PDA

View Full Version : Prièaju sami sa sobom

Pure Evil
19.12.06, 01:18
Eto, mene zanima šta je s njima...
Jesu li oni luđaci ili rastreseni ljudi ili sasvim normalni ?

Dal je to poremećaj koji treba riješiti (psihijatrom il već nečim) ili nešto što je sasvim u redu?

Pričate li vi sami sa sobom dok hodate ulicom ili se vozite tramvajem ili busom,ili po kući,dok radite? (a ne pričate na blu tut,)?

Mrs. T
19.12.06, 07:09
još uvijek ne :kava:

Odraz
19.12.06, 08:20
Tko zna, možda su oni oni normalni, a mi sami živimo u svom svijetu.
Dok samo pričaju je ok.

KCN
23.12.06, 22:05
ne razumijem sasvim tvoje pitanje pjur
da li misliš na ljude koji "razgovaraju" sami sa sobom u smislu nekakvog mrmljanja sebi u bradu dok hodaju užurbano ulicom (takvih ođe masa) ili čekaju u redu ili nešto treće ili misliš na ljude koji "čuju glasove" koje ne čuje nitko drugi
ovo prvo što sam navela, može se radit o stresu, o užurbanom načinu života, o jednostavno rečeno, glasnom razmišljanju - bezazleno u 90% slučajeva vjerujem
a za ovo drugo zaista ne znam
evo što sam pronašla o tome
"Glasovi u glavi su normalni"
Psiholozi s Manchester University kažu kako je broj osoba koje čuju "glasove u glavi" toliko velik da se ta pojava može smatrati normalnom.

Istraživanje ranije provedeno u Nizozemskoj sugerira kako 1 od 25 osoba redovito čuje ovakve glasove.

Engleski znanstvenici dodaju kako, suprotno od uvriježenog vjerovanja, pojava ovakvih glasova nije nužno simptom mentalnih oboljenja.

Nasuprot tome, mnogi ljudi koji čuju takve glasove ne traže stručnu pomoć te vjeruju kako glasovi imaju pozitivan učinak na njihov život, pružajući im utjehu i inspiraciju.

Istraživači vjeruju kako glasovi sami po sebi nisu problematični te da je važnije kako ih ljudi interpretiraju.

Na to mogu utjecati i čimbenici poput životnih iskustava određene osobe i njenih vjerovanja.

U ranijim istraživanjima je utvrđeno kako su osobe koje čuju glasove često imale traumatično djetinjstvo, a znanstvenici vjeruju kako u pojavi glasova važnu ulogu može imati i stigmatizacija.

small
23.12.06, 23:51
Pričate li vi sami sa sobom...?
božemesačuvaj
to su sve totalni luđaci
nikad ne pričam sa samim sobom
uvijek pričam s nekim "drugim ja". To je normalno skroz, on je uvik tu negdi, pomalo mijenja karakter, lik, rame na kojem sidi... ali s njim se može pričat
a sam sa sobom - to ne - to rade luđaci

AmADin_gospo
27.12.06, 12:10
Pričate li vi sami sa sobom dok hodate ulicom ili se vozite tramvajem ili busom,ili po kući,dok radite? (a ne pričate na blu tut,)?

pa bogami... nepričam.... često :zubo: .... zna mi se desiti da se nekad sam sa sobom posvađam i šti bi mi rekli "popičkaram"... onda lagao sjednem... skuham kafu... zapalim cigaru i gledam u tačku na zidu i pitam se jesam lči normalan... jesam li normalan kad se svađam s budalama :zubo:

ilbestione
05.01.07, 19:42
pricam ali ne naglas...ustvari vise dodje kao neko mastanje samo se znam zanjeti pa nekad necujem/neobracam paznju na stvario oko sebe :smile:
ali nisu glasovi znam da sam to ja samo kao dva ja a ne jedan...

Iva
08.03.07, 15:05

Dal je to poremećaj koji treba riješiti (psihijatrom il već nečim) ili nešto što je sasvim u redu?

To pričanje...pričamo mi svi sami sa sobom...stalno ...i evo sad!
Ali fora je u onoj nekoj stvari koja kod svakoga nije ista!To je ona neka samokontrola da to ne uradimo onako da nes ne bi svi ismijali!
Ja se smijem često sama!Razmisljam i smijem se!Jesam li luda? Ne...nisam!
Ako mi se smije smijaću se i kraj priče!

kukumar
29.01.08, 00:58

apsolutno je poremecaj i treba ga licit dok je navrime...ovo shvati ozbiljno!

lampion
06.03.08, 10:07
Ja se uvijek ispricam dobro sa sobom, kao sa pametnim covjekom:kava:

AmADin_gospo
06.03.08, 14:30

u zadnje vrijeme sam počeo s sobom da pričam.. i skontao sam da je to jedna od riejtkih situacija kad mogu da na miri popričam s ozbiljnom i donekle normalnom osobom...

danijelius
16.03.08, 00:02
ja ne pricam naglas,al usebi da pricam sama sa sobom uvjek o nekim glupostima i onda se smijem, tako sam neki da nesto citala i kontam aj sutra cu odgovorit i zamislim neku zestoku glupost i pocnem se smijat sama sebi,a muz me skonto kaze sta se smijes:a: jedva sam se izvukla:misli: