PDA

View Full Version : Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

Stranica : 1 2 3 4 [5] 6

e-majlo
02.09.12, 10:33
uz dužno poštovanje pravim,iskrenim vjernicima
mislim da sve vjere "zatupljuju"

Ramzes
02.09.12, 19:03
Tito i partija, internaconala ... e ... to je bila prava vjera. Vidi ti ovo danas, sve je o'šlo u sto PM ... ljudi gladni a bave se tuđom mukom a ne svojom, jedni drugima oči vade i puštaju da robuju stranim kapitalistima, bacaju kamenje u komšijino dvorište a ne vide da će im kapitalista iz strane države preko kredita oteti i komšijino i njegovo. :kava:

Pčelicaa
03.09.12, 02:33
Sve što imam reći na ovo je: Jedan je Bog, različite su vjere.. Svaka vjera ima svoj način vjerovanja i molitve.. Ali na kraju, molimo se istom Bogu, koji ima više imena.. I sama sam u kući u kojoj su i katolička i islamska vjera, poštujem obje vjere. I nema neke razlike.
Možda nije prigodno, al spomenut ću, kako se kaže: "Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto."
Smatram da čovjek ne treba hodat u crkvu ili gdje, da bi se osjećao vjernikom.. Isto dođe dal mi svoje misli Bogu kažemo u crkvi, ili u svoja četiri zida.. Iako sa obitelji znam hodat u crkvu, posjećujemo svetišta i sve.
Ali kad dođem na misu, pa vidim tamo osobe koje privatno psuju, vrijeđaju Boga na svakom koraku, i onda dolaze u crkvu i prave se sveti. muka mi je od njih.

e-majlo
03.09.12, 07:47
Tito i partija, internaconala ... e ... to je bila prava vjera. Vidi ti ovo danas, sve je o'šlo u sto PM ... ljudi gladni a bave se tuđom mukom a ne svojom, jedni drugima oči vade i puštaju da robuju stranim kapitalistima, bacaju kamenje u komšijino dvorište a ne vide da će im kapitalista iz strane države preko kredita oteti i komšijino i njegovo. :kava:

nema se što dodati,a još manje oduzeti :t:

Ramzes
03.09.12, 19:35
nema se što dodati,a još manje oduzeti :t:

Ima ... traže hodže i popovi od mene da sam vjernik ... a gledam ih samo gomilaju bogatstvo, uzimaju od sirotinje, nije ih sramota doći pred gladne vjernike u Audiju od sto hiljada maraka i tražiti pare za opravku svoje kuće, nemaju srama ni malo, a ni obraza. Ko je od njih prodao svoga Audija da nekom djetetu koje polako umire omogući bar zrno boljega života? Ni jedan! I da im vjerujem? :kava:

e-majlo
03.09.12, 21:21
Ima ... traže hodže i popovi od mene da sam vjernik ... a gledam ih samo gomilaju bogatstvo, uzimaju od sirotinje, nije ih sramota doći pred gladne vjernike u Audiju od sto hiljada maraka i tražiti pare za opravku svoje kuće, nemaju srama ni malo, a ni obraza. Ko je od njih prodao svoga Audija da nekom djetetu koje polako umire omogući bar zrno boljega života? Ni jedan! I da im vjerujem? :kava:

jeste,nešto slično sam htio napisati,kad vidim njihove kuće
i aute ,o kojima ja mogu samo sanjati,zgade mi se:down:
i mi ih plaćamo,kroz državne donacije ili vjernici kroz milodare,barem od mene nisu dobili niti lipe

Ramzes
06.09.12, 22:41
jeste,nešto slično sam htio napisati,kad vidim njihove kuće
i aute ,o kojima ja mogu samo sanjati,zgade mi se:down:
i mi ih plaćamo,kroz državne donacije ili vjernici kroz milodare,barem od mene nisu dobili niti lipe

Ne daj im lipu ni jednu, a ne treba im davati ni manje lipe. Nek' nažuljaju ruke bar na taj način. :ff:

e-majlo
26.09.12, 08:27
Ne daj im lipu ni jednu, a ne treba im davati ni manje lipe. Nek' nažuljaju ruke bar na taj način. :ff:

od mene nisu i neće dobiti :t:

Afrodita
26.09.12, 09:59
ni od mene neće dobiti ništa,niti nikada nisu dobili
Bože sačuvaj njima dati:auch:

NIKITA_ST
26.09.12, 10:10
Rijetko idem na misu,al kad idem uvik dam.To je više onako zbog neke tradicije,uvik se neka sića ubaci i nikad nisam to smatrala kao nečim što dajem nekome,to je više onako zbog mene i zbog samog dijela mise kakvog pamtim još od malih nogu.

Uđem ponekad kad nema nikog,ako je otključano i zapalim koju svijeću za koju isto ubacim neku siću i pomolim se za sve što me muči, mene to smiruje i veseli.
Nakon toga se bolje osjećam uvik.Ne zbog davanja crkvi,nego zbog tog rituala i nade da me neko ipak čuje gore.

Ramzes
26.09.12, 11:20
Stranačke religije uzimaju primat u zatucanosti. Kome vi vjerujete - SDP-u, HDZ-u, DPMNR-u ... :misli:

console
26.09.12, 11:31
Stranačke religije uzimaju primat u zatucanosti. Kome vi vjerujete - SDP-u, HDZ-u, DPMNR-u ... :misli:

KPJ :zubo:

Ramzes
26.09.12, 12:00
KPJ :zubo:

E to nije religija. Da bi bila religija moraš da reklamiraš šarenu lažu da bi ljudi mogli da vjeruju u to nešto što se ne može dokazati.
KPJ je opipljivo rješenje problema. :zbunjeni:

emica
26.09.12, 12:49
Ne idem često na mise, jer ne volim slušat propovid..odem ka i Nikita kad je crkva otvorena i kad nema nikog, jer volim tu tišinu i mir koju u crkvi osjetim.
Uvik kad uđem u crkvu ostavim neku siću..10- 20 kn i dalje ću .
Niko me ne sili na to, sama ostavim pa ako će me netko radi toga smatrat zatucanom , zaostalom, zaluđenom....- who cares ? :kava:

e-majlo
26.09.12, 14:08
Ne idem često na mise, jer ne volim slušat propovid..odem ka i Nikita kad je crkva otvorena i kad nema nikog, jer volim tu tišinu i mir koju u crkvi osjetim.
Uvik kad uđem u crkvu ostavim neku siću..10- 20 kn i dalje ću .
Niko me ne sili na to, sama ostavim pa ako će me netko radi toga smatrat zatucanom , zaostalom, zaluđenom....- who cares ? :kava:

emice,ne mislim da je čovjek manje vrijedan ako ide u crkvu
ja sam govorio u svoje ime,gledajući njihovo bogatstvo o kojem vjerujem i ti možeš samo sanjati
a vjera u Boga ne znači nužno i odlazak u crkvu ili džamiju

emica
26.09.12, 14:55
emice,ne mislim da je čovjek manje vrijedan ako ide u crkvu
ja sam govorio u svoje ime,gledajući njihovo bogatstvo o kojem vjerujem i ti možeš samo sanjati
a vjera u Boga ne znači nužno i odlazak u crkvu ili džamiju

ok milo
ovde se piše o tim nekakvim novcima koji vjernici ostavljaju, pa sve si mislim da ljudi ostavljaju milijune :rofl: , a ne nekih 10-20 kn max. (neki ne mogu ni toliko ).

e-majlo
26.09.12, 15:01
ne,mene boli jedna druga stvar...
crkva se donira od strane države,znači iz naših džepova bili mi vjernici ili ne
i jedina je "organizacija ili ustanova (neznam kako je nazvati) koja ne izdaje
račune za svoje usluge,niti plaća PDV
b.t.w. ti možda ne ostavljaš puno,drugi možda da,nebitno,ja samo gledam tu blizu mene
kuću jednog od njih,o kakvoj ja mogu samo maštati,a vozni park je Mercedes i Lexus
to je ono o čemu ja pričam a čini mi se i Ramo isto tako

emica
26.09.12, 15:05
a onda vam je najbolje da osnujete i vi jednu takvu organizaciju ili ustanovu :rofl:
bit će para, auta i kuća

vidiš..mene uopće ne boli šta oni sve imaju i na koji način su to stekli ...živo mi se fućka:kava:
od mene će dobit samo onoliko koliko im ja hoću dat i kad ja hoću

e-majlo
26.09.12, 15:10
dobra ideja,evo Ramo pročitaj ovo,pa kad se nađemo uz dvije kile janjetine da osnujemo kakvu sektu :zubo:

vidiš imaju prihode za koje nikome ne polažu račune,ne plaćaju porez kao svi mi ostali
i mene boli način na koji su to stekli,za razliku od tebe,ali ok to je moj i tvoj osobni izbor :kiss: :mig:

Ramzes
26.09.12, 15:32
dobra ideja,evo Ramo pročitaj ovo,pa kad se nađemo uz dvije kile janjetine da osnujemo kakvu sektu :zubo:

vidiš imaju prihode za koje nikome ne polažu račune,ne plaćaju porez kao svi mi ostali
i mene boli način na koji su to stekli,za razliku od tebe,ali ok to je moj i tvoj osobni izbor :kiss: :mig:

Imamo Odraz i ja alternativnu religiju ... i klanjamo se božici :s: :cice: Carmen Electra. Imamo dosta pristalica po cijelom svijetu (svima je desna jača od lijeve u božicinu čast :pump:), ali smo neprofitabilni ... članstvo skuplja pare za slučaj da ispadne prilika ostati nasamo sa njenom presisatošću ... :smile:

e-majlo
26.09.12, 15:47
Imamo Odraz i ja alternativnu religiju ... i klanjamo se božici :s: :cice: Carmen Electra. Imamo dosta pristalica po cijelom svijetu (svima je desna jača od lijeve u božicinu čast :pump:), ali smo neprofitabilni ... članstvo skuplja pare za slučaj da ispadne prilika ostati nasamo sa njenom presisatošću ... :smile:

ostane li barem za kilo janjetine ? :rofl:

Ramzes
27.09.12, 10:36
ostane li barem za kilo janjetine ? :rofl:

Meni ne ostane za Carmen zbog janjetine. :jadan:

e-majlo
27.09.12, 11:05
Meni ne ostane za Carmen zbog janjetine. :jadan:

e jebiga zar nije bitnije društvo od Carmen :rofl:

console
27.09.12, 13:34
a onda vam je najbolje da osnujete i vi jednu takvu organizaciju ili ustanovu :rofl:
bit će para, auta i kuća

vidiš..mene uopće ne boli šta oni sve imaju i na koji način su to stekli ...živo mi se fućka:kava:
od mene će dobit samo onoliko koliko im ja hoću dat i kad ja hoću

moja zena ne preferira bas prevec te vjerske stvari osim kad se mora ( mise, krstitke, vjencanja ) ali imam primijetit da strasno brzo preuzima obicaje :kava:

Ramzes
27.09.12, 14:39
Primijetio sam da nekako utičem na žene da iako su ateiste počinju vjerovati, i to tokom seksa ... počnu vikati "Oh moj Bože ...". :misli:
A ja ateista ... ne kontam. :misli:

emica
27.09.12, 15:11
Primijetio sam da nekako utičem na žene da iako su ateiste počinju vjerovati, i to tokom seksa ... počnu vikati "Oh moj Bože ...". :misli:

Baš nije fer :rofl:
Ti - Ramzes im pružiš takav užitak , a one dozivaju nekog drugog - Boga :zbunjeni:

NERMANA
28.09.12, 08:40
:lol::lol:

NERMANA
28.09.12, 08:57
Tema je čini mi se koja je religija zatucanija,mislim da svaka religija ima svoju "zatucanost"samo zavisi kako ko to tumači.Ja sam rođena kao muslimanka i moja vjera mi je u krvi,genima i u srcu ali volim i ostale vjere na svoj neki"ludi"način jer se pronalazim i u ostalim vjerama(mislim na sve vjere koje postoje), jer u svim Božijim knjigama sve se vjere ukrštaju na jednom ili čak mnogo mjesta a od pojedinca zavisi kako će svaku vjeru tumačiti i poštivati,sve je to individualno barem ja tako mislim,a protivnik sam nepoštivanja tuđe vjere jer mi nismo birali u kojoj ćemo se vjeri roditi i pod kakvim nebom,bili vjernici ili ateisti.

bambikiller
28.09.12, 13:18
nevjerujem da postoji zatucana religija ali znam da postoje zatucani ljudi :kaka:

fijesta
28.09.12, 18:05
Nije problem u religiji već u ljudima koji gledaju svoj interes u njoj!

ivoivi
08.01.13, 09:43
Mislim da katolička vjera nije zatucana. Ona tumači da je Isus ljubio ljude i mislim da nam On ne bi zamjerio kad bismo vjeru tumačili na suvremeni način.

Ramzes
17.01.13, 13:08
Mislim da katolička vjera nije zatucana. Ona tumači da je Isus ljubio ljude i mislim da nam On ne bi zamjerio kad bismo vjeru tumačili na suvremeni način.

Aha ... ti bi da legalizuješ gej brakove. :rofl:

gamber8
16.07.13, 22:59
Mala opaska, ne postoji katolička ili islamska religija nego vjera.

Ubojica mekog srca
22.08.15, 18:14
jer se pronalazim i u ostalim vjerama(mislim na sve vjere koje postoje), jer u svim Božijim knjigama sve se vjere ukrštaju na jednom ili čak mnogo mjesta a od pojedinca zavisi kako će svaku vjeru tumačiti i poštivati,sve je to individualno barem ja tako mislim,a protivnik sam nepoštivanja tuđe vjere jer mi nismo birali u kojoj ćemo se vjeri roditi i pod kakvim nebom, bili vjernici ili ateisti.

Stvarno me zanima kako se recimo ti kao muslimanka pronalaziš recimo u Kršćanstvu kada su pobožni muslimani uvjereni da je njihova religija savršena i da svako odstupanje vodi ravno u pakao? Muhamed je uvjerio svoje sljedbenike da Isus nije bio božanski (Kuran 5:71-75; 19:30-38) i da će svatko tko misli suprotno provesti vječnost u paklu. Muslimani su sigurni da je Muhamedovo mišljenje o tome, kao i o svemu drugom, nepogrešivo.

I to tzv. ukrštavanje vjera u koje ti vjeruješ kako se recimo uklapa vjera tzv. Crnih Muslimana koji vjeruju da su bijelci rasa vragova koje je stvorio ludi crni čarobnjak Yakub prije nekoliko tisuća godina? Ili recimo Scientološki Xenu koji je doveo duše vanzemaljaca prije više tisuća godina i koje sada utjelovljuju Homo Sapiense? Ili zašto se onda Šiiti i Sunniji stalno ubijaju oko pravog štovanja Alaha?

Da to je Isus "Zlatnog Pravila" i ljubavi prema susjedu koji je uglavnom značilo ljubav prema drugom Židovu, jer i u Starom Zavjetu imaš zapovjed "Ne ubij!" no prvo što rade nakon što čuju tu zapovjed je da idu ubijati druga plemena jer je zapovjed značila "Ne ubij drugog Židova." Također tu je i drugi, mračni Isus osvetnik koji će masakrirati sve koji su ga ikakako uvrijedili. Evo recimo:
Bog smatra pravednim vratiti uvredu onima koji te uvrijede...kada se Gospod Isus pokaže iz neba sa svojim moćnim anđelima u plamenim jezicima, nanoseći osvetu na one koji ne poznaju Boga i na one koji ne poštuju evanđelje našeg Gospoda Isusa. Oni će ispaštati kaznu vječnog uništenja i isključenje iz prisutnosti Gospoda i od slave i moći...
- 2 TESALONCIMA 1:6-9

ili

Ako tko u meni ne ostane, bacit će se kao mladica napolje i osušit će se. Takve potom skupe i u oganj bace da gore.
-IVAN 15:6

To je krvoločni Isus koji je potpaljivao vatre Inkvizicije i navodio ljude u Križarske i slične vjerske ratove. Svatko tko vjeruje da Biblija nudi najbolje vodstvo koje imamo po pitanju morala, ima neke vrlo čudne ideje ili o vodstvu ili o moralu.

Da je neka izričita religija ili vjerovanje nekako nanesena nad čovječanstvo od strane Boga, nema očitog razloga zašto bi onda bilo više nego jedna religija. Svi ti šizmovi i konflikti su dokaz da je religija ljudska konstrukcija i da su vjerovanja od velikog značaja.

I recimo da postoji neka prava vijera sa pravim moralnim kodeksima, kako ju otkriti? S obzirom da većina religioznih ljudi poštuje onu vjeru u kojoj se rodila i da su ostale vjere u knfliktu vrlo je vjerojatno da je ta vjera u kojoj se slučajno rodiš kriva. Kako znaš da je tvoja prava? To bi trebalo biti jako važno pitanje za vjernike, jer ako si u krivu negine ti vječnost u plamenu ili kako su Vikinzi vjerovali u vječnom ledu.

Ramzes
18.11.17, 02:13
Killer svaka cast, svidja mi se ova kratka analiza.
:t:

hoggar
18.11.17, 13:59
Kao netko tko o bilo kojoj religiji ima samo ona površna saznanja, smatram kako nema zatucanih religija, nego ljudi.
Svaka iole inteligentna osoba će od vlastite religije bezrezervno prihvaćati sve što joj pomaže u postajanju boljom osobom i lakšem suočavanju s teškoćama na koje nailazi.
Što je, po meni, osnovni smisao svake religije - ipak su nastajale u vrijeme u kojem je bilo izuzetno teško objasniti zbivanja oko sebe, kao i natjerati ljude da zbog vlastitog dobra nešto čine ili ne.
Trebalo je biti genijalcem da se u to vrijeme skuži kako se, kao plod prakticiranja incesta, rađaju djeca s vidljivim fizičkim ili mentalnim nedostacima, da se svinjetina na visokim temperaturama kvari i naočigled postaje otrovna, kao i da je uživanje u alkoholu na tim istim temperaturama pokušaj samoubojstva iz zasjede, niz možete nastaviti i sami.
Zapriječiš takvo ponašanje božjom kaznom (ma kako tog boga zvao) i one koje se unatoč tome ogluše, kad stradaju oni ili njihovo potomstvo, sućutno izvijestiš kako ih je sustigla ta čuvena božja kazna.

Osobno, kršćanskih petnaest božjih zapovijedi (verzija o zapovijedima koju je propagiral Mel Brooks (https://www.youtube.com/watch?v=nXeTsWGPT0w) mi zvuči vjerojatnije, jer još ponešto mi u priči fali :zubo:) maknu li se one o obveznom vjerovanju u "onog tam gore", smatram postavkama etičkih i moralnih normi usklađenih s društvom, a nemam razloga sumnjati kako druge religije nemaju nekaj slično.

strasilo
19.11.17, 14:38
Nije kriva religija, već ljudi koji ju slijepo slijede ... ;) ... isto kako ne ubija oružje, već onaj koji ga koristi ... :down:

SavaKovačević
19.11.17, 17:58
Nije kriva religija, već ljudi koji ju slijepo slijede ... ;) ... isto kako ne ubija oružje, već onaj koji ga koristi ... :down:

U pravu si ,ali tko je izmislio religiju nego ljudi i kojim povodom nego da se slijepo slijedi ?!:alkos: i onda isti ti najčešće koriste oružje:gun:

strasilo
19.11.17, 18:55
Pa da.. to i kažem .. ;) ... ljudi su ti koji su zatucani, a ne religije .. :arc:

Ramzes
20.11.17, 01:38
Je ... prodjose tolike godine u iscudjavanju koliko zatucanih ljudi oko nas zivi ...