PDA

View Full Version : Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

Stranica : 1 2 [3] 4 5 6

Ramzes
10.09.08, 12:04
prema bibliji žena ne smije na sastanke, mora nositi maramu, ne smije izlaziti sama vani, mora se prati u sinagogi za vrijeme mjesečnice itd. u islamu ženin glas vrijedi upola manje od muškarčevog, ako je neposlušna u krevetu ima je pravo udriti, njena pamet je manja od muškarčeve,

Meni je ovo sve sasvim normalno. :smile:

AmADin_gospo
18.09.08, 19:24
religije NISU zatucane, zatucane su SEKTE koje su proizašle iz neke od dvije navedenih religija

fromthehood
18.09.08, 20:30
religije NISU zatucane, zatucane su SEKTE koje su proizašle iz neke od dvije navedenih religija
aha...da:kava:

Freeza-san
07.10.08, 22:24
Pa nisu one zatucane, već su strane nama Europljanima. Kao što rekoh ranije, ni islam ni kršćanstvo nemaju što tražiti u Europi jer se ne uklapaju u mentalitet europskih naroda. Mjesto im je u Palestini i Saudijskoj Arabiji. Kamo sreće da se nikad nisu širile van tih područja.

LOU
26.10.08, 21:26
Strah od islama širi katolička crkva iz jednostavnog razloga što je katolika svakim danom sve manje, a muslimana sve više. Evropa je pod jakim pritiskom muslimanske zajednice koja traži svoje mjesto pod suncem religija tj. financijski kolač. Upravo to širenje fobije od bradatih muškaraca i začahurenih žena - jer to kao nije demokratski i i šta ti ga ja znam, a redovnice jako podsjećaju na hanume ... Pa do prije II sv. rata u susjednoj bosni je bilo normalno vidjeti ono što je danas kao osvještenost nekih ljudi u toj državi.
Osobno nisam vjernik, niti pobornik ijedne religije jer smatram da današnja religijska shvaćanja su nazadna. Nazadna iz jednog razloga - nisu pratila razvoj čovjeka, nego su ostala u nekom međuprostoru, nekom svom svijetu. Kao takva od čovjeka traže ispraznu poslušnost a zauzvrat nude maglu i oblake.
Muslimani su među nama, kuju zavjere i miksaju bombe, ispod mantija nose male nuke bombe i ostala sranja kojima nas perfidno krcaju. Katolici su bijelci i pobožni križari koji jedu nečisto meso i opijaju se alkoholom. A budisti su miroljubivi filozofi na čelu s Richardom Gereom i Dalaj Lamom.
Sve su to PREDRASUDE.

SavaKovačević
29.10.08, 21:02
Potpisujem LOU...sve su to predrasude,lova i pohlepa...sodoma i gomora................:belj:

oblak24
03.11.08, 20:18
ja se nadam da će sa vremenom ljudi sve više uviđati kako religija nije potrebna da budeš pošten i dobar čovjek sa ispunjenim životom....
samo da ne budemo kao u amerike pa nam svaka druga regija bude imala svoju sektu, zajednice nečega itd...

Mademoiselle_
03.11.08, 21:21
U srednjem vijeku katolička crkva je bila zatucanija što se tiče ekonomije i trgovanja.Nisu htjeli to priznati zbog feudalizma..dok je islam bio tolerantniji prema ekonomiji,samim tim što je i Muhamed bio trgovac.

Eto samo vam prenosim svoje znanje što se tiče ekonomije i ove teme:smile:

plavi_andeo
03.11.08, 23:56
sve su religije zatucane da se razumijemo...međutim,što više idemo prema budučnosti,to su više liberalne,što i moraju bit :)

ali da izdvojim islam kao najzatucaniju....

Ramzes
04.11.08, 08:49
Možda najzatucanija je ona Indijska gdje se klanjaju božici Kali - božica vatre.
Napuše se i najedu otrovnih gljiva, a zatim prinose žrtve, svećenik im vadi živo srce u transu.
:a:
Nisam vidio da li prinose i djevice, nije bilo u filmu, ali valjda nisu toliki idioti da ih prinose na žrtvu bez da ih prije toga ne iskoriste. :bravo:

small
04.11.08, 09:36
ili nakon

raus
06.11.08, 18:15
nisu relligije zatucane nego ljudi...

ali objektivno islam je više ograničavajući u praksi, ali opet... Kad bi se i mi kršćani pridržavali propisa bili bi isti.
Znači muslimani su bolji vjernici.

Aldous
07.11.08, 22:51
U srednjem vijeku katolička crkva je bila zatucanija što se tiče ekonomije i trgovanja.Nisu htjeli to priznati zbog feudalizma..dok je islam bio tolerantniji prema ekonomiji,samim tim što je i Muhamed bio trgovac.

Eto samo vam prenosim svoje znanje što se tiče ekonomije i ove teme:smile:
Da, ali feudalizam je i Crkvi išao na ruku, zapravo feudalizam je i opstao samo zato što je Crkvi bilo u interesu zadržati ga. Dok su biskupi (što je bila titula koju je mogao dobiti svatko) ševili lokalne piljarice i lovili veprove po šumama u okolici opatija, sve ok... ali kad voltair krikne: uništite 'Bestidnicu!, najednom se propovjeda siromaštvo. s tim se novac ne prestaje okretati, samo ga se ulaže u 'crkvena dobra' (crkvice, knjižnice, papinu riznicu...) kojima je cilj stvoriti što bolje mostove s nebesima: što grandioznije, genijalnije i bogatije... ma nabijem ja sve njih na kitu!!! Bog koji, siguran sam postoji, ne bi bio među nama i uništavao umjetničko djelo svojih ruku! pa to je van mozga!

ana_396
08.11.08, 18:28
islam

Cyrrus
08.11.08, 21:32
Da, ali feudalizam je i Crkvi išao na ruku, zapravo feudalizam je i opstao samo zato što je Crkvi bilo u interesu zadržati ga. Dok su biskupi (što je bila titula koju je mogao dobiti svatko) ševili lokalne piljarice i lovili veprove po šumama u okolici opatija, sve ok... ali kad voltair krikne: uništite 'Bestidnicu!, najednom se propovjeda siromaštvo. s tim se novac ne prestaje okretati, samo ga se ulaže u 'crkvena dobra' (crkvice, knjižnice, papinu riznicu...) kojima je cilj stvoriti što bolje mostove s nebesima: što grandioznije, genijalnije i bogatije... ma nabijem ja sve njih na kitu!!! Bog koji, siguran sam postoji, ne bi bio među nama i uništavao umjetničko djelo svojih ruku! pa to je van mozga!

Onda ojd'na Obami...morti te zeme za savjetnika za vjerska pitanja...:rofl:

OT Ne treba generalizirat' nit' vrijeđat'...da ljudi žive maljčkn više po onome kaj piše u Kur'anu il' Bibliji, svima bi bilo bolje na ovoj kugletini...nisu problem "sveta pisma" - kako kršćana, tako i muslimana (ostale ne bi štel spominjat', ipak su minorne prema islamu i kršćanstvu) - problem su lyudi.
Ja nisam musliman, al' mi ide na zadnji živac kad se pljuje po islamu, jer se pljuje po Kur'anu, za koji - iako ga nisam čital, duboko vjerujem da ne "ganja na klanje i ubijanje, nemoral i sva zla ovog svijeta". Pljuje se po nečijoj svetinji, te se time vrijeđa one koji u te svetinje vjeruju.
Isto vrijedi i za kršćanstvo i Bibliju... Pljuvat' treba po muslimanu - pojedincu, il' kršćanu - pojedincu, ako rade sranja protivna onom u što se kunu i "quazi vjeruju".

Morti su veći problem oni koji u niš' ne vjeruju, i za sva zla ovog svijeta krive il' "zatucano" kršćanstvo, il' "zatucani" islam...odnosno uvijek imaju krivca - il' na jednoj, il' na drugoj strani.
:kava:

slavonski_m
14.11.08, 12:55
pa ovo je strašno.

islam i katolička religija bili su jedno sve do 5 stoljeća,kada su se muslimani odvojili od katoličke crkve.
radi se o dvije posve identične religije.razlika je samo u tome što muslimani Isusa ne priznaju za sina božjega nego za proroka.

slijedom toga,zaključujem da nijedna od ove dvije religije nije zatucana,nego je zatucan lik koji je otvorio topic.

Pure Evil
24.11.08, 19:56
pa ovo je strašno.

islam i katolička religija bili su jedno sve do 5 stoljeća,kada su se muslimani odvojili od katoličke crkve.
radi se o dvije posve identične religije.razlika je samo u tome što muslimani Isusa ne priznaju za sina božjega nego za proroka.

slijedom toga,zaključujem da nijedna od ove dvije religije nije zatucana,nego je zatucan lik koji je otvorio topic.

opet ti napadaš autora umjesto onog što je napiso

drugo, ja nisam otvorio ovaj topic u 5 stoljeću
u vrijeme kad je tema otvorena katolicizam i islam su ipak dvije religije

ako ne znaš šta znači ''zatucan'', i konkretno odgovorit na temu, pitaj nekog

Seljober
24.11.08, 20:13
No Body Expects The Spanish Inquisition!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/10/Spanish_Inquisition_%28Monty_Python%29.jpg

:zubo:

.

Pure Evil
24.11.08, 20:19
a lep ti ibanez :zubo:

ko zna šta je mejtef kod muslimana i to bez guglanja, dobit će pet

Ivano
24.11.08, 22:28
a lep ti ibanez :zubo:

ko zna šta je mejtef kod muslimana i to bez guglanja, dobit će pet
jel to nije neka vrsta škole, takvo nešto:misli:

slavonski_m
25.11.08, 13:07
opet ti napadaš autora umjesto onog što je napiso

drugo, ja nisam otvorio ovaj topic u 5 stoljeću
u vrijeme kad je tema otvorena katolicizam i islam su ipak dvije religije

ako ne znaš šta znači ''zatucan'', i konkretno odgovorit na temu, pitaj nekog

ok,da razjasnimo nešto.nisam napao autora nego kritizirao zato jer je naslov topica osmišljen tako da vrijeđa osječaje kršćana i muslimana.

jesi nekad pomislio da tvrdnja da su katolička ili muslimanska religija ZATUCANE vrijeđa osječaje vjernika?

viš,ja mogu dokazati da NISU zatucane,neg us zatucani nepristojni ljudi koji zbog svog neznanja provociraju druge ljude.

ok,primio sam tu uvredu kao tvoju neupućenost.

sad o religijama.

sve monoteističke religije korijen vuku iz egipatske povijesti.židovi su za vrijeme svojeg ropstva u egiptu formirali svoju religiju (monoteističku,sa jahveom na čelu).ona predstavlja temelj svim ostalim monoteističkim religijama današnje zapadne civilizacije.

tako taj jedan te isti temelj imaju i katolici,protestanti,pravoslavci,luterani,islamisti,i tako dalje.

radi se o jednoj te istoj religiji,ali modificiranoj prema potrebama sredine u kojoj su prilagođene.u svim slučajevima odvajanja od temeljne crkve leži POLITIKA.

zbog politike su se muslimani odvojili u 5 stoljeću od ostalih kršćana.

zbog politike su se PRAVOSLAVCI dvojili u 11 stoljeću

a u prošlom stoljeću i ostali...luterani,evangelisti...i tko zna koje sve religije već ne.

ali sve one imaju jedan korijen.

što se tiče pojma ZATUCAN - znam točno što on znači....nema potrebe da idem na google.:mig:

nijedan moj post nemoj shvatiti kao provociranje.on to nije.svaki ima edukativni karakter.

peace brother:ciao:

Ivano
25.11.08, 20:09
ok,da razjasnimo nešto.nisam napao autora nego kritizirao zato jer je naslov topica osmišljen tako da vrijeđa osječaje kršćana i muslimana.

jesi nekad pomislio da tvrdnja da su katolička ili muslimanska religija ZATUCANE vrijeđa osječaje vjernika?

viš,ja mogu dokazati da NISU zatucane,neg us zatucani nepristojni ljudi koji zbog svog neznanja provociraju druge ljude.

ok,primio sam tu uvredu kao tvoju neupućenost.

sad o religijama.

sve monoteističke religije korijen vuku iz egipatske povijesti.židovi su za vrijeme svojeg ropstva u egiptu formirali svoju religiju (monoteističku,sa jahveom na čelu).ona predstavlja temelj svim ostalim monoteističkim religijama današnje zapadne civilizacije.

tako taj jedan te isti temelj imaju i katolici,protestanti,pravoslavci,luterani,islamisti,i tako dalje.

radi se o jednoj te istoj religiji,ali modificiranoj prema potrebama sredine u kojoj su prilagođene.u svim slučajevima odvajanja od temeljne crkve leži POLITIKA.

a u prošlom stoljeću i ostali...luterani,evangelisti...i tko zna koje sve religije već ne.

ali sve one imaju jedan korijen.

što se tiče pojma ZATUCAN - znam točno što on znači....nema potrebe da idem na google.:mig:

nijedan moj post nemoj shvatiti kao provociranje.on to nije.svaki ima edukativni karakter.

:a:ko bi reko', nis' ti ni lud koliko se praviš:bravo:

debusy
29.05.09, 16:20
Pa nisu one zatucane, već su strane nama Europljanima. Kao što rekoh ranije, ni islam ni kršćanstvo nemaju što tražiti u Europi jer se ne uklapaju u mentalitet europskih naroda. Mjesto im je u Palestini i Saudijskoj Arabiji. Kamo sreće da se nikad nisu širile van tih područja.

:bravo: potpisujem

Aldous
29.05.09, 20:02

Preskočio si neka poglavlja Biblije, učo! Židovstvo je nastalo puno prije egipatskog ropstva. Tijekom tog događaja samo je prošlo svoj najveći ispit. I do kraja se utvrdilo.

Muslimani nikad nisu bili kršćani, nisu se mogli odvojiti od njih. Oni su nova interpretacija židovske tradicije. Zato te i buni što u sebi imaju sve face iz kršćanstva i judaizma.

PRAVOSLAVCI su se odvojili zbog kulturnih razlika između Istoka i Zapada, to piše u svim udžbenicima. Istok je kao puno razvijeniji bio u neskladu sa Zapadom. Politički su oni već bili podijeljeni.

:lol::lol:

Kadija
30.05.09, 11:58
Ja neznam za vas ali ja baš dijelim mišljenje autora ove teme - ne znam zašto možda što smo bosanci pa to malo uokolo i naokolo posmatramo ali vjera jest zatucana jer ljudi koji dolaze na te vjerske funkcije su zatucani i njihovi džepovi se lagano pune a nas ubijaju praznim pričama i kao mi trebamo bit milostivi i slične gluposti.
Ja ću nažalost morat malo da odem od istorije i filozofije na realnost ali ljudi ja jesam musliman tako sam rođen i odgajan ali da vas pitam sve koliko je vas ili iz vašeg sela- mjesta ikad ušlo u sveti objekat druge vjere?? (smijem se kladit vrlo malo).
Ja sam prvi to napravio u svojoj mislim 10-15 kilometarskoj okolini i svi su me popljuvali ali to je moja vizija:
po mom mišljenju tamo neđi ima Bog
iznad njega nema nikog
a ispod njega sve njegovi sluge.
Prema tome što će meni neki tamo zapisničar, svetac, hodža ili pop i slični njima?
da bi me približili Svevišnjem?
da bi Njega učinili milostivim prema meni?
Neka fala ja to mogu i sam!
Da se razumijemo nikog ne vrijeđam niti umanjujem njegovu posvećenost religiji i ja sjedim u džamiji svaki praznik ali ljudi ko od nas može slušati onoga što lafi po nekoliko sati svaki dan?
ko od nas može ići u taj sveti objekat svaki dan?
Vrijeme je tako da ako nemaš posla ili ako ne prosiš ti ćeš skapati od gladi i znam 3.000.000% da ni jedan hodža ili pop se neće uhvatiti za džep i ponuditi ti pomoć a hoće doć kad odapneš (uz naravno uredno plaćene troškove i usluge) da malo ja to kažem zapjeva pred ukop!!
Jedan primjer dajem samo iz moje tzv.vjere:
običaj je kad je bajram kod nas da se prave večere i zovu sve komšije bez obzira na to jesi li il nisi s njima dobar - vrijeme je praštanja ne (tako propovijeda vjera na čelu sa hodžom) e a da li sad znate koliko je večera taj naš uvaženi hodža napravio i koliko je nas ugostio kod sebe?? (a kažu sve vjere svi smo pred Bogom jedanki i dužni)
Niti jednu a meni sad će 25 godina , a smijem se kladiti da kad bi pito svog starog pošto je taj hodža došo na funkciju još za njegove mladosti da nikad nije ni prije to radio a on je kao vjerni sluga SVETE KNJIGE.
Naš je problem u zatucanosti koja graniči sa neukosti (manjkom znanja) imate mali milion ljudi koji će pristati na sve ono što taj koji nastupa u ime vjere kaže bez i malo razmišljanja ili uviđanja činjenica jer kao tobože on neće slagat, on to ne može i ne smije učiniti - koja glupost.
Prema tome mogu i reć da zbog takvih prestavnika vjere i takvih glupih podanika danas nevjerništvo (ateizam ako se ne varam je dobio krila).
I iako sam rekao sam jedan primjer evo vam još jedan pa možete da me kritikujete dokle god želite:
znate li da kod nas ako ne plaćate hodži taksu tzv. hodžarinu (to vam je ono da kad odapnete on vam more doć i učit vam i ispratit vas po šerijatu) e moji dragi onaj ko to ne plati ili ne može znate gdje se kopa - gdje se uzmogne jer hodža mu neće doć bez toga i na zemlji koja pripada džamiji taj se ne može kopati (a skoro sve zemlje pripadaju - to je običaj, malo je duža priča)
I da završim tj. ponovim se
neka fala mogu i sam, uzdam se use i u svoje kljuse!!

Jedinstvena
30.05.09, 19:40
Ja mislim da je svaka vjera zatucana ako se shvaća i prakticira doslovno i uskogrudno.
Ako se netko izvlači i poziva na vjeru istodobno radeći sranja, a sve pod parolom "ja sam vjernik", e to mi je FUJ.:rigo:

Juditha
30.05.09, 20:48
A ja se držim izreke svog starog-ne raspravljaj o crkvi i poliitici.
Kad tad, sve se to promijeni.
Imo pravo, eto crkva nije šta je bila u mojoj mladosti, pa ne petljam se više u rasprave, makar, svašta se dade naućiti iz vaših.:t:

mafia 007
05.07.09, 21:06
ma ne znam što bih rekao...ajd nek bude islam...ali malo prednjači

debusy
09.07.09, 11:23
Ja neznam za vas ali ja baš dijelim mišljenje autora ove teme - ne znam zašto možda što smo bosanci pa to malo uokolo i naokolo posmatramo ali vjera jest zatucana jer ljudi koji dolaze na te vjerske funkcije su zatucani i njihovi džepovi se lagano pune a nas ubijaju praznim pričama i kao mi trebamo bit milostivi i slične gluposti.
Ja ću nažalost morat malo da odem od istorije i filozofije na realnost ali ljudi ja jesam musliman tako sam rođen i odgajan ali da vas pitam sve koliko je vas ili iz vašeg sela- mjesta ikad ušlo u sveti objekat druge vjere?? (smijem se kladit vrlo malo).
Ja sam prvi to napravio u svojoj mislim 10-15 kilometarskoj okolini i svi su me popljuvali ali to je moja vizija:
po mom mišljenju tamo neđi ima Bog
iznad njega nema nikog
a ispod njega sve njegovi sluge.
Prema tome što će meni neki tamo zapisničar, svetac, hodža ili pop i slični njima?
da bi me približili Svevišnjem?
da bi Njega učinili milostivim prema meni?
Neka fala ja to mogu i sam!
Da se razumijemo nikog ne vrijeđam niti umanjujem njegovu posvećenost religiji i ja sjedim u džamiji svaki praznik ali ljudi ko od nas može slušati onoga što lafi po nekoliko sati svaki dan?
ko od nas može ići u taj sveti objekat svaki dan?
Vrijeme je tako da ako nemaš posla ili ako ne prosiš ti ćeš skapati od gladi i znam 3.000.000% da ni jedan hodža ili pop se neće uhvatiti za džep i ponuditi ti pomoć a hoće doć kad odapneš (uz naravno uredno plaćene troškove i usluge) da malo ja to kažem zapjeva pred ukop!!
Jedan primjer dajem samo iz moje tzv.vjere:
običaj je kad je bajram kod nas da se prave večere i zovu sve komšije bez obzira na to jesi li il nisi s njima dobar - vrijeme je praštanja ne (tako propovijeda vjera na čelu sa hodžom) e a da li sad znate koliko je večera taj naš uvaženi hodža napravio i koliko je nas ugostio kod sebe?? (a kažu sve vjere svi smo pred Bogom jedanki i dužni)
Niti jednu a meni sad će 25 godina , a smijem se kladiti da kad bi pito svog starog pošto je taj hodža došo na funkciju još za njegove mladosti da nikad nije ni prije to radio a on je kao vjerni sluga SVETE KNJIGE.
Naš je problem u zatucanosti koja graniči sa neukosti (manjkom znanja) imate mali milion ljudi koji će pristati na sve ono što taj koji nastupa u ime vjere kaže bez i malo razmišljanja ili uviđanja činjenica jer kao tobože on neće slagat, on to ne može i ne smije učiniti - koja glupost.
Prema tome mogu i reć da zbog takvih prestavnika vjere i takvih glupih podanika danas nevjerništvo (ateizam ako se ne varam je dobio krila).
I iako sam rekao sam jedan primjer evo vam još jedan pa možete da me kritikujete dokle god želite:
znate li da kod nas ako ne plaćate hodži taksu tzv. hodžarinu (to vam je ono da kad odapnete on vam more doć i učit vam i ispratit vas po šerijatu) e moji dragi onaj ko to ne plati ili ne može znate gdje se kopa - gdje se uzmogne jer hodža mu neće doć bez toga i na zemlji koja pripada džamiji taj se ne može kopati (a skoro sve zemlje pripadaju - to je običaj, malo je duža priča)
I da završim tj. ponovim se
neka fala mogu i sam, uzdam se use i u svoje kljuse!!

:bravo: Svaka čast brate, skinuo si mi povez sa očiju koji sam imao i zbog kojeg sam imao neke stereotipne iluzije spram tvojeg naroda. Nadam se da ima još ljudi koji razmišljaju ovako kao ti. A glupana, svakako ima u svakom žitu pa tako kako i kod vas tako i kod nas.

darkstar81
09.07.09, 17:51
malo sam se nasmijao na topic; a opet malo me i iziritiralo! nekolicina članova foruma se izjasnilo, dalo svoj glas, da je to islam! ne znam na osnovu čega su došli do tog zaključka! ni jedna objavljena vjera od Boga, nije došla da čovjeku oteža, naprotiv, došla je da mu život na zemlji učini lakšim i podnošljivijim! religija, sama po sebi, i ono što ona uči, nije zatucana; ljudi su! samo jedan mali primjer koji ide u prilog islamu, jer sam se našao uvrijeđenim kao musliman; sura (poglavlje) 109, ajet (rečenica) 6 : "A vama-vaša vjera, a meni-moja!" Ovo je samo jedan od primjera demokratičnosti u islamu, jer islam uči da u vjeri nema prisile!
nadalje, ne postoji niti jedan segmenat života (rođenje, djetinjstvo, mladost, brak, hrana, porodica, ...), a da islam nije dao uputstvo kako se ponašati! zar je zatucano to što islam strogo zabranjuje alkohol, a ok je da pijani balavci ubijaju nedužne građane u saobraćajkama i pijani očevi udaraju majke, sestre, nas; zar je zatucano to što islam strogo zabranjuje blud, a ok je da tata i mama imaju ljubavnike;... da ne uprošćavam dalje!
btw, oni koji su svoj glas dali islamu kao zatucanijoj religiji, njihov glas više govori o njima samima, nego o islamu! isto važi i za one koji su glas dali za katoličku!

Bambata
13.08.09, 19:35
Pitati koja je razlika izmedju Krscanstva i Islama je kao pitati koja je razlika izmedju svjetla i tame...

Najveće mudrosti ispisane su u par riječi.
Grazia je u nedovršenoj rečenici uspjela dokazati da se u tako malo riječi može izreći tako puno gluposti. Ako nije svjesna što je napisala, onda se radi o potpuno neobrazovanoj osobi, a ako je svjesna, onda se radi o ekstremnoj vjerskoj netoleranciji.
U osnovi obadvije religije predstavljaju svijetlo i bore se protiv tame. Druga je stvar tumačenja vjere, koje u ekstremnim situacijama na suprotnu stranu svrstava sve ostale vjere osim onu koja se zagovara. Oni koji propovijedaju vjeru često (namjerno) zaborave svojim vjernicima napomenuti činjenicu da dijelimo istoga Boga (samo Ga se različito naziva) i da prakticiranje svoje vjere kroz Božje zapovjedi znači i toleranciju prema svima, pa tako i pripadnicima drugih vjera.
U potpunosti se slažem s Kadijom kad kaže da vjeru nećeš nužno naći u vjerskim objektima ili postati veći vjernik. Svatko od nas Boga mora imati u sebi i činiti dobro drugima bez obzira na sve.
Ne postoje dobre ili loše religije ( mislim samo na one priznate). Postoje samo dobri ili loši ljudi.

Nefertiti
13.08.09, 20:32
religija je licno/osobno opredljeljenje svakog pojedinca.. da li ce je on upraznjavati slaveci je sa plasticnim uskrsnim zekama ili se oblaciti kao djed bozicnjak nije bitno dok god postuje druge, a samo neznanje je rezultat bilokakvog pljuvanja na bilo koga

svako ko ne zna svoju vjeru, a ni tudju je zatucan, bez obzira bio on krscanin, musliman, budista, hinduista ili ateista... (izvinjavam se ako sam koga zapostavila ili zaboravila)

procitaj koju knjigu, a ne cini ono sto ti tv nalaze i bit ces sretan :a:

Ramzes
14.08.09, 16:04
Najzatucanija vjera je ona u Kawasakija i Harley Davidsona. Ti nisu normalni. Postoji samo jedno božanstvo - V-Max!:s:

Nefertiti
15.08.09, 11:55
Najzatucanija vjera je ona u Kawasakija i Harley Davidsona. Ti nisu normalni. Postoji samo jedno božanstvo - V-Max!:s:

ne diraj Harley Davidsona :devil:

Ramzes
16.08.09, 21:47
ne diraj Harley Davidsona :devil:

A šta ću ... evo noćas pred Rout-om gledam novog sportstera - 70 Hp, ma jedva da je veći od monthybike-a. Smiješno. :zbunjeni:
Ja vozim choppera, ali taj se ispucava sa 160 na 220 u dužini od 100 metara. To sa Harleyem možeš samo sanjati. :smile:

Juditha
17.08.09, 21:03
U odnosu na katoličku vjeru islamska se čini , ne zatucanija, koliko diskriminirajuća. Jer ipak, zatucan je čovjek glup i ograničen sam po sebi, bez želje da to promijeni, a islamiste se ne može smatrati zatucanima. Više će bit vjerojatno da su jako dobro svjesni olakšica koje imaju i da svaka promjena pravila pogoduje samo ženama. Pa zašto bi?
Al, ima i drugih-Bože sačuvaj vjera, al ovdje je zatraženo da usporedimo samo islamiste i katolike

Dakle, ispravak netočnog navoda-Po Aniću, zatucan znači nepopustljiv u svom uvjerenju, dakle-islam jest zatucanija vjera od naše.Katoličke

geborti
17.08.09, 22:57
Nečija vjera kao i isprazne riječi su nebitne, bitna su djela. Čovjek sve prilagođava sebi pa tako i religiju. Svaka za sebe tumači da je jedina i prava. Križarski ratovi i pozivi u sveti rat s druge strane, indulgencija, simonija, inkvizicija sve činjeno u Božje ime a strašno, da mi je znati kojem je to pravovjernom svecu Bog šapnuo: dok putujete u Svetu zemlju opljačkajte popalite silujte i razorite Zadar i sve gradove koji vam stoje na putu. To je ziher bila Božja volja. Banda lopovska kroz cijelu povijest manipulira s masama, a na pameti samo materijalne stvari i potčinjavanje onih koji se ne usuđuju koristiti mozak, jer ako ga koristiš ideš na roštilj ko pile, a ako to izbjegneš za života prijetne stoje da će te svakako sumporni oganj grijati u vječnom paklu. S obzirom na ponašanje ljudi nepotrebne su prijetnje paklom, ta pojedini djelovi Zemlje se pretvaraju naizmjenice u pakao, samo zbog apetita za materijalnim. Svi imaju apetite. Da li je dragom Bogu bitno da li su hramovi i tzv sluge u zlatu ili je sama priroda koju je stvorio sama po sebi hram?
Pitam se i koliko je vjerodostojno sve što piše u svetim tekstovima koliko je prilagođeno i dodano a koliko oduzeto, Katoličku Crkvu je priznao Konstantin i tada su ustanovljene smjernice katoličanstva i kršćanstva, ostale su kršćanske crkve proizašle iz Katoličke Crkve zbog opet modifikacija i prilagodbe potrebama pojedinih interesnih skupina. Možda su fakat još Židovi bili zavedeni i manipulirani od strane naprednije humanoidne vrste kao što to piše Daniken, jer što će Bogu vozilo koje se spominje u više navrata u Starom zavjetu posebice opis Ezekijela. A putovanje kroz pustinju 40 godina bez kontakta sa ostalim ljudima ima smisla sagledavati kao genetičku selekciju i diferencijaciju, možda su bili interesantni za neki genetički pokus. Meni od svega odgovara ne čini nikome ništa što nebi želio da drugi rade tebi.

Ramzes
01.09.09, 10:41
U odnosu na katoličku vjeru islamska se čini , ne zatucanija, koliko diskriminirajuća. Jer ipak, zatucan je čovjek glup i ograničen sam po sebi, bez želje da to promijeni, a islamiste se ne može smatrati zatucanima. Više će bit vjerojatno da su jako dobro svjesni olakšica koje imaju i da svaka promjena pravila pogoduje samo ženama. Pa zašto bi?
Al, ima i drugih-Bože sačuvaj vjera, al ovdje je zatraženo da usporedimo samo islamiste i katolike

Dakle, ispravak netočnog navoda-Po Aniću, zatucan znači nepopustljiv u svom uvjerenju, dakle-islam jest zatucanija vjera od naše.Katoličke

Ma nema ti to veze sa islamom nego sa običajnim pravom. Ne možete gledati islam kroz prizmu kulture područja gdje se provodi.
Ako bi se kršćanstvo provodilo tačno prema Starom zavjetu i Mojsijevom zakoniku, ako te ubode vo od komšije mogla bi ga upucati. Ili recimo kažnjavanje preljube. A o toleranciji religije pročitaj šta učini Mojsije neistomišljenicima kad je sišao sa Sinaja i vidjeo da obožavaju Zlatno tele ... a bili su njegove krvi.
Da ne nabrajam te silne primjere.
A ima i primjera "tolerancije" - ne mogu se sjetiti tačnih imena, ali ima priča u Starom zavjetu o jednom od potomaka Ismailovih, koji je sa tri kćeri živjeo u pećini godinama, te ga one napijale i bludničile sa ocem, i izrodile mu djecu, te se navodi koje je pleme od njih nastalo. Nigdje osude. :kava:

I na kraju moje mišljenje:
Prosvijećenost, kao i zatucanost izlazi iz obrazovanja i kulture osobe koji praktikuje ili ne neku religiju. Isto se može reći za narode.

Juditha
01.09.09, 17:15
Ma nema ti to veze sa islamom nego sa običajnim pravom. Ne možete gledati islam kroz prizmu kulture područja gdje se provodi.
Ako bi se kršćanstvo provodilo tačno prema Starom zavjetu i Mojsijevom zakoniku, ako te ubode vo od komšije mogla bi ga upucati. Ili recimo kažnjavanje preljube. A o toleranciji religije pročitaj šta učini Mojsije neistomišljenicima kad je sišao sa Sinaja i vidjeo da obožavaju Zlatno tele ... a bili su njegove krvi.
Da ne nabrajam te silne primjere.
A ima i primjera "tolerancije" - ne mogu se sjetiti tačnih imena, ali ima priča u Starom zavjetu o jednom od potomaka Ismailovih, koji je sa tri kćeri živjeo u pećini godinama, te ga one napijale i bludničile sa ocem, i izrodile mu djecu, te se navodi koje je pleme od njih nastalo. Nigdje osude. :kava:

I na kraju moje mišljenje:
Prosvijećenost, kao i zatucanost izlazi iz obrazovanja i kulture osobe koji praktikuje ili ne neku religiju. Isto se može reći za narode.

Pa ne mislim baš da se katolička vjera temelji na starom zavjetu..
Ali, muslimanski je Kuran, najnovija knjigica islama, pa ja sad govorim o ljudima koji se pridržavaju islama koji je -jebote, za nepovjerovat, vrlo precizan u svim životnim situacijama. I to zatucano, diskriminirajuće, šovinistički, seksistički i sve ostalo-plus kažnjiv u većini naputaka po većini konvencija. I ne bi isto čovjek vjerovao, jako je puno visoko obrazovanih ljudi koji se toga dosljedno pridržavaju.
A sad ti meni, molim te pojasni što si točno htio reči tom rečenicom- Ne možete gledati islam kroz prizmu kulture područja gdje se provodi.
Il se pridržavaš islama , il si nevjernik. A sad govorimo o tome koja je vjera zatucanija, a ne koja je kultura dosljedna u njoj koja nije.
p.s-nije valjda da si ti musliman?

small
01.09.09, 18:41
To sa Harleyem možeš samo sanjati. :smile:ramo, s harlijem se ne sanja
s harlijem se živi san