PDA

View Full Version : Koja religija je zatucanija - katolička ili islamska?

Stranica : 1 [2] 3 4 5 6

fratri
06.03.08, 21:23
U 2007. godini, 250 milijuna osoba podnijet će progonstva radi ispovijedanja kršćanske vjere. Mišljenje je to organizacije “Release International” sa sjedištem u Velikoj Britaniji, koje je objavila katolička informativna agencija ZENIT.

Organizacija “Release International” promatra slučajeve vjerskih progona u svijetu, te otkriva kako se progonstva osoba samo zato jer slijede Isusa Krista vrlo brzo povećavaju osobito u islamskom svijetu. Osim toga navode se još tri zone: komunistička, hinduistička i budistička u kojima se događaju progoni kršćana.

Prema “Release International”, zloporabe koje podnose kršćanski vjernici manifestiraju se na različite načine, kako što su prisilna obraćenja, pustošenja crkava, torture, nasilja, zapljena dobara, zatvaranja i smaknuća. Čak i vlade umjerenih muslimanskih zemalja često ne uspijevaju obraniti prava kršćanske manjine, navodi isti izvor.

Ubojstva u Turskoj
U kontekstu netom spomenutog, najdrastičniji primjeri koji su šokirali svjetsku javnost su ubojstva koja su se dogodila u Turskoj. Jedno se zbilo prošle godine kad je ispred crkve u Trabzonu ubijen rimski svećenik don Andrea Santoro.

Drugo se dogodilo prije nekoliko dana kad je u središtu Istanbula na ulici ispred redakcije ubijen poznati novinar Hrant Dink. U oba slučaja ubojice su bili adolescenti zadojeni islamskim fanatizmom, koji za zločine nisu iskazali niti trunku kajanja.

Dink je bio kršćanin armenskog porijekla i urednik dvojezičnog tursko-armenskog tjednika “Agosa”. Turski nacionalisti, uključujući političare, često su ga kritizirali zbog toga što je masovne pokolje Amenaca tijekom Prvog svjetskog rata nazivao genocidom.

Oni koji su protiv njega vodili kampanju, oni koji su ga proglasili neprijateljem Turske i označili ga kao metu , oni su odgovorni za njegovu smrt - rekao je turski nobelovac Orhan Pamuk.

Za razliku od Turske koja se smatra umjerenom muslimanskom zemljom, Saudijska Arabija, koja čuva povijesna islamska mjesta Meku i Medinu, registrira se kao jedna od zemalja s najviše zloporaba vjerske slobode. Saudijska Arabija zabranjuje sve druge religije osim islamske. Musliman koji je proglašen “krivim” za obraćenje može dobiti smrtnu kaznu, a tko privede muslimana Kristu, izložen je zatvoru, progonu ili smaknuću.

“Postoji urota šutnje oko Saudijaca,” ustvrdio je Andy Dipper, ravnatelj “Release International,” “vjerojatno zato jer Zapad želi njihovu naftu i novac. No, radi se o vladi koja primjenjuje kaznu smrti za svoje građane koji žele slobodu izbora vlastite vjere. S jedne strane Saudijci zabranjuju svu kršćansku literaturu, a s druge troše milijarde dolara na širenje islama u svijetu.”

O progonim kršćana u Saudijskoj Arabiji govorio je za Radio Vatikan Attilio Tamburrini, talijanski ravnatelj organizacije “Pomoć crkvi u nevolji,” koja također prikuplja podatke o stanju vjerskih sloboda u svijetu. Po Tamburrinijiu, u Saudijskoj Arabiji ima oko 800 tisuća kršćana, uglavnom radnika doseljenih s Filipina, kojima se brani svaki oblik izražavanja vlastite vjere.

Suzavac u crkvama
Slične stvari događaju se i u Africi, u zemljama u kojima su muslimani većina. U Nigeriji su militanti protjerali kršćane iz njihovih kuća kako bi eliminirali političku opoziciju i pripremili put za šerijatski zakon. U mnogim većinski islamskim zemljama postoji pokret nametanja šerijatskog zakona i to je najveća opasnost za kršćane. Tijekom mise lani na Silvestrovo, u katoličku katedralu u Khartumu, glavnom gradu Sudana, policija je bacila granate sa suzavcem, pri čemu je ozlijeđeno šest osoba.

Organizacija “Pomoć crkvi u nevolji” upozorava i na probleme koji rastu u Indiji zbog razvoja hinduističkog fundamentalizma. U Vijetnamu, prijam u sjemeništa podvrgnut je nadzoru vladina povjerenstva koje odlučuje tko može ući u sjemenište.

Od komunističkih zemalja apostrofira se Sjeverna Koreja, gdje se zna da je stanje krajnje dramatično, ali se niti ne uspijeva dobiti prave informacije.

Posebna su priča progoni kršćana u Kini. Iz te daleke komunističke zemlje svako malo stižu vijesti o uhićenju svećenika i biskupa Katoličke “podzemne” crkve, koja je u jedinstvu s Rimom. Prije godinu dana zatvoren je bio biskup Julius Jia Zhigu s kojim je policija razgovarala o prelasku u režimski priznato Kinesko katoličko patriotsko udruženje, osnovano 1957. godine. Zhigu je na čelu biskupije Zhengding koja se s gotovo dva milijuna katolika smatra jednom od najaktivnijih u provinciji Hebei.

Isto se događa protestantskim kršćanima, pripadnicima tajne od države nepriznate protestantske Crkve, koje često hapse za vrijeme bogoslužja, a uhićenike šalju na “preodoj” u radni logor.

Kineska kontrola
Unatoč represiji, broj kršćana u Kini porastao je u posljednjih trideset godina sa dva na 50 milijuna. Od toga deset milijuna protestanata i četiri milijuna katolika pripada pod državno priznate i kontrolirane Crkve, dok su ostali pripadnici tajnih Crkvi. Broj tajnih kršćana posebno je velik u selima, gdje se bogoslužja održavaju u privatnim kućama.

Prije desetak dana u Vatikanu je održan sastanak na poticaj pape Benedikta XVI., koji je uz sudjelovanje članova nadležnih kongregacija i ustanova s kineskim biskupima predvodio državni tajnik, kardinal Tarsicio Bertone. U priopćenju se navodi kako Sveti Otac namjerava uputiti kineskim katolicima posebno pismo. Dodaje se kako će Sveta Stolica nastojati uspostaviti diplomatske odnose s Pekingom, a zna se da Kina zamjera Vatikanu što održava veze s Tajvanom koji Peking smatra svojom pobunjenom provincijom.

Unatoč svemu, “rast kršćanskih zajednica potiče Crkvu da s nadom nastavlja s naviještanjem Evanđelja u kineskom društvu koje se suočava s novim izazovima,” poručuje se u priopćenju Svete Stolice nakon sastanka o Crkvi u Kini.

Kad je svojedobno papa Benedikt XVI., citirajući bizantskog cara, koji je u lošem kontekstu spominjao proroka Muhameda, muslimani su se digli na noge.

Postoji li s druge strane, prije svega u islamskom svijetu, razumijevanje za one koji nisu isti, odnosno, za osobe čiji je jedini krimen to što slijede Isusa Krista, i hoće li podatak o 250 milijuna kršćana progonjenih u ovoj godini nekoga od odgovornih u muslimanskim zemljama zabrinuti, pitanje je, na koje je odgovor, nažalost, već sada poznat.

- Raste broj ekstremističkih interpretacija pojmova poput “džihad”, kao jedan vid poziva na nasilje. Smatraju svojom vjerskom dužnošću prisiljavati kršćane da prijeđu na islam. Oni koji to odbiju, trebaju biti protjerani ili ubijeni - zaključuju u “Release International.”c/p Mi njima po europi gradimo džamije i vjerske škole a oni naše kršćane ubijaju i protjeruju toliko o toleranciji i suživotu sa muslimanima.

korisnik19
07.03.08, 03:07
U 2007. godini, 250 milijuna osoba podnijet će progonstva radi ispovijedanja kršćanske vjere. Mišljenje je to organizacije “Release International” sa sjedištem u Velikoj Britaniji, koje je objavila katolička informativna agencija ZENIT.

Organizacija “Release International” promatra slučajeve vjerskih progona u svijetu, te otkriva kako se progonstva osoba samo zato jer slijede Isusa Krista vrlo brzo povećavaju osobito u islamskom svijetu. Osim toga navode se još tri zone: komunistička, hinduistička i budistička u kojima se događaju progoni kršćana.

Prema “Release International”, zloporabe koje podnose kršćanski vjernici manifestiraju se na različite načine, kako što su prisilna obraćenja, pustošenja crkava, torture, nasilja, zapljena dobara, zatvaranja i smaknuća. Čak i vlade umjerenih muslimanskih zemalja često ne uspijevaju obraniti prava kršćanske manjine, navodi isti izvor.

Ubojstva u Turskoj
U kontekstu netom spomenutog, najdrastičniji primjeri koji su šokirali svjetsku javnost su ubojstva koja su se dogodila u Turskoj. Jedno se zbilo prošle godine kad je ispred crkve u Trabzonu ubijen rimski svećenik don Andrea Santoro.

Drugo se dogodilo prije nekoliko dana kad je u središtu Istanbula na ulici ispred redakcije ubijen poznati novinar Hrant Dink. U oba slučaja ubojice su bili adolescenti zadojeni islamskim fanatizmom, koji za zločine nisu iskazali niti trunku kajanja.

Dink je bio kršćanin armenskog porijekla i urednik dvojezičnog tursko-armenskog tjednika “Agosa”. Turski nacionalisti, uključujući političare, često su ga kritizirali zbog toga što je masovne pokolje Amenaca tijekom Prvog svjetskog rata nazivao genocidom.

Oni koji su protiv njega vodili kampanju, oni koji su ga proglasili neprijateljem Turske i označili ga kao metu , oni su odgovorni za njegovu smrt - rekao je turski nobelovac Orhan Pamuk.

Za razliku od Turske koja se smatra umjerenom muslimanskom zemljom, Saudijska Arabija, koja čuva povijesna islamska mjesta Meku i Medinu, registrira se kao jedna od zemalja s najviše zloporaba vjerske slobode. Saudijska Arabija zabranjuje sve druge religije osim islamske. Musliman koji je proglašen “krivim” za obraćenje može dobiti smrtnu kaznu, a tko privede muslimana Kristu, izložen je zatvoru, progonu ili smaknuću.

“Postoji urota šutnje oko Saudijaca,” ustvrdio je Andy Dipper, ravnatelj “Release International,” “vjerojatno zato jer Zapad želi njihovu naftu i novac. No, radi se o vladi koja primjenjuje kaznu smrti za svoje građane koji žele slobodu izbora vlastite vjere. S jedne strane Saudijci zabranjuju svu kršćansku literaturu, a s druge troše milijarde dolara na širenje islama u svijetu.”

O progonim kršćana u Saudijskoj Arabiji govorio je za Radio Vatikan Attilio Tamburrini, talijanski ravnatelj organizacije “Pomoć crkvi u nevolji,” koja također prikuplja podatke o stanju vjerskih sloboda u svijetu. Po Tamburrinijiu, u Saudijskoj Arabiji ima oko 800 tisuća kršćana, uglavnom radnika doseljenih s Filipina, kojima se brani svaki oblik izražavanja vlastite vjere.

Suzavac u crkvama
Slične stvari događaju se i u Africi, u zemljama u kojima su muslimani većina. U Nigeriji su militanti protjerali kršćane iz njihovih kuća kako bi eliminirali političku opoziciju i pripremili put za šerijatski zakon. U mnogim većinski islamskim zemljama postoji pokret nametanja šerijatskog zakona i to je najveća opasnost za kršćane. Tijekom mise lani na Silvestrovo, u katoličku katedralu u Khartumu, glavnom gradu Sudana, policija je bacila granate sa suzavcem, pri čemu je ozlijeđeno šest osoba.

Organizacija “Pomoć crkvi u nevolji” upozorava i na probleme koji rastu u Indiji zbog razvoja hinduističkog fundamentalizma. U Vijetnamu, prijam u sjemeništa podvrgnut je nadzoru vladina povjerenstva koje odlučuje tko može ući u sjemenište.

Od komunističkih zemalja apostrofira se Sjeverna Koreja, gdje se zna da je stanje krajnje dramatično, ali se niti ne uspijeva dobiti prave informacije.

Posebna su priča progoni kršćana u Kini. Iz te daleke komunističke zemlje svako malo stižu vijesti o uhićenju svećenika i biskupa Katoličke “podzemne” crkve, koja je u jedinstvu s Rimom. Prije godinu dana zatvoren je bio biskup Julius Jia Zhigu s kojim je policija razgovarala o prelasku u režimski priznato Kinesko katoličko patriotsko udruženje, osnovano 1957. godine. Zhigu je na čelu biskupije Zhengding koja se s gotovo dva milijuna katolika smatra jednom od najaktivnijih u provinciji Hebei.

Isto se događa protestantskim kršćanima, pripadnicima tajne od države nepriznate protestantske Crkve, koje često hapse za vrijeme bogoslužja, a uhićenike šalju na “preodoj” u radni logor.

Kineska kontrola
Unatoč represiji, broj kršćana u Kini porastao je u posljednjih trideset godina sa dva na 50 milijuna. Od toga deset milijuna protestanata i četiri milijuna katolika pripada pod državno priznate i kontrolirane Crkve, dok su ostali pripadnici tajnih Crkvi. Broj tajnih kršćana posebno je velik u selima, gdje se bogoslužja održavaju u privatnim kućama.

Prije desetak dana u Vatikanu je održan sastanak na poticaj pape Benedikta XVI., koji je uz sudjelovanje članova nadležnih kongregacija i ustanova s kineskim biskupima predvodio državni tajnik, kardinal Tarsicio Bertone. U priopćenju se navodi kako Sveti Otac namjerava uputiti kineskim katolicima posebno pismo. Dodaje se kako će Sveta Stolica nastojati uspostaviti diplomatske odnose s Pekingom, a zna se da Kina zamjera Vatikanu što održava veze s Tajvanom koji Peking smatra svojom pobunjenom provincijom.

Unatoč svemu, “rast kršćanskih zajednica potiče Crkvu da s nadom nastavlja s naviještanjem Evanđelja u kineskom društvu koje se suočava s novim izazovima,” poručuje se u priopćenju Svete Stolice nakon sastanka o Crkvi u Kini.

Kad je svojedobno papa Benedikt XVI., citirajući bizantskog cara, koji je u lošem kontekstu spominjao proroka Muhameda, muslimani su se digli na noge.

Postoji li s druge strane, prije svega u islamskom svijetu, razumijevanje za one koji nisu isti, odnosno, za osobe čiji je jedini krimen to što slijede Isusa Krista, i hoće li podatak o 250 milijuna kršćana progonjenih u ovoj godini nekoga od odgovornih u muslimanskim zemljama zabrinuti, pitanje je, na koje je odgovor, nažalost, već sada poznat.

- Raste broj ekstremističkih interpretacija pojmova poput “džihad”, kao jedan vid poziva na nasilje. Smatraju svojom vjerskom dužnošću prisiljavati kršćane da prijeđu na islam. Oni koji to odbiju, trebaju biti protjerani ili ubijeni - zaključuju u “Release International.”c/p Mi njima po europi gradimo džamije i vjerske škole a oni naše kršćane ubijaju i protjeruju toliko o toleranciji i suživotu sa muslimanima.

Daj mi sajt tog "Release Intrenational" da malo brojeve te i ja vidim.
Samo ako smo seljaci neznaci da smo glupi.:seljo:

korisnik19
07.03.08, 17:23
Daj mi sajt tog "Release Intrenational" da malo brojeve te i ja vidim.
Samo ako smo seljaci neznaci da smo glupi.:seljo:

tik...tak... i dalje cekam sajt navedenog "Release International", pokusao sam traziti po Google-u Wikipedia-i ali nikakvi rezultati nisu dosli, hmmm

el.beba
07.03.08, 17:25
Sve velike monoteitičke religije su zatupljivanje i namjenjene su kontroliranju masa...
Dokazano je da što je viša inteligencija i obrazovanost pojedinca,to je on manje sklon vjerovanju u nekakvog personaliziranog Boga...:kava:

Ramzes
07.03.08, 17:50
El.beba, dobro receno. Ja se cesto pitam da li je iko od svih tih vjernika zaista procitao bibliju ili kur'an. Ja nekoliko puta, a renutno citam bibliju na engleskom kako bih malo vjezbao gramatiku. Meni sve to lici samo na istorijski dokument o jednom prohujalom vremenu. Vise poucnih stvari sam saznao od policajca koji me je kao klinca uhvatio da skidam ratkapne sa parkiranih automobila.

ronin
19.03.08, 12:52
Religija...joj na smu riječ bljuje mi se ,iz čistog razloga što se sjetim kaptola pa katoička fašistička asocijacija poznata kao HKC dal trebam nabrajat mane pa ja mislim da ne jer očita drskost i licemjernost tih enuha i nazovi časnih je nemjerljiva jedinu vrlinu koju su imali (pomaganje sirotinji) izgubili su je a da ni sami neznaju kad i gdje ono izgubili se u prijevodu danas u crkvama prvo te žica pa moli pa sere da si škrtac jer si malo dao a enusi (svećenstvo) koje usput s svetim nema ništa vozi BESNA KOLA štaćeš kad su svetci.A najgore je to što ovi regionalci u nas puni grijeha samim tim crkve pune do čepa ko ono lihvariš daš malo enuhu (lemozine) a enuh pak ti sve tobože u ime božije oprosti naravno.T o može da pričaju mojoj babi davno je TITO JOŽA reko iako to nije on prvi religija je opijat za masu ,a sudit po tom ovi HKC su nas na rokali drogom da se fleširamo svake 2 sekunde umalo da nacija ne otegne papke.I sad na ovaj post ću imat replay ...tipo ..antikrist,komunista (što jesam ..mislim komunista)pa zločinac itd. al me zabolijer to su činjenice i stvarni argumenti ...nažaloT
Islam pa ista priča ko čipi čips samo s ljutom paprikom.
Dali postoji bog ...pa lično mislim da da nečeg ima al da ih je ovlastio da lažu i kradu i služe kao jedna uzda koja kapitalističkoj mafiji služe kao sredstvo ublažavanja gnjeva e to nek okače mačku o rep.
Samo kako je krenulo bojim se da je narod glup ko kurac .......
Treba nama REVOLUCIJA al ovaj put obavit poso kak spadat ne ne nikog ubijat proganjat ...toga puna kapa ma otjeraj govno u onu istu septičku iz koje je izašo........:f: :f: :f: :f: :f: :devil:

ronin
19.03.08, 13:11
fratri....P a stari znaš što ču ti reć ti si ili stvarno fratar što po tvom govoru i debilanama koje pišeš ispada da jesi a ako si došo mrežom širit tu doktrinu ...odjebi povuko si me za jezik svojom pristranošću ma licemjeran si do bola i sram te bilo kao i sve svećenike u ime isusovo stoljećima razarate kulture i nedate da se čuje drugo mišljenje a da nepričamo kako je samo jedan dobio pravo da priča u njegovo ime a to je petar dali ti se mora tipkat ili će ti uć u taj tvoj panj od glave da ste krista izdali onog trena kad ste u njegovo ime prolili krv nedužnih a prolilo se bogami krvi da bi se i nil posramio ili da te podsijetim na noviju povijest 2 svijertski rat...pa ovako spasite 100 ,1000 židova ali ste uvijek bili uz crnokošuljaše a i one koje ste spasili to su djela pojedinaca a ne cijele institucije
a ovaj naš domvinski eeee pajdo ja sam bivši pripadnik 1 gardijske brigade tako da mi nemoš srat ništa di je bio neki religiozni moglo se svašta naslušat samo što se pravite "toše"a da ne govorimo za vaš "rad" u hercegovini iliti "herceg-bosni"koja je usput bila etnički čista država kaku bi i sam hitler poželio a da ne govorimo da je u istoj Ustaštvo bilo poželjan pridjev ...a muslimanski ti popovi ista govna ko vi i pravoslavci ...PS tata hrvat mati također i zato..FUCK OFF !
jako mi žao što sam bijesani al brate ....dont shit a shiter:ff: :ff: :ff: :ff: :ff: :ff: :ff: :ff:

LOU
19.03.08, 13:31
Religija = kontrola uma.
Sve religije kreću od istog - nametanje normi ponašanja, razmišljanja, djelovanja...i onog najvažnijeg pomozite našoj religiji da opstane na ovom surovom svijetu. Novac, darovi, ljudski životi - sve je dobrodošlo u ime Viših ciljeva. T-com funkcionira na istom principu.

Ramzes
22.03.08, 07:54
Da ... cesto se sjetim "Kapitala" od Karl Marxa ... poslije toliko vremena to djelo se pokazuje kao prorocansko.
Izmedju ostalog pise i o religiji: "Religija je opijum za siroke narodne mase ..."
Koliko tu istine ima ...
Jedno dugo vrijeme sam proucavao religiju i mogu se samo tuzno nasmijati na kolicinu ljudske gluposti i lakovjernosti. Princip religije je sljedeci: dogovorimo se nas grupa Seljaka i sprzimo izvjesnu kolicinu DVD-jeva. Zatim se dogovorimo da je Pure Evil mesaja, i hodamo po svijetu da velicamo Pura i Seljake, usput dijelimo DVD-jeve sa objasnjenjem da ih je sam Stvoritelj przio na Toshibi.
Usput pricamo da Pure hoda po vodi, popravlja laptope samo dodirom ruke i da nerotkinjama daruje djecu (ovo mozete i za mene pricati, necu se ljutiti). I sad smo ti mi automatski apostoli, jel'. A imamo tal od Toshibe za reklamu.
I eto nove religije.

koliko puta su mi dolazili nekakvi iz Hare Krishne ili Jehovini da mi vrijedjaju inteligenciju ...
Kazu - Krishna ce se uskoro pojaviti.
- "I kako ti to znas? Cula jutros na pijaci???"

Ili Jehovini - "Znas, mi smo otkrili da je Isus ustvari Bog, samo se pretvarao ... ima jedan psalm dje on kaze - "Ja sam Bog"."
- "I odakle vam taj podatak?"
- "Pa po Pavlovom Jevandjelju"
- "A to se ne spominje po Lukinom?"
- "Ne, mi ne priznamo Luku."
- "A jeste li citali Brianovo Jevandjelje? On kaze da su i Luka i Pavao bili moleri i da se nista njihovo ne smije shvatiti ozbiljno, jer su bili velike saljivdjije?"
- "Ko je taj Brian ???"
- "Pa PRAVI MESAJA! Po Monthy Phytonu! On mi je vjerodostojniji u tumacenju istorije religije nego vi."

Vjerodostojniji od bilo koje danasnje institucije religije. :kava:

covik
24.03.08, 21:20
Religije su loše same po sebi. A vjera je nešto SASVIM DRUGAČIJE. Seljaci, molite se u sebi,jerbo je bog u čoviku a ne u crkvama.

Ramzes
27.03.08, 11:33
Najcinicnije mi je kada neko cija je religija stvorila Inkviziciju i progone vjestica, i koja je do nedavno spaljivala svakoga ko pomisli da je Zemlja okrugla i da se obrce oko sunca skuplja zla druge religije da bi sebe pokazali u boljem svijetlu.

Sve vas treba na Goli Otok. Ko god spomene religiju. To je najvece zlo od svih ljudskih zala. Trovanje ljudskog mozga, huskanje na ratove i pokolje, sve u ime vjere.

:rigo:

easy
09.04.08, 15:21
nijedna religija nije zatucana
zatucani su ljudi koji je provode i propovijedaju

Ramzes
10.04.08, 20:33
nijedna religija nije zatucana
zatucani su ljudi koji je provode i propovijedaju

Jes'. Dobro kazes. Svaka religija poziva na dobrotu. Ali kad je se barabe docepaju, ode sve u k...

allok
13.04.08, 16:40
Kad govorimo o religijama prvo se moramo zapitati sta bi osnivac neke religije rekao o svojim sledbenicima. Uzmimo za primjer krscanstvo, kako bi Isus gledao na bogatstvo i kic katolicke crkve, krizarske ratove, inkviziciju, spaljivanje zena na lomaci, nasilno pokrstavanje domorodaca u americi i drugdje, celibat itd. A za razliku od svega toga Isus je propagirao mir, skromnosti i ljubav prema svima. A krcanstvo koje crkve prakticiraju nije nista od toga pocevsi od katolicanstva, pravoslavlja, protestantizma itd.

allok
13.04.08, 16:47
Kako bi osnivac Islama gledao na samoubilacke napade koji se sada desavaju, kada je jedan od najvecih grijehova u Islamu samoubistvo. Pa medusobno ubijanje ubijanje Sita i Sunita u Iraku. Ubijanje nevinih kad je najveci grijeh ubiti nevinu osobu koja nema nista sa borbom itd.

Ramzes
13.04.08, 19:55
Odraz i ja pokrecemo jednu novu religiju koja ce nadvladati sve ostale i donijeti mir prosperitet i slogu po citavom svijetu. Svi vjernici ce slobodno moci tumaciti i uzivati tu religiju bez uticaja svestenstva, jer cemo svecenike potpuno ukinuti. Vjerovace se u pivo. Koje, to je slobodna volja vjernika. Vjerske rasprave i filozofiranje ce se voditi kako kod kuce za vrijeme utakmice, tako i redovno vikendom u prvoj kafani.

Odraz
14.04.08, 08:34
i imamo samo Veliku Božicu... Carmen Electra na sybianu :s:
njoj se klanjamo i ona je inspiracija za sve naše pothvate i naume

el.beba
15.04.08, 00:42
Vjerovace se u pivo. Koje, to je slobodna volja vjernika. Vjerske rasprave i filozofiranje ce se voditi kako kod kuce za vrijeme utakmice, tako i redovno vikendom u prvoj kafani.

Where do I need to sign?...:joja::alkos:

Ramzes
17.04.08, 14:00
Where do I need to sign?...:joja::alkos:

Pa imacemo tajno okupljanje uskoro u Odrazovom podrumu. Znak raspoznavanja su podlivene oci od neprospavane noci. I morace se duvati u balon, da trezvenjaci ne bi izveli ocajni teroristicki napad u pokusaju da zaustave neminovno sirenje istine.
Svaki novi clan ce proci inicijaciju - mora se napiti toliko da mu ga Carmen Elektra ne moze podici, i tek kada dokaze koliko je privrzen pivi, postaje punopravni clan koji se moze ravnopravno sa ostalim clanovima udarati bocom po glavi u transu dok Carmen sjedi na sybianu.
Piva forever! :t:

tipkalo93
27.04.08, 14:32
mislim da niti jedna religija nije zatucana......vec da smo mi zatucani.....iz svake religije mozemo mnogo toga da naucimo i da pronadzemo smisao zivota a sad na nama je da izaberemo koja religija ce to da bude.......

Foxy
27.04.08, 14:42
Religije su loše same po sebi. A vjera je nešto SASVIM DRUGAČIJE. Seljaci, molite se u sebi,jerbo je bog u čoviku a ne u crkvama.

:s::s::s:
Ja sam katolkinja ali nisam od onih koji ližu oltare.
Volim svoju vjeru, poštujem tuđu i ne volim ulazit u rasprave oko religije.

Amen

Ramzes
28.04.08, 12:23
mislim da niti jedna religija nije zatucana......vec da smo mi zatucani.....iz svake religije mozemo mnogo toga da naucimo i da pronadzemo smisao zivota a sad na nama je da izaberemo koja religija ce to da bude.......

Sve religije ce biti zaboravljene kad Odraz i ja pokrenemo novu religiju. :kava:
A ove sto imaju Stari Zavjet u osnovi u kojem stoji pisano da mozes imati djecu sa svoje dvije kceri nekaznjeno i koji je propagirao ubiti covjeka zbog toga sto je njegov vo ubo nekoga i slicne idiotarije ... :misli: ... treba imati dobre volje pa u to vjerovati.

rabbit007
13.05.08, 21:30
Katolička je zatucanija, - garant.

Sakiro
22.05.08, 01:34
Unaprijed se izvinjavam ateistima i svim onima koji ne zele da vjeruju pod bilo kojim izgovorom na opsirnom misljenju koje iznosim u nastavku.

U svakom slucaju je licemjerno da se javlja predstavnik crkve pod nadimkom "fratri" (ili neko ko zeli da mislimo da jeste) i govori o tome sta druge religije i ljudi u ime vjere rade umjesto da se u duhu Isusova ucenja moli za oprost i grijehe koji su u Isusovo ime pocinile njegove kolege u vjeri. Sramna istorija loseg tumacenja Isusovog ucenja i danas ostavlja traga na onima koji nisu istomisljenici.
Sto se tice Islama i terorizma on nije ni u kojem slucaju podrzan u korjenima vjere niti tumacenje ajeta (redaka) iz Kur'ana moze biti prepusteno samozvanim strucnjacima koji imaju lose namjere i ne poznaju sustinu, vrijeme i razlog objave ajeta.
Ono sto je svima ponudjeno kroz monoteizam jeste za ljude koji hoce da vjeruju i koji su pismeni tj. znaju sami procitati uputu kako da zive zivot. Nikakav tumac ni pop ni hodza nije potrebam da se postavi izmedju Covjeka i Stvoritelja. Uputa za one koji zele da je cuju je tu, a to je ipak poziv bez prisile. Bog da je htio svi bi vjernici bili.

Kad bi svi djelovali i ispravljali devijacije unutar svojih zajednica umjesto da kritikujemo tudje, uradili bi puno na tome da ljudi zaista postanu ljudi, a ovako imamo suprotan efekat "narcisa", "metenja tudje baste dok je nasa prljava" i "vidjenja samo jednog drveta pored cijele sume stabala".
Obzirom da je Islam vjera koju se trudim ziviti, zelim vam reci da se gore navedni savjet i sam primjenjujem i borim se protiv neznanja u redovima muslimana.

Da se vratim na temu koja pita koja je religija zatucanija. Pitanje je mozda trebalo glasiti koja je religija nelogicnija jer bi mogli naci konkretne pokazatelje nelogicnosti ako postoje u krscanskim i islamski izvorima znanja, tj. njihovim svetim knjigama. Mozda se pod zatucanim smatraju obicaji koji su vladali nekad, stid koji danasnje generacija nemaju, postovanje starijih, pomaganje u nevolji, iskrenost prema bliznjima, odanost supruzi ili muzu, prihvatanje obaveza i sl?
Sve ovo sto sam naveo postoji u obje religije i ako nije naredjeno onda je svakako preporuceno.
Za razliku od Biblije i to bilo koje verzije od bilo koje skupine krscana koji je prihvataju, Kur'an je neimjenjen stoljecima i predstavlja "Boziju rijec" tacno onakvu kakvu je Bog i objavio. Iz ovog razloga kako se i krscanski ucenjaci slazu u Biblijama postoje mnoge nelogicnosti, razlicitiosti, podmetnute i konstruisane rjeci, recenice tako da na kraju ni sami autori nisu poznati bez obzira na naziv knjige (Matej, Luka ...). Ono sto su ljudi promjenili i iskrivili svoje vjerovanje Bog je popravio i dao svoje obecanje o ocuvanju i nepromjenjivosti svoje zadnje objave Kur'ana.

Kao odgovor na tvrdnje i citirane prijevode znacenja ajeta (redaka) iz Kur'ana tacno je da Islam dopusta udariti suprugu, ali je taj udarac simbolican i ako se covjek odluci iskoristiti pravo onda mora biti izveden jako tankim pruticem i izveden tek simbolicno kao udarac. U pitanju je gesta kojom se stavlja na znanje supruzi da muz nije zadovoljan nekim njenim ponasanjem ili postupkom. Rastavljanje u krevetu za svakoga ko zeli malo da ukljuci mozak ipak teze pada muskarcu nego zeni, pa gdje je onda tu logika? Upravo u simbolici samog cina odbijanja konzumiranja braka, bez obzira sto je muskarcu teze. Cilj je na nesebican nacin ukazati na problem i rjesiti ga, a islam nam govori kako. Da povucem paralelu sa brakom i seksualnim zivotom pod okriljam crkve i dotaknem teme:

1. U krscanstvu - Jednom uzeti, muz i zena skoro da nemaju nikakvu sansu (prema zakonu koji su ljudi sami sebi nametnuli) da se razidju ukoliko imaju problem koji nikako ne mogu rjesiti.
1. Za svakog muslimana koji je normalan i sposoban brak je obaveza, ali se takodje iako Bogu najmrze dozvoljeno djelo moze razvrgnuti uz prisustvo svjedoka.

2. U krscanstvu - Sex samo onda kad zelimo da zacnemo djete (razmislimo malo o ovom propisu i sami sa sobom nasamo uporedimo sa ljudskom prirodom).
2. Za muslimane je odnos sa bracnim/om drugom obaveza, jer odvraca od bluda i predstavlja dobro djelo time sto se supruznici pomazu tamo gdje ima je pomoc potrebna. Moguce ga je upraznjavati po zelji, i dozvoljen je kako god se supruznicima medjusobno svidja osim u analni otvor.

3. U krscanstvu - Celibat za svecenike - zahvaljujuci ovom propisu koji je opet propis koji su opet ljudi sami sebi nametnuli, danas imamo mnoge sex skandale koji potresaju crkvu, i Bog zna koliko zakopane djece po raznim samostanskim tunelima i katakombama, a da ne spominjem homoseksualne, biseksualne, pa i odnose sa zivotinjama iza zatvorenih vrata.
3. Celibat u islamu ne postoji i za svakog ko bi pokusao da napravi tako nesto vlada misljenje da se muci radi necega sto mu Bog nije propisao.

U islamu je cak dozvoljeno visezenstvo uz dogovor sa suprugom i obavezu izdrzavanja do cetri supruge pruzacuji im jednaku odnos, finansijsku potporu i fizicki odvojen zivot od drugih supruga.
Nije li ovo rjesenja za manjak muskaraca, a visak zena koji je evidentan danas kao sto je bio i nekad.

Naspram ovih samo nekoliko propisa uocava se ljudska kratkovidost i greske koje su postale dogma.
Da je danasnje krscanstvo skoro u potpunosti rezija govore i datumi slavljnja najvecih praznika koji su preuzeti od starih paganskih politeistickih religija, kao i teorija o tri boga u jednom.
Bog je jedan i to je bilo ucenje Isusa poslanika Bozijeg. Cijela Biblija cak i ovako izmjenjena kakva je danas "vristi" i govori tome u prilog, ali svecenici natezu pricu i igraju na kartu neznanja i lakovjerosti ljidi i prodaju ono sto je Bog u svojih prvih tri od deset ukupno zapovjedi Mojsiju zabranio da se cini:

1. Ne uzimaj nikog drugog za Boga osim Mene
2. Ne cini idola (ni lika ni kipa) Bogu niti ikome
3. Ne zloupotrijebi ime Bozije

Ono sto su krscani napravili je sasvim suprotno, a to je da su:
1. Uzeli Isusa za Boga bez ikakvog osnova.
2. Nacinili kipove kome god su stigli i umjesto Bogu klanjali se idolima koji niti im mogu pomoci niti im mogu odmoci u icemu u zivotu.
3. Reci nekome da je Bog je svakako zloupotreba imena Bozijeg, a tvorci ali i svako onaj ko prihvati teoriju ce biti odgovoran pred Bogom za najveci grijeh koji postoji (uputa u prvoj i drugoj zapovjedi)

Ono sto bi se trebali zapitati svi oni koji smatraju da ipak pored svih zivih bica samo ljudi imaju svijest i moc odlucivanja jeste, da li je to slucajno ili nije. Sve sto je ljudskom umu poznato napravljeno je na principu koji iza sebe ima potpis Onoga koje je sve to i stvorio.

Podijelicu sa vama jedan izraz koji postoji u BiH, a kaze: "Radi sto hodza govori, ali nemoj raditi ono sto hodza radi", sto govori samo za sebe, a to je da smo svi ljudi. Nemojte vjeru suditi po ljudima, naucite sami i pruzite primjer drugima ako mozete. Za one koji zele istraziti, razmisliti i naci odgovor na pitanje "sto smo stvoreni" pozivam ih da sebi daju priliku i slobodno kriticki procitaju Kur'an i nadju manjkavost ako mogu, i neka dobro razmisle o onom sto im se prenosi.

Ako cemo reci da je zatucano postovati svoju suprugu na nacin koji mnogi islamofobisti ne zele da razumiju, onda su u pravu, ali evo pogled iz druge perspektive.
Zena u islamu je u bojem polozaju od zene u bilo kojem drugom drustvu koje nije islamsko. Evo jedan primjer - pokrivanje zena jeste obavezno u serijatskim zemljama, zato sto tamo vlada zakon koji je Boziji, ali hajmo malo razmisliti o razlogu propisa. Zena u islamu je slobodna od jarma danasnjeg seksisticko izrabljivackog odnosa koji joj namece da mora biti mrsava, velikih grudi, viskoka preko 180 cm, ravnih nogu, sirokih kukova, seksipilonog lica, obavezno samostalna (sto cesto znaci ako je udana mozda i ubrzo razvedena) itd. Islam zenu oslobadja jarma niskosti i pretvara je u osobu koja je stub drustva, majka iducoj generaciji ako Bog da dobrih ljudi koji sluze sebi i drugim ljudima. Ono kako Bog opisuje muslimane u Kur'anu jeste da su to ljudi koji ce svojim djelima zasluziti Boziju milost i vjecno biti mladi, ni za cim nece zaliti, sto pozele to ce imati, jer ce ih On za trud njihov nagraditi.
Poziv je otvoren za sve one koji istinu vole, a razumom su obdareni, a ko nece da vjeruje pa Bog ne ovisi ni o kome.
Zamolicu da ovaj moj post shvatite kao misljenje i jedunu drugu perspektivu, pa na volju.....
Ako je neko ateist ili krscanin ili musliman za sebe je i sebi je.
Tekst nije pisan u namjeri da povrjedi krscane, ali sam se dotakao nekih razlika izmedju dvije religije i iznio stav ljudima zadnje objavljene religije Islama.

Pozdrav dragi moji forumasi iz Sarajeva :ciao:

Sakiro

trula
15.06.08, 11:42
islamska...

sefa01
27.06.08, 19:41
nije to do religije , nego do ljudi koji je tumace kako im je volja. Jeb ga, kome god treba da nekog seljaka/covjeka ( :) hehe ) ubijedi da radi kako je njemu volja, samo kaze "tako se mora". A seljak, heh, seljak - sto bi se bzze tako zvao.

GNR,ACDC
27.06.08, 19:52
Sve religije služe za zatupljivanje ljudi?! Koja to radi više :misli:, zatucanija je :rofl:

Ramzes
27.06.08, 22:09
Mene pivo zatuca ... ali iako sam toga svjestan nem'rem si pomoći ... :zbunjeni:

milka
27.06.08, 23:58
Sve religije služe za zatupljivanje ljudi?! Koja to radi više :misli:, zatucanija je :rofl::t::t:moj si

Mene pivo zatuca ... ali iako sam toga svjestan nem'rem si pomoći ... :zbunjeni::lol::lol::lol:

becar
28.06.08, 00:11
Obe, svaka na svoj nacin...
I sve su zatucane...ne postoji ona koja nije, no bez obzira na zatucanost, postujem svaku vjeru osim ovih novih što bi ih prije sektama nazvao...tipa scijentologija ili kako se vec pise...
Ja sam katolik i sam svoja ovca jer slusam ono sto osjecam da je ispravno, a ono zatucano samo ignoriram...

Lav25
01.08.08, 17:05
sve su zatucane,sad koja je zatucanija?ma bespredmetno je o tom trošit riječi,štuj svoje poštuj tuđe,svako se s nekim djelom slaže s nekim ne slaže

Zigi
02.08.08, 20:03
definitivno islamska - katolička religija je puno liberalnija od iti jedne religije na svijetu.

Lav25
22.08.08, 22:21
definitivno islamska - katolička religija je puno liberalnija od iti jedne religije na svijetu.
istina,naša je definitivno liberalnija:t: :bravo:

skeletor
29.08.08, 14:24
islam

britak
29.08.08, 19:40
Obje su zatucane...imaju i dobre, al bogumi i loše strane, tj loše su interpretirane u stvarnosti!!!

zauberfee
29.08.08, 22:27
Obje su zatucane...imaju i dobre, al bogumi i loše strane, tj loše su interpretirane u stvarnosti!!!
:t: :t: :t:
dobro receno

siempre
30.08.08, 11:58
Religija kao religija nije zatucana. Zatucani su ljudi koji u ime religije propovjedaju stvari koje nemaju uporišta u svetim knjigama.

fromthehood
30.08.08, 14:32
Religija kao religija nije zatucana. Zatucani su ljudi koji u ime religije propovjedaju stvari koje nemaju uporišta u svetim knjigama.
daj molim te malo pročitaj bibliju ili islam. btw, muslimani su zatuceniji, ali islam i kršćanstvo su jednako zatucane. problem je što se muslimani drže kuranu doslovno, znači jednaka je od nastanka i oni se drže nje onako kako su se držali prije tisući i nešto godina. muslimani su zbog toga zatucaniji od katolika. što se tiče same vjere tj "svetih" knjiga pojednako ima seksizma, jer je to najčešća tema vezana za islam , i u bibliji i u kuranu. prema bibliji žena ne smije na sastanke, mora nositi maramu, ne smije izlaziti sama vani, mora se prati u sinagogi za vrijeme mjesečnice itd. u islamu ženin glas vrijedi upola manje od muškarčevog, ako je neposlušna u krevetu ima je pravo udriti, njena pamet je manja od muškarčeve, onda sa 9 godina su već u braku itd. vjere su većinom jednake, ali što je najgore, to je sve božja riječ. ono, ateisti su manje opasni za društvo u svakom pogledu

kutije
10.09.08, 09:13
zatucani su samo ljudi sa svojim predrasudama.

Ramzes
10.09.08, 12:02

Aha ... kad ju ne upražnjavate. :corn:
Moja je najtolerantnija. Ima samo jednu manu - idolopoklonstvo.
Klanjamo se Carmen Electra. :s: