PDA

View Full Version : Ovisnost o sexu

Pure Evil
30.11.06, 23:06
Mada većina ljudi seksualne probleme poistovjećuje s nedostatkom seksa, bilo zbog odsustva želje, snižene potencije, neprivlačnosti ili partnerova pomanjkanja interesa, postoji i suprotan problem koji potječe od prevelike spolne želje i potencije: neizdrživa potreba za seksom!

Prosječnoj je osobi teško objasniti da neki ljudi imaju stvarnih problema zbog prevelike potrebe za seksom, a pogotovo malo tko može sažalijevati dotične kad dozna da oni i uspijevaju zadovoljavati te goleme, svakodnevne potrebe, i to s raznim osobama. Kako može san većine nekima biti problem?

Međutim, između 5 i 8 posto odraslih ima toliko jak i nekontroliran spolni nagon da mu podređuju svu životnu energiju i stoga upadaju u ozbiljne teškoće. U zapadnim je zemljama ovisnost o seksu priznata kao poremećaj srodan ovisnostima o alkoholu, drogama, kockanju i sličnim štetnim tvarima i aktivnostima. Takvim ljudima seks nije izraz ljubavi niti ugodna rekreacija, nego nasušna potreba koja im život pretvara u pakao. Neki stručnjaci smatraju da su seksualni ovisnici zapravo ovisnici o ljudima, osobe koje se bez prisnog kontakta osjećaju bolno osamljenima, pri čemu im je jedini dovoljno prisan kontakt onaj seksualni.

Jasno je da seksualni ovisnici mogu biti samo osobe s izrazito velikim libidom i potencijom, fiziološkim procesima koji ne ovise o čovjekovoj volji. Međutim, mora postojati još neki čimbenik koji navodi ljude da bjesomučno traže seksualno zadovoljenje. Psiholozi okrivljuju manjak prisnosti ili stresove, primjerice nasilje, u djetinjstvu. Moguće je da je kod nekih pojedinaca genetska predispozicija prevladavajuća te da im nije ni potreban kasniji podražaj kao aktivator ovisnosti.

Anonymous
30.11.06, 23:49
Ja spadam u očajne ovisnike koji traže a ne dobiju :jadan:

imported_Pure Evil
30.11.06, 23:59
po tom mjerilu ja spadam u ovisnike
koji dobiju a ne traže :zubo:

Mrs. T
01.12.06, 07:19
ja nit dobijem, nit tražim :kava:
ionako mi se neda u zadnje vrijeme i ne, ne radi se o migreni :misli:

Odraz
01.12.06, 09:36
Ja sam ovisnik. Ali to nije do mene nego loše genetske krvi. Imamo povišen nivo testosterona i najzanimljivije je da se ne "prši" po tijelu nego ostaje gdje nastaje.

I zato jadan Odraz ima veliku želju za sexom koju bi trebalo kontrolirati, isprazniti na nekome, ali nije često moguće. Čak i nakon 3 svršavanja i dalje se dere, ali ne samo nutra-van bez nekog filinga nego i dalje divlje, uzbuđujuće itd.

Taj problem je prisutan i kod oca i strica, te djeda koji ima 77 i našli ga prije malo sa ljubavnicom u krevetu. :auch: U akciji.

Ne znam šta da kažem. Ovisan jesam, ali srećom pa se znam koliko toliko kontrolirati.

AmADin_gospo
01.12.06, 09:58
Ja spadam u očajne ovisnike koji traže a ne dobiju :jadan:ja sam se ponudio... :zubo: ...

Anonymous
01.12.06, 17:49
Ja spadam u očajne ovisnike koji traže a ne dobiju :jadan:ja sam se ponudio... :zubo: ...

Tvoja ponuda je u skladu s potražnjom dakle: trenutno se obrađuje s ciljem povoljnog rješenja :kiss:

Sanja_swe
11.12.06, 16:38
po tom mjerilu ja spadam u ovisnike
koji dobiju a ne traže :zubo:

ti si srican covik,

Sanja_swe
11.12.06, 16:39

Ima tebe srico za cetiri.

AmADin_gospo
11.12.06, 16:58
sanja... ja mislim da tebi fali kvalitetne jebačine....

imaš ti sexa.... al nije to-to što ti tražiš....

tabi jako fali jebačna/karačina/taslačenje :zubo: