se ima što naplatiti i za to se neće žuriti popraviti..

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    286

Quote Napisao/la: fenix7 Pogledaj Post
    ima i te kako ima razlike....npr ovo je bananadržava, a znaš da ima i država gdje se poštuje narod
    nema,svaka država (političari) imaju svoje interese,samo neki narodu daju malo više
    reći ćeš Skandinavija,a tamo su porezi ajme meni
    amerika,iz pidžame na posao,s posla u pidžamu,itd...itd...

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: e-majlo Pogledaj Post
    nisam ih zvao,sami su došli jer im se ne vrti brojčanik
    istovremeno ono što tica reče ,isključen a vrti,kao kod moje kćeri,e tu se nisu žurili,smradovi
    nije baš nova tehnologije,osim kod nas,a ja sam to kupio i moje je vlasništvo,ako želim da mi poprave zvat ću ih
    ovako ih ne puštam,samo da još popričam sa pravnikom
    mislim da nije, kompletna infrastruktura koja se ugradjuje bez obzira tko je platio prelazi na upravljanje njome i odrzavanje distributeru. ako ces tjerat mak na konac, oni dolaze badava. mogu ti reci i da nadjes ovlastenog majstora, pa ces onda platit i majstora i potrosnju. pusti ih dok dolaze zbog njihove greske, nista ne kosta. imas veci problem kad se pocne vrtit

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    286

Quote Napisao/la: console Pogledaj Post
    mislim da nije, kompletna infrastruktura koja se ugradjuje bez obzira tko je platio prelazi na upravljanje njome i odrzavanje distributeru. ako ces tjerat mak na konac, oni dolaze badava. mogu ti reci i da nadjes ovlastenog majstora, pa ces onda platit i majstora i potrosnju. pusti ih dok dolaze zbog njihove greske, nista ne kosta. imas veci problem kad se pocne vrtit
    ali ja ne želim da se vrti,meni odgovara status quo

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: e-majlo Pogledaj Post
    ali ja ne želim da se vrti,meni odgovara status quo
    kostat ce te

e-majlo's Avatar
    Član od
    Jan 2012
    Zahvala
    286

doznat ćemo
    oće li biti ili

Schweißer tarantula's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    1,616
    5,510 x hvala u 2,587 postova

Postupak za izlazak iz sustava grijanja Toplane je vrlo jednostavan.

1. Korak: fizički odvojiti odvojke toplovoda od vertikala toplovoda (tzv „rezanje radijatora), te iste zatvoriti (zavariti). – ovo mora uraditi ovlaštena osoba (ovlašteni monter centralnog grijanja ili upravitelj zgrade na zahtjev potrošača).

2. Korak: Pismeno obavijestiti Toplanu da više niste njezin korisnik. Podnesku priložiti potvrdu da ste odvojeni od njihovih toplovodnih vertikala tj. centralnih cijevi dovođenja toplinske energije.

To je sve. Vlasnik stana (doma) ne mora više plaćati ni paušal, jer cijevi prolaze kroz njegov stan, nego ima pravo zatražiti od Toplane naknadu za korištenje njegovog stambenog prostora za svoje potrebe (tj. isporuku toplinske energije preko njegovog stana) ili uvjetovati Toplani da „zaobiđe" sa cijevima njegov stan tzv „bypass" tj napravi premosnicu bilo zajedničkim hodnikom bilo s vanjske strane zgrade.

Ovo tumačenje se temelji na presudama Vrhovnog suda RH u korist potrošača koji su se svojevoljno isključili iz sustava grijanja po gradovima RH, te je kao sudska praksa u potpunosti primjenljiva i u Karlovcu.
    Bravar je bio bolji.

11. 2 Seljaka kaže: fala tarantula za ovaj post

fenix77 (08.12.14),SavaKovačević (08.12.14)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932

Quote Napisao/la: tarantula Pogledaj Post

1. Korak: fizički odvojiti odvojke toplovoda od vertikala toplovoda (tzv „rezanje radijatora), te iste zatvoriti (zavariti). – ovo mora uraditi ovlaštena osoba (ovlašteni monter centralnog grijanja ili upravitelj zgrade na zahtjev potrošača).

2. Korak: Pismeno obavijestiti Toplanu da više niste njezin korisnik. Podnesku priložiti potvrdu da ste odvojeni od njihovih toplovodnih vertikala tj. centralnih cijevi dovođenja toplinske energije.

To je sve. Vlasnik stana (doma) ne mora više plaćati ni paušal, jer cijevi prolaze kroz njegov stan, nego ima pravo zatražiti od Toplane naknadu za korištenje njegovog stambenog prostora za svoje potrebe (tj. isporuku toplinske energije preko njegovog stana) ili uvjetovati Toplani da „zaobiđe" sa cijevima njegov stan tzv „bypass" tj napravi premosnicu bilo zajedničkim hodnikom bilo s vanjske strane zgrade.

Ovo tumačenje se temelji na presudama Vrhovnog suda RH u korist potrošača koji su se svojevoljno isključili iz sustava grijanja po gradovima RH, te je kao sudska praksa u potpunosti primjenljiva i u Karlovcu.
    eto o tom sam govorio majlu

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

Quote Napisao/la: tarantula Pogledaj Post

tocno, ovisi samo da li to moze napraviti sam ili mora imati suglasnost stanara u zgradi. covjek ne cita help pa ne znamo sve detalje. ovisi kakav mu je ugovor sa firmom za odrzavanje zgrade.

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932

Conso moje je mišljenje da ne treba suglasnost stanara da se odvoji od zgrade, jer imao sam slučaj da su susjedu došli na njegov zahtjev zavarili cijevi od radijatora i od onda ne plaća ali mu ipak cijevi idu kroz stan i ne može ih maknuti.

ftw Klc Skunk's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    694
    1,154 x hvala u 797 postova

Znam da u Karlovcu tko je na gradskoj toplani moze se legalno odvojit ali placa pausal, cca 2500kn. Znaci 2500kn da se ne grijes
    Oni koji se griju mjesecni racuni katastrofa. I sve je to po zakonu.

Mada ljudi su si sami krivi. Prosle godine kada je bio prosvjed skupilo se dvadesetak ljudi.
    Stvarnost je iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola.

16. Skunk, hvala na tvom postu od seljaka:

SavaKovačević (08.12.14)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932

isto ti je i da li gledaš TV ili ne, da li imaš na vikendici vodu ili ne plaćaš vodoprivrednu naknadu iako nema odvoza smeća plaćaš odvoz smeća etc..
    lakrdija od države

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    531
    732 x hvala u 459 postova

i da i ne ... tj. i upravu si i nisi .... ;)

najgore u svemu je to što smo mi kao narod poprilično inertni i svi očekujemo da će netko drugi napraviti ono što bi trebali sami .. ;)

račun za smeće će ti biti umanjen čak i ako ti jednom u mjesecu nsu odvezli smeće jer si (recimo) bio na putu ... samo trebap otići u komunalac i podnijeti zahtjev ... samo jebiga, nikom se ne čeka u redu, pa je glavni adut da nema mjesta za parkiranje i slično .. ;)

TV isto tako možeš odjaviti privremeno i/ili trajno, samo to isto treba napraviti, a mi smo ljene guzice pa nam se to neda ... ;)

kod vodoprivrede također napraviš samoočitanje i tražiš niveliranje sa "današnjim danom" i slijedećih 5-10-15 uplatnica ti dođe sa nulom ..

ITD ITD ...
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

19. strasilo, hvala na tvom postu od seljaka:

console (08.12.14)

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932

eto samo da kažem da nisi u pravu.. NA pagu sam imao viksu i uredno plaćao odvoz smeća kroz cijelu godinu, ali neke lokalne uprave ti ne dozvoljavaju da plaćaš koliko potrošiš, a i na krku se to i dana danas događa. To možda ima negdje što ti pišeš, ali postoji veliki aliii jer tako kako ti pišeš bi trebalo biti što na žalost nije pravilo u HR. Ne znam da li si čitao ali tv pretplatu plaćaju ljudi u selu koje uopće ne može imati signal sa HTV-a nego samo iz Italije, ali izgubili su sud i moraju plaćati RTV pretplatu HTV-u..

Moderator SavaKovačević's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    1,879
    2,099 x hvala u 1,383 postova

bojim se da si u pravu fenix...ovdje ništa nije točno regulirano nego za svakog drugi "zakon"

Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    2,238

kod mene za bilo kakve radove na zajednickim instalacijama treba suglasnost stanara. takav je pravilnik i to je u redu. ali ako je stanar protiv mora za to imat debeli razlog, ono, ja cu placat vise ili manje nije.sto bi vi napravili da vam susjedu dodje majstor, odvoji ga, metne bojller a cijev od dimovoda spoji u ventilacijski otvor. dobro da smo otkrili na vrijeme, podavio bi nas sve

fenix77's Avatar
    Član od
    Oct 2008
    Zahvala
    932

Sve što se tiče opasnosti za ostale stanare mora se provjeriti i definitvno napraviti po nekom ljudskom zakonu jer ako će po propisima onda su svi nahebali.

Stranica 2 od 3 PrvoPrvo 123 ZadnjiZadnji

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja