Results 1 to 3 of 3

Tema: Kineski skuter jedva da ide 20km/h

Član od
    Aug 2014
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Normalno Kineski skuter jedva da ide 20km/h

u pitanju je Benda BD 50 QT-4

Nije htjeo da upali odveo sam ga kod majstora konstatovao je da je CDI riknuo. Zamijenio je CDI i onda je paljenje ponovo bilo u redu ali sto se tice snage motor je izgubio pola snage. Po ravnom jedva i 20km/h da ide. Kod majstora mi je stojao 10dana.

Onda sam ga poveo kod jednog majstora pa kod drugog, stelovali ga stavljali mu drugi CDI, mijenjali bobinu provjeravali rolnice, dotok goriva sve je u redu. Ne znam sta bi mogao problem biti?

Motor povuce sjajno bas dobro povuce i onda kad treba da nastavi on samo izgubi snagu.

Pitam majstora da nije karburator ili membrana on kaze da nije to jer da jeste ne bi uopste mogao tako da povuce itd itd... Filter se ni jedan nije zacepio ne znam šta više da radim...

Danas sam skidao karburator i sve lepo ocistio i sredio. I nista novo se nije desilo. Inace zaboravio sam da napomenem da na 85% gasa ide bolje nego na 100% gasa. Sto je jako cudno. Neko mi je nesto rekao da pogledam senzor gas ali posto prvi put cujem za "Senzor gas" sta je to uopste gdje se nalazi imam li ja to na mom motoru?

Jel moguce da mi se auspuh zacepio da je odpala neka od pregrada pa ga gusi? E da kad dam gas negdje gdje je karburator cuje se malo kao neko zvizdanje ono kao kad vazduh zvizdi(valjda je to normalno) ne secam se da li je tako bilo i pre.

Sjutra cu pokusati da mu skroz skinem auspuh pa da onda probam. Takodje kad je hladan onda je najgori malo kad se zagreje onda moze jedno 25km/h a hladan skoro nikud ne moze.

murphy's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    476
    284 x hvala u 240 postova

Normalno Odgovor: Kineski skuter jedva da ide 20km/h

pogledaj onu gomenu prirubnicu što spaja karburator icilindar da nije pukla, začepljen auspuh može bit al da neide priko 20 teško, jel ti na nogarama vrti for gas ako ne onda ili struja ili smjesa ako da možda ti je remen pod opterećenjem proklizi ili čak kumplug mada on zagrize i na željezo,
    ali najprijr će bit vezano uz promjenu cdi-a
    NEZAVISNA REPUBLIKA DALMACIJA

3. murphy, hvala na tvom postu od seljaka:

kutije (24.08.14)

murphy's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    476
    284 x hvala u 240 postova

Normalno Odgovor: Kineski skuter jedva da ide 20km/h

još jedna dopuna cdi se može kupit otvoren tj. pitaš sport cdi za svoj skuter jer on na tvorničkom služi i kao blokada a neki ga jednostavno isključe kidanjem jedne žice al to potraži na forumima piše ti koja žica
    cdi košta koliko mi kolega reče 230-250 kn
    NEZAVISNA REPUBLIKA DALMACIJA

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja