PDA

View Full Version : Kad ti kažem "Volim te"...

AmADin_gospo
24.11.06, 22:03
evo, vidim da nam ljes zamire od konkretnih tema, pa da ja malo započnem..

elem, kao što naslov kaže,

koliko ste iskreni kad kažete nekome "volim te"... pod volim te mislim stvarno da li volite tu osobu il vam je "volim te" samo riječ bez pokriča...
govorite li to osobama koje samo simpatišete i koji su vam bliski, ne mislim na prijatelje, nego na ljubavnike/ce i fak badije...

koliko ste puta rekli osobo volim te damo nebi li postigli neku korist, uvukli joj/mu se u gaće il nešto više

ja lično ne mogu reči curi da je volim ako mi je samo draga, il ak mi je ljubavnica... riječ volim te je po meni veoma velia
ka i treba stojati iza nje. treba bit potkrijepljena osječanjima, al iskrenim osječajima...

trenutno imam jadnu meni veoma dragu, i blisku osobu s kojom se čujem svaki dan i kja mi ne uzazi iz glave cijeli dan.. koju sanjam svako veče... srcu mi prirasla ALI (vazda ima ali) nemogu je lagati i reči joj da je volim kad je ne volim... tj volim je al ne onoliko koliko ja mislim da bi trebalo da bi joj rekao "volim te"... a kad to kžem, onda i stojim iza toga, i ta mi je osoba i prva i zadnja, prva koja mi padne na pamet kad se budim, i zadnja osoba koja mi je u glavi kad liježem spavati...

nadam se da ste me skontali šta sam htijeo reči.. kako to kod vas izgleda kad kažete "volim te"

P.S. sve moguče vrte začatavanja i sjebavanje topika če biti sankcionisane :zubo:

Anonymous
25.11.06, 12:32
Prije par dana pokrenila sam topic na sličnu temu, al ga zajebom T-coma nestade. Nema veze. Ponovit ću glavno od tamo: Šta znači nekog voljeti? Šta znači biti zaljubljen? Šta znači kad ti je netko drag?
Odgovore na ta pitanja nisam dobila al ono šta mi je jasnije to je da ne možeš nekom određivati i vrednovati njegove riječi iskazivanja takvih emocija i ocjenjivati to prema intezitetu koji se tebi čini prihvatljivim (govorim općenito).
Te riječi "Volim te!" i same se razlikuju od pojedinaca kojima ih upučujemo.
Drugačije volimo druge ljude (oca, mater, brata, sestru, dijete, prijatelja, muškarca, ženu) a koristimo iste riječi za iskazivanje tih osjećaja. Također, drugačije ćemo rangirati tu istu rečenicu ako ju čujemo/pročitamo od različitih osoba.
Osobno sam takva da ću lako zavoljeti (opet onaj zajeb s rangovima drag-zaljubljen-voljeti al nema veze) osobu ali ću teško reći/napisati da volim ako to uistinu ne osjećam.
Kad muškarcu kažem da ga volim tada te dvije riječi zastupaju čitav esej opisivanja mojih emocija što se u tom trenu nalaze u meni od onih da mi je lijepo sjediti s njim i jesti čips do onih da uživam u tom da mu se predam i učinim ga sretnim.
Ne mogu se drugačije koristiti tim riječima; ne mogu biti pokriče za laži ili glumu. Kad ih izgovaram/pišem; zadrhtim i time je zloupotreba eliminirana jer te dvije riječi izlaze iz srca dok ostale izlaze iz glave.

Mademoiselle_
25.11.06, 14:20
Evo da ja dam jedan kratki odgovor :smile:

Ja kad kazem,te dvije posebne rijeci,onda zaista tako mislim.Ne mogu to izreci,ako to zaista ne osjecam.

Odraz
25.11.06, 14:27
Ja sam jednom pokušao reći bez da to mislim i zvučalo je kao da neko siluje miša. :zubo:

Ne ne, ako ne mislim ne kažem. A kad dođe, onda kažem. Ostalo ne. Čak ni da me se moli da kažem.

imported_Pure Evil
25.11.06, 14:32
"Kad ti kažem volim te
ne vjeruj mi lažem te
Tako ti je mala moja
Kad ljubi Bosanac."

Nisam nikad reko "Volim te".
Jebga, ne ide to u mene preko zuba.
Al kad sagledaš stvar u cjelini, zar je to potrebno govorit?
Ako mi je žemska tolki debil da joj to moram reć da bi skontala, jebo taku žemsku.

Moja je skontala.

A nisam reko.

I neću.

chupava&dlakava
25.11.06, 14:47
kažem to samo njemu....nikom drugom...

Grazia
26.11.06, 15:09
Drugačije volimo druge ljude (oca, mater, brata, sestru, dijete, prijatelja, muškarca, ženu) a koristimo iste riječi za iskazivanje tih osjećaja. Također, drugačije ćemo rangirati tu istu rečenicu ako ju čujemo/pročitamo od različitih osoba.

Lipo si to rekla. :t:

Ja kazem 'volim te' svima za koje to osjecam i na sve moguce nacine. Frendovima, momku, mami, bratu, tati, pasu...:zubo:

sslzm
26.11.06, 23:01
je je..tako je smol..jadna žena nije joj lako

volim te sam govorila najiskrenije..
makar moram priznat jednom sam pokušala zadržati osobu za koju sam osjetila strahovitu bol što odlazi i mislila sam da je tome tako jer volim tu osobu..u očaju sam rekla volim te...nije vrijedilo...
te riječi treba izgovoriti samo kad čovjek to zaista osjeća..ne kad misli da voli

Mrs. T
27.11.06, 07:18
Nikad nisam rekla volim te kako bi izvukla neku korist. Ne govorim to često, kažem kada osjetim da ga stvarno volim. Važnije mi je to pokazati nego reći. :kava:

Mrs. T
27.11.06, 11:34
Ma ja vas svih volim! Neke više, neke manje, neke najviše.... :kiss:

- za neke na ovaj način pokušavam izvući korist
- neke jednostavno volim
- neke obožavam....

debela tinejd??erka
28.11.06, 15:00
Mislim da to nije samo stvar sa muškarcima. Ne treba praviti takve podjele. Svakom je teško reci te dvije minijaturne riječi iz više razloga:plašimo se da će zvučati neiskreno, 100% smo sigurni da ta osoba neće povjerovati ili još gore da joj nije jednako stalo. Pokazivanje osjećaja konkretnim gestima uvijek prenosi poruku, a muškarac se kasnije može izvuć i reć:"pa nikad ti uostalom nisam ni rekao da te volim, pa prema tome nikad se nije ni dogodilo ništa. To je samo još jedan dokaz njihove infantilnosti...